Stoker

• Česko Tajemství rodiny Stokerů (více)

Po tragické smrti otce v den jejích osmnáctých narozenin se India Stoker (Wasikowska) seznamuje s Charliem (Goode), jejím charismatickým strýcem, o jehož existenci až dosud neměla ponětí. Když se Charlie nastěhuje k Indii a její labilní matce (Kidman), obě jsou okouzleny jeho šarmem a klidem. Brzy je ale jasné, že Charlieův příjezd nebyl náhodný, a že jeho šokující tajemství z minulosti můžou zásadně ovlivnit Indiinu budoucnost... nebo ji úplně zničit. (oficiální text distributora)

Khalesi

Rodinu si človek nevyberie.Mohla by som žehrať na predvídateľnosť, alebo zbytočné naťahovanie deja, ktoré k nej viedlo.Neurobím to, pretože som sa nechala maximálne uniesť atmosférou, presvedčivosťou všetkých postáv a celkovým dojmom, ktorý vo mne doznieval ešte dosť dlho po zhliadnutí. Existuje slovné spojenie vizuálny orgazmus? Ja som ho mala! Nebudem chrliť superlatíva, napíšem len jedno-dokonalý, aj vo svojej nedokonalosti:) Pre mňa jedinečný filmový zážitok, sprevádzaný kvalitným hudobným doprovodom. ()

ScarPoul

Od Chan-wook Parka zbožňujem hlavne trilógiu o pomste. Jeho iné filmy ma až tak veľmi nezaujali, až z výnimkou JSA, čo bolo celkom obstojné atmosferické dielo. Stoker je jeho americká prvotina ale nejaký dobrý pocit z nej by som hľadal naozaj ťažko. V prvom rade chcem ale podotknúť, že film má výbornú kameru. Chung-hoon Chung spravil vďaka svojmu umeniu z filmu sériu krásne preexponovaných a vizuálne úchvatných záberov. Lenže zvyšné zložky filmu sú o dosť horšie. Kidman mi liezla na nervy a Wasikowská je pre mňa ďalšou s teen herečiek, čo nedokážu utiahnuť poriadny film. Jediný kto stojí za zmienku je Matthew Goode, ale aj ten vlastne variuje grimasy aké použil vo Watchmenoch. A Weaver a Mulroney sú tam tak strašne krátko, že nemajú možnosť naplno ukázať ako sa má správne hrať. Scenár je síce zaujímavý, ale utápa sa v snahe zavádzať. Na atmosfére mu to síce pridáva, ale napätie absentuje. Film je tak ťaživý, chladný a neprístupný. Chýba tam čokoľvek pozitívne. Emócie sú prispôsobené potrebám filmu a preto ich považujem za prázdne. Presah pre mňa nemá film takmer žiadny a zabudnem na neho rovnako rýchlo ako na Parkov Smäd. Dá sa na neho pozerať, ale úprimne neviem si predstaviť kto sa k tomuto filmu bude vracať a vehementne tvrdiť, že sa jedná o špecifické a dokonalé dielko. Má na to nábeh, ale zostáva to na pol cesty. A kórejci a vlastne aj američania majú desiatky lepších filmov z podobnou tématikou. ()

BoPo

Útok na plný počet hviezd sa neodohral ani v náznakoch. Príbeh je veľmi jednoduchý, klasický. Je podávaný v malých, podivne zabalených dávkach a tým sa snaží pôsobiť záhadne. Vytvára pocit, že niečo veľmi čudné visí vo vzduchu. A celkom dlho táto hra funguje. Po skončení filmu však zostane pocit, že forma prebila obsah. Nasledujúci deň po pozretí nemám v hlave žiaden výrazný dojem, moment, scénu. ()

maseer2

prazvláštní podívaná, která se snaží svůj plochý děj maskovat "divnou" ponurou atmosférou a vlastně se jí to v rámci možností celkem daří.. ale to je málo.. 3* ()

bouncer

I po přechodu na komerční americké uzemí Chan-wook Park válí. Není to jeho nejlepší film, ale stále velmi dobrý nadprůměr. ()

Avalon820

I opisovat se musí umět. Je hezké, že Miller chtěl převést klasický Hitchcockův příběh do modernějších schémat, nepodařilo se mu to však prakticky vůbec a výsledkem je pozérský film pro masy. Stokerovi jsou sterilní, umělý a odtažitý snímek, strach, napětí či nejistotu jsem nepocítil ani v náznaku. Absence atmosféry je ostatně tím největším problémem, dechberoucí audiovizuální složka (byť po určité době již lehce samoúčelná) to rozhodně nezachrání. A tvrdit o tomto filmu, "že vypadá, jako kdyby Terrence Malick natočil hitchcockovský thriller," je pro mě vrchol kacířství, nebo přinejmenší urážka Hitchcocka a nepochopení Malicka. ()

Litsarch

Vidím Nicole Kidman, u které krásně vzpomínám na snímek The Others (2001). Vidím Mia Wasikowska, která byla pro mě perfektní jako Alice in Wonderland (2010). A vidím, že snímek režíruje Chan-wook Park jehož I'm Cyborg, But That's Ok (2006) a další snímky patří nepopíratelně do síně slávy jihokorejské kinematografie. Protřepat, nemíchat a máme Stokerovi (2013), kteří jsou jak vybroušený diamant bez menší chybičky. Parkův rukopis je všudypřítomný, elegance Kidman je famózní a Wasikowska je nepopsatelná! Takový pocit, tlak na hrudi, jako když se mnou emocionálně zatočila scéna piánového dua, jsem neměl ani nepamatuji. Do toho celková atmosféra snímku, kterou jsem hltal každou vteřinu a nemohl se jí nabažit a ani k příběhu, a jeho zpracování, nemám sebemenší výtky. I když jsem od toho čekal naprosto něco jiného, tak genialita po všech stránkách a co nejdříve si to pustím znovu. Tohle se totiž jen tak nevidí. ()

Terva

CITÁT - Mé uši slyší to, co jiné uši neslyší. Vidím malé vzdálené předměty.................... Vrcholem pětačtyřiceti minutové nudy byla společná hra na piáno. Tady už jsem si pohrával z myšlenkou, že to prostě vypnu. Nic se v tom zatím neděje a já se po vzoru uživatele Verbala začal dívat, jak mi rychle rostou nehty. A zatím co si malý pavouček užil, divák utře. CITÁT - Tys tyhle dveře otevřela a teď jimi musíš projít...................... Asi jediný povedený záběr je tak okolo 60 minuty. Ten přechod vlasy - tráva, byl celkem povedený. Ale to už jsem vyloženě hledal. CITÁT - Jednoho dne se stane něco zvláštního....................... No, zvláštní bude jest-li neusnu. Doporučuju posledních třicet minut - ty jsou povedené. ()

Dale

Vizuál je úchvatný už od úvodných titulkov, záleží len na tom, či to nie je samoúčelné a či forma príliš nezatieňuje obsah. Áno, dej nie je až taký výnimočný a originálny, ale práve tá forma mu dáva pridanú hodnotu, vďaka čomu ide o výnimočný film, ktorý si musí vychutnať každý filmový nadšenec. ()

JohnCZ

I přes parádní vizuál a pěknou hudbu Clinta Mansella jde o naprosto zbytečný a neskutečně utahaný film snažící se překvapit v momentech, kdy je nehorázně předvídatelný. Myšlenka zajímavá, provedení mě ale vůbec nesedlo - až moc se to snaží hrát na něco, co to vlastně není. ()

Seabeast

Celkovým zpracováním a uměleckým podáním je Stoker pětihvězdičková záležitost, o tom jsem celou dobu ani nepochyboval. Má velmi dusnou atmosféru, a to takovou, při které se z počátku vše jeví "normálně", ale stejně něco zlého cítíte v pozadí. Něco jako pohled na drobný dým ze kterého následně vznikne obrovský požár. Žádným masakrem ovšem Stoker nekončí, ale všechno v úvodu vede k jedné šokující pointě. Tu samozřejmě nevyzradím, jen bych k ní řekl, že se dá krásně shrnout v jedné větě a pro mě to ve finále nebylo nic moc vzrušujícího. A tím se dostávám ke slabině filmu, který sice vizuálně s hudbou působí fantasticky, ale ve scénáři naprosto pokulhává. Začíná to poměrně slibně, ale k blížícímu konci se Stoker stává čím dál méně zajímavým. Stručně řečeno, absolutně žádná katarze, která by výsledný dojem po skončení vystřelila vzhůru. Škoda, protože výkony hlavních protagonistů a typové zvolení na roli je dle mě na výbornou. ()

joehot

Morbidní oslava pudovosti. Se silnějším scénářem (chybí výraznější pointa, rozhodně by neuškodila ani větší "hustota" - více motivů, konfliktů) by byly Stokerovy naprosto bezchybnou záležitostí, protože režijně Park vládne. Technická stránka, od kompozice záběrů po střihovou montáž, je v současné produkci výjimečná, už jenom proto se snímek vyplatí vidět. Další důvody? Atmosféra, decentní perverznost (i tady bych s radostí snesl více), možnost se u filmu bavit a zároveň si popřemýšlet, a nejvášnivější pianoduet minimálně od Mrtvé nevěsty. ()

Skrk

Nejlepší Park. Stoker obsahuje precizně vybroušenou režii bez jediné chybičky, která se dokonale doplňuje s Millerovým "klasicky-se-tvářícím scénářem" a zároveň mu napomáhá s detaily. Chungovo kamera je kapitolou sama o sobě. Artově podaná, barevností překypující a připomínající filmy Terrence Malicka, i když s jiným účelem. Atmosférické, Hitchcockovské, vizuálně úchvatné, herecky vynikající a na CSFD nepochopitelně nedoceněné. Modrá barva je až k smíchu. ()

Ajinka126 odpad!

Hmm:(. Pocta filmovou tvorbou se někomu udělí za dílo, které je toho hodno! Promiňte, ale tohle byl bezkonkurenčně nejhorší film jaký jsem měla tu smůlu vidět. Je plný mnou nepochopitelných scén a oplzlostí. Nechápala jsem tam nic. Jeden nejmenovaný recenzent mě na to navnadil slovy "skvělé podobenství a symbolika"... Nic takového nečekejte. ()

ConanVJ

Na tento film jsem slyšel dva protikladné názory a tak jsem čekal, ke kterému se po shlédnutí přikloním. Bohužel k tomu zápornému. Celý film mě vůbec nezaujal a navíc jsem se u toho celkem nudil. Pár scén je sice zajímavých, ale celek mi přijde zbytečně se táhnoucí a bez jakéhokoliv napětí. Filmek má hodně zvláštní atmosféru, celkem zajímavé obsazení a pěkný hudební doprovod. Celkově to není film pro mě a mnohým se může pojetí líbit. Za mě 20% :) ()

Tryskomyš

Ve filmu je celkem dost napětí, v očekávání, co se stane dál. Ale přece jen tomu něco chybí. Nedokážu říct ani přesně co, ale s tématem se možná dalo pracovat ještě trošku víc. ()

PauloZ

Režie servíruje velmi zvláštní, tísnivý, tichý a krvelačný snímek, bohužel velmi utahaný. Přitvrdil bych v první půli, potrápil bych střihače a pak bych určitě hodnotil výš. ()

faana21 odpad!

Viděno v Haarlemu v kině, unuděn k smrti, nezajímavé, třesky plesky a nebýt té dívčí divy po mém boku, odcházím po prvním poločasu úprkem z kinosálu. Bodka. ()

Korejský mistr se vrací domů

29.12.2013

Korejský mstitel a další krvavá sága

Korejský mstitel a další krvavá sága

20.09.2012

Chan-wook Park se proslavil tzv. „trilogií o pomstě“, která zahrnuje dnes už kultovní kousky Sympathy for Mr. Vengeance, Sympathy for Lady Vengeance a Old Boy. Pak si natočil několik žánrových… (více)

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye