Stoker

• Česko Tajemství rodiny Stokerů (více)

Po tragické smrti otce v den jejích osmnáctých narozenin se India Stoker (Wasikowska) seznamuje s Charliem (Goode), jejím charismatickým strýcem, o jehož existenci až dosud neměla ponětí. Když se Charlie nastěhuje k Indii a její labilní matce (Kidman), obě jsou okouzleny jeho šarmem a klidem. Brzy je ale jasné, že Charlieův příjezd nebyl náhodný, a že jeho šokující tajemství z minulosti můžou zásadně ovlivnit Indiinu budoucnost... nebo ji úplně zničit. (oficiální text distributora)

korbitch22

Vizuální onanie, do sebe zahleděná onanie, postavená na banální zápletce a směšném "vyvrcholení".Má to atmosféru, kamera je hezoučkáá, Matthew Goode nahání neskutečnou hrůzu a to je všechno.Další, "artový" sráč, který si hraje na bůh ví co, přitom je to ve finále ubohé, směšné a trapné.Park natočil Old Boye a tím končí.Tohle hovno vod pokérovanýho Scofielda je zabalený v líbivý krabičce...pořád je to ale jen neskutečný hovno.30%. ()

Chrustyn

Korejský provokatér Chan-wook Park (Oldboy) a jeho americká premiéra. Přestože se film nedá srovnávat s tvůrcovými díly, které točí "doma", (američtí producenti ho měli určitě na velice krátkém vodítku) pořád má onu neobyčejnou atmosféru, kterou mnoho amerických tvůrců nikdy nenapodobí. Hudba jako vždy výborná a Mia také. ()

Arsenal83

Zvláštne dielo, kde sa nedá prikloniť ani k ohúreniu, ani k sklamaniu. Na jednej strane sa dalo vyťažiť viac, na strane druhej film ponúka odlepovanie toho, čo je pod povrchom, vrstvu po vrstve a zaujímavo tým diváka pripúta. Avšak keď sa zamyslím nad rozuzlením, nie som si istý, či to celé dávalo logiku. Čo mi ale určite chýbalo bolo viac napätia. Mysteriózna tu bolo dosť, halucinačných vecí tiež, ale napínavé to rozhodne nie je. ()

heyda

Tak tohle mě fakt nebavilo. Divím se, že jsou z toho všichni tak unešení. Chování postav bylo na úrovni bláznů, co utekli z Bohnic. Zpracování mě taky nedostalo. Uniká mi, jaký význam mělo, že slyším křupající vajíčko, nebo letící mouchu. Příběh taky velmi zvláštní...a vůbec tenhle thriller je prapodivný od začátku do konce. Palec dolů - 40% ()

VenDulin85

Něco tu je hodně špatně. Celý film se snažím přijít na to co a už to je palec dolů (když máte čas během sledování myslet na takové věci, je fakt něco zle). Asi to bude ten nesoulad Mia - Nicole - Matthew... Všichni sami o sobě jsou dobří, Mia řekla bych až jedinečná, ale tady, na jednom place, se tlučou jak vorvani vyplavení na břeh... Mlátí kolem sebe a nepomáhá jim ani skvělý soundtrack (na hudbu se zaměřuji vždycky, ať chci anebo ne), uhrančivý song Summer Wine nebo úchvatný klavírní duet.. Ale copak můžu dát jen dvě hvězdičky kvůli hudbě? Četla jsem poměrně dost komentářů na to, abych pochopila, že tohle bude jeden z těch snímků, které mají buď odpůrce, nebo skalní příznivce, nic mezitím. Už jen hodnocení mých oblíbených je jak škála hodnocení zde- od odpadu po plných pět*, no nic, dvě* za hudbu :-). ()

Stanislaus

S vysoce ceněnou Parkovou "trilogií o pomstě" jsem doposud neměl tu čest, tudíž byli pro mě Stokerovi velkou neznámou, co se týká režisérského stylu a poetiky. Musím uznat, že po obrazové stránce to byla velmi dobře odvedená práce, ve které byly použity stop záběry, záběry zblízka, nechyběla práce s barevností a výpravou - prostě kvalita. Herecké trio v hlavních rolích - Wasikowska, Kidman a Goode - hrálo přesvědčivě, s grácií, občas jsem si říkal, kdo je tu vlastně tím největším magorem na scéně. Nicméně, i když jsem tu teď film vychválil, tak i přesto to ve mě nezanechalo nic hlubšího, na co bych vzpomínal, a k čemu bych se vracel. Zkrátka film, který je pohlcen okázalým vizuálem a hereckými výkony na úkor příběhu (mně to tak alespoň přišlo). ()

jojinecko

Film dvoch pohľadov... formálna stránka filmu je priam magická: prostredie veľkého tajomného domu, nádherná vypiplaná kamera, kreatívny strih, výborné režisérske nápady, Mia Wasikovská a Matthew Goody (ten pohľad!) vynikajúci..jednoducho pastva pre oči. Obsahová stránka filmu je kameňom úrazu...film ide odnikiaľ niekam, prvá polovica sa hrá s divákovými očakávaniami a vyvoláva otázky, neistotu a najmä to má celé ATMOSFĚRU, ktorú nič nekazí. Od polky filmu ide scenár prudku dolu a kazí sa všetko, aby si na konci človek povedal "kde sa stala chyba?!". A čo je podstatné, čím ďalej som od projekcie, tým viac film vo mne zanecháva negatívny dojem a že to celé bola vlastne jedna veľká (po vizuálnej stránke vynikajúca!) hovadina... Forma skrátka rozdrvila obsah. ()

Flakotaso

No tak ten scénář je po většinu času nechtěně vtipný (a nebo chtěně? asi ne, to by připadalo v úvahu, pokud by ho psal sám Park a ne jakýsi seriálový herec) a poněkud stupidní a množství významných/pološílených pohledů podivného herce Matthewa Gooda bylo občas až na hranici seriózně míněné parodie. Formálně skvělé, jak je u Parka zvykem, ale jinak to má úroveň béčkových erotických thrillerů z 90.let. ()

Flego

Veľmi zvláštny film, ale neuveriteľne podmanivý a originálny. A scenáristicky geniálny ! Prvotná rozohrávka je trochu zdĺhavá, príbeh sa otvára pomaly so stoickým kľudom, nanajvýš mrazivým. Práve tá všadeprítomná mrazivosť a odťažitosť v silnom rozpore so zromantizovanými scénami ma klincovala ku kreslu. Ak k tomu pridám vynikajúci casting, úspech je na svete. ()

MontyBrogan

Kórejský chameleón Chan-wook Park sa zmenil tentokrát na Hitchcocka, aby ukázal, ako sa má točiť Amer okolo Lolity... A ja som dosiahol ďalší z vrcholov diváckej blaženosti. A to nielen pri scéne na kolotoči, ktorá bola jednou z najlepších, aké som vo filmoch doposiaľ videl. A zároveň jednoduchá. Česanie vlasov Kidmanke podobne. Herci predviedli v podstate všetci zaujímavé kreácie, ale Mia obzvlášť. Už ju vnímam inak. Odkedy sme si spolu zahrali na klavíri, ja som cítil vôňu jej vlasov a ona dotyk môjho ... dychu, nie sme už viac len kamaráti. Kúpil som jej totiž lodičky, aby sme sa mohli odplaviť z pola nevinnosti na pole skúsenosti, ako od Williama Blakea. ()

poz3n

Tak velký rozpor mezi formou a obsahem jsem dlouho nezažil. Chan-wook Park je světový režisér a to bezesporu dokazuje i zde. Obrovsky nápaditá režie s bezchybnou technickou stránku, to je už v podstatě Parkův standard. Stokerovi mají bohužel ale takový scénář, který nejen že nemá pointu, ale nemá v podstatě ani žádný smysl. Filmy odnikud nikam bez pointy samozřejmě často fungují. Pro mě to ale nejsou Stokerovi, kteří v průběhu filmu na sebe nabalují otázky, jenž ale zůstávají bez odpovědi a smyslu. Věci se tam prostě dějí a postavy se prostě chovají, přičemž jejich chování je přinejlepším svedeno na pudovost a na to, že si prostě asi nemohou pomoci. Z mého pohledu 5 hvězd za režii a herce, 1 hvězda za příběh. 6/10 ()

Jinny

Stoker si nějakou dobu šikovně hraje s interakcí Indie, její matky a strýčka Charlieho. Jenže Park je sice režisér s celkem zajímavým, ale ubíjejícím stylem. Ačkoliv film má necelých sto minut, připadal mi o dost delší než dvě hodiny. Příliš tomu nepomohly ani tichý hlas Wasikowské a hypnotický úsměv Gooda. Nevím, jestli si to Park uvědomil, ale konec jeho filmu je navíc jedna velká póza. ()

Pítrs85

Achjo, zase jednou velké haló a ve výsledku těžká nuda :-/ Což o to, ono to celé vypadá hezky, skoro až artově, záběry na krásný dům nebo na cokoliv jiného jsou vyvedené, ale je to prostě jen omáčka, nafouknutá bublina. Film selhává hlavně co se dialogů týče, ty musel psát někdo z první pomocný. Potom s tím nepohnou ani takoví herci, nebo spíše herečky jako je Nicole Kidman anebo Mia Wasikowska. Někdy od půlky jsem upadl do deliria, ale nějakým záhadným způsobem se mi to podařilo dokoukat do konce. Ale příště už si budu muset pustit něco zábavnějšího. Třeba plyn... ()

HellFire

Chan-wook Park si doma v Koreji vybudoval dost slušné jméno, a tak zkouší prorazit v Hollywoodu. Snaží se na to jít stylově a divákovy servíruje příběh po kouscích. Prvních dvacet minut tak hledíme na kusé scény, kde se třicet vteřin něco málo děje a přechází se na další scénu. Dozvíme se mimo jiné, že rodinka v hlavní roli obsahuje: a. dceru Indii (Mia Wasikowska), která má zjevně jakýsi dar výborného sluchu, protože dokáže přijímat cizí myšlenky a slyší na dálku; b. upjatou matku v podání Nicole Kidman, která se za honbou za věčně mladým vzhledem nechala zohydzit plastickými operacemi; c. mrtvého otce; d. strýčka, který "náhodou" přijede právě na pohřeb svého bratra, kterého dosud India nikdy neviděla a s nímž matička najednou tráví až moc času; e. že ve vzájemným vztazích to dost vrže a dceruška opovrhuje svou matkou. Dalších dvacet minut se nic podstatného nestane. Až ve čtyřicáté minutě je tedy jasné, co je tohle za film. Klasický thriller v hlavní roli s psychopatem, který ohrožuje své okolí. Nápad to není špatný, ale to provedení... to jde mimo mě. Stačil mi moment při večeři, kdy strýček sedí u stolu a pokaždé se ani nedotkne jídla. Přitom asi celou dobu jen hledí na ostatní a nikomu to není divné, že ano. Co tímhle chtěl režisér číci, to opravdu nevím. Kameraman se do toho snaží dramatickými nájezdy dodat scéně punc jedinečnosti. Připadal jsem si chvílemi jako kdybych sledoval experimentátora nebo studenta, co se učí jak na to. Indii se zalíbí zabíjení, ze strejdy je vrah tatínka a mě už to vůbec nezajímalo. ()

JASON_X

Mia Wasikowska už je sice na role dospívajících dívek trochu stará, ale předvedla hodně zajímavý výkon (i když role Alenky se k ní hodila víc). Její filmová matka Nicol Kidman sice očividně nestárne, ovšem vypadá trochu jako vosková figurína, asi důsledek a daň omlazovacích procedur. A jejich příbuzný strýc / švagr Matthew Goode byl ke své roli typově velmi dobře padnoucí a elegantně přitažlivý jako upír. Tolik k hlavním hercům. K filmu... Ale ne, musím se ještě vrátit k těm upírům... SPOILER: Já totiž při vzpomínkách na geniální Parkovu Žízeň dlouhou dobu myslel, ne, DOUFAL, že nějaká podobná pointa bude i v tomto snímku - temná rodinná kletba vampýrismu přenášená z rodičů na děti... Nebo lykantropie, nebo černá magie, nebo smlouva s Ďáblem jako u Fausta... No a nakonec z toho byla "jen" dědičná vražedná vášeň. Ale vizuálně tak přitažlivá a natočená tak nádherně "korejsky", že jsem se nenudil ani trochu. A možná trochu paradoxně se mi z celého filmu nejvíc líbila scéna klavírní dvouhry Indie se strýcem, kvůli působivé Glassově hudbě. ()

mm13

Uchvacujúca kompozícia bez jediného slabšieho miesta. Scenár síce nie je dokonalosť sama a v rukách čo i len trochu slabšieho režiséra by sme to neprijali a plakali nad nevyužitým potenciálom, Chan-wook Parkove aranžmány ale nedávajú vydýchnuť. Vlastne sa nie je ani kedy nadýchnuť. Ledva myseľ spracuje jeden motív, už sa na diváka valí ďalší. V akoby stojacej, dusivej atmosfére, pritom s gradáciou rušňa pusteného z kopca, plne ponechaného napospas gravitácii. Neskutočný ťah, takto intenzívne a zároveň priam až virtuózne vyrozprávaný film som nevidel ani nepamätám. Neodhadnuteľné postavy a ich motivácie, výrečné obrazy, odvážna, pritom plne funkčná práca so strihom (a zvukom!), jedna vrcholná scéna za druhou, so zabitým, na chvíľu zarážajúcim, vzápätí najlepším možným finále. Pri záverečných titulkoch som vzrušením rozochvený už iba vyfukoval a neveril. Stále neverím. A teraz ma ospravedlňte, idem ešte raz! Som si istý, že na druhý raz to bude ešte väčší zážitok. Taký je to film! (...že si okamžite zháňam soundtrack som už spomenul?) ()

Sawy

Neskutečně pokřivený film plný bizarních postav a sekvencí, plný jemných náznaků krutých věcí a precizního filmařského řemesla. Démonický Goode a chameleonka Mia těžce vládnou, tahle lahůdka je ale docela problematická a nesedne každému. 85 % ()

Morholt

Asi nejsem jediný, kdo po objevení titulu Stoker čekal nějaký ten příběh na motivy strýčka Brama, potažmo odhalení, že slavný autor Draculy nebyl tím, kým se zdá. Bohužel tak tomu nebylo, ačkoliv i tady se odhalovalo a ukazovalo, že není vše tak, jak se zdá. Já bych ale raději uvítal béčko a Brama Stokera s tesáky, než tuhle sranda-psychologickou nudu. Ono když chcete postavit film na třech psychopatech v jednom baráku, nemůžete se omezit jen na tupé pohledy a neschopnost vést normální dialog. A když už tedy, tak okolní postavy nemohou být absolutními blbci. Jenže tady se vše sešlo dohromady a vyvrcholilo nezajímavou a nijak překvapivou pointou. Nepředvedli se ani herci. Kidman s Wasikowskou povětšinu času zírají jak telata na nový vrata a Matthew Goode tady nevypadl z role Ozymandia. Jenže bez watchmenovského kostýmu to není ono. Dlouho se mi do Stokera nechtělo a teď už vím proč. 15% ()

Korejský mistr se vrací domů

29.12.2013

Korejský mstitel a další krvavá sága

Korejský mstitel a další krvavá sága

20.09.2012

Chan-wook Park se proslavil tzv. „trilogií o pomstě“, která zahrnuje dnes už kultovní kousky Sympathy for Mr. Vengeance, Sympathy for Lady Vengeance a Old Boy. Pak si natočil několik žánrových… (více)

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye