Ďábelské líbánky

• angličtina Devilish Honeymoon
TV spot

Hvězdou výzkumného ústavu chemických závodů je docent Kostohryz (V. Brodský), kterého obdivují jak mužští kolegové, tak především kolegyně. Asistentky Dagmar (J. Brejchová) a Ester (I. Janžurová) jsou do něj dokonce zamilované, a to tak, že navzájem jedna druhou nesnášejí. Rafinovaná Dagmar jednoho dne sprovodí Ester ze světa a přinutí Kostohryze, aby se s ní oženil. Líbánky v hájovně se však zvrtnou v sérii smrtících událostí: Dagmar chystá na manžela nebezpečné léčky, neboť se dovtípí, že Kostohryz spolupracuje s policií na jejím usvědčení. Muži nezbude, než se bránit stejným způsobem. Všemu přihlíží popletený policejní kapitán Libíček (J. Libíček) se svou rázovitou řidičkou Alžbětou (J. Jirásková)… (Česká televize)

quixote

Česká Válka Roseových z roku 1970? Proč ne? Scénář možná originální není, ale dialogy jsou vtipné a film pobaví. Osobně mě baví i výtvarná stránka: extravagantní kostýmy Brejchové, idylka hájovny s krojovanou paní lesmistrovou, šílené disko na podnikové oslavě. Jako bonus duo Libíček+Jirásková. Je toho dost, co film drží lehce nad průměrem. ()

neo93

Blaznivá česká komedie nabitá hvězdami. Začátek filmu vypadal dost zvláštně a nevypadalo to nijak poutavě a zábavně. Ale stačilo vydržet na vysvobození doktora Kostohryce z vězení a následnou svatbu s Dagmar, aby začala ta pravá zábava. Skvělý situační a černý humor. Okouzlující Jana Brejchová spolu s Vlastimilem Brodským tvoří velmi povedený pár, který si jde po krku a vynikající duo vyšetřovatelů v podání Jana Libíčka a Jiřiny Jiráskové jsou tím hnacím motorem celého opomenutého, přesto výtečného snímku. ()

markotter

Ani hvězdné obsazení nepomohlo tomuhle filmu, aby se stal klasikou tak, jako podobné filmy té doby. Je sice bláznivý a černohumorný, ale jinak je to dost velkej vopruz. Vypnul jse to asi po hodině, protože už mě Brejchová v těch svejch hroznejch outfitech přestala bavit. ()

BigBang

Pěkné exteriéry i interiéry, fantastičtí herci. Ale jinak? Ani jeden vydařený vtip. A ke všemu mi ani paní Brejchová nepřipadala sexy. Možná jsem jen neměl náladu. ()

geron

Tahle česká bláznivá a dá se říct že i černá komedie se mi moc líbi. Škoda že ji málokdy dávají v televizi. V tomhle filmu múžeme vidět celou plejádu známych českých hercu jako jsou Vlastimil Brodský alias docent Kostohryc, dve mrchy které o něho bojují a zároveň ho chtejí i zabít a jsou to Jana Brejchová alias Dagmar a Iva Janžurová alias Ester. Zajde to až tak daleko, že se to dostane až před soud a případu se ujme kapitán Libíček alias Jan Libíček a Alžběta alias Jiřina Jirásková. Docent Kostohryc si musí Dagmar vzít aby ji usvedčil a ona ho zase chce zabít. Jejich líbanky se promění na pekelně ďábelské. Nakonec jde Dagmar do vězení ale pro docenta Kostohryca začínají ďábelské líbanky znovu protože si musí zase vzít Ester. ()

e(l)a

Původně jsem chtěla dát dobré 3 hvězdičky, ale tak nějak celý den o tom filmu musím přemýšlet a vracet se k němu, což je znakem toho, že ve mě něco zanechal. A to je dobře, čili dávám 4 hvězdy:-) Trochu mě udivilo, že něco takového mohlo vzniknout za tvrdého socialismu, ale tím líp. Je to trochu netypické, ale to je jenom plus. Já mám prostě ráda české filmy! Hlavně mě nadchly herecké výkony českých hvězd - Brodský, Brejchová, Jirásková, Jan Libíček byl též kouzelný. ()

Astrebleue

Proč je tahle komedie tak opomíjená? Já to nechápu, dílem možná proto, že jsem zažraný fanoušek domácí tvorby z tohoto období a dílem asi proto, že jsem velký cynik. Narážky každou chvíli nenechají diváka oddychnout, hudba úžasně podporující parodii na detektivní žánr spolu s herci tvoří výjimečný kousek. Právě jsem v nánosech naší filmové tvorby objevila malý poklad a mám za sebe velkou radost! ()

IvonaK

Moc se mi líbilo že film byl doprovázen zpěvem Václava Neckáře a ukázka toho, že se přetvářka dlouho neutají. A za pomocí dvou detektivů se Brodskému podařilo uniknout z ďábelského plánu Brejchové kterou nakonec zneškodnili. Ale Brodský se však toho nezbavil. Na konci filmu se ukázalo že věrná Janžurová plánuje učinit totožný plán jako Brejchová. Ale s tím mu už evidentně detektivové nemohli pomoci. Ale stejně byli Brejchová s Brodským frajeři že se oba odvážili stoupnout zády na kraj skály. To bych nedala. Bála bych se že zahučím dolů. :D ()

Amonasr

Ve filmu se občas našly povedené gagy a momenty, kterým se dalo zasmát, ale celkově to byla taková násilná slátanina. Naopak některá místa na mě působila až trapně, jako třeba pobíhání Brodského po lese s parožím uprostřed honu. Prostě klasicky pokleslá podbízivá Podskalského režie za hranicí vkusu. ()

Mykhaluu

Ale no tak... !! Vážení! Pomozte tomuhle dílku do červených! Skutečně jste viděli a pamatujete scénu s hajným visícím na mostě?!? Ano, je to horší, než jiné perly 60. a 70., ale každopádně je tam pár nápadů, které jsou extra mazec! :) A pan Brodský a dvojice detektivů Libíček - Jirásková je mazec!!! "Ne, to je moje koleno!" :) :) ()

Kubi21

Vcelku povedená, vtipná a lehce šílená komedie s výborným Vlastimilem Brodským a se skvěle přihrávajícími Janem Libíčkem a Jiřinou Jiráskovou. ()

Fajt

Nevím, jak pan Podskalský ve spojení s Dietlem, mohli zplodit takovéto zoufalé veledílo, vtip nula a že by parodie?, ale na co ?? Crazy komedie, tak tato trapárna to určitě není. Byli použiti všichni skvělí herci té doby, ale výsledek opět nula. Jedna hvězdička pouze za záběry jízdy Prahou. ()

ostravak30

V popisku je uvedeno, že se jedná o fantasy komedii. Přiznám se, že žánr fantasy jsem zde hledal marně. Horší je to ovšem s humorem. Komedie, které chybí humorné prvky je poněkud chudá. A já se upřímně zasmál jen jednou. A to když Honza Libíček popisoval Vláďovi Brodskému ve vazbě kdy a jak může nejspíš dojít po jeho odsouzení či případné smrti k odhalení skutečného vraha, v tomto případě tedy vražedkyně. Jinak se ale autoři snažili seč mohli, rozesmát se jim mě ale nepodařilo. A to ani když se hasiči svalí na zem a následně neúspěšně hasí oheň. Je to více trapné než směšné a ještě trapnější jsou parohy, které Jana Brejchová V. Brodskému nasadí a on místo aby si je sundal s nimi běhá a po lese a nechá na sebe střílet. Zkrátka, snaha byla, leč neúspěšná. Mám rád staré filmy, nejen proto, že dost odráží tehdejší dobu, ale také pro výborné herce, které těžko dneska někdo nahradí. Obsazení tedy bylo skvělé. Stejně jako hudba, kterou doplnil Václav Neckář. Nicméně to samo o sobě na vyšší hodnocení nestačí. A ještě doplním poznámku, že mi do filmu nesedělo ani přidání Boušeho a Mrázka. Zkrátka hvězdné obsazení a pouze náznaky humoru holt nefungují. ()

Pitryx

Velmi dobrá komedie, nevím, proč si ji nepouštím tak často jako jiné. Pan Libíček je přímo famózní. Sem tam to trošku drhne, ale zas tak moc to nevadí. *** A PŮL ()

George.Camel

Ještě do nedávna, než vyšlo na dvd, jsem o tomto filmu neměl ani tušení. Zdenek Podskalský byl opravdu génius na komedie. Po jeho Světácích patří Ďábelské líbánky k dalším z mých oblíbených komedií. Celá plejáda nejlepších herců včele s J. Brejchovou, I. Janžurovou a J. Jiráskovou, které duet s J. Libíčkem vyšel na 100%. Jejich hlášky patří ve filmu k tomu nejlepšímu - "To je ta vilnost?", "Houby, jsem říkala.". ()

Max Q.

Tenhle pokus o crazy komedii se dle mého skromného názoru vůbec nepovedl. Jediné světlé chvilky byly některé Libíčkovy hlášky. Humor bohužel doslovný, úvodní scéna s hasiči tragická. Dal bych i víc, ale ten zničený potenciál mě štve. Tolik skvělých herců na jednom místě! ()

PetrJulian

Zaujal mne Václav Neckář zpívající v ději písně. Odteď už budu navždy vědět, že Láska má je původně píseň z filmu :-) ()