Nově zvolený ředitel školy, Majer (Tomáš Magnusek), je úhlavním nepřítelem pro rodinu mafiána Dostála (Jan Šťastný), Dostála st. (Jiří Krampol) a Dostálové (Gabriela Vránová). Po sérii úmrtí na škole v době, kdy byl ještě Dostál řadovým učitelem, vše nasvědčovalo tomu, že vrahem mladíků, mezi nimiž byl i Dostál jr. A kteří údajně znásilnili učitelku (Majerovu sestru) a poté ji zavraždili, je učitel Majer. Pro neprokazatelnost důkazů však nebyl učitel Majer obviněn. Spolu s nástupem na pozici ředitele školy a místem v představenstvu města, je Majer ještě více trnem v oku rodině mafiána Dostála, který se chystá na pomstu za vraždu svého syna. Nejprve ho chce deptat po psychické stránce a poté připravit plán na pomstu. Zatímco ředitel Majer připravuje divadelní vystoupení v rámci slavností města, radní se obávají, že děti z jeho školy jsou neurvalci a bude s nimi problém. Ředitel Majer je však ujišťuje, že vše bude v pořádku. V místním policejním sboru dojde k úmrtí vyšetřovatele, který měl na starosti případ týkající se vražd učitelky a následně pak žáků, včetně mladého Dostála. Na jeho místo nastupuje policista Karas (Martin Dejdar). Ten dostane i stůl po zesnulém policistovi a v něm najde dokumentaci ohledně případu vražd ve škole. Po prozkoumání určitých detailů mu ihned vyvstane spousta nejasností, včetně nalezeného DNA u mrtvol chlapců ze školy. Poté, co zavolá do laboratoře, zjišťuje, že tam nikdo vzorky neposlal a nechal je uzamčené ve stole. Policista Karas neváhá a posílá vzorky do laboratoře, po dlouhém čekání se mu potvrdí jeho domněnka, vrahem všech chlapců včetně mladého Dostála je ředitel školy Majer. Ten je, jak se ukázalo, bratr znásilněné a zavražděné učitelky, tudíž se z jeho strany jedná o pomstu za svou zavražděnou sestru. Mafián Dostál chce na nátlak svého otce, Dostála st., odvetu uspíšit. Nejvhodnější okamžik, jak mu zjistila jeho milenka, učitelka Lamrová (Eva Čížkovská), bude v den vystoupení, kdy bude ředitel Majer sám ve škole, jen se školníkem Málkem (Jan Přeučil)... (TV Prima)

Solverino

Ještě větší amatérština než jste čekali. Pár rádobyvtipných hlášek. Toporní herci i neherci, prapodivný děj a nelogické kopance. Zajímavé je, že herci hrají hůř než amatéři, je vidět že všichni musí platit z něčeho složenky :( Jedna hvězdička za Andreje Hryca - ten je špica! ()

Scelleton

Spousta známých osobností se nám sešla na pohřbu české kinematografie. Tu nezachrání ani těch pár zajímavých momentů a je velice smutné, že Tomáš Magnusek, jakožto hlavní pachatel tohoto činu, podal stejně dobrý herecký výkon jako spousta těch převážně cikánských dětí okolo. ()

nula87

Když jsem u jedničky psal, že to není absolutní propadák, tady už to neplatí. Je to hrůza, která nemá snad jediné pozitivum, a bohužel nespadá ani do kategorie "tak blbý, až směšný". Dvojka Krampol, Šťastný jako místní mafiáni jsou "kouzelní". A závěr? Hotová Kobra XI...20% ()

Romeroo

Tohle bylo tak laciné pokračování, že mi je z toho ještě teď zle, v podstatě se nebylo na co koukat, děj se vůbec nehnul, od začátku mi bylo jasné k čemu to vše spěje a mezi tím jsem koukal na 85 min výplně...doufám, že nevznikne trojka...ufff ()

FandaHoffman

Příběhem je to o dost lepší než první díl, ale zpracování je dost hrozný! Nejvíc mi přišlo, že tam má Tomáš Magnusek jen o pár let starší rodiče... teda alespoň to tak vypadá. 5/10 ()

ikilledjenny odpad!

Normálně odpad! nedávám, ale tohle je s prominutím pěkná sra*ka. Magnusek přibral od prvního dílu (který ještě považuji za koukatelný), tak že se skoro nevejde do záběru a svoje herectví vypiloval do stádia šimpanz po mrtvici. A ty úúúúúžasné dialogy. No, prostě jsem to nedokoukala a nikdy to nehodlám vidět celé. Tohle je snad nejvíce negativní komentář, který kdy v životě napíšu. Ehm. Nebo ne? ()

Cashville

Námet nie je najhorší a tiež herecké obsadenie je podľa môjho názoru dobré, len tá kamera a strih dýchajú amatérčinou, čím sa výrazne znižuje môj celkový dojem z filmu. Keby sa tvorcovia viac s tým pohrali a dali si na tom záležať, istotne by aj percentá boli vyššie. ()

CaMMe odpad!

Haha. Že byl Tom v jedničce při těle se ví, ve dvojce už sotva chodí a ve trojce ho nejspíš bude přepravovat těžká technika. Cigáni na lyžích, totální herecké all star v čele s Jiříkem od Krampolů. Obávám se, že urážím odpad! ()

henrycruel

Dvojka mě zklamala! Když jsem se koukal na trailer, doufal jsem, že by to mohlo být lepší než jednička, ale nakonec se to propadlo hluboko pod ní. Příběh filmu mi přišel jak epizoda z nějakého béčkového krimi seriálu a nejvíc mě dostali otřesné herecké výkony i u herců, od kterých bych to nečekal... ()

Boudyy

Pokračování. Málo vtipných hlášek, spíše pokud o thriller. Viděno rok zpátky, ani si nepamatuji, co mě drželo u sledování tohoto filmu. Asi jsem to tehdy nechtěl vypínat, když už jsem to měl pěkně rozkoukané. Ale jednička mě bavila víc. ()

kubilov odpad!

Myslím, že nejvíce o kvalitě filmu vypovídá to, že jsem prakticky celou dobu přemejšlel, jak je možný jen za rok přibrat tolik kilo. Magnusek se fakt "předved" a ani náhodou nenavázal na jedničku, která se mi docela i líbila. Krampol jako mafiánskej dědula? Dobrej fór. ()

MartinTerran

Dvojka je docela nuda, kromě vyšetřování zločinů z jedničky a zjišťování proč je Dostál takový kmotr se zde vubec nic neděje. Hodnocení: 42/100. ()

hrumsrt odpad!

Kolik tam bylo známých herců?! Všechno je přitažené za vlasy, od školy jsme se odprostili.. Relativně nadějně na mě působil Dejdar, ale neměl žádný vývoj a ve finále ze sebe všichni dělali Dálniční policii z Kobry 11.A Šťastnému to prostě nevěřím, vůbec to není herec záporných (děsivých) rolí. Nejvíce to vystihuje, že se ve filmu objevil i sexuolog Uzel. Prostě kdo chtěl, tak roli dostal. Angažovat staré české herce nad hrobem je prostě klasika Bastardů.. Sakra vždyť tam hrál i Bendig! Minimum scén s opravdovou děsivou atmosférou, jen nás má dostat, jak do krve zmlátí někoho, kdo se nebrání! 0% ()

ostravak30 odpad!

Bastardi se alespoň náznakem snažili poukázat problémy, které se v naší společnosti neřeší. Nelze tvrdit, že jsou úplně opomíjeny nebo se o nich nemluví, jen se prostě taktně přecházejí, protože nikdo nechce být za rasistu, když začne řešit romskou otázku nebo nahlas řekne, co si myslí celá republika. Dělali to špatně, ale pokusili se o to. O čem je dvojka těžko říct. Problémy, nastíněné v úvodním díle už známe, tedy není nutné se v nich babrat znovu a navíc to ani opětovně nefunguje. Že jsou na zvláštní škole grázlíci víme, k čemu je, že to vidíme znovu. Po druhé tak slyšíme explicitní vulgaritu přesahující meze jakéhokoli dřívějšího časového televizního vysílání než je po půlnoci. Do kin by už mohl na tento film jít jen choromyslný blázen. Bohužel ani děj není zrovna k popukání. Pokud jsou Dostálovi takoví mafiáni, jak se o nich ve filmu tvrdí, mohli by říďu prostě unést a nechat ho rozpustit v kyselině ihned, kdykoli a nečekat na vystoupení. A že se film potýká s financemi a je nesmírně laciný je vidět téměř z každého záběru. Mafiáni, ovládající město po celé generace, bydlí v paneláku druhé kategorie? To jako vážně? K tomu samozřejmě plno neherců. Neobviňoval bych, jako to udělali někteří profesionální recenzenti, některé herce z neherectví. Jan Šťastný nebo Kateřina Brožová (tu zrovna moc nemusím), ale i Jiří Krampol jsou dobří herci, jenže co hrát, když jim scénář předepisuje tak pitomé věty, že to ani není možné. Od mafiána na úrovni asi těžko uslyšíme nadávky své manželce, navíc opakující se, že je kráva pitomá a že se z ní už pos..e apod. Stejně tak bych si moderního mafiána představoval trochu jinak. Jan Šťastný by si zase určitě najal na špinavou práci chlapy a nejezdil by všude sám, aby byl viděn. Absolutní známka diletantství mafiánů pak je nejen schopnost pomstít se Majerovi, ale i mladému cigánovi, který napadl Brožovou. Určité scény jsou tak nevěrohodné, že je nepochopitelné, že to Magnuskovi nebije do očí. Celý film působí nesmírně lacině, bez špetky čehokoli zajímavého. Tvůrci se potýkají i s tragickým zvukem, kdy celé řadě postav není rozumět a někdy za to může přehlušující hudba. Policejní honička na Jana Antonína Duchoslava patří do řádu trapných komedií. Chvíli jsou policisté hned za ním, už jdou vidět za rohem jejich stíny a najednou má padouch obří náskok. Krátké epizodní scény v rychlém sledu za sebou nedávají ani logiku. Střihač zřejmě usnul nebo to byl nějaký Magnuskův kamarád, který je zároveň youtuberem. Že si učitel nepřemaluje nápis na autě VRAH a jezdí s ním po cel film už snad ani nestojí za řeč. Automobilová honička je pak doslova výbuchem. Všechno se dá docela oželet, ale lacinost a absolutní nepoučení z prvního dílu, nepokročení ani o krok vpřed, ale naopak ještě horší práce, která ze všeho nejvíc připomíná videa mě a mého kamaráda, když jsme kdysi točili na youtube.com, se prominout fakt nedá. Na Bastardy se podruhé už prakticky nedá koukat. Ale jedno bych se rád od Tomáše Magnuska naučil. Kde sehnat na podobně kvalitní film peníze a jak přemluvit slavné herce, aby se toho účastnili. Umět tohle, točil bych až bych brečel. Horší bych rozhodně nebyl. () (méně) (více)

route60 odpad!

Film o dnešních dětech musí být vulgární že? Magnusek a ostatní se sice snaží navodit opravdovost ale jít právě hlavně přes odpornou vulgaritu? to už naší filmaři jsou na tom hodně zle já si raději o dnešní generaci pustím Britské jezero smrti. ()

PamelaJJK

Nerad něco kategoricky odsuzuji, ale tohle je opravdu TRAGÉDIE :-( Jednička mě taky neoslnila, ale proti dvojce to je hotové umělecké dílo. Dvojka je svým amatérismem totální propadák, který nezachrání ani hvězdné obsazení. Bohužel. Je to odpad a tu jednu hvězdu jsem dal za angažování pánů doktorů Uzla, Jahelky a Cimického :-) ()

Prubner

Magnusek by si konečně měl na psaní scénářů (a potažmo i na hraní hlavních rolí) najmout někoho, kdo to umí. Scénář je mizerný a amatérský, postavy jednají divně a nelogicky, závěrečná akční scéna je trapná a směšná, je tu řada zbytečných scén a zbytečných postav, které slouží jen k tomu, aby Magnusek mohl do filmu obsadil co nejvíc známých herců. Mimochodem, těm hercům se divím, že do takového paskvilu vůbec šli. Copak nečetli scénář ? A nebo Magnusek tak dobře platí ? Ale peníze přece nejsou všechno ! ()

Ximara

V prvním díle se aspoň něco dělo.. Tady se mi zdá, jako by děj stál celou hodinu na místě a potom se začal nějakým způsobem hýbat.. A honička ve starých trabantech? WTF? Naprosté zklamání z mé strany.. A to chtějí ještě točit třetí díl.. ()