Karate Kid 3

• USA The Karate Kid, Part III (více)

Daniel a jeho učitel pan Miagy se ocitají na počátku dalšího karate dobrodružství pro mládež. Nad Danielem se totiž stahují mraky. Agresivní učitel karate, jehož Daniel svým vítězstvím v prvním filmu znemožnil, se zvedá z prachu poražených a společně se svým nechutně bohatým a podlým žákem chystají rafinovanou pomstu. (oficiální text distributora)

kkarx

Trojka je další relikt 80. let a to až do té míry, že navozuje komixovou atmosféru. Záporáci jsou totálně přes čáru a celý děj je strašně nereálný a do značné míry kopíruje první díl. Daniel je zase osamělý a zdánlivě opuštěný a tentokrát na něj splín doléhá ještě více. Záporák hraný Griffithem přehrává jako o život (kvůli tomu doporučuju brát verzi s dabingem), nicméně je asi jediný na place, kdo měl zkušenosti s nějakým bojovým uměním a je to vidět. Na rozdíl od šedivého druhého dílu se hned několik scén jen tak nevytratí z paměti. ()

SkyCaptain odpad!

Překvapivě plně souhlasím se slovy režiséra - o svém díle podle Wikipedie řekl: In 2015, director John G. Avildsen himself called the film "a poor imitation of the first one" and "a horrible movie". Tak si tak. Jo a pokud někdo podobně jako já shlédl celý film a neviděl tam hrát Jana Třísku tak koukněte sem - https://thekaratekid.fandom.com/wiki/Milos_Dadok ()

helloween93

"Throwback Thursday #12" - Duchovní otec Rockyho John G. Avildsen si nedal říct a pokračoval v milkování série Karate Kid a v roce 1989 zakončil trilogii s Danielem a jeho učitelem Miyagim. Vrací se John Kreese, který z krachu Cobra Kai dojo viní Daniela a Miyagiho a s pomocí úlisného Terryho plánují intrikami narušit pouto Daniela a Miyagiho a oba ponížit. Film je ještě hloupější než dvojka, některé scény jsou vyloženě wtf (horolezecká akce,  postava kamarádky Daniela nebo závěrečný fight na turnaji) navíc podpořené hroznými hereckými výkony. Vtipné je, že Daniel v každém dílu umí z karate méně a méně a na to, že ve dvojce bojoval na život a na smrt, tak ve všech fightech trojky působí tragicky. Zkrátka tvůrci vkročili do stejné řeky nejen podruhé, ale i potřetí a diváci už jim to tentokrát nesežrali a film propadl. Řekl bych oprávněně. Jedna hvězda je za Miyagiho a druhá za ďábelské záporáky. Viděno na Netflixu. 2* ()

Jeand´Boa

Kvalita filmu zde není, nezatajujme si nic a nalijme si tak sklenku čistého saké ... vše, co má mít kvalitní film, je odkopnuto velmi povedeným kopem někam hodně daleko ... možná z Ameriky až do Asie - ale cestou přes Evropu :-D ()

lokol

asi sa trosku lisim od vas...ale mne sa to docela pacilo...aj koli ian griffithovi....a celkovo...am rad filmy kde sa bojuje aj ked...no...dobre...preto tych * je az 4 ()

messi@h

Solidních 65%. Někdy se mi tady na CSFD chce křičet: Začněte už proboha používat vlastní hlavu a neopičte se po tom, co napsal někdo jiný před vámi!!! Jinak si nedovedu vysvětlit zdejší nízké hodnocení. Karate Kid (a tím myslím všechny tři díly) možná obecně dostává o nějaký ten bodík méně díky tomu, že navzdory názvu se v podstatě nejedná o akční film. Spíš je to film o přátelství, o hledání cesty životem, o hledání rovnováhy. Samozřejmě se ale nejedná o nějaký hluboce meditativní film, pořád je to víceméně odpočinková záležitost. Ale příjemně natočená. Prostě to co vidí většina jako negativum (=málo akce), já vidím jako pozitivum. A jestli hlavní hrdina dělá karate dobře nebo špatně, to mě opravdu netrápí... Podle mě osobně trojka není o nic horší než druhý díl, řekl bych dokonce, že je lepší. ()

Sykon

Chvíli jsem váhal nad odpadem, protože tak nesympatickou postavu jakou je v tomto díle Daniel jsem dlouho nikde neviděl. Nakonec se smiluju a kvůli těm krásným bonsajím dám jednu hvězdu, s odřenýma ušima. A nesmím přemýšlet nad tím stupidním scénářem nebo směšnými záporáky, jinak si to ještě rozmyslím. ()

Claude Speed

Nechápu, kdo tady rozpoutal tu vlnu nevole. Ti, kdo film náhodou neviděli, neplašte, rozhodně se zde nekoná syndrom třetího dílu! Kvalit předchozího dílu trojka nedosahuje, a už vůbec né kultovní jedničky, ale i tak jde o solidní podívanou a velmi důstojné pokračování. K vidění je zde více soubojů, více technik, což filmu hodně prospělo (být takové množství soubojů v jedničce, byl by to plný počet). Naneštěstí ani ve třetím díle soundtrack nezabodoval, což naneštěstí sráží hodnocení... ()

Likan7 odpad!

Karate Kid nikdy nebyl bůh ví jaký film, byl ale do jisté míry sympatický. Druhé pokračování už ale nestojí vůbec za nic. Karate tu skoro není, Macchio vyrostl z celkem sympatického kluka v pěknýho blbečka a film celý se vůbec nemá o co opřít. Vyhněte s tomu obloukem, tohle už vzniknout nemělo. ()

Armin82

Přiznám se, že fenomén Karate Kid, mě celkově minul. Pamatoval jsem si s bídou první díl a to nejspíš kvůli vtipnému závěrečnému kopu, který byl tak okatý, že by i slepému bylo jasné, co se chystá udělat. Nicméně aspoň nějaký ten scénář v jedničce byl. Prostě mladej a novej kluk ve škole, si musí projít peklem. Vcelku klišé na amerických školách a nespočet filmů na tuto problematiku poukazuje. Druhý díl jsem považoval už za velkou komedii, tam nebyly celkově ani souboje a tohle? Tohle je odpad a snaha udržet při životě něco, co udržet nešlo.  On to celkově Karate Kid musel mít těžké, když se objevila na scéně hvězda Van Damme a jeho Karate Tiger, Krvavý sport nebo Kickboxer, Sly jeho Rambo a Rocky, už byl taky hodně vidět a to samé Arnie, který přišel s Terminátorem a Predátorem, takže lidi měli vzorů hned několik. Do toho zahraniční Shaoliny. 80/90tá léta filmům s podobnou tématikou svědčila a vycházelo jich několik ročně. I tak, minimálně jednička se neztratila. 20% za Pat Morita ()

Nix

Sice tu je Thomas, ale i tak to nepřidalo na kvalitě, už zase. Tahle série je prostě průser a nuda pro mne. ()

playboy_05 odpad!

kdo nestojí, nemůže bojovat...kdo nedýchá, nemůže bojovat...kdo nevidí, nemůže bojovat...bože můj, tahle hardcore ukecaná blbost snad ani nemůže ničím nadchnout ()

fallanga

Nechutně patetická sračka, která nemá oproti předchozím dílům nic nabídnout. Ralph Macchio znova prošel naprostou regresí do svého původního otravného, temperamentního a iracionálního idiota, jen aby zase mohl projít spirituálním rozvojem díky pseudohlubokým radám svého neporazitelného a nadlidsky trpělivého mentora. Záporáci jsou prvoplánově barbarští, a od samého začátku hodni rozmlácení obličeje. Ale nic více od nich nedostáváme. Počáteční náznak nějaké hlubší charakterové dimenze se vytratí po pěti minutách filmu, a nahrazuje ji pouze jednorozměrná slizkost. Jediná dobrá věc na tom filmu je neskutečně roztomilá Robyn Lively, jejíž charakter je jediný, který jaksi dává smysl. Bohužel její role ve filmu je asi tak podstatná jako role mámy v prvním díle. Neboli, je tam téměř úplně k hovnu. ()

Duke90

Jediným velkým pozitivem je v tomto velice slabém pokračování už pouze moudrý pan Miyagi. Všechno ostatní působí hrozně laciným dojmem. Ralph Macchio nehezky přehrává a hlavní záporák Thomas Ian Griffith se svým štěkajícím pejskem Seanem Kananem jsou zralí doslova na kop z otočky dvakrát po sobě, protože podobné "suverenní" herecké výkony jsem viděl naposledy někde v seriálu Strážci vesmíru, což je pro věkovou kategorii tak cca do 10 let. Druhou hvězdu dávám pouze z úcty k prvním dvěma dílům, jelikož jsem byl schopen vnímat, jakou cestu mezitím Daniel ušel a také díky zmiňovanému Patu Moritovi. Čtyřku už si raději nechám ujít... ()