Karate Kid 3

• USA The Karate Kid, Part III (více)

Daniel a jeho učitel pan Miagy se ocitají na počátku dalšího karate dobrodružství pro mládež. Nad Danielem se totiž stahují mraky. Agresivní učitel karate, jehož Daniel svým vítězstvím v prvním filmu znemožnil, se zvedá z prachu poražených a společně se svým nechutně bohatým a podlým žákem chystají rafinovanou pomstu. (oficiální text distributora)

anais

Zatímco první a druhý díl se snažily vyprávět klasický příběh žáka a jeho učitele, a ještě to dokázaly okořenit akcí stravitelnou i pro mládež, tak třetí díl je plnohodnotné béčko s ultrašíleným bláznivě se smějícím záporákem a absencí jakékoliv logiky. Ve filmu neplatí žádná pravidla. Daniel se celou dobu chová jako naprostý idiot který pokazí na co šáhne, a pan Miagy je tu jakousi loutkou bez názoru, který čeká až se vše vrátí do starých kolejí...  Ale i tak mi to mimózní pojetí přišlo celkem zábavné, i když spíš jako příklad dobové nesoudnosti, než jako plnohodnotné pokračování. Pro našince stojí za zmínku Jan Tříska v roli mafiánova sluhy. ()

ARI50

Pokud máme co máme pořád tak jsem spokojený asi se čekalo už mnohém víc ale já jsem spokojený pořád stejně. ()

ScarPoul

Predchádzajúce dve časti sú v pohode. Sú typicky naivné, ale majú funkčné postavy a smerujú odniekiaľ niekam. Tretia časť je skĺbením takých bizarností, že pri tom človeku zostáva rozum stáť. Je to skákanie z jedného logického lapsusu do druhého. So zbytočnými postavami. Veľmi prapodivnými scénami ( aspoň, čo sa týka významu), celá horolezecká scéna putovania za bonsaiom je skrátka z iného vesmíru. Do toho pripočítam ešte fakt, že hlavný predstaviteľ má tendenciu v real time rozprávať všetko čo práve robí. A je tým pádom rovnako neznesiteľný, ako záporák. Ženská hrdinka do počtu a zbytočná a rovnako aj finále, ktoré vlastne potvrdzuje svojim koncom, že tie dve hodiny boli vlastne neucelená snaha priživiť sa na populárnej značke. Ono to má záporov veľa. Pozerať sa to dá, ale zostáva z toho taký ten pocit zbytočného filmu. A všetko - od scenára, metafory o sile duše ( prezentovanej cez bonsai) až po smiešne vyhraté finále....dokazuje, že toto skrátka nie je dobrý film. ()

Lacike

Treti diel uz je evidentne o dost horsi ako predosle. Za vsetko môze otrasna zapletka o pomste s tym najobohratejsim beckovym zaporakom akeho si mohli vymysliet. Thomas Ian Griffith tam tak casto predvadzal diabolsky smiech az to bolo tak trapne, ze ma to rozosmialo. Skoro som mal pocit, ze sledujem nejaku telenovelu. Daniel-san bol zase totalne naivny a Griffithovu zakernost neprehliadol ani napriek tomu, ze sa mu neustale smial do xichtu aj v scenach, ked mal prestrierat, ze to mysli uprimne. So ctou a par vtipnymi poznamkami to ustal jedine pan Miyagi. 2/10. ()

corpsy

Celkom dôstojné pokračovanie, aj keď je už vidno na oboch predstaviteľoch značnú únavu - a nemyslím tým po fyzickej stránke. ()

ConanVJ

Podle mě je tento díl kvalitně stejný jako u předešlých filmů. Jasný, žádná akční jízda se zde nekoná, ale ruku na srdce, tato série není o rvačkách, ale o vztahu žáka a učitele a to je zde pěkně natočené. Za mě opět 80% :) ()

stration

Už to není ono. Hlavně debilní scénář film hodně sráží dolů. Tři hvězdy dávám z nostalgie a za mého oblíbence Mijagiho. ()

Martin741 odpad!

Scenaristicky vyplach, pribeh je nehorazne nudny, reziu to asi ani nemalo. Katastrofa, ktora sa neda pozerat celych 108 minut. Odporucam vyhnut sa velkym oblukom a ruky prec od tohto!. 0 % ()

JohnRambo

Po vynikajúcej jednotke a trochu horšej dvojke mohol Avildsen zakončiť KARATE KID určite lepšie ako ,,jednohviezdičkovo´´. ()

Juto

Všetci nadávajú na pokračovanie tretieho dielu. Ale mne sa naopak veľmi páčil. Oveľa lepšie ako druhý diel, ktorý je na výsmech. 6/10 ()

spygirl

Ty brďo, co to s váma je, lidi, jste normální????? Dát tomuto DNES JIŽ KULTOVNÍMU FILMU TAK MÁLO JEN 32% ??!!!!!!!!!!?? Znám stovky (!!!) filmů, které jsou tady totálně nadhodnoceny a přitom se na ně pomalu nedá koukat!!!! 3. díl Karate Kid je - podle mě - úplně nejlepší a dnes se už takovéto filmy netočí. COBRA KAI tady má slušné hodnocení, přitom pozdější řady nejsou o nic lepší, než tento 3. díl. Nechápu to, nepobírám to, jak se někteří vysmívají kultovním snímkům. Asi si léčí vlastní komplexy, chudáčkové, je mi takových osob upřímně líto. ()

Sabrewulf

Strašně WTF díl. Daniel po dvou dílech zase NIC neumí, nebo jak jsem to měl chápat? Když někde ve třičtvrtě filmu řekl Miagymu:"Učte mě", zklopil jsem bezradně hlavu do dlaní. Krom toho jsem vůbec nepobral motivaci záporáků, strašně jakože plány, jak Danielovi mega ublíží, jak bude mega trpět, jak bude ponížený a provedou to tím, že záporák Daniela učí karate? Cože? Finální zápas na turnaji, krom toho, že vykrádá jedničku, je postavený na tom, že Daniel dostává hromadu zakázaných úderů, za které by Koudy z Kroku za krokem buď tak 10x vyhrál, nebo byl okamžitě diskvalifikovaný a pak to celé Daniel vyhraje jedním chvatem? Do toho sázení bonzaje kdesi na skále a srandovně přehrávající záporáci (přitom Griffith byl v Upírech jako záporák fajn). Jedna hvězda za Honzu Třísku. ()

BROKEN_

Sice chápu proč je to tak špatně hodnocené, ale mě prostě baví tahle série. Pořád se ve filmu něco děje a i když se mi chování Daniela příliš nelíbilo v tomhle dílu, plus ta jednoduchost celého snímku...... JÁ SI TO UŽIL! Především musím vypíchnout finále to mě bavilo ze všech třech dílů nejvíce, hlavně hudba se mi líbila. Ano ten film je hodně jednoduchý, hloupý, místami naivní, jenže kvůli těm 30 % jsem očekával katastrofu a z nějakého důvodu mě to bavilo. Pokud jste opravdoví fanoušci série Karate kid plus i seriálu Cobra kai, tak se i u tak špatně hodnocené trojky zabavíte. Hlavně je tady nejlepší záporák celé série - Terry Silver. Jakožto fanoušek dávám 3 hvězdy. 5,5/10 ()

lennyd

John Kreese (Martin Kove) se po drtivé porážce svých svěřenců potýká s nezájmem o svoji školu karate. Vinu přičítá vítězi turnaje Danielu LaRusso (Ralph Macchio) a jeho učiteli panu Miagymu (Pat Morita). Se svým přítelem z války nachystá pomstu - zaplatí podlému Mikemu, aby Daniela zničil ... Rozhodně je pravdou, že třetí díl je z celé série ten nejslabší, a že z větší části už vaří vodu. Nicméně nostalgie je nostalgie, a nějak nemohu zapomenout jak jsem všechny tři díly v nějakých čtrnácti hltal. Každopádně opět je nutné pochválit pohybové umění Pata Mority, zvlášť v (asi) jediné bojové scéně proti všem. Oproti tomu je Ralph Macchio čím dál větší dřevo, a jediným dobrým úderem vyhrát turnaj (kde jako obhájce postoupil rovnou do finále) je docela směšné. Ale co už, hlavně když zachránili bonsaje :) ()

rockwoman

"Nepotřebuješ nic co není uvnitř tebe." ...Nebudu zrazovat své staré filmové parťáky. Líbilo se mi to stejně jako předchozí díly. ()