Na naše pomery až nečakane akčná vojnová dráma, v ktorej príbeh akosi stojí v úzadí a pancierový vlak, ktorému bol film venovaný, tiež nedostáva veľa priestoru. Je to zaujímavé, pretože takmer všetky slovenské vojnové drámy boli stavané presne naopak. Nikdy nebol problém s príbehom, ale práve s akčnými scénami, ktoré sme nevedeli robiť alebo im neprikladali veľkú dôležitosť a nevenovali im ani zďaleka toľko priestoru aký akcia dostala tu. Štefan Kvietik je naozaj presvedčivý a najviac drží film pokope jeho posadnutosť nájsť toho svojho Nemca, ktorého hraje Brzobohatý..."Kašlem ti na Hitlera, ja chcem toho Nemca!" Je to hlavne ich zásluha, že film ako tak funguje, pretože aj keď akcia zaberie takmer polovicu filmu,povedzme si pravdu- "vojak Ryan to nie je"...60%(6.9.2011)

Na poli vojnovych filmov v ceskoslovenskej kynematografyji ide len o taky lahsi priemer, ktory stoji na dvoch hercoch : S. Kvietik /Boxer a Smrt/ a R. Brzobohaty /Vsichni DFobri Rodaci - osobne ho nemam rad/. Tematicky ide o SNP a boje s tym suvisiace. Reziser Martin Tapak sa teda do vojnovych filmov velmi nevyzna, na takeho Otakara Vavru a jeho trilogiu Dny Zrady - Sokolovo - Osvobozeni Prahy rozhodne nema. Ani reziser, a ani film. No ale zase, aby som len nekritizoval, parkrat sa vystrelilo a aj pancierovy vlak tu bol, takze vydalo na slusny priemer. Ovsem, nic viac. 60 %(10.12.2013)

• farmnf

Typická Ťapákovina ze SNP. Herecké výkony slušné, šachování s obrněným vlakem bylo zajímavé. Jinak habaděj blbých dialogů, vtípků postrádajích humoru a vykreslení povstalců jako žáků z blbšuli. Možná je to pravda, já tam nebyl. Nechyběly dlouhé německé dialogy, hrdinství k neuvěření a propaganda stranická i sovětská.(23.5.2013)

Každý má toho svojho Nemca. Treba pochopiť, že toto nie je osobná vojna. Deň, ktorý neumrie, mohol byť osobnou psychologickou drámou, mohol byť klasickým revenge flákom. Keď Štefan Kvietik hovorí, že musí toho svojho Nemca zabiť, ide z neho strach ako z Charlesa Bronsona. Nakoniec je to ale spektakulárny vojnový akčný veľkofilm. Čo je myslím nakoniec aj dobre. Keď už je tých fráz veľa, tak vždy nastúpi ratata a treba uznať, že je sa teda na čo pozerať. Ono pri akčných filmoch až tak tá schematickosť nevadí, takže si viac zapamätáte tanky, samopaly a všadeprítomný rachot, ako napríklad dievča, ktoré je ochotné obetovať svoj život za to, že namiesto bandita povie partyzán. Len tá netitulkovaná nemčina vám už po tých mnohých našich vojnových filmoch začne pripadať ako zámerný žart režisérov na divákov, ktorí nemecky nevedia.(31.8.2014)

Na filme vidno, že išlo o solídnu produkciu (pancierový vlak), občas zaujme akčný spôsob naočenia. Aj obsadenie je pôsobivé (Brzobohatý). Lenže , zrejme aj preto, že som film videl takmer štyridsať rokov po jeho vzniku, mám pocit, že je "len" priehrštím tradičných SNP zápletiek. Bližší pohľad na nacistov je fajn, ale v porovnaní s klasikami ako DEMETEROVCI či TVÁR V ROSE mi tam chýbali zaujímavejšie charaktery....(30.8.2013)

• - Štefan Kvietik se stal vítězem divácké soutěže "Komu dáte svoj hlas 1975" časopisu Film a Divadlo. Čtenáři mu poslali celkem 1665 hlasů za nejlepší herecký výkon, který podal hned ve třech nominovaných filmech - Den, ktorý neumrie, Veľká noc a veľký den (1974) a Kto odchádza v daždi (1974). (kosticka7)

• - Film sa natáčal v lokalitách Banská Bystrica, Kremnické Bane, Detva, Zvolen, Vysoké Tatry, Vlkolínec, Borinka a Bratislava. (dyfur)