Piráti!

The Pirates! In an Adventure with Scientists!

The Pirates! Band of Misfits

Piráti!

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 2012, 85 min

• lestyna

Přestože animace byla skvělá, film byl pozoruhodně nudný. Když jsem se koukla na trailer čekala jsem konečně pořádnou pecku, které jsem se ovšem nedočkala. Piráti sami o sobě nebyli vůbec špatní, jen bych řekla nedotažení do konce. Kéž by se snažili o lepší charakteristiku postav, která se jim přímo nabízela. Už ta pirátka s tím plnovousem, by byla bezvadná kdyby měla víc prostoru. Děj byl opravdu velmi jednoduchý, úplně stvořený k tomu aby ho pochopily i malé děti. Jenže otázkou zůstává jestli tenhle film určený pro děti opravdu je. Nebyl ani zdaleka tak zábavný a poutavý, aby mohl zaujmout. Vždyť já sama jsem sledovala hodiny a doufala v brzký konec.(3.2.2013)

Aardmanovic tvorbu můžu, jelikož každý film z jejich dílny, překypuje tvůrčími nápady natolik, že divák nestíhá žasnout nad tím, co tvůrci dokážou a vymyslí. V tomto případě zpracovávají pirátské téma a přestože je zde řada originálních a vtipných scén a gagů, které od nich divák očekává, film jako celek už nepůsobí tak svěže a vtipně jako třeba "Spláchnutej" nebo jakékoliv dobrodružství "Wallace a Gromita". Ostatní se možná pobaví ale já čekal mnohem více.(12.8.2012)

Napriek určitej šablónovitosti a záverečnej strate odvahy tvorcov, ide o jedno veľké prekvapenie. A to som si myslel, že pirátska tématika je už zase na pár rokov vyčerpaná... Pekne šialené a svižné, občas vynikajúco vtipné. Keby sa trochu viac pohrali s klasickým záverečným klišé (pridaním trochou viac sebeckosti), bola by to fakt pecka...(12.11.2013)

Na nabudenie atmosféry toto video - http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DWOFLtsDvbw. Animáky od Aardmanov mám rád, sú iné ako od amerických štúdií, neobsahujú totiž infantilný humor a predstavujú dobrodružstvá naozaj pre celú rodinu. Piráti potešili ako máločo v poslednej dobe, pripomínajú najvydarenejšie Asterixove dobrodružstvá (úvod ako s galskou dedinkou, cestovanie po mapách...). Všemožných vtípkov je veľké množstvo, k tomu sympatické postavy, veľmi príjemný a nápaditý príbeh. Namakané pirátske dobrodružstvo! Najlepší pirátsky film a spolu s Rangom najlepší animák posledných 2 rokov. Možno o jednu * nadhodnotím, ale urobím to rád, zábava totiž trvá až do úplného záveru tituliek a to sa cení. Arrrrrrrrrrrr !!!(1.8.2012)

Oživlá plastelína je nejen na pohled hezká, ale i vtipná. Pirátské vtípky sice místy nejsou nejoriginálnější, ale jsou zasazeny do tak milého prostředí, že stejně pobaví. Scéna z přepadávání lodí byla naopak dokonalá. Navíc má film skvělé obsazení - královna Viktorie, Charlie Darwin, Jane Austenová.... ;)(14.8.2012)

• - Charles Darwin byl ve skutečnosti členem společnosti Gourmet or Glutton, ve které se mimo jiné pojídala neobvyklá zvířata, jako sovy a papoušci. (HellFire)

• - Snímek byl natočen na motivy knih "Pirates" Gideona Dafoa, který k příběhu napsal i scénář. (Terva)

• - Postavu piráta Albina nadaboval Andres Iniesta, znýmý hráč fotbalové Barcelony. (FMJ)