Piráti!

Piráti!

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 2012, 85 min

• flanker.27

Ou, tak tohle bylo slabé, až mi z toho bylo smutno. Zoufale nevyužitý Darwin (když už vidím v příběhu takovou postavu, tak od toho čekám něco sofistikovanýho, u všech druhů), poměrně slabý humor a nijak zvlášť dobré postavy. Skvělá plastelínová animace to nezachrání. Po Slepičím úletu či Králíkodlakovi jsem zkrátka čekal úplně jinou ligu.(9.9.2013)

I slabší kousek od Ardmanu hravě překoná sterilizované instantní hollywoodské animované série. Ano je tu až moc té vaty, kdy postavy (tedy hlavně Pirátský kapitán) květnatě mluví bez obsahu, ale přesto jsou Ardmani pořád nezaměnitelní. Cesta jednoho smolařského kapitána za prohlédnutím, za zjištěním, co je v životě důležité, je totiž zábavná a to morální poselství nevyčuhuje tak jako v disneyovkách (to americké barvotiskové be yourself za každou cenu). Jistě víckrát sáhnu po Chicken Run, ale Piráti se v ardmanovské kolekci taky neztratí. A hlavně jak praví závěrečné titulky: během natáčení nezahynul žádný Dodo!(18.5.2012)

Plastelínoví raubíří od Aardmanu zažívají ještě divočejší dobrodružství než Jack Sparrow ve všech dílech Pirátů z Karibiku dohromady. Množství vtipných detailů je ohromující. Fórky jsou odzbrojující. Poslední krůček k dokonalosti Wallace & Gromita sice Pirátům chybí, ale další díly by to rozhodně chtělo! Hlavně když v nich bude opičák Bobo.(26.8.2012)

,,NA PIRÁTSTVÍ NENÍ NEJLEPŠÍ DRANCOVÁNÍ ANI ŠAVLE. ANI GROG NEBO KURDĚJE. ANI POLONAHÉ MOŘSKÉ PANNY. TO NEJLEPŠÍ NA PIRÁTECH JE...“…. /// Tak to prostě je. Někomu se líbí rabování, někomu šavle a někdo si zase lebedí v exotickejch nemocích. Já si libuju v tý spoustě situačních fórků pro malý i velký, bavěj mě frky v dialozích a líbí se mi animace. A tak přemejšlím, jestli zjištění, že je tohle srdcervoucí dobrodružství HLAVNĚ pro děcka (to je kurva překvapení milé děti! ) může ovlivnit (moje) hodnocení. Může, ale nedám se! A tak dávám týhle prosolený hrozbě oceánů co proto! (i díky závěrečnejm titulkám) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Gideon Defoe a jeho komediální knižní série ,,The Pirates!“ šla mimo mně. 2.) Chystám se na soutěž ,,Pirát roku“ (tak bacha na OSU!). 3.) Hledám holku, která by mě měla ráda kvůli Blbounovi. 4.) Thx za titule ,,keskinen“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR **** AKCE ** NAPĚTÍ ne(16.8.2012)

Ano zase je to legrace jako všechny aardmanovské animáky, ale neměl jsem při sledování Pirátů tak vtíravý pocit jedinečnosti tohoto díla, jako u jejich ostatních filmů. Pocit, že se na film můžu podívat víckrát a vždy nadju v každém druhém záběru nějaký nový vtipný detail, nebo gag. Zkrátka i přes dobrý námět a scénář na mě film působil trochu uspěchaně. I přesto mě ale bavil víc než většina digi animáků a obzvlášť jsem si užil hlasů Davida Tennanta a překvapivě i Hugha Granta, od kterého jsem takové kouzlení s hlasem rozhodně nečekal.(22.4.2013)

• - Ve scéně v londýnském pubu U spolknutého navijáku a ve scéně v Lonely Street se objeví Joseph Merrick, známý jako Sloní muž. (Tomihiro)

• - Během produkce filmu se pracovalo i na 40 scénách současně. (Brousitch)

• - Snímek byl natočen na motivy knih "Pirates" Gideona Dafoa, který k příběhu napsal i scénář. (Terva)