Piráti!

The Pirates! Band of Misfits

Piráti!

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 2012, 85 min

Plastelínoví raubíří od Aardmanu zažívají ještě divočejší dobrodružství než Jack Sparrow ve všech dílech Pirátů z Karibiku dohromady. Množství vtipných detailů je ohromující. Fórky jsou odzbrojující. Poslední krůček k dokonalosti Wallace & Gromita sice Pirátům chybí, ale další díly by to rozhodně chtělo! Hlavně když v nich bude opičák Bobo.(26.8.2012)

Třebaže plastelínová animace je tentokrát doplňována o digitálně animovaná prostředí či objekty, výsledkem je klasická ruční práce a film, který má nakročeno k tomu, aby se stal další aardmanovskou klasikou. Nakročeno, protože jakmile se mě někdo s pistolí u hlavy (nebo lépe s šavlí u krku) bude ptát, jaký jsou Piráti vlastně film, budu muset s rizikem (protože ten někdo může být od Aardmanů) zamumlat „skvělý, ale ne bezchybný.“ Toto vágní tvrzení vysvětlím, když dovolíte - více viz Douglasovy poznámky.(31.8.2012)

,,NA PIRÁTSTVÍ NENÍ NEJLEPŠÍ DRANCOVÁNÍ ANI ŠAVLE. ANI GROG NEBO KURDĚJE. ANI POLONAHÉ MOŘSKÉ PANNY. TO NEJLEPŠÍ NA PIRÁTECH JE...“…. /// Tak to prostě je. Někomu se líbí rabování, někomu šavle a někdo si zase lebedí v exotickejch nemocích. Já si libuju v tý spoustě situačních fórků pro malý i velký, bavěj mě frky v dialozích a líbí se mi animace. A tak přemejšlím, jestli zjištění, že je tohle srdcervoucí dobrodružství HLAVNĚ pro děcka (to je kurva překvapení milé děti! ) může ovlivnit (moje) hodnocení. Může, ale nedám se! A tak dávám týhle prosolený hrozbě oceánů co proto! (i díky závěrečnejm titulkám) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Gideon Defoe a jeho komediální knižní série ,,The Pirates!“ šla mimo mně. 2.) Chystám se na soutěž ,,Pirát roku“ (tak bacha na OSU!). 3.) Hledám holku, která by mě měla ráda kvůli Blbounovi. 4.) Thx za titule ,,keskinen“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR **** AKCE ** NAPĚTÍ ne(16.8.2012)

Bohužel viděno s dabingem, sakra!! Takže je mi jasné, že mi mnoho vtípků uniklo, i tak však jsem se zasmál více než jednou. Dále tu máme jednoduchý příběh s jasným sdělením, nápaditá animace, a s ní spojenou další várku tentokrát situačních gagů, které né že by vaší bránici poslali do kolen, ale úsměv na tváři kouzlí s lehkostí karibského vánku. Příjemné zakončení fajn víkendu. Tyhle nedělní večerní kina v prázdném sále mají taky zajímavou atmosféru :)(21.5.2012)

Chytrý a inteligentní humor, nekompromisní podání a perfektní český dabing. Ačkoliv příběh samotný je už milionkrát ohrané klišé, tak u komediálního animáku to ani moc nevadí. Piráti jsou kvalitně a řemeslně odvedená poctivá práce, která pobaví, neurazí, ale ani nenadchne a nechytí za srdce. Za podívání však zcela určitě stojí! 4*(21.8.2012)

• - Ve scéně v londýnském pubu U spolknutého navijáku a ve scéně v Lonely Street se objeví Joseph Merrick, známý jako Sloní muž. (Tomihiro)

• - Snímek byl natočen na motivy knih "Pirates" Gideona Dafoa, který k příběhu napsal i scénář. (Terva)

• - Postavu piráta Albina nadaboval Andres Iniesta, znýmý hráč fotbalové Barcelony. (FMJ)