Piráti!

The Pirates! Band of Misfits

Piráti!

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 2012, 85 min

Dozvíte se, co je na pirátské profesi to nejlepší (a má s tím co dočinění chutná šunčička), dozvíte se, jakého tajného sdružení byla členkou královna Viktorie (a ochránci zvířat a blbounů nejapných budou na trní), dozvíte se, jak je to s těmi strašlivými mořskými obludami, co se kreslí na mapy, dozvíte se, že správně pěstěný plnovous poslouží víc než jen na okrasu, a vedle toho ještě spoustu další, absurdních a do života zhola nepotřebných věcí, bez nichž se ale v žádném případě nedá žít.(7.5.2012)

• kingik

Ty jo, Trnka měl lepší animaci. Ted nevím jestli datum téhle animované stoky se datuje před anebo těsně před vyhynutím dinosaurů, ale podle technické úrovně to bylo před. Lituji děcka a jejich rodiče co jdou na tohle do kina. Fakt to rovnou mohli ty peníze za kino spláchnout do hajzlu a vyšlo by to nastejno. Nejhorší co jsem letos viděl. Normální člověk to nemůže dodívat do konce. Zlatej Depp a jeho piráti. Fakt strašný. 0%(26.4.2012)

Pěkná podívaná s Martinem Freemanem, kterej by se ale měl zaměřit na výslovnost písmene "P". To se někdy nedalo poslouchat, jak do toho prskal. Každopádně sranda byla, nápad to mělo, příběh s cílem, zvrat před koncem a krásný "vyvrcholení". Mám ráda animáky, pže jsou často stejně drsný jako normální filmy pro dospělejší diváky, ale tady oceňuju, že vlastně po dlouhý době je to pohádka v pravym slova smyslu a stejně se dokáže líbit všem věkovejm kategoriím.(9.3.2013)

Prečo milujem Aardman? Pretože ich plastelínové svety sú plné jedinečných vizuálnych nápadov, pretože ich príbehy sú originálne, pretože ich humor je sofistikovaný a svojou všestrannosťou dokáže pobaviť každého člena rodiny a pretože ich postavičky dabujú fantastickí britskí herci. A presne toto platí aj v prípade tohto viktoriánsko-pirátskeho dobrodružstva. Hoci tvorcom v záplave neriedenej zábavy a nápadov mierne uniká konzistencia príbehu, som ochotný to akceptovať ako ich osobný úlet v opojení múz a tie 4* Band of Misfits udeliť. Pretože ak si to na poli animovanej tvorby niekto zaslúži, je to Aardman. "Uh-oh!" (7/10)(7.8.2012)

Zábavný animák, který mě i trochu překvapil v dobrém smyslu. Ono nečekal jsem, že se u toho pobavím, ale stalo se. Ani ne tolik hlavním děním a tím co postavy tropily, nebo říkaly, jako spíše tím vším v pozadí a jak byl svět i postavy plasticky zanimovány. To byly pro mě nejzajímavější a nejvtipnější věci. Když se člověk snažil sledovat dění okolo postav, tak e tam spousta vtípků, narážek, ptákovinek. Příjemný byl i opičák. Hlavní postava Pirátský Kapitán mi k srdci nepřirostla, vůbec se mi nelíbil a už tím jménem, které je spíše titulem než jménem se mi nelíbil. Jenže tohle názvosloví tam nebylo ojedinělé. Tohle bylo až trapné a nevkusné, naopak postavy ve vedlejších rolích jako Černý Bellamy, nebo pirátka Šavle, která nějradši lidi okolo sebe napichuje na šavli, to mělo aspoň toho správného ducha pirátství. Pak postava Charlese Darwina, která je využívána k hodně narážkám, vtípkům mi taky moc nesedla. No jedna postava se mi i líbila vtípky spojene s ní ale zas tak moc na na můj vkus nebyla využívána. Byla to postava převlečené ženština za jednoho z pirátů posádky Pirátského Kapitána. V tomhle směru neměla scéna s vanou chybu. Samotný příběh má v sobě dobrodrunost, což je na film o pirátech rozhodně plus. Dřívější film Petera Lorda Slepičí úlet se mi líbil více. Takže nebýt toho všeho dění v pozadí, převlečené pirátky a stylu plastelínové animace, tak bych takhle vysoko s hodnocením nebyl. 7/10(8.1.2013)

• - Ve scéně v londýnském pubu U spolknutého navijáku a ve scéně v Lonely Street se objeví Joseph Merrick, známý jako Sloní muž. (Tomihiro)

• - Charles Darwin byl ve skutečnosti členem společnosti Gourmet or Glutton, ve které se mimo jiné pojídala neobvyklá zvířata, jako sovy a papoušci. (HellFire)

• - Postavu piráta Albina nadaboval Andres Iniesta, znýmý hráč fotbalové Barcelony. (FMJ)