Piráti!

The Pirates! Band of Misfits

Piráti!

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 2012, 85 min

Ne všechno co vypadá jako animák od Aardmanů je animák od Aardmanů, smutná to pravda. Blíž než k epickému Wallaci a Gromitovi či snad Slepičímu úletu mají Piráti! k obyčejným CGI animáků vznikajícím vůkol všude, jen pár originálnějších gagů a jistá "britskost" ve feelingu z filmu se trochu vymyká. 7/10(9.8.2018)

Každopádně sranda byla, nápad to mělo, příběh s cílem, zvrat před koncem a krásný vyvrcholení. Bavil jsem se parádně, navíc skvělý dabing. Ono nečekal jsem, že se u toho pobavím, ale stalo se. Děj byl opravdu velmi jednoduchý, úplně stvořený k tomu aby ho pochopily i malé děti. Je škoda, že Piráti neměli moc velkej komerční úspěch a druhej díl nejspíš nepřijde.(12.4.2013)

Napriek určitej šablónovitosti a záverečnej strate odvahy tvorcov, ide o jedno veľké prekvapenie. A to som si myslel, že pirátska tématika je už zase na pár rokov vyčerpaná... Pekne šialené a svižné, občas vynikajúco vtipné. Keby sa trochu viac pohrali s klasickým záverečným klišé (pridaním trochou viac sebeckosti), bola by to fakt pecka...(12.11.2013)

tvorbu Aardman studia mám rád a tak jsem byl zvědavý na jejich nejnovější kousek. Od začátků s Wallacem a Gromitem přes Slepičí úlet se animační stránka hodně zlepšila, i když už mi teď přijde až moc perfektní a sterilní. Vývoj je taky vidět i v příběhu - tam však na můj vkus přibyly prvky, které nemám rád a hodně je přibližují typickým americkým popcornovým blockbusterům a anglický humor se tam krčí v pozadí. Přesto jsem se docela bavil, i když jsou z toho jen 3 dobré pirátské hvězdy. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ](10.7.2013)

Teda nevim jak ostatní, ale já se celkem bavil. Některé gagy byly sice již ohrané a jiné lehce prokouknutelné, ale hlavně cestování po mapě a vyhazování červených balónků pro zvýrazněný mapy mě potěšilo. Stejně tak irské stepující krysy. Prostě správná porce uvolnění a legrace, které jsem od autora slepičího útelu očekával.(11.9.2012)

• - Charles Darwin byl ve skutečnosti členem společnosti Gourmet or Glutton, ve které se mimo jiné pojídala neobvyklá zvířata, jako sovy a papoušci. (HellFire)

• - Postavu piráta Albina nadaboval Andres Iniesta, znýmý hráč fotbalové Barcelony. (FMJ)

• - Film je vytvořen výhradně pomocí ruční animace, jsou v něm však použity i digitální efekty, a to především v případě ztvárnění oblohy a moře. (HellFire)