Piráti!

The Pirates! Band of Misfits

Piráti!

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 2012, 85 min

No cekal jsem teda o dost vic. Nijak objemnej pribeh o tom, jak se chce blbecek kapitan stat piratem roku, do toho zapletka s kralovnou a "papouskem" se misty vcelku vlece, sceny bez jakyhokoliv vtipu jsou stridany scenama s az moc vtipkama, kde bohuzel kvantita prevazuje nad kvalitou. Ani ta plastelina nepusobi nejakym uzasnym dojmem a tak to zachranujou jen dobry pisnicky a sem tam nejaka povedena scenka. Znova uz bych si to asi nepustil.(5.8.2012)

"To nejlepší na pirátském životě jsou žranice." Paráda. PARÁDA!!! Nevím jaký větší akvivalent bych použila. Hned na úvod tu hodí jednu srandu, když se rozhodli přepadávat lodě, aby měl Kapitán prachy na zapsaní do soutěže o nejlepšího kapitána. "Jsme loď malomocných..... Jsme tu na zeměpisný exkurzi........ My jsme nudisté.... Jsme loď duchů." A další loď na přepadení? Charles Darwin a jeho zápis. "Nikdy si nenajdu dívku, jsem z toho nešťastný...... A teď na mě útočí piráti." Tohle byla jedna velká komedie. Bavila jsem se každou minutu filmu... doslova tady pršely nápady jako zlaťáky.... např. že příšery se kreslí na mapy jen pro ozdobu a poté jsme sledovali jejich putování skrz mapu... házení oranžových koleček za loď, aby na mapě zanechávali stopu.... prokopali si Panamský průsmyk..... když byl na mapě ohyb museli zabrat, aby ho přeplavali.... duty free v Calais... no prostě cestování po mapě bylo bomba. Věděli jste, že vzducholoď byla vynalezena především kvůli tomu, že z ní pánové lépe uvidí do dámských výstřihů? Nebo, že již královna Viktorie měla sluneční brýle, aby neoslepla ze záře zlata. A kdo by nechtěl slevovou kartu do Piratelandu??? Aplausometr je vynikající vynález, zvláště když maximum je Omdlévání dam. No a když potopili vlajkovou válečnou loď královny Viktorie - vlastně Titanic (ano vypadalo to tak) - jedlou sodou s octem, tak to už byl téměř závěr filmu a já se válela smíchy po zemi. Nemám tomu, co vytknout, protože to bylo do každého pididetailu dokonale promyšleno a pospojeno s moderní dobou naprosto originálně vtipným způsobem. "Vidíte to? Já to říkal. Prej že se ty příšery na mapy kreslí jen pro ozdobu."(6.2.2015)

Od Aardmanu automaticky čekám to nejlepší, ale to se tentokrát tak úplně nepovedlo. Zejména ve střední části je tenhle film vlastně málo zábavný. Celkově tu jsou sice mraky drobných fórků snad v každém záběru, ale uprostřed se v tomto prostředí neodehrávají žádné vtipné scény. Většina humoru je opět zaměřená na dospělého diváka (a část je natolik sofistikovaná, že je ani spousta dospělých nepochopí). Ale klidně je možné, že původní verze byla zábavnější. Tudíž může moje hodnocení časem vyšplhat o hvězdičku výše (70%).(12.5.2012)

Plastelínoví raubíří od Aardmanu zažívají ještě divočejší dobrodružství než Jack Sparrow ve všech dílech Pirátů z Karibiku dohromady. Množství vtipných detailů je ohromující. Fórky jsou odzbrojující. Poslední krůček k dokonalosti Wallace & Gromita sice Pirátům chybí, ale další díly by to rozhodně chtělo! Hlavně když v nich bude opičák Bobo.(26.8.2012)

tvorbu Aardman studia mám rád a tak jsem byl zvědavý na jejich nejnovější kousek. Od začátků s Wallacem a Gromitem přes Slepičí úlet se animační stránka hodně zlepšila, i když už mi teď přijde až moc perfektní a sterilní. Vývoj je taky vidět i v příběhu - tam však na můj vkus přibyly prvky, které nemám rád a hodně je přibližují typickým americkým popcornovým blockbusterům a anglický humor se tam krčí v pozadí. Přesto jsem se docela bavil, i když jsou z toho jen 3 dobré pirátské hvězdy. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ](10.7.2013)

• - Kvůli stížnosti jedné z nadací pro nemocné leprou byla loď malomocných, která je vidět už v traileru, přejmenována ve filmu na loď morovou. Jak je poznat podle odpadávajících končetin námořníků, na palubě morové lodi se však stále plaví malomocní. (pajik)

• - Na natáčení se podílelo kolem 300 osob, mezi kterými bylo na 33 animátorů a 41 fotografů ve 4 studiích. (Thomas05)

• - Snímek byl natočen na motivy knih "Pirates" Gideona Dafoa, který k příběhu napsal i scénář. (Terva)