Příběh roztomile svérázné komedie Až vyjde měsíc se odehrává v 60. letech 20. století na romantickém pobřeží Nové Anglie. Samovi a Suzy je dvanáct let. Oba spojuje stejný problém: se svým okolím si nerozumí, ale myslí si, že o světě dospělých vědí vše. Na první pohled se do sebe zamilují. Uzavřou tajnou dohodu a připravují velkolepý plán. Po roce od jejich prvního setkání společně utečou do divočiny. Jejich zmizení obrátí život poklidného městečka vzhůru nohama. Pod vedením místního šerifa (Bruce Willis) zahajují obyvatelé rozsáhlé pátrání po dvojici malých uprchlíků. Kromě rodičů (Bill Murray, Frances McDormand) mladé dívky, se po jejich stopách vydávají i místní skautský vedoucí (Edward Norton) s celým oddílem nadšených skautů, sociální pracovnice (Tilda Swinton) a další výstřední dobrovolníci… (oficiální text distributora)

angloumene

Po dlouhé době zase komedie, která mě opravdu pořádně chytla. Uznávám, člověk musí mít tu správnou náladu, ale i tak, zase taková podivnost to taky není :) Každopádně se zde objevuje spousta opravdu vtipných narážek. Jak filmových (jako Shawshank), tak situačních, které často nebývají dotažené úplně do konce, což vytváří ještě zábavnější atmosféru. Každopádně Až vyjde měsíc za zhlédnutí určitě stojí. ()

vander19

Wes Anderson je zvláštny typ režiséra a zrejme aj človeka. Jeho filmy sú také no proste divné. Dokáže sa obklopiť komandom výborných hercov. Jeho tvorba ma potom fakt baví alebo je prázdna ako tento film. Nedokázal som ho neznášať a nešiel mi na nervy, ale ani ma nevedel zaujať. Je potešiteľné, že v tejto dobe si ešte niekto spomenie na 60. roky 20. storočia a zasadí film do tejto atmosféry. Pripomenulo mi to seriál tie roky 70. ale inak nič. Moonrise Kingdom mi nepriniesol absolútne žiadny zážitok. ()

Strandmon

Chtěl sem další dílko hravého Andersona , jelikož např. jeho Grandhotel Budapešt mě s vším všudy dostal. Rozhodl jsem se tedy pro Až vyjde měsíc, začátek ušel a stylem sem si říkal se můžu těšit na něco jako právě GB, ale postupem času jsem zjistil, že zdání hodně klame a tohle bude taková průměrná nuda. Což o to, bizardní je to dost ale narozdíl od GB, kde byl zakomponovaný skvělý příběh, vyprávění a kde sem se několikrát i upřímně zasmál je bizár a občasně trochu lepší scény vlastně to jediné, co může tento film nabídnout. S hercema problém nebyl, samozřejmě, že Willis, Norton a Murray naopak filmu hodně přidávají a berou divákovi ten pocit opravdové průměrnosti, jelikož na ně je prostě pokaždé radost se dívat. Když bych to chtěl nějak shrnout ,tak Anderson u mě napodruhé nezabodoval a o průměrné Moonrise Kingdom už podruhé zřejmě nezavadím. ()

orkadimenza

Nebudu nějak zastírat, že mě na film přilákala skautská tématika, když jsem skautem od 6 let. A nebudu taky nijak zastírat, že se jednalo o důležitý prvek při mém sledování. Měl jsem trpělivost a neodsoudil jsem film během prvních 15 minut za nevkusný kýč, takže od chvíle, co se na plátně objevila Kara Hayward se mi tohle rozhodnutí vyplatilo. Ústřední dvojice (nevím co se družině na Shakuskym nelíbilo, ale mě přišel jako děsnej týpek) si i přes svou šílenost okamžitě získala mé sympatie a jejich plán měl společně s pátráním skautské družiny a problémy rodiny Bishopových vskutku co nabídnout. Hravou Andersenovou režií postupně film graduje do neočekávaných končin a chápu, že někomu to může přijít trapné a infantilní, ale mě se to prostě a jednoduše páčilo. Nejvíc se mi na tom líbí, jak se Wes nebojí do svého už tak nápaditého scénáře zařadit nečekané a mnohdy nereálné prvky, takže se sice nedokáže zavděčit všem divákům, ale z mého pohledu ten neskutečně crazy příběh s tématikou a prostředím krásně notoval. Jako kdyby se do mě to elektrické napětí přesunulo skrz obrazovku. Bezprostředně po zhlédnutí jsem ze snímku nesmírně nadšený. Pro všechny skauty: Enjoy! ()

Mouzon

Sam Shakusky je můj hrdina! A Bruce Willis - snad ani netřeba hovořit, takto má vypadat pravý chlap. Kdyby všichni muži prožívající krizi středního věku byli takovíto frajeři... Srdcovka na první pohled - více než nadšené blekotání ze sebe prozatím nedostanu. Film jen pro drsné muže s vřelým srdcem. "Jen pro případ, že tohle je sebevražda - děkuju, že sis mě vzala." ()

Mikino00

Je to příjemný snímek pro děti, pokud přistoupíte na režisérovu hru a svět. Děj samotný je velmi jednoduchý a film spíše spoléhá na absurdnost jednotlivých scén. Jen se zabitím toho pejska to tvůrci přehnali. Bruce je ve velice zajímavé roli a malou Karu se v budoucnu vyplatí sledovat. ()

geimz

Očarujúci originálny film, ktorý vie určitými scénami chytiť a nepustiť, ale ktorému som po väčšinu času nedokázal prísť na chuť. ()

gumolit

Wes Anderson je osobitý tvorca a svoje filmy vždy vytvorí do úplného detailu a nepozerá sa na hollywoodskú komerciu.dovádza do dokonalosti i krátke zábery , ktoré pôsobia omámenne než by niekam posunuli dej, ale tvoria proste všetko dokonale a film zapadá do seba ako skladačka.Toto všetko už , ale poznáme z jeho predošlých filmových diel a preto ma ani ničím nejako neprekvapil.Už od začiatku filmu viem že sa jedná o jeho rukopis a že osloviť môže len svojich fanúšikov a tí čo nemajú radi sa nechytia.Príbeh o detskej láske je síce pekný a pôsobivý a musím vyzdvihnúť detských hercov hlavne femme fatale Kaya Hayward /a to i napriek tomu , že má len 13 rokov/ ale nijak extra nápaditý a postavy pôsobia skôr akosi nudne a stratene.I napriek tomu držia všetky herecké výkony celý film pohromade a dovolím si tvrdiť že Edward Norton ako skautský vedúci si získa vaše sympatie takisto ako Bruce Willis vo svojej skôr netradičnej roli.Wes Anderson natočíl síce pekný a milý film ale skôr sa vrátim k jeho starším dielam raz darmo všetko sa opozerá! ()

mazadlo

Nostalgicky natočená pohádka pro skautíky. A protože jsem skautík byl a s oddílem jsem měl podobné problémy jako hlavní hrdina musím dát za čtyři ;) ()

mosnak odpad!

Bohužel u mě zůstal tento snímek težce nepochopen :-( nezaujal mě, nudil mě, nedojal mě a ani nerozesmál! Všem,kteří se u tohot filmu opravdu bavili - závidím! 1% ()

Mikeel

Druhý film, který jsem od Andersona viděl a v mnoha ohledech mi připomínal Fantastic Mr. Fox. Barvy, filtry, kamera, hudba, jakoby se Lišák převedl na plátno s živýma hercema a upravil se příběh. Film je sympatický a zábavný, ale už to neni taková pecka jako Lišák. Ten nastavil laťku hodně vysoko, i tak ale Moonrise Kingdom splnil očekávání. Mělo to přesně takovou formu i obsah, jaký jsem si představoval! ()

Jaro_slav

Už trailer sliboval slušný zážitek. Ale nepřipravil mě ani zdaleka na to, jak úchvatná je ve filmu práce s kamerou. Jako by každý záběr byl pečlivě komponovanou fotografií, na níž se jen tak mimochodem něco hýbe. Vizuální orgie. No a co si budem nalhávat, volba herců byla tím, čemu se říká mistrný tah na bránu. Vedle ostřílených kmetů a stařen (myšleno v dobrém) v sebeironizujících kreacích exceluje Kara Hayward podobně strhujícím a současně zábavným způsobem, jako se to povedlo Chloë Grace Moretz v Kick Ass. A velmi neprotivné herectví Jareda Gilmana dává naději, že by nemusel na rozdíl od různých těch "osmentů" zapadnout. Nenápadná perla současné kinematografie, kde forma jednoznačně a nejspíš úmyslně zastiňuje obsah. Life Andersonic. ()

Marys

Na to, že tam hral Edwart, Bruce a Bill tak to bolo podľa môjho názoru dosť slabé. Taký pokus o umenie niečoho presahujúceho obyčajný film, no na mňa to akosi nepôsobilo. Takisto skautská tematika nie je mojou srdcovkou. Najviac asi zaujala gramofónová nahrávka z úplného intra filmu. ()

zelvicka.

Mně se tenhle film ohromně líbil, i když zřejmě je už trošku pro fajnšmekry - ve své podstatě si vtipů obyčejný divák ani nevšimne - vyplývá třeba z kompozice záběru. Nicméně je to film o dětech konající obrovské věci. Willis je zde víc akční než v celém Sin City. Popravdě mám z filmu lepší pocit, když se v něm aspoň na chvíli objeví Bill fucking Murray! A až Kara Hayward vyroste, nahradí teenagerům v té době už zralou Emmu Watson. Boží film. ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona