Deset důvodů, proč tě nenávidím

• Česko 10 důvodů proč tě nenávidím (více)

Sotva Cameron James nastoupí na novou střední školu, zamiluje se do všemi obletované studentky Bianky. Jenže té se líbí hezoun Joey Donner, proslavený ve škole hraním v reklamách. Joe se vsadí, že dívku sbalí. Potíž je v tom, že Biančin přísný otec nařídil, že Bianka může jít na rande, pokud půjde také její starší sestra Katarina. Jenže ta o randění nestojí a ani kluci se o ni právě neperou. Katarina se totiž netají hlubokým despektem k okolí, a ke klukům obzvlášť. Pokud tedy chtějí Cameron nebo Joey dostat Bianku na rande, musí sehnat někoho, kdo by pozval její sestru. Jediný, kdo je k tomu ochotný, a to ne zadarmo, je Patrick, který nemá dobrou pověst a o jeho roční nepřítomnosti koluje řada divokých historek. Brzy Patrick zjistí, že Katarina bude velmi tvrdý oříšek. (TV Nova)

boshke

Dva diametrálně odlišné příběhy. Ten první je naprosto stupidní a primitivní - hezounkej blbeček se zamiluje do nádherný dutý hlavičky. Ona však pokukuje po namachrovaném vylízanci, takže se nám to pěkně zamotává. Všichni tři jsou blbý jak malovaný sáně, divák ani nedutá, absolutně netuše, jak to asi dopadne... Příběh č. 2 je o poznání zajímavější, ač ani v tomto případě diváku nedá moc práce uhádnout závěr, ostatně jako u většiny (podobných) snímků. Příběh sbližování "tý divný mrchy" a "toho divnýho vyvrhela" zaujme, už jen pro ten sympatický pár, narozdíl od nesympatických dutých hlaviček. Ledgerovi se Stiles to spolu ve filmu sekne a dávají mu tolik potřebnou šťávu, jinak by se topil hluboko v žánrovém průměru... 60% ()

Kothy

Jedna z teenagerský komedií roku 99, které paroduje Bulšit. Spousta vtipných scén a trapných momentů. Heath Ledger musí sbalit Julii Stiles, aby její mladší sestra mohla taky randit. Proč ne? Btw nechtěl bych to schytat šípem do zadku :D ()

leila22

Snáď prvý film, ktorý som s Ledgerom videla. Našťastie stihol po ňom natočiť ešte viacero filmov a niektoré z nich už teda boli riadne páky. Napriek tomu si dodnes na tento film dobre pamätám. Ako malá teenegerka som obdivovala sladký úsmev budúceho desivého Jokera. Hory-doly od toho nečakajte (to už si radšej pozrite tu Skrotenú :)), ale v rámci žánru, pre určitú vekovú kategóriu je to určite pozerateľný a milý film. ()

Fingon

Americká střední, jak má být - ředitelka v pracovní době píše porno, angličtinář je černoch a Shakespeara rapuje a všichni žijí jen kalbami a maturitním plesem. Předlohu rád nemám, ani její zpracování z šedesátých let, potěšil mě ale casting ústředního páru, vážně jim to spolu sluší. ()

Ant

Mnohem kvalitnější a příjemnější než většina teenagerských filmů za poslední roky. Překvapil mě sympatický Heath Ledger a Julia Stiles a občas velice vtipný scénář. ()

nash.

Shakespeare, Joan Jett, Julia Stiles, Ledgerovo pěvecké číslo na stadionu, Larry Miller jako svérázný otec, výchovná poradkyně, humor, sarkasmus, jambický pentametr, bílí černoši. Deset důvodů proč se mi ten film líbil. Navíc mám slabost pro tyhle teenage konverze klasických děl, ať už pohádek (Královna ročníku) nebo právě Shakespeara. Je fajn, že komediální rovina má vrch nad tou romantickou, i to, že ta romantika netlačí na pilu a je příjemně odlehčená. Julia Stiles je v roli Kat dokonalá, i když možná mohla tu „zlou ženu“ v sobě ještě trošku vygradovat. Rozhodně jeden z těch lepších kousků z kategorie romantických teenage komedií. ()

Slarque

Julia Stiles i Larisa Oleynik sice vypadaly dobře, ale „humor“ této „komedie“ mi připadal mimořádně nevtipný. I díky tomu mi nakonec nejživější a nejlepší připadla scéna s muzikálovým vyznáním Heatha Ledgera. Jestli tohle je film pro teenagery, tak kdykoli zapřu, že jsem mezi ně někdy patřil. ()

eLeR

Toto je stará dobrá klasika, presne ako Skrotenie zlej ženy ... výborná vec, pozriem si ju kedykoľvek. ()

korbitch22

jedna z mnoha,z takzvaných teen komedií,která má ale oproti ostatním jedno veliké plus...a tím je heat ledger.od jeho smrti,jsem se o něj začal zajímat víc..bohužel to tak bývá a nejsem pyšný na to,že jsem ho znal pouze jako syna mela gibsona z patriota a teplý cowboye z teplé hory.film není trapný,ba naopak se povedlo využít plně dobrých vtípků a i zajimavě vykreslit romantickou pointu.slušné. ()

Arsenal83

Klasická a tuctová teenage komédia, ktorá to našťastie nepreháňa so sexuálnymi vtípkami (ale ani ich nedrží na uzde) a snaží sa držať romanticko-školskej línie s predvídateľnými dejom v triáde: stávka - zaľúbenie - odhalenie na plese. V čase, keď to vyšlo, zrejme nikto netušil, že tri hlavné postavy to dotiahnu herecky ďaleko a jeden dokonca za púhych 27 rokov života. Film zdobia dobre vybrané songy a že každý je hetero (dnes prakticky nemožné). ()

Jirka_Šč

S odstupem času stále nadstandardně koukatelné a zábavné. Film měl štěstí na dobré mladé začínající herce. ■ Shakespearovo Zkrocení zlé ženy se v angličtině jmenuje The Taming of the Shrew. Výraz "shrew" znamenal ve staré angličtině rejska. Rejsek je velmi aktivní, hodně žere, při zápase vydává nepříjemné zvuky. Ve shakespearově době označoval tento výraz zlou a svárlivou (ďábelskou) ženu. Ve filmu 10 důvodů, proč tě nenávidím, označí ve scéně na parkovišti jedna z postav Kat za "shrew". V českých titulkách je to přeloženo jako "harpyje". ()

marhoul

Čím déle tuhle romanťárnu znám, tím více vnímám její kvality. Velmi pohodová záležitost, bohužel otřesně nadabovaná, takže ji doporučuji shlédnout v původním znění. ()

Zazie

Přesazení Zkrocení zlé ženy na současnou americkou high school mi přišlo dost přitažené za vlasy. A ještě ke všemu se obě sestry jmenují stejně jako u Shakespeara. Kolik amerických studentek se může jmenovat Bianca? ()

Meryl Streep jako šéfka ženských Expendables?

Meryl Streep jako šéfka ženských Expendables?

29.10.2013

Tak to je hodně bizarní představa. Kupodivu se ale nejedná o internetový klep, nýbrž o přání producenta Aviho Lernera, podepřené už i konkrétní nabídkou. Rokování taktéž probíhají s Cameron Diaz,… (více)