Lid versus Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

Ľud verzus Larry Flynt

Drama / Životopisný

USA, 1996, 129 min

Miloš Forman zase po letech objevil scénář, který ho nadchl. A to i přesto, jak sám tvrdí, že nikdy si u stánku nekoupil časopis Hustler. Pornografický magnát, pohrdajíc soudem a bojujíc za svobodu projevu má dvě poloviny. Flyntovo stoupání kariérním žebříčkem a jeho mimořádně intenzivní vztah se striptérkou na straně jedné, a výjevy ze soudní síně na té druhé, které jsou však mnohdy zdlouhavou moralitou. Přesto Forman nabízí velmi zajímavý a velmi angažovaný kousek, který předkládá výtečné herecké výkony a jistou režii. A ze židle zvedne nejednoho ateistu a puritána.(11.9.2013)

Boj za svobodu, boj za porno, nebo boj za svobodu porna? Od všeho trochu... Miloš Forman servíruje svěží biografii jedné kontroverzní osobnosti, s potřebným respektem dodržuje fakta, ale neopomíjí ani špetku nadsázky a absurdního humoru, která k tématu neodlučitelně patří. Film plynule graduje, pečlivě vykresluje hlavní charakter, nevynechá emocionální momenty a jako celkem působí komplexně a po všech stránkách uspokojivě. 8/10(9.11.2008)

Dozvědět se něco zajímavého ze života věčného provokatéra, rebela a buřiče Larryho Flynta prostřednictvím vyzrálého filmu Miloše Formana, není vůbec špatná volba. Forman sice přistoupil k tématu pornografie až příliš cudnou formou, ale na ostatním si dal velmi záležet. Výběr Woodyho Harrelsona do hlavní role byl na místě, protože nějaká vnějšková podoba s porno králem tady skutečně je a Courtney Love sice ve filmu nedopadne dobře, ale roli zvládla se ctí. Zajímavému filmu chyběla větší otevřenost kolem Flyntova prosazování pornografie, protože cudnost tento film opravdu nepotřeboval. 80%(17.12.2010)

Film, ve kterém je všechno na svém místě. Woody jako Flynt náležitě vtipný a vyšinutý, ohyzdná feťačka Courtney Love adekvátní jako ohyzdná feťačka Althea Flynt, mravokárci obracející oči v sloup a dštící síru na Santu roštujícího přičinlivého Elfa a křesťané plakající nad rozlitým semenem. Když jsem jako jinoch rozlepoval stránky ohmataného Hustlera, nikdy mě nenapadlo, jakým martyriem si musel projít pornografický vizionář a průkopník v boji s katolickými obránci veřejné morálky, když se rozhodl bez skrupulí ve svém periodiku ukazovat kundu a vyslovit hypotézu, že kněz šuká. Podle mě je Larry Flynt jedním z hrdinů své doby, ale jak praví jeho vlastní životní pravda, názor je jako díra v prdeli - každý má nějaký .(19.2.2012)

Film českého režiséra Miloše Formana, který byl v roce 1997 nominovaný na dva Oscary.Snímek vypráví o mladíkovi ,který se velmi orientuje v sexualním průmyslu.Tržby v americe se přiblížili 20,300,385 dolarů.Vživotopisném filmu se objeví i český herec Jan Tříska který má za sebou řadu vynikajících amerických ,ale i českých rolí.Famozní děj filmu Lid versus Larry Flynt vemě vyvolal zvláštní zážitek, který si budu připomínat při každém shlédnutí tohoto díla.Mé hodnocení ,nic jiného než pět hvězdiček ****.Není nic co bych vytknul a prot oporučuji všem :-)(23.2.2008)

• - V roli dr. Boba vystupuje reálný Flyntův lékař Blaine Nashold M. D. (Kubrickon)

• - Miloš Forman tvrdí, že Courtney Love přišla na jejich první schůzku pod vlivem drog. Ve chvíli, kdy se ji chystal odmítnout, mu však došlo, že je pro roli Althey dokonalá. Roli jí nabídl pouze pod podmínkou, že se po celou dobu natáčení nedotkne drog a denně se podrobí testům na jejich přítomnost v krvi. Courtney Love dodnes tvrdí, že ji právě Forman dostal z drogové závislosti, což jí umožnilo obnovit kariéru. (Kubrickon)

• - Herečka Courtney Love, která zvárnila Larryho manželku a životní lásku se stejně jako její filmová postava v mládí živila jako striptýzová tanečnice a rovněž později propadla drogové závislosti. (Vojcl)