Tak trochu nasilu téma o slobode slova a pornografickom priemysle. Formanovi sa podarilo podať Flinta so všetkými jeho slabosťami a negatívnymi vlastnosťami, čomu dopomohol životný výkon Woodyho Harrelsona. Forman sa príliš hrá so slovíčkami, snaží sa obhajovať osočovanie verejne známych osobností právom na slobodu tlače tým, že z kňaza urobí nesympatického blba, ktorý si to vlastne zaslúži. Výborná réžia a kontroverznosť témy urobila z filmu zaslúžene veľkú udalosť. Na druhý krát dávam onomu slovíčkareniu viac za pravdu, pretože to objektívna pravda proste je. A Formanove korčuľovanie na tenkom ľade medzi umením a zábavnosťou je jednoducho neodolateľné a málokto mu môže konkurovať.(15.2.2007)

Dnes už klasika s legendárním režijním rukopisem mistra, kde je každý druhý záběr podobný těm z Amadea. Člověk tedy už po chvíli ví, že dostane výživnou studii osobnosti, která byla kontroverzní skoro stejně jako bohatá. Věcně podané, zábavné a svěží. Takhle máme ty story o vzestupu a pádu rádi. O to víc, když je to tak šťavnaté téma, jako pornografie a svoboda slova vs americká justice. Famózní Harrelson a jedna z největších rolí Courtney Love, po které se postupem času úplně slehla zem.(31.7.2016)

Škoda, že Miloš je tak trošku lenoušek a tak v době kdy měl formu jak hrom , což bylo prakticky celý jeho tvůrčí období zase tolik filmů nenasekal. Lid versus Larry Flint se může opřít o vynikající herecké výkony všech tři hlavní hrdinů, zejména Woody a Edward tady předvádí vyšší hereckou. U Courtney nevím, zda tu fetku tak skvěle hrála a nebo byla opravdu sjetá. Po hereckých výkonech působí ve filmu nejsilněji dialogy, ale bohužel ne po celou dobu. Ty nejlepší slovní perličky nafasoval Edward Norton a hlavně ve svý první řeči před porotou předvádí balzámek pro moje ouška. Bohužel film má i slabiny, některé pasáže působí nesdělně, zdlouhavě a nudně. Postavě Jana Třísky měla být určtě věnována větší pozornost, protože dva záběry na hlavu a pak bum bum, to působí poněkud odbytě. Tematicky se Miloš tradičně trefil do mého naturelu naprosto přesně, takže hlavní myšlenka filmu působí po letech pořád nejen atraktivně, ale mnohem mnohem aktutálněji než kdy dříve.(30.1.2015)

Moja prvá originálna VHSka.Logicky som ju pozeral asi päťdesiat krát (bez preháňania)... Srdcovka a jeden z TOP 3 Formanových geniálnych filmov, zaručene film roku 1996.Pri všetkej úcte k Minghellovi, toto je dojemnejšie, skutočnejšie, diváckejšie a celkovo skrátka lepšie ako Anglický pacient. Záverečnú katarziu telefonátu Harrelsona s Nortonom považujem za jednu z najsilnejších čo som videl a som namäkko iba pri spomienke na ňu, rovnako ako mi stačí iba spomienka na Flyntove súdne procesy, aby som sa začal nepríčetne smiať. Úžasný, bezchybne natočený, napísaný aj zahraný, dokonalý životopisný film.Keby sa dalo dať na ČSFD tých obľúbených filmov aspoň 15, Larryho by som si tam určite zaradil.(23.4.2013)

Znovu platí to, co jsem psal u Muže na měsící, o schopnosti přistěhovalců reflektovat domácí kulturu trochu jiným pohledem. U Larryho Flynta, to je navíc ještě více okořeněné samotnou kontrovezností jeho postavy (ne že by jiné Formanovy postavy takové nebyly, ale přeci jen...), se kterou se Woody Harrelson popral docela dobře, ne však úplně bez chyby. Nadšen jsem však ještě více z Courtney Love, která sice toho asi moc hrát nemusela, ale přesto... Flynt má opět parametry být pětihvězdobou orgií, trochu mě však zlobí jeho nevyrovnanost v tempu, které hodně často řadí velmi rozdílné rychlosti. Jsem tak někde napůl - 4,5 - po poslední projekci zaokrouhluji dolů. If you don't like Hustler magazine, don't read it.(19.9.2010)

• - Po uvedení do kin čelil snímek v USA štvavé kampani feministek vedené Glorií Steinmenovou, která zveřejnila v New York Times článek, v němž Formana a Olivera Stonea obvinila z toho, že ponižují ženy. Následně vyjela na turné po USA, na kterém proti snímku osobně veřejně vystupovala. Tato negativní kampaň snímek výrazně poškodila a ve svém důsledku ho také vyřadila z šance získat Oscara. (Kubrickon)

• - Když dostal Miloš Forman do rukou scénář, nejprve si jej ani nepřečetl a neměl o režii zájem. Až později si jej přečetl a tak se mu zalíbil, že se rozhodl film režírovat. (LEGACY)

• - Když se ptali skutečného Larryho Flynta, kdo by ho měl hrát, vybral si Michaela Douglase. (Kubrickon)