Lid versus Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

Ľud verzus Larry Flynt

Drama / Životopisný

USA, 1996, 129 min

Tak timhle filmem me Miloš Forman opravdu dostal. Nebal se zpracovat kontroverzni tema a zvladl to na vybornou. Takova komedie-drama-soudni drama o svobode slova. Woody Harrelson predvedl naprosto dokonaly vykon, pak ke konci s oteklou hubou vypada sice trosku smesne, ale presto to je jedna z jeho nejlepsich roli. Courtney Love predvedla spis prumer, ze zacatku je hodne krasna, ale ke konci kdyz uz je na sracky tak vzhledove nic moc, ale zase to lip zahrala. A Edward Norton vypada jako takovejch nevinnej chlapecek, nicmene taky vyborne zahranej. Potesila me mini rolicka Jana Trisky v roli atentatnika. Nejlepsi forky byli, kdyz Woody Harrelson buzeroval u soudu. Pro me jeden z nejlepsich Formanovo filmu.(7.5.2005)

Názorná ukázka Americké svobody může být i trochu šokující...Pokrytectví, s jakým se všichni ti nahoře sblížili, nejspíš nemá ve světě rovno, a do toho přijde chlápek, kterému jde o upřímnost a přímočarost, který z vysoka kácí na všechny ty neupřímné hlupáčky a jimi zavedené principy, chlápek, který si jde za svým a nijak jinak se ani netváří. Tenhle chlápek je všechny musí hodně srát. Forman jako vždy skvěle kočíruje další ze svých životopisných snímků, v němž doslova exceluje Woody Harrelson, perfektně doplňovaný mladičkým Edwardem Nortonem, jenž se tak pevně uchycuje v herecké špičce... P.S. Často mě napadalo, zda má Courtney umělá prsa??(7.12.2009)

Nevím jak přesně vyjádřit rozporuplné pocity, které mě hážou od mantinelu Trapná puritánka k mantinelu Čert vem Larryho Flynta a jeho podnikání, tolik k obsahu. Formanova forma mě opět nezklamala a výběr Woodyho nemohl být lepší volbou, mám toho chlapa ráda a v roli sedí jak osina v prdeli. Ale ta Courtney+příšerný dabing, raději no coment, chci věřit, že volba se řídila skutečnou předlohou (asi ne, když hraje i v Měsíci). Co oceňuji, byl jejich krásný oddaný čistý vztah, který Flynta poslal tam, kde je dnes (i díky právníkovi s lidskou tváří). Jinak se shoduji víceméně ve všem s uživateli SexyAjinka, Miro CZ, Genero, Ospalek, godspeed a závěr ve zkratce za mě napsal Oogi.☺(20.2.2012)

"Vražda je nelegální. Ale pokud vyfotíte někoho během vraždy, dají vás na obálku Newsweku. Možná dokonce získáte Pulitzerovu cenu. A pak... Sex je legální. Každý to dělá nebo aspoň dělat chce. jenže pokud vyfotíte dva lidi při sexu nebo jen tělo nahé ženy, dají vás do vězení." Za tuto myšlenku nakonec přihazuji Larrymu Flyntovi čtvrtou hvězdičku.(1.3.2008)

Dozvědět se něco zajímavého ze života věčného provokatéra, rebela a buřiče Larryho Flynta prostřednictvím vyzrálého filmu Miloše Formana, není vůbec špatná volba. Forman sice přistoupil k tématu pornografie až příliš cudnou formou, ale na ostatním si dal velmi záležet. Výběr Woodyho Harrelsona do hlavní role byl na místě, protože nějaká vnějšková podoba s porno králem tady skutečně je a Courtney Love sice ve filmu nedopadne dobře, ale roli zvládla se ctí. Zajímavému filmu chyběla větší otevřenost kolem Flyntova prosazování pornografie, protože cudnost tento film opravdu nepotřeboval. 80%(17.12.2010)

• - Roli sestry prezidenta Jimmyho Cartera vytvořila Donna Hanover Giuliani, v té době manželka známého newyorského starosty Rudyho Giulianiho. (Kubrickon)

• - Hollywoodské sídlo, kde se filmový příběh natáčel, je skutečná vila Larryho Flynta, kde počátkem osmdesátých let pobýval. (Kubrickon)

• - Ve filmu byl použit i skutečný soukromý tryskáč Larryho Flynta typ Gulfstream II. Flynt si však tento letoun ve skutečnosti pořídil až v roce 1994, tedy dávno po atentátu na svou osobu a smrti manželky Althei, nikoliv dříve, jak je tomu ve filmu. (Foxhound#1)