Lid versus Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

Ľud verzus Larry Flynt

Drama / Životopisný

USA, 1996, 129 min

Vůbec se nedivím, že tenhle film v roce 1996 spustil v Americe poprask. Otevřel totiž sérii témat, o kterých se v Americe ani dnes příliš nemluví. A ne jen tak ledabyle...ale rovnou to odpálil pěkně v kopě a po hromadě v jednom uceleném filmu. Život Larryho Flynta prostě nebyl pro pruďase. Ne nadarmo totiž už od dětství vím, že Hustler byl vždycky nejdrsnější časák na trhu. Je teda pravda, že v dnešní době už to zřejmě nikoho nepřekvapí, protože dnes už pomalu i desetiletý dítě na základce ví, co je to fisting, ale tenkrát to byl masakr. A já jsem moc rád, že u té hysterie stál právě Miloš Forman. Je totiž hrozně fajn vidět, že zvolenou šanci neváhal využít a pěkně Hollywood tenkrát pozlobit. Dneska už si to nikdo nedovolí.(12.3.2018)

Film českého režiséra Miloše Formana, který byl v roce 1997 nominovaný na dva Oscary.Snímek vypráví o mladíkovi ,který se velmi orientuje v sexualním průmyslu.Tržby v americe se přiblížili 20,300,385 dolarů.Vživotopisném filmu se objeví i český herec Jan Tříska který má za sebou řadu vynikajících amerických ,ale i českých rolí.Famozní děj filmu Lid versus Larry Flynt vemě vyvolal zvláštní zážitek, který si budu připomínat při každém shlédnutí tohoto díla.Mé hodnocení ,nic jiného než pět hvězdiček ****.Není nic co bych vytknul a prot oporučuji všem :-)(23.2.2008)

Postava Larryho Flynta je veľmi zaujímavá a určite mnoho hercov túto postavu Harelsonovi závidí, pretože tu naozaj bolo čo hrať. Jeho „divadielka“ v súdnej sieni ma strašne bavili, jeho advokáta samozrejme menej a asi najviac ma rozosmiali prelepené ústa a letiaci pomaranč. Courtney Love bola pre mňa vždy nesympatická káča, ale scenár vyžadoval presne tento typ a neviem, ale mám pocit, že ani nemusela veľa hrať. Asi nepreženiem, ak poviem, že je to jej životná úloha, bez ohľadu nato , koľko filmov ešte natočí. Celkovo jeden z tých lepších filmoch o skutočných postavách. Navyše pre mňa osobný bonus v podobe E. Nortona, ktorý bohužiaľ nedostal tak veľa priestoru. 80%.(19.3.2012)

Miloš Forman figuruje na druhom mieste rebríčku mojich najobľúbenejších filmových režisérov. To samozrejme neznamená, že všetky jeho filmy majú vyrovnanú a mimoriadnu úroveň. Bohužiaľ aj tento jeho film radím iba medzi jeho priemerné diela. Oceňujem odvahu, s ktorou sa Forman pustil do kontroverznej témy, ktorá poskytuje materiál na nekonečné hodnotenia, spory, úvahy a pritom neexistuje šanca dopracovať sa pravdy, maximálne tak rozsudku súdu. Tento životopisný film považujem za film o slobode. O slobode existuje prefláknutá pravda, že sloboda jedného končí tam, kde začína sloboda druhého. To sa dá zariadiť u dvojice, ale nie u spoločnosti, pretože by to skončilo anarchiou. A tak po skončení tohto filmu zistíme, že nám pribudli skôr ďalšie otázky na premýšľanie, než odpovede na predtým položené otázky.(2.12.2020)

Škoda, že Miloš je tak trošku lenoušek a tak v době kdy měl formu jak hrom , což bylo prakticky celý jeho tvůrčí období zase tolik filmů nenasekal. Lid versus Larry Flint se může opřít o vynikající herecké výkony všech tři hlavní hrdinů, zejména Woody a Edward tady předvádí vyšší hereckou. U Courtney nevím, zda tu fetku tak skvěle hrála a nebo byla opravdu sjetá. Po hereckých výkonech působí ve filmu nejsilněji dialogy, ale bohužel ne po celou dobu. Ty nejlepší slovní perličky nafasoval Edward Norton a hlavně ve svý první řeči před porotou předvádí balzámek pro moje ouška. Bohužel film má i slabiny, některé pasáže působí nesdělně, zdlouhavě a nudně. Postavě Jana Třísky měla být určtě věnována větší pozornost, protože dva záběry na hlavu a pak bum bum, to působí poněkud odbytě. Tematicky se Miloš tradičně trefil do mého naturelu naprosto přesně, takže hlavní myšlenka filmu působí po letech pořád nejen atraktivně, ale mnohem mnohem aktutálněji než kdy dříve.(30.1.2015)

• - Postava Hollywoodského soudce Thomase Alvy Mantkeho (D’Army Bailey) je směsice charakterů mnoha soudců a scenáristé se jej rozhodli pojmenovat po jednom ze svých přátel. (Dr Lizal)

• - Larry Flynta a Jimmy Flynta ve filmu ztvárnili také opravdoví bratři Woody Harrelson a Brett Harrelson. (don corleone)

• - Ve filmu nabídne Larry Flynt (Woody Harrelson) odměnu 1 milion amerických dolarů za dopadení vraha J.F. Kennedyho. Otec Woodyho Harrelsona a Bretta Harrelsona byl dlouho dobu podezříván z účasti na této vraždě. (Dr Lizal)