Lid versus Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

Ľud verzus Larry Flynt

Drama / Životopisný

USA, 1996, 129 min

Výborná věc, která mě bavila i na druhé zhlédnutí (příšernému českému dabingu navzdory). Hlavní postava mi je sice dost nesympatická, ale v odzbrojujícím hereckém ztvárnění Woodyho Harrelsona se stejně filmovému Larrymu podařilo dostat mě na svou stranu - scéna, ve které mluví před davem lidí o svobodě a na plátně za ním běží obrázky americké vlajky, vojáků, Hitlera, koncentráků, mrtvých lidí apod. (kontrast války a smrti a sexu), je podle mě naprostým vrcholem filmu, a i podruhé mě dostala naprosto do kolen. Courtney Love je zde naprosto odporná, pro svou roli se ale bez diskuzí typově hodila naprosto dokonale. Mladý Edward Norton mě zde taky baví. Celkově je to film postavený na dokonalém obsazení, silném scénáři a mistrovské režii, kterému za sebe asi nemám co vytknout - strašně mě baví, a s odstupem let už navíc i v mých očích získává nostalgický punc starých dobrých devadesátek.(20.2.2017)

Forman jak vyšitej. Parádní režie která nepostrádá důvtip a skvělou stylizaci. pamatuju si jak jsem to chtěl vidět jako malej ale rodiče mi to nedovolily. Nicméně ted když jsem to viděl nemůžu říct že je to třeba lepší než Muž na měsíci ale svoje kouzlo to má. Navíc Harrelson to zahrál fakt dokonale a toho šílence na konci byl fakt parádní. To samé Love která neumí hrát ale jakmile je ve Formanově režii tak ze sebe vytáhne všechno. Je tu sice pár věcí které mi nebyly pochuti jako třeba možná lehce přepálená stopáž, ale všechno to funguje jak má.(15.2.2012)

Woody Harrelson na nás každou chvíli po boku kolegy McConaugheyho vybafne v drsném seriálu True Detective, zatím se ale do beden pravidelně v reprízách vrací jako excentrický magnát Larry Flynt. Co všechno si lze představit pod pojmem sexuální průmysl? V režii Miloše Formana se divák snadno přesvědčí, že začínat v Americe s vydáváním prvního erotického (to je slabé slovo) magazínu tehdá nebyl žádný med. Respektovaný herec zde filmovému Larrymu propůjčil doslova omračující dávku charismatu, který pod jeho pokličkou tiše vře až do úplně posledního napínavého soudního sporu... Stejně to je borec. Oba dva.(8.1.2014)

Boj za svobodu, boj za porno, nebo boj za svobodu porna? Od všeho trochu... Miloš Forman servíruje svěží biografii jedné kontroverzní osobnosti, s potřebným respektem dodržuje fakta, ale neopomíjí ani špetku nadsázky a absurdního humoru, která k tématu neodlučitelně patří. Film plynule graduje, pečlivě vykresluje hlavní charakter, nevynechá emocionální momenty a jako celkem působí komplexně a po všech stránkách uspokojivě. 8/10(9.11.2008)

Rozpočet $36miliónovTržby USA $20,300,385Tržby Celosvetovo $43,600,000║ Forman a jeho spracovanie príbehov ma vždy udivovalo, tu tiež samozrejme zručne vykresľuje zaujímavý príbeh, len škoda že za celý čas sa to nikam výraznejšie neuberá, nepríde žiadna silná scénka čo by zarezonovala, celý čas si to ide v nabehnutých šľapajach od úvodu až po koniec, pozerá sa to dobre ale nič to nedá. Woody Harrelson a Courtney Love su vo svojich úlohách fajn ale nedajú nič navrch aby sme ich charakterom viac mohli fandiť v ich strastiplnej ceste. Zatiaľ najmenej výrazný počin čo som videl od Formana. /60%/(30.12.2009)

• - Courtney Love, která ztvárnila striptérku Altheu Flynt, se sama dříve jako striptérka živila. (Kubrickon)

• - Ve filmu byl použit i skutečný soukromý tryskáč Larryho Flynta typ Gulfstream II. Flynt si však tento letoun ve skutečnosti pořídil až v roce 1994, tedy dávno po atentátu na svou osobu a smrti manželky Althei, nikoliv dříve, jak je tomu ve filmu. (Foxhound#1)

• - V roli dr. Boba vystupuje reálný Flyntův lékař Blaine Nashold M. D. (Kubrickon)