Ano, tohle je kontroverzní a svým způsobem provokativní film. Ale mě to téma hodně zaujalo. Miloš Forman mě moc potěšil, že si vzal na paškál americkou demokracii, pobožnost a falešné puritánství a docela se divím, že na to sehnal peníze a mohl to natočit. Kromě zajímavého příběhu, který mě bavil i přes svoji rozvleklost, stojí za zmínku hlavně herecké obsazení v podobě výborného Harrelsona, překvapivě dobré Coutney Love (i za vydatné pomoci maskérů), sympatického Nortona a zvláštně obsazeného Třísku (nevím ani proč, ale vůbec mi sem nepasoval). Jinak s tímhle filmem fakt nemám větší problém, navíc mě překvapil i občasný výskyt ironického humoru, a tak možná lehce nadhodocuju, ale dávám 5*. "Pane Flynte, soud dospěl k názoru, že jste vážně duševně nemocen.-No, názor je jako díra v prdeli. Každej má nějakej."(29.7.2009)

Tak timhle filmem me Miloš Forman opravdu dostal. Nebal se zpracovat kontroverzni tema a zvladl to na vybornou. Takova komedie-drama-soudni drama o svobode slova. Woody Harrelson predvedl naprosto dokonaly vykon, pak ke konci s oteklou hubou vypada sice trosku smesne, ale presto to je jedna z jeho nejlepsich roli. Courtney Love predvedla spis prumer, ze zacatku je hodne krasna, ale ke konci kdyz uz je na sracky tak vzhledove nic moc, ale zase to lip zahrala. A Edward Norton vypada jako takovejch nevinnej chlapecek, nicmene taky vyborne zahranej. Potesila me mini rolicka Jana Trisky v roli atentatnika. Nejlepsi forky byli, kdyz Woody Harrelson buzeroval u soudu. Pro me jeden z nejlepsich Formanovo filmu.(7.5.2005)

Film o Larrym Flyntovy patrí do kategórie filmov, ktorých hlavná myšlienka je ďaleko pred jej spracovaním. Forman sa s ňou popasoval veľmi slušne a divákovi predkladá život a dielo človeka, ktorý zmenil svet. Život človeka, ktorý sa vysmial do tváre sektárstva a jeho prudérnemu pohľadu na svet. Mnoho a mnoho myšlienok sa vytvára a divák si na ne odpovedá priamo počas sledovania, dokonca nezávisle na deji, keďže väčšina filmu sa odohráva medzi sterilnými štyrmi stenami súdnych stien. Pre Woodyho sa rola stala životnou a je to na jeho výkone poznať, že to berie fakt vážne. Prekvapenie filmu však prišlo z iného konca. Áno reč je o Courtney Love, ktorá viac menej zúžitkovala svoj životný štýl. Film o tom, že keď sa zblázni človek bez peňazí nik ho nepočúva. Ak však o rozum príde niekto majetnejší, ktorý si môže dopriať i väčšiu právnickú šelmu pretvorí svet podľa seba a natočia o ňom film. Pre antisektársky ladený skutočný príbeh je 5* málo, a to nemám možnosť prihodiť "hviezdu navyše" za skutočnosť.(6.7.2011)

Přesný pohled na americkou demokracii, před kterou se nejeden totalitní režim musí s úctou poklonit. Miloš Forman jako vždy daný problém bezchybně a nadčasově dokázal převést na plátno, kde na diváka vybafne jako malinká třešnička na dortu životní výkon Woody Harrelsona (kdo by to do toho kluka řekl). Na druhou stranu co tam proboha předváděla Courtney Love, na to se nedalo dívat. Rozehrála se až když začala fetovat, a to bylo pozdě. Ed Norton už jen příjemně doplňuje nadprůměrné osazenstvo. Sentiment výjimečně nezařadím mezi mínusy, neb film napsal sám život, na papír už mu pomohli jen scénáristi. Škoda jen špatné ruky při výběru Althey, taková Ashley Judd, kterou tam chtěl sám Flynt by se mi líbila více.(15.11.2008)

Ocenění: Oscar 1996 - nominace: hlavní herec (W. Harrelson), režie Zlaté glóby - režie, scénář; nominace: film (drama), herec v dramatu (W. Harrelson), herečka v dramatu (C. Love) MFF Berlín - Zlatý medvěd Evropské filmové ceny - Evropské ocenění ve světě filmu (M. Forman) Český lev - nominace: zahraniční film Boston Society of Film Critics Awards - vedlejší herec (E. Norton) Chicago Film Critics Association Awards - nejnadějnější herec (E. Norton), nejnadějnější herečka (C. Love) Florida Film Critics Circle Awards - vedlejší herec (E. Norton), vedlejší herečka (C. Love) Kansas City Film Critics Circle Awards - film Los Angeles Film Critics Association Awards - vedlejší herec (E. Norton) New York Film Critics Circle Awards - vedlejší herečka (C. Love) Satellite Awards - původní scénář, vedlejší herečka v dramatu (C. Love)(15.7.2012)

• - Miloš Forman tvrdí, že Courtney Love přišla na jejich první schůzku pod vlivem drog. Ve chvíli, kdy se ji chystal odmítnout, mu však došlo, že je pro roli Althey dokonalá. Roli jí nabídl pouze pod podmínkou, že se po celou dobu natáčení nedotkne drog a denně se podrobí testům na jejich přítomnost v krvi. Courtney Love dodnes tvrdí, že ji právě Forman dostal z drogové závislosti, což jí umožnilo obnovit kariéru. (Kubrickon)

• - Pojistka, kterou měli Columbia Pictures za Courtney Love zaplatit, byla tak vysoká, že ji studio odmítlo uhradit. Herec Woody Harrelson, producenti Oliver Stone a Michael Hausman, režisér Miloš Forman a sama Courtney proto pojistku zaplatili ze svého. Každý do pojišťovny poslal 200 000 amerických dolarů. (Kubrickon)

• - Ve filmu několikrát zazní hudba Antonína Dvořáka z opery Rusalka (v televizi a při svatebních fotografiích) (fannah)