Lid versus Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

Ľud verzus Larry Flynt

Drama / Životopisný

USA, 1996, 129 min

Dnes už klasika s legendárním režijním rukopisem mistra, kde je každý druhý záběr podobný těm z Amadea. Člověk tedy už po chvíli ví, že dostane výživnou studii osobnosti, která byla kontroverzní skoro stejně jako bohatá. Věcně podané, zábavné a svěží. Takhle máme ty story o vzestupu a pádu rádi. O to víc, když je to tak šťavnaté téma, jako pornografie a svoboda slova vs americká justice. Famózní Harrelson a jedna z největších rolí Courtney Love, po které se postupem času úplně slehla zem.(31.7.2016)

Obliba Formanových biografických filmů myslím hodně závisí na tom, jak je vám sympatický jejich hrdina. Já jsem si prostořekého Larryho Flynta zamilovala. Takže zapomeňte na slůvko kontroverzní a vychutnejte si výborný příběh o chlapíkovi který miloval svou práci, svou ženu, rozcapený bobry a měl kurevsky dobrého advokáta.(17.12.2006)

Miloš Forman, šá la lá la la, Edward Norton, šá la la la la la....já vím, že Woody Harrelson a Courtney Love předvedli možná svoje životní role, ale lidi, letos mě vzali na práva:) (Dodatek - léto 2003) Ale proč sem vlastně píšu - tady vidíte jak vypadala "největší světová demokracie" před slabými třiceti lety....zbožňuju pokrytce, dobrou noc...(14.3.2003)

Film o svérázném bojovníkovi za svobodu slova výborně zapadá do Formanovy filmografie. Režisér dal velkou příležitost Woodymu Harrelsonovi a ten se ji skvěle chopil. Courtney Love je další Formanem výborně obsazená neherečka, která je tu víceméně sama za sebe. Při opakovaných sledováních mě čím dál víc ruší Jan Tříska. Nějak mi připadá jako parodie na profesionálního zabijáka. A tohle asi mělo být myšleno vážně.(20.2.2012)

Film českého režiséra Miloše Formana, který byl v roce 1997 nominovaný na dva Oscary.Snímek vypráví o mladíkovi ,který se velmi orientuje v sexualním průmyslu.Tržby v americe se přiblížili 20,300,385 dolarů.Vživotopisném filmu se objeví i český herec Jan Tříska který má za sebou řadu vynikajících amerických ,ale i českých rolí.Famozní děj filmu Lid versus Larry Flynt vemě vyvolal zvláštní zážitek, který si budu připomínat při každém shlédnutí tohoto díla.Mé hodnocení ,nic jiného než pět hvězdiček ****.Není nic co bych vytknul a prot oporučuji všem :-)(23.2.2008)

• - Woody Harrelson považuje právě tento snímek za nejlepší ve své kariéře. (Fenk)

• - Natáčelo se od 12. února do 27. dubna 1996. Točilo se ve státech USA – Tennessee, Mississippi a Kalifornie. (Varan)

• - Ve filmu byl použit i skutečný soukromý tryskáč Larryho Flynta typ Gulfstream II. Flynt si však tento letoun ve skutečnosti pořídil až v roce 1994, tedy dávno po atentátu na svou osobu a smrti manželky Althei, nikoliv dříve, jak je tomu ve filmu. (Foxhound#1)