Po svém podivínském strýci Cyrusovi zdědí Arthur dům. Nové dědictví má však nečekané zvláštnůstky skleněné stěny popsané neznámým jazykem a především 12 naštvaných duchů. Rodina záhy zjistí, že bydlení zde je doslova o život. (oficiální text distributora)

Hennes

Ještě že je v popisu filmu zadána i ta komedie. Moc mě to jako horor neděsilo. Množství ozubených kol a stroje uzavírající a otevírající dveře, za kterými čekají uzavření duchové. Ani nechtějí utéct, jen někoho zabít. Výtvarně to docela jde, obsahově se mi to nelíbilo. ()

Martin741

Horor, v ktorom sa treba niecoho  bat, konkretne 13 duchu. Malokedy je rymejk lepsi nez povodny film z roku 1959  ....... 68 % ()

cariada

Ale tohle nebylo tak špatné podle hodnocení tady. Šílený strejda vybuduje bizardní barák ,který se různě mění. Pak ho odkáže synovci s rodinou ten si ho jede převzít jenže duchové se ozývají. k tomu se přidá senzibyl co pomáhal chytat duchy strejdovi a k tomu zase nějaká osoba co chce duchy pustit, ve skutečnosti je to strejdovo milenka ,která mu má rodinku přihrát jako oběť ,aby otevřelo bránu do pekla. Vše je to okořeněno slušným humorem a pěknýma duchama. Rozpůlení právníka bylo pěkný. ()

Rodriguez

Každopádně luxusní nápad, kterého si hodně cením. Tvůrci se nechali inspirovat a použili tento nápad ve filmu Chata v horách (2012). 80% ()

Fallen_One

Jsou to takové dvě lepší hvězdy. Skoro tři, ale prostě to na průměr nemá. Atmosféra je zanedbatelná, všechno působí takovým zvláštním dojmem, kde se vytrácí napětí a spíš čekáte, čím vás film překvapí. Ničím. Konec je předvídatelný, herecké výkony nic moc a jediné co stojí z mého hlediska za zmínku je pár těch duchů. Zvlášť ta pořezaná nahatice. ()

V_erus_h

Opravdu dost špatný film.. Bláznivý hlučný senzibil, kterej měl radši zůstat u Scooby-Doo.. Otec, který sice na duchy nevěří, ale při první zmínce o nich, od naprosto cizího člověka, chce utéct z domu.. Naprosto zbytečná, blbá chůva.. Doufala jsem, že ji aspoň nějak efektně zabijou a ono nic.. Uječený děti, co ve filmu nedělají nic jinýho než, že se ztratí, aby se otec mohl ve vteřině rozhodnout, že se pro ně obětuje, protože to psali v několikset let starý knize o okultismu.. Nápad docela dobrej, ale bohužel promarněnej.. Hvězda za masky, ty jsou super.. :D ()

Radiq

Nevím, proč ten dům byl skleněnej a tak moc mechanizovanej. Ten mi připomněl Kostku. Jinak duchové nebyli vůbec špatní. ()

fantoci

Zpočátku slibně se rozvíjející horor, který záhy sklouzne do nudného stereotypu a vy jen čekáte zda se na konci dočkáte alespoň nějakého překvapivého rozuzlení. Bohužel nedočkáte. ()

Cedr

Efekty a duchové jsou i po osmi letech stále celkem na úrovni, ale po stránce hororu nebo komedie žádná sláva. Nebudete-li o tom moc přemýšlet a snesete občas trapnou hlášku a nepříliš děsivé "hororové" béčko s nepřesvědčivými hereckými výkony, tak se to dá přežít. ()

kinghome

Snad můj úplně první horor, který jsem viděl a pamatuju si ho doteď. Viděl jsem ho, když mi bylo 10 let a byl jsem strašně posranej. Hold dřív jsem byl dost velkej strašpytel, ale naštěstí jsem z toho vyrostl a horory mě vážně začali bavit. Takže tomuhle "hororu" můžu jenom poděkovat. Kdybych na to kouknul dneska, tak bych asi koukal co to je za sračku a jak tomu může někdo řikat horor, ale když jsem byl malej, tak to bylo vážně strašidelný! ()

karlik4801

Proč vznikají horory s dobrým námětem, ale hororově stojí za prd. A naopak. Tohle působí dobře jako horor, masky, zvukové efekty a možná i herecké výkony si na horor náramně vystačí. Ale jako film už to pěkně kolísá. Což je vážně škoda, protože 13 duchů mají dobrý potenciál. ()

Ryuuhei

Film má několik zajímavých a inspirativních nápadů. Spektrální brýle, zaklínadla jako fyzická obrana, nebo koncept umučených duší chytaných za účelem sestrojení jakéhosi časového okna. Problém je, že to nefunguje ani jako komedie, ale ani jako horor. Po komediální stránce za zmínku stojí jen hláškující chůva („To je půlka právníka! Předtím vypadal líp.“), jinak kromě ještě sympaťáka Dennise postavy celkově stály za houby. Debilní vývoj děje, občasná pichlavá lacinost (hudba jako z céčkového seriálu) a absolutní neděsivost daly dohromady tento paskvil, který nepotěší fanouška žádného z hlavních žánrů. A přitom to prostředí proskleného baráku a docela slušně vypadající duchové naopak svědčili, že rozpočet nebyl úplně na suchu. Tak, či tak, osobně jsem u toho netrpěl, ale že bych si to užil, se také nedá říct ani v nejmenším. 25% ()

venison

Hlavu a patu to moc nemělo, bubáci byli udělaní a vymyšlení dobře, ale spíš bych to charakterizovala jako horor pro děti ;-) Takový pokus o vykradení "krotitelů duchů" :-) ()