V Pennsylvanii dojde ke střelbě do lidí z nedalekého parkovacího domu. Výsledkem je pět nevinných obětí, které nemají nic společného. Případ vyšetřuje detektiv Emerson, který podle otisku prstu na minci, vhozené do parkovacího automatu, odhalí střelce. Je jím bývalý vojenský sniper James Barr, který byl již v minulosti vyšetřován pro vraždu lidí na misi v Iráku. Emerson si pro Barra okamžitě dojede, ale Barr tvrdí, že je nevinný. Emerson mu dává na výběr. Buď podepíše přiznání a dostane doživotí, nebo bude popraven. Státní zástupce Alex Rodin své případy neprohrává. Barr vezme tužku a na papír napíše, aby zavolali Jacka Reachera. Jedná se o bývalého vojenského vyšetřovatele, který po opuštění armády mění místa svého pobytu a nikdo neví, kde ho hledat. Jack se o případu dozví z médií a přijíždí sám. Rodin a Emerson mu však nedovolí nahlédnout do spisů. Reacher se dozvídá, že Barr byl ve vězení brutálně napaden a leží v nemocnici v komatu. Jeho obhájkyní je Helen Rodinová, dcera státního zástupce. Všichni, včetně jejího otce, to vidí jako ztracený případ, který její kariéře neprospěje. Reacher od ní dostane nabídku. Pokud  pro ni bude pracovat jako vyšetřovatel, zařídí, aby se mohl seznámit s důkazy. Informuje ji také o tom, že Barr byl vyšetřován pro vraždy v Iráku, ale protože se jednalo o lidi, kteří hromadně znásilnili několik žen, armáda případ nechtěla vyšetřovat. Barr ví, že kdyby Reacher zjistil, že je v tomto novém případě vinný, dostal by ho před soud a proto si je již teď jistý, že těchto pět vražd nespáchal. Reacher ví, jak by Barr uvažoval a jak by postupoval, kdyby to chtěl udělat. A způsob, jakým byly vraždy spáchány, rozhodně neodpovídá tomu, jak byl Barr vycvičen... (TV Prima)

Freemind

Překvapivě zábavná kravina a klasický příklad Cimrmanovské frustrační kompozice. Dvě hvězdičky jdou kompletně na vrub vtipným a svižným akčním scénám - krásné, sedmdesátkové automobilové honičce, zábavné bitce v koupelně, útoku na kamenolom. Jinak je to bohužel jako procházka Údolím stínů - McQuarrie se snaží být stylový, ale řemeslně to nezvládá a celek mu protéká mezi prsty, takže ve výsledku film působí dojmem ambiciozního televizního krimiseriálu. A to je málo, do prčic. Trapní jsou taky nejen všichni herci (kromě Herzoga, jeho poskoka a výstřihu Rosamund Pike), ale hlavně dialogy - tolik debilních hlášek jsem neslyšel v obou dílech "Postradatelných". Dohromady. Jelikož nás producenti brzy oblaží adaptacemi dalších dílů série, nezbývá než doufat, že příště to dostane do rukou někdo schopnější. A hlavně - že Tom Cruise dostane mrtvičku a na jeho místo nastoupí skutečný herec. Howgh. ()

zipper111

Jack Reacher. Nedokážu si představit pitomější jméno pro hlavního hrdinu akčňáku. Jeb Oliver. Nedokážu si představit blbější jméno pro jakoukoliv postavu ve filmu.... Jeb.... :D Ale jinak je film vcelku na pohodu, trochu detektivka, trochu střlečka, některý hlášky Cruise jsou i docela vtipný. Ale i když vcelku dobrá režie žene snímek ke zdárnému a silně patetickému konci, po závěrečných titulkách zůstane jakási pachuť... nevyužití potenciálu všech postav (Vězeň Člověk), předimenzování schopností hlavního hrdiny (sorry, Bond je jenom jeden) a rozstřílení jednoho krásnýho Mercedesu, Camara, a bůhví čeho všeho vlastně ještě. Btw proč sakra toho záporáka neodprásk a musel se tam s ním válet po zemi a mlátit? Proč? Jo vlastně proto, aby se ukázalo, že padesátiletej scientiolog zbije třicelitýho nonamea, Top gun sráči! A ještě scéna " Tohle je jediný triko co mám". No jo, vypadáš Tome na 50 dobře, ale bradavky ukazuj radši už jen doma. 3* ()

Makky

Jacka Reachera by som zaradil do tých radových oldschoolových kriminálok, ktoré kedysi (keď ešte TV stanice vysielali pre ľudí a nie pre prasce) bežali v piatok večer v telke. Pobavia, potešia a neurazia. Odhalenie, s ktorým divák vstupoval do filmu, mi však pripadalo veľmi nemiestne. Vyše hodinu sme tak nevideli nič nové, len rozuzlovanie zápletky, ktorej výsledok poznáme. Jack Reacher postráda zapamätania hodný moment, nejakú na hubu padajúcu pasáž, z ktorej by som slintal (hoci rekapitulácia prestrelky a splynutie v dave na zastávke boli fakt luxus, zajtra si na to už nespomeniem). Tomáš je veľmi fajn, ja ho mám chlapčiska rád (tá päťdesiatka mi u neho nejak furt nepasuje). Klamlivým trailerom som však očakával väčšiu priamočiarosť a viac akcie. No určite nie som sklamaný, ide o viac ako priemerný thriller. ()

Tony.cs

Kvalitní filmeček. Velice potěšil. Nebudeme si tedy nalhávat, že by Cruise seděl popisu Reachera z knihy. Dvoumetrový blonďák s mohutnými svaly to opravdu není. Charakterově to také není úplně to pravé. Ale kdybych žádnou knihu nečetl.. hodnocení podle toho. ()

gogos

Jason Bourne má setsakramensky kvalitního nástupce! Napínavý a skvěle vygradovaný thriller je perfektně napsán i natočen. Charaktery jsou propracovány více než slušně, obsazení rolí se povedlo (nejlepší Cruiseův film za posledních 15 let), zápletka je inteligentní, napětí mezi postavami udržuje skvělou atmosféru filmu a na účet filmu nelze snad říct jediné slovo negativní. Po akční stránce bez nejmenšího problému (takhle povedou automobilovou honičku jsem dlouho neviděl), choreografie výborná, střih i kamera taktéž skvěle zmáknuté. Jack Reacher je skvěle promakná žánrovka po všech stránkách, která drží člověka v napětí po celou dobu filmu, ani na chvilku nezačne nudit a divák se tak skvěle baví. Ano, Jack Reacher mě nadchnul, chci si přečíst jeho knížky a další film do dvou let! 5* ()

vorheese

Asi by šlo o tuctový krimi thriller, nebýt (jako vždy) skvělého Cruise a jeho sympatického hlavního hrdiny, který chápe co znamená svoboda, jezdí MHD, a když už musí přesedlat do auta, zásadně se ho snaží půjčovat. ()

Tirion

Absolutně bezduchý film. Cruise se sice snaží, ale film to moc nepovznáší. Zejména žánr a podání selhává. Co vlastně chtěli tvůrci točit? Thriller, komedii, akčňák? Tohle si jaksi neujasnili a proto se jim celý koncept v mnoha momentech bortí. ()

kaylin

Co mi přijde trochu slabší, to je samotný scénář. Vychází se z knihy "One Shot", která v češtině vyšla jako "Výstřel". Základ je dobrý, ale finální vyústění mi přišlo trochu jako zklamání. Pravda, podobné politické thrillery úplně nemusím, ale rozhodně nechci tvrdit, že bych byl naprosto zklamaný, jen si myslím, že snímek není až tak kvalitní, jak jsem si myslel, že bude. Režie je však poměrně jistá a dobrá, scéna s únikem v davu je naprosto famózní, bohužel ji tvůrci prodali celkem lacino už v traileru. Tom Cruise ale opět nezklamal, pochybuji však, že se s Jackem v budoucnu znovu setkáme. Spíš se budu těšit na Ethana Hunta. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/07/jack-reacher-posledni-vystrel-2012-65.html ()

slunicko2

Zmařená příležitost. 1) První půlhodina byla čtyřhvězdičkově zajímavá. V okamžiku, kdy se z detektivky stává prostý thriller, kdy známe obě strany i základní zápletku, klesá film na stále ještě ucházející tři hvězdičky. Zhruba od konce první hodiny je však všechno víceméně jasné a co není, na tom mi jako divákovi pramálo záleží. Jest mi pak sledovat pro mě už nudné a prázdné honičky a střílení._____ 2) Jako doklad rozmanitost světa i lidí připouštím, že mohou být diváci, kteří film vnímají přesně naopak...zpočátku jako poněkud nepřehledné kecy a ke konci konečně nějaká pořádná akce. Inu, Ízlések és pofonok különbözők._____ 3) Za zmínku stojí snad jen dobře vypadající 50letý (!) Tom Cruise (zde i koproducent) v záviděníhodné fyzické kondici._____ 4) Jako obvykle skýtá zábavné potěšení četba typicky americké diskuse na IMDb. Řeší se tam např. proč lidé na autobusové zastávce pomáhají skrýt uprchlíka před policií nebo zdali je Jack gay, když nevyjede po Heleně (Rosamund Pikeová)._____ 5) Na závěr zajímavý postřeh o motivaci profesionálních vojáků: There are four types of people who join the military. For some, it's family trade. Others are patriots, eager to serve. Next you have those who just need a job. Than there's the kind who want the legal means of killing other people. ()

blackrain

Příběh je napínavý od začátku do konce. Mně chytil hned na začátku a nepustil, dokud nebyl konec. Užívala jsem si postavu, kterou hrál Tom Cruise. Jemu takové typy chlápků přesně sedí. A to, že Tom Cruise moc výšky nepobral mi vůbec nevadí. Nemusí být přece všichni hromotluci. Potěšila mně automobilová honička. Ta byla pěkně natočená. Vrněla jsem při jejím sledování blahem. ()

italka63

Doznívají nějaké rozpaky....první polovina dobrá, ta druhá trošku přitažená, nemůžu si pomoci.Cruise v pohodě, Rosamund celý film zdatně vykuluje oči, až si myslím, že jí to zůstane, nebo by měla navštívit očního i neurologa. Takže tenhle skoro neviditelný bývalý mariňák, nasazený v Iráku se shodou okolností dostane k vyšetřování zastřelení pěti lidí u parku a vyžádá si ho bývalý kolega střelec ke své obhajobě, i když případ je na první pohled jasný.Slušná automobilová honička...a slušná kamera...a slušný je dobrý, takže za tři:-) ()

Kaluž

No tak tohle je vskutku bonbónek. Očekával jsem prostoduchou akční jízdu bez ambicí a dostal jsem nabušený a zároveň chytrý komorní spektákl. Jack Reacher je ultimátní borec a Tom Cruise mu sedne na míru. Proč? Protože se, na rozdíl od všech těch Bournů a Bondů, nebere až tak úplně vážně. Film si udržuje sympatický nadhled, děj cválá s ladností skotačícího jednorožce, do toho nějaké to akční šolíchání i poctivá detektivní práce, záporák jak ze žurnálu (Herzog by měl hrát záporáky všude!) a ta luxusně vypointovaná automobilová honička nemá v současné kinematografii obdoby. Odlehčené finále v lomu s podporou hereckého veterána Roberta Duvalla je pak už jen třešinkou na tomhle precizně vystavěném "thrilleru". Už jsem vám to říkal? Jack Reacher je borec. A Cervenak s verbalem to tentokrát vystihli dokonale :) ()

topi

Že by nový akční hrdina? Tom Cruise je na tyhle akční postavy jako dělanej a vyloženě mu sedí. Je to vidět i na tom, že si všechny kaskadérské kousky dělá sám, to potom ty bitky a zápasy jsou prostě uvěřitelný. Výborná zápletka film strhává jinou stranou a rozuzlení je překvapivé. Těším se na další film s Jackem Reacherem. ()

Philcze

Pomalý thriller, který preferuje gradaci před akcí se solidním Cruisem a zatraceně obstarožním feelingem. Bez nejmenších problémů by to zapadlo k Siegelovinám ze sedmdesátek. Dneska už se přeci jen preferuje trochu větší tah na branku, ale jako připomínka starých časů, kdy za volantem Camara seděl McQueen, je Reacher téměř vynikající. Škoda lehce natažené stopáže, jinak je totiž první Reacherův výlet na plátna skvělým thrillerem s šikovným vedením od McQuarrieho. 80% ()

MATADOR

... aneb, jak jsem se spletl a čekal od Reachera akční výplach! Dostal jsem kvalitní kriminální a chytrou záležitost, která jde ruku v ruce s oldschoolovou školou. Parádní námět, zpracování a herci, k dokonalosti snad chybí už jen nějaký památný moment, ze kterého bych si sedl na zadek! Jinak pokračování s Jackem Reacherem uvítám s radostí! ()

Thomassi

Jason Bourne je legenda, ale po zhlédnutí Jacka Reachera mohu s čistým svědomím říct, že ten mu šlape na paty. A to dost vážným způsobem. Pán režisér moc dobře věděl, čím mě uzemnit. Příběh je prošpikovaný detaily, které by člověk ani nečekal a tím pádem se vrývá pod kůži a divákovi, který si potrpí na maličkostech a chytrém ději, způsobuje kontrolovatelný a dechberoucí zmražení po dobu dvou hodin. Tom Cruise se s Jackem skvěle ztotožnil a herecky ovládl svoji roli. Pro mě se jedná o skvělý thriller, který když bude mít další díly, nebudu se vůbec zlobit. ()

Rosalinda

Bylo to velmi dobré celé a asi tím řeknu hodně, když napíšu, že už se nedočkavě těším na další film s Jackem Reacherem. Prostě mě to celkově strašně moc bavilo a ráda bych si podobný nášup dala ještě jednou. ()

FilmFan24

Tak ze setkání s Jackem Reacherem jsem odešel velice spokojený. Nápaditý kriminální thriller, kde není důležitá akce, ale vyšetřovací praktiky. ()

Jack Reacher míří do televize

Jack Reacher míří do televize

16.11.2018

6 let od uvedení prvního snímku Jack Reacher: Poslední výstřel přišel autor knižních předloh Lee Child s poněkud překvapivým obratem. Tom Cruise (Mission: Impossible – Fallout) je prý moc malý na to,… (více)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (více)

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

20.11.2014

Highlander se v roce 2007 dočkal pátého dílu s podnázvem The Source, který se ale nedostal ani do amerických kin. Bylo to jasné znamení, že by se klasika z roku 1986 měla nechat spát, v Hollywoodu to… (více)

Jack Reacher přijde o režiséra

Jack Reacher přijde o režiséra

18.09.2014

Tomu Cruiseovi je 52 let, stále se ale vrhá z jednoho akčňáku do druhého. Loni to bylo Nevědomí, letos Na hraně zítřka a příští rok nás čeká Mission Impossible 5. Na horizontu je pak i dvojka Top… (více)