Kapitán Whip Whitaker (Denzel Washington) je velezkušený pilot, kterému sebeprudší turbulence ani nestojí za zvýšení hlasu či adrenalinu v krvi. Když během rutinního letu jím pilotované dopravní letadlo vlétne do mohutné bouře, chladnokrevně ho vyvede do bezpečí, za což si vyslouží potlesk 96 cestujících a šesti členů posádky. Radost je předčasná, letadlu postupně začnou vynechávat funkce, je čím dál neovladatelnější a Whip se odhodlá k šílenému činu – otočí ho vzhůru nohama, což ho má déle udržet ve vzduchu a mezitím se pokusí najít co nejvhodnější místo k přistání. Před rovným pásem louky ho znovu otočí a ve dvousetkilometrové rychlosti sedne na zem. Jako zázrakem přežije 96 lidí. Když se Whip posléze probudí v nemocnici, dozví se, že se stal národním hrdinou. Adorace ale trvá jen do chvíle, než padne klíčová otázka: Co dělal kapitán před osudným letem? V tu chvíli pro něj začíná nový boj. Boj, který nakonec bude těžší než ten, který svedl se živly a neovladatelným letadlem. (oficiální text distributora)

plechulka

Tenhle snímek tak trochu klame tělem a první pětinou (?) děje - nechci spoilerovat, ale hlavní téma filmu není letecká katastrofa.... Hlavní hrdina vlastně není až tak hrdina a o to je to zajímavější.... a mimochodem - i já si vždycky myslela, že hotelové minibary jsou pokušení od ďábla !!! ()

Bobik9

Příběhově je to jistě velmi silné. Zemeckis a Gatins odvedli tradičně výtečnou práci. Přesto, že Washington nepatří mezi moje oblíbence, tak musím ocenit jeho parádní výkon, který je motorem filmu. Průběh celou dobu postupně přeskakuje mezi opileckou depresí, cool párty stavem a rodinným dramatem. Nečekaně dobře to ale funguje. Jedná se o celkem silný kousek, jehož konec nevím, jestli plně oceňuji. Má to klady a má to i zápory, vícekrát to vidět nemusím. PLUSY: 1) Oceněníhodný Denzel Washington, 2) Potěšující Nadine Velazquez, 3) Silný příběh, 4) Režisér Forresta Gumpa. MINUSY: 1) Pomalé tempo, 2) Vyloženě slabá poslední pětiminutovka. ()

Honzíno

Nevím, jak ostatní, mě ale dostávala ta nejistá atmosféra. Nevěděl jsem mnohorkrát, jak dál budou postavy reagovat a konat. Z toho pro mě vyplývá, že Flight je na můj vkus výborně napsán a zrežírován... a taky zahrán.. vůbec velice hmotně vyvedený. Zemeckis ukázal, že má svou zručnou, silnou a uvěřitelnou filmařinu stále v paži. Předkládá nám komorní drama, které trvá tak dlouho, jak má a točí se kolem jedné hvězdy, kterou je Denzel Washington. Věřil jsem mu jeho figuru jako už dlouho někomu ne. Pravdivé, uvěřitelné a nehorázně zajímavé. ()

elanius

(12/2013, DVDRip) / Rovno priznávam, som sklamaný. Trochu aj pre to, že som možno očakával niečo iné, buď dôsledné pátranie po príčine pádu, alebo čistokrvnejšiu "súdnu" drámu. Flight je v prvom rade komorná dráma a bohužiaľ ani v tomto žánri sa nejedná o nadpriemer, celý dej sa v podstate točí iba okolo alkoholizmu pilota a to len v rovine napijem sa - nenapijem sa. John Goodman dobrý, Kelly dobrá ale vyslovene len do počtu, v podstate to isté aj Cheadle. Pre znalcov leteckých katastrof nula bodov, kúsok je vhodnejší pre všetkých čo si chcú pozreť príbeh drámu jednotlivca na pozadí pádu lietadla. (6/10) ()

venison

Příjemný snímek, který bych pomyslně rozdělila na dvě části - akční a velmi poklidnou.. První polovina filmu jede ve vysokém tempu, je plná adrenalinu a napětí.. Druhá polovina je psychologické drama alkoholika, který bojuje se vším, co je právě po ruce - bubáky z dětství, manželkou a synem, alkoholem, drogami, vztahy, společností a hlavně sám se sebou.. Denzel Washington hraje velmi přesvědčivě, ale na Oscara dle mého mínění je to slabší kousek.. Konec je nechutně americký.. Hodně oceňuji výběr námětu - jak naložit s člověkem, který díky svým zkušenostem a talentu dokázal přistát s porouchaným letadlem bez větší ztrátě na životech pasažérů, ale byl tou dobou opilý? Velebit nebo trestat? Stopáž trošku ubíjející - odebrala bych dobrých 30 minut.. Jo, a chtělo to mnohem víc Johna Goodmana, který měl nádhernou roli :-D ()

lennyd

Kapitán Whip Whitaker (Denzel Washingon) bez panáka či trochu kokainu nedá ani ránu. Natož aby střízlivý sednul do letadla. A ještě k tomu do letadla, které sám pilotuje. Ale tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až jde jednou pro pivo, nebo jak se to říká, a letadlo pilotované Whipem Whitakerem se poroučí k zemi. Pravdou je, že pilotovy kejkle dokáží zachránit většinu s pasažérů i posádky (a simulace se stovkou střízlivých pilotů ukázala, že jedině Whip dokázal letadlo dostat na zem aspoň jakž takž v celku), ale budoucnost se neptá na výsledek, alébrž klade otázku nejdůležitější - byl Whitaker pod vlivem nebo ne? ... Zemeckis se od kreslených pohádek (nebo pohádek pro starší a pokročilé) opět vrátil zpět k serióznímu hranému filmu, a ukazuje, že ze svého režijního umění nic nezapomněl. I když si hnedka vzal docela velké sousto - páč většina diváků po shlédnutí traileru začne očekávat pořádné (=americké) soudní drama se spoustou svědků, ale nic z toho se nekoná. Jde spíše o komornější drama o vlivu alkoholu (a drog) na člověka a vnitřních pocitech pilota havarovaného letadla (i když ty vnitřní pocity jsou hodně rychle zahnány pryč dostatečným množství alkoholu). Sakra .. nějak mi ty myšlenky lítaj, už bych asi neměl pít .. tak zpět k filmu. Až na posledních cca 10 minut, kdy dojde k ohromnému procitnutí (nebo vystřízlivění?) se mi film líbil docela dost, a to hlavně díky hereckému výkonu Denzela Washingtona a Kelly Reilly, a jen jsem litoval, že John Goodman nedostal víc prostoru. A teď už mne omluvte, jdu si dát sklenku... ()

Toto

Posledných 10 minút bolo pekne sračkoidných. Takéto prebudenie morálnych vlastností nevidíme nikde, len v amerických kravinách. A aký to mohol byť pekný filmíček. :-( ()

T-pack

Whip Witaker je chodící rocková hvězda a Lance Armstrong slepený dohromady. A je to perfektně napsaná postava, protože jeho nepřiznanej alkoholismus z něj v kombinaci s jeho nepopiratelnejma schopnostma dělá naprostý monstrum. Arogantní, sebestřednej pacholek, kterej kupí lež za lží. Jenže scénář je v tomhle případě přesně, jako hlavní postava: schopnej, ale hodně drsně chybuje a neuvědomuje si to. Od nesmyslného začátku randění s feťačkou, přes neustálé kecy o Bohu, až po závěr, co se nebojí porochnit v patosu. Flight v mnoha rovinách zaujme, o to víc bolí roviny, ve kterých zklame. ()

Pavlínka9

Prvních 25 minut filmu asi do konce života nezapomenu :) Takovouhle scénu v letadle jsem ještě nikdy v životě neviděla a doufám, že si ostatní režiséři vezmou z toho příklad a budou se tím inspirovat :) Spojení dvou "katastrof" a setkání zároveň dvou "katastrof", která každá z nich řeší své životní problémy a protloukají se životem pomocí omamných látek - to zní slibně ;) Pro mě skvělý film, kde Denzel Washington doufám nepil tak, jako jeho postava ve filmu, ale ani bych se nedivila, jelikož to na mě z něj táhlo celý film :D :D Dost se mi líbila scéna v nemocnici s mužem trpícím rakovinou, který pouze těm, kteří ho opravdu budou poslouchat, pochopí, jaký život doopravdy je a oproti ostatními postavám se měl ze všech asi nejlépe. Film mě fakt dostal :) A třešničkou na dortu pro mě byla scéna v hotelovém pokoji u minibaru, kdy jsem s napětím čekala, co se stane s "opuštěnou" minilahvičkou alkoholu. A záběr té ruky - wau :) PS: o životě pilotů se vypráví hodně fám a historek, tudíž se mají aerolinky na co těšit :) A ostatní filmy a seriály taky - asi jako 2 Broke Girls, kde tento film hned využili k jedné ze scén ;) ()

MiCM

Hodně poctivé, ale začíná mně už pěkně srát, jak čím dál víc těch filmů končí v polovině.. Že to zmiňuju, tak bych řek, že právě další takový.. ()

pytlik...

Se divím, že po tomto filmu aerolinky nenařídily pilotům, aby chodili do práce ožralí a nafetovaní. Jak vidno, jejich schopnosti pilotáže by to jen vylepšilo. ()

drake31

Skvelý začiatok, pekný koniec ale to medzi tým nehorázne trápenie. Sledovať skoro dve hodiny ako sa Denzel opíja, plánuje sa opiť, nechce sa opiť, neboli ani trošičku záživné. Tie jeho grimasy ma už taktiež omrzeli, a vzhľadom na to že prakticky celý príbeh stojí len na ňom, nebolo sa vskutku na čo pozerať (z Kelly Reilly som nemohol odtrhnúť zrak, ale to nezmenšuje podstatu problému). Je fajn že sa Zemeckis prebral z toho digitálneho šialenstva, ale keby som nevidel tento film vôbec by som nebol naštvaný. Skratkový recap: + John Goodman, hudba, Kelly Reilly a spomínaný začiatok (dianie v lietadle) a koniec (finálna spoveď). - Všetko ostatné. ()

Mishqo

Kameňom úrazu je strašne dlhá stopáž, kde sa nachádzajú miesta v ktorých autor jednoducho nemá čo povedať a potom to vyznieva naprázdno. Ale samotný príbeh nebol až taký odveci. Denzel Washington či John Goodman boli príjemným osviežením. Sountrack tak isto mňamkovitý...70-75% ()

JohnSmith

Denzel Washington opět prokázal své kvality. Jeho pilot alkoholik je perfektní. Pokud jde o další herce, tak ti pouze sekundují. Washingtonova hláška na začátku filmu: "měl bych něco pojíst" po které sjede lajnu, je nezapomenutelná. Samotný tragický let je moc pěkně natočený a jen mě utvrdil v tom, že do letadla jen tak nesednu. ()

hroubek

Robert Zemeckis opustil říší animáků a vrátil se zpět do reality.Samotný návrat není ve velkém stylu, ale spíše se podobá pokoře.A z toho taky vyplívá zápletka filmu.Film prostě působí dojmem, že si chtěl Zemeckis natočit trochu jiné rodinné drama, ve kterém je více alkoholu.A já mu na tu hru přistoupil.A tím pádem jsem se dobře bavil.Ať už si myslíte o Zemeckisovi cokoliv, tak to nic nemění na faktu, že umí točit a tento film to dokazuje všem nevěřícím Tomášům.Stačí, když se podíváte na samotnou leteckou havárii, která je parádně natočená.Všechno v té scéně funguje na výbornou.O to více potěší, že to co následuje není jen křečovitá výplň.Slovní ping-pongy mezi postavami jsou opravdu moc dobré a herci dokážou vytáhnout nahoru káždý dialog a to je co říci, když dokážete odhadnout co se stane.Totéž by se dalo říc a samotném závěru filmu jen s tím rozdílem, že s ním budete spokojený a nebo ne.Jiná varianta neexistuje.Denzel Washington má charisma až na půdu, a když se jeho postava chová jako naprostý vůl vy mu stále věříte, že se z toho nějak dostane.Kelly Reilly mile překvapila s tím jak se vypořádala se svou rolí.John Goodman, Don Cheadle a Bruce Greenwood nemají tolik prostoru, ale když se objeví, tak je to hodně fajn.Na druhou stranu zamrzí nevyužitost Nadine Velazquez(Jmenuju se Earl) jejíž postava se objeví jen na začátku.Hodně slabé čtyři hvězdičky, přesto si je zaslouží za to jakým způsobem se dostane do svého konce. ()

VanTom

Robert Zemeckis se vrací k hranému filmu po 12 letech nepříliš úspěšného experimentování s performance capture technologií a okamžitě dokazuje, že stále patří mezi tu nejužší režisérskou elitu, přestože nijak neexhibuje a drží se zpátky. Ono by se to k tomuto realistickému niternímu pohledu do duše jednoho alkoholika, který si nepřipouští svůj problém a odmítá proto veškerou pomoc, ani nehodilo (exhibuje tak jenom Denzel Washington v hlavní roli :-)). Několik silných a působivých scén bohužel nevymaže celkovou zdlouhavost, občasnou povrchní náboženskost ("celé to byl Boží záměr, chvála Ježíši!") a nepřekvapivost závěrečného morálního prozření. ()

Sany33

Zo začiatku film navodil pocit brutálnej akcie, neskôr sa z filmu stala dráma až priam rodinného typu. Od polky to bola klasická americká omáčka ako ju poznáme. Hra na city a Happy Ending. Film bol nechutne predvídateľný a ťahal sa ako sopeľ. Kladne hodnotím všetky scény z lietadla a to by sme mali 41%. ()

VasaX

Flight začíná dobře, hodně dobře. Ale spolu s tím, jak havaruje ono letadlo, havaruje i celý film. A zbylých 100 minut je óda na sebelítost a sebemrskačství nevyléčitelného alkoholika (a podivnou logiku některých věcí). Herecky mě to až na Dona Cheadle nezaujalo, a po onom pádu snad ani scénářem, režií, dialogy... a tak dál. Zbytečně dlouhé, směřující odnikud nikam (ač zápletka tvrdí něco jiného), nadstavované a finální sebemrskačské rádoby vykoupení, to byla poslední kapička. Bohužel to, že je to celé tak trochu mimo a jde to na ruku scénáři, který není nic než variace na konkrétní téma, je otrava. A třešničkou je skoutečnost, že fotka na konci, odkazující kamsi doprostřed filmu, je na výšku, ač byla focena na šířku (a ano, zvážil jsem oříznutí, a ne, nemůže to tak být). ()

Timak

Já Denzela moc nemusím, ale nic nemění ten fakt, že je to Pan herec a tady v tomto filmu exceluje (po kolikáte už?) Ten film nemá chybu - od začátku do konce je ten film prostě perfektní. A ta závěrečná scéna - to napsal snad génius. A o opaku mě nepřesvědčí ani některé komentáře pisálků, kteří zamrzli u filmu jako "Zahulíme, uvidíme" a považují to za zlato světové kinematografie. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

Kdo si zalétá s Denzelem?

Kdo si zalétá s Denzelem?

29.09.2011

Robert Zemeckis konečně učinil rozhodnutí. Věděli jsme, že se po rozpačitých reakcích na své animované pokusy nakonec vrátí k „živé akci“. Byl spojován se spoustou projektů, ale nakonec definitivně… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011