Kapitán Whip Whitaker (Denzel Washington) je velezkušený pilot, kterému sebeprudší turbulence ani nestojí za zvýšení hlasu či adrenalinu v krvi. Když během rutinního letu jím pilotované dopravní letadlo vlétne do mohutné bouře, chladnokrevně ho vyvede do bezpečí, za což si vyslouží potlesk 96 cestujících a šesti členů posádky. Radost je předčasná, letadlu postupně začnou vynechávat funkce, je čím dál neovladatelnější a Whip se odhodlá k šílenému činu – otočí ho vzhůru nohama, což ho má déle udržet ve vzduchu a mezitím se pokusí najít co nejvhodnější místo k přistání. Před rovným pásem louky ho znovu otočí a ve dvousetkilometrové rychlosti sedne na zem. Jako zázrakem přežije 96 lidí. Když se Whip posléze probudí v nemocnici, dozví se, že se stal národním hrdinou. Adorace ale trvá jen do chvíle, než padne klíčová otázka: Co dělal kapitán před osudným letem? V tu chvíli pro něj začíná nový boj. Boj, který nakonec bude těžší než ten, který svedl se živly a neovladatelným letadlem. (oficiální text distributora)

Hpatrik

Nadmíru kvalitní obsazení v čele se skvělým Danzelem Washingtonem, kterému bych zbaštil asi úplně všechno (včetně závěru, který mi opravdu sedl), a jedna z nejmrazivějších a nejatmosféričtějších leteckých havárií, jaká se kdy ve filmu objevila. Zemeckis dokazuje, že stále patří mezi elitu. ()

Dimo

Akčně naladění diváci se namlsají v prvních deseti minutách, pak se můžou zvednout a jít. Po oné akčnější části by se film mohl jmenovat "Soud" nebo "Právníci". Takže o co jde? Právníci se snaží vysekat Denzla z mega průseru a ten jim v tom docela nepomáhá. A to je ta nejlepší část filmu. Posledních pět minut, kdy dostane Denzl světlou chvilku, pak už udělá radost jen milovníkům poučovacích hepyendů, ale to má režisér asi zamrzlé v krvi od Polárního expresu. ()

hrudka

Mohl to být strhující film se zajímavým příběhem. Bohužel je dlouhý a místy nudný. Nad některými technickými záležitostmi zůstává rozum stát, říkal jsem si, zda to, jakým způsobem pilot přistával s letadlem, je alespoň teoreticky možné. Nesluší mu rozplizlé rozuzlení, byť za přiznání k alkoholismu klobouk dolů, a až moralistický závěr na hraně patosu. ()

tranquill

Vynikající Denzel Washington v souboji alkoholu a svědomí. Něco neuvěřitelného dokázal, hodně pak ztratil, ale o to více snad znovu získá... A katastrofická scéna s letadlem se také povedla. ()

Katcat

Fuuu, velmi zajímavý film. Takový ten, co tě nutí přemýšlet o svém životě, ať už chlastas nebo fetujes nebo žiješ vzorně, jak si maminka vždy přála. Velmi emotivní, fakt :) ()

dalziel

Tento film Vám rozhodne stiahne púlky.Keď som následne sedel v lietadle tak som rozmýšlal čo za pilota sedí v kabíne,či to nie je nejaká násoska.či je dobre vyspatý ,či nežúroval celú noc....Oh my god.Inak tie Whipove alkoholové exscesy nemali chybu.Denzel teda vážne zaválal. ()

FeriusParfax

U podobně hodnocených filmů čekáte něco víc, než jen neustálé kroužení okolo alkoholika, který si to, že je alkoholik nechce připustit. Bylo to takové neslané, nemastné. Jestliže ale ještě k tomu máte nějaká očekávání, tak se to nemůže setkat s úspěchem. Na filmy se dívám v převážné většině sama. Tady by se mi ale hodil někdo, s kým bych mohla prodiskutovat jeho pocity ohledně filmu a jestli jsem v místnosti jediná, kterou to absolutně nudí. Případně poplivat ten plitký děj. Filmu už druhou šanci nedám. Velké zklamání. ()

matt85

Comeback Boba jak má být. Skvělé obsazení v čele s Denzelem, který hlavně v posledních 20 minutách podává naprosto fascinující a obdivuhodný výkon. Když si to všechno doplníte Silvestriho báječnou hudbou a bezchybnými dialogy, nezbyde vám nic jiného, než být nadšen. ()

dodona

Veľmi slušne zahrané. Naozaj som sa nevedela rozhodnúť, či si Denzel zaslúži ísť do basy alebo nie. Na jednej strane to, že bol na mol na situáciu nemalo žiaden vplyv, ale ako si môže dovoliť niekto kto je zodpovedný za stovky životov sadnúť za riadenie!!! Už len za to by mu mali vziať licenciu. No ale k filmu - je to pomerne dlhá, viac menej ukecaná dráma s takým koncom aký som si predstavovala. Ale za Zemeckisa som neskutočne rada, že sa od tej hnusnej animácie vrátil späť k hranému filmu. ()

Pavel82

Vystřihněte mi prostřední hodinu a půl, ve které se film jen tak plácá bez jakéhokoliv hlubšího smyslu a...dám mu tři. ()

Acrobat

Vo fiktívne slobodnej krajine s názvom USA je možné liečenie aj skupinovou terapiou; u nás za to platíme neschopného Okruhlicu. Let do duše a vzťahov človeka, ktorý zachráni vašu rodinu. Hlboko neriešim, kto zachráni môj „podex“, či budhista, moslim, ožratý alebo predrogovaný, či Boha chváliaci jedinec. V 14. storočí bolo Čiernej smrti jedno, či vzývate Boha, nechávate si bozkať prsteň, nosíte florentskú tuniku jasnočervenej farby, alebo si lížete pot, aby ste zahasil smäd. Berie všetko. Taký je aj život a smrť. Páčil sa mi film, no nie som alkoholik, hoci pri víne trávim dostatok času. Preto neviem, ako by som sa zachoval ja. Ak v Amerike nežijete podľa striktných pravidiel desiatok zbytočne založených otrokárskych spoločností, máte po halucinogénnom „dreamlande“. Film by vyznel ako zrkadlo spoločnosti, ak by Tina Marquezová pila. Robert by však neprešiel cenzúrou slobodnej filmárskej krajiny. Preto je vytvorený dvojnásobný hrdina. Škoda. Ten prvý by bol pravý, ten druhý je falošný, i keď nie nepríjemný. Výhodou je však, že môžete dlho sedieť a premýšľať, čo Vy na jeho mieste?! Havária perfektná, Denzel okúzľujúci, advokát konečne po rokoch dobrý. Zemeckis v lige. (videné 19.01.2013, BDrip) ()

ISAJ

Občas Let stráca tempo, ale v celku sa stále jedná o nadpriemernú drámu, ktorú Denzel utiahne úplne v pohode. Je to dobre natočené a scenáristicky priemerné. Stopáž mierne prepálená, zopár trapných dialogov mohli vystrihnúť, ale nemôžem povedať že by som sa vyložene nudil. Triky (hlavne ten záber pretnutia kostola krídlom) sú výborné, ale nemajú moc veľký priestor v samotnom filme. Záver dostačujúci ako aj celý film. Zemeckisov comeback k hraným filmom nie je rozhodne prehra, ale zato s týmto do sveta dieru neurobí. 5.5/10 ()

pribina

Jeden z filmov ukazujúci, že jediný triezvy pilot je autopilot. Nie je to úžastný film na ktorý je treba sa tešiť. 138 minut je prehnane natiahnutých hlavne ked sa tam každú chvílu objaví niekto kto má chuť vás obracať na jeho vieru. Na koniec si dovolím otázku Veríte airolinkám s ktorými lietate, že práve váš let bude pilotovať Denzel s rozsírenými zreničkami ? ()

E lan

Neskutečná ale opravdu neskutečná úvodní scéna, která člověka navnadí, že se bude jednat o vynikající film. Bohužel druhá polovina se tolik nepovedla, je roztáhlá a docela nudná a scénář tak nějak neví kam směřovat. Škoda, opravdu velká škoda. ()

Joža

Prvních 15 minut bylo skvělý,pak jsem se trošku nudil,ale některé pasáže filmu mě probrali a i rozesmali.A Denzel Washington podal supr herecký výkon. ()

Ceberus

Po zkušenostech s Denzelem jsem šel vyloženě na něho a dostal jsem ho tak, jak ho znám - velmi přesvědčivý realistický výkon založený na nepatrných gestech či výrazech ve tváři. Moje očekávání ještě podpořilo jméno režiséra Zemeckise. Pravda je, že jsem podle traileru očekával akční film popisující pouze onen náročný let, nečekal jsem druhou Philadelphii. Přestože si Denzel jednoznačně ukradl film pro sebe, ostatní herci nebyli pouhými přicmrndávači a třeba Goodmanova postava měla pořádný šmrnc. Jednoduše řečeno tedy pokud znáte Washingtona, jděte na to už jenom kvůli němu - nezklame vás. ()

Dovlatovka

Výborné téma a slušně vystavěný příběh, technicky skvělý úvod...ale ty rádoby dramatická uchopení lahvičky ginu, nacházení boha a humorné vložky (ne, opravdu si nemyslím, že je legrace, když člověka totálně namol dávají dohromady koksem) to srážejí. Ani starý dobrý Denzel nemá občas sílu to uhrát. Škoda. 70% ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

Kdo si zalétá s Denzelem?

Kdo si zalétá s Denzelem?

29.09.2011

Robert Zemeckis konečně učinil rozhodnutí. Věděli jsme, že se po rozpačitých reakcích na své animované pokusy nakonec vrátí k „živé akci“. Byl spojován se spoustou projektů, ale nakonec definitivně… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011