Kapitán Whip Whitaker (Denzel Washington) je velezkušený pilot, kterému sebeprudší turbulence ani nestojí za zvýšení hlasu či adrenalinu v krvi. Když během rutinního letu jím pilotované dopravní letadlo vlétne do mohutné bouře, chladnokrevně ho vyvede do bezpečí, za což si vyslouží potlesk 96 cestujících a šesti členů posádky. Radost je předčasná, letadlu postupně začnou vynechávat funkce, je čím dál neovladatelnější a Whip se odhodlá k šílenému činu – otočí ho vzhůru nohama, což ho má déle udržet ve vzduchu a mezitím se pokusí najít co nejvhodnější místo k přistání. Před rovným pásem louky ho znovu otočí a ve dvousetkilometrové rychlosti sedne na zem. Jako zázrakem přežije 96 lidí. Když se Whip posléze probudí v nemocnici, dozví se, že se stal národním hrdinou. Adorace ale trvá jen do chvíle, než padne klíčová otázka: Co dělal kapitán před osudným letem? V tu chvíli pro něj začíná nový boj. Boj, který nakonec bude těžší než ten, který svedl se živly a neovladatelným letadlem. (oficiální text distributora)

josezuna

Neviem čo viedlo väčšinu k takému vysokému hodnoteniu, no mňa tento film sklamal. Tak ako celkom sľubne začal, svižné tempo, tak banálne skončil. Tempo sa vytratilo, film sa zmenil na akýsi druh americkej psychodrámy, ktorá ale ničím nepresvedčila. Akurát, že Dnezel hral alkoholika. A to asi zvládne väčšina hviezd Hollywoodu, vzhľadom na to, že to majú natrénované v osobnom živote. Občas zaznela fajn hudba a sem tam sa objavila pekná Kelly ReiIIy. Jej rolu som celkom nepochopil, no ale niečím ten film nastaviť museli, lebo by to bola absolútna povrchná nuda. Škoda , že sa film nedostal aspoň trochu pod povrch svojich postáv. A záver bol absolútne stupidný, americký. Už som len čakal, kedy spoluväzni zatlieskajú Denzelovi k jeho hrdinskému morálnemu postoju a kedy zaznie americká hymna a vztyčia americkú vlajku. ()

Castik

Ale jo. Bylo to dobrý a nenudil jsem se. Co bylo více než dobré, tak především ukázka toho, jak dokáže závislost změnit ty, kteří jsou jinak skvělými lidmi. Doporučuji shlédnout. Člověk by se měl občas zamyslet nad některými věcmi ... ()

MartinosIav

Na tento film jsem narazil vicemene nahodou, vůbec jsem netusil, ze něco takového vyslo. Stejne tak nahodou jsem si jeden vecer řekl, ze si ho pustim, když uz to mělo nominaci na Oskara. A bylo z toho BUM! Ne na filmovem platne, i když tam taky :) ale především jsem opravdu prekvapeny vykonec Denzela Washingtona. Z mého pohledu jde jednoznacne o jeho nejlepší roli! Fakt jsem mu veril, ze na ten alkohol ma tak nepředstavitelnou chut. ()

Simew

Výborný film,s úžasnou hudbou a excelentním Denzelem,který otevřel svou alkoholickou duši a dokázal,že opilec má vždycky štěstí.Film na který jen tak nezapomenu...A scéna s minibarem neměla chybu:) ()

Aresko123 odpad!

Odpad asi preto lebo som sa nestotoznil s hlavnym predstavitelom - narkomanom a alkoholikom, ktory kazdy den bez mihnutia oka ohrozoval zivoty stoviek ludi svojim bezohladnym a nezodpovednym spravanim? ()

JerryPilsen

Po dechberoucím začátku nastává druhá půle plná nudy.Vše se soustředí na nerovný boj člověka s alkoholem,který je ale dobře předvídatelný a ani výborný Denzel to nezachrání. ()

eexDon

Für mich - 80%, - /začátek film neboli drogy, chlast, záběr na Denzela a pak velká změna - drogy a chlast mě moc neuchvátil, ikdyž kvůli uvedení filmu to chápu, scéna s přiznáním na konci sice pro film pěkná, ale s realitou moc společného neměla, ale tak člověk nemůže chtít, aby všechno bylo ok/, + /trochu jiný film - žádní roboti, agenti - trochu změna, Denzel mě potěšil jakožto můj oblíbenec, i Don docela ušel/, hodnocení - zajímavý film o tom, kam se to dá až dotáhnout s alkoholem neboli - vy, co pijete, pijte dál, už je to stejně jedno ()

Pufintak

Film není ničím výrazně špatný, má poměrně dobrý scénář, zajímavý příběh a velmi kvalitní kameru. Problém je v tom, že se člověk co 5 minut dívá na hodiny, kdy už skončí. Jistě, tématem i žánrem nemá nic společného se snímkem nabytým akcí, ovšem sledovat, jak hlavní hrdina pije a pije a pije, což nakonec resultuje v naprosto hollywoodsky očekávaný konec, skutečně není vrcholem zábavy. Film má svou hloubku a myšlenku, podle mne by to však byl vynikající snímek do menších kin s daleko menším rozpočtem a komornější atmosférou. Tak, jak byl ovšem propagován, jako celovečerní velkofilm, skutečně moc neuspěl. Nad vodou jej navíc drží zejména velmi dobrý výkon Denzela Washingtona. ()

k.rakonos

Výborná záležitost, drama prolínající se s psychodramatem. Film co má šťávu, emoce a nenudí ani na minutu, takže se po konci divíte, že to bylo více než 2 hodiny dlouhé. Alkohol je metla lidstva a tahle sonda to jen potvrzuje. Komplexně silný film. ()

iassai

Let mě moc příjemně překvapil, scéna ze schodiště v nemocnici mě zůstane dlouho v paměti. Velmi kladně hodnotím charaktery postav a myšlenku filmu, která bohužel není vyvedená uplně k dokonalosti. Na věrnost leteckých schopností Denzela vám sere pes! ()

zimi

Washington to zahrál super, ale místy jsem se nudil. Jsem rád že jsem to viděl, hlavní hrdina mě dost často štval,jak může bejt tak vypláchlej, ale asi to chápu, řeší se tam závislost na alkoholu, ale byly tam situace, které by mohly vést k závislosti na cigaretách, tak sakra když chci ukázat, že alkohol je metla, tak proč je tam scéna, kdy by dostal chuť na cigaretu snad každý, jak se potkaj v nemocnici na schodišti a říkaj, že cigareta se vychutná lépe ve dvou, přesně se mi vybavilo, jak když jsem ještě kouřil moment setkání s ostatními kuřáky a ten pocit, proč jsem i kouřit chtěl. Je to sice prkotina, ale příde mi to hloupé. Jinak film je to poučný, jak jsou lidi si ochotni kazit život!!!!!! A i velmi pěkně natočen!!!! ()

beaverkiller

Po delší době konečně výborný film. Washington se snad jako alkoholik narodil. A k tomu krásná zrzka Kelly Reilly. Nejlepší je ale John Goodman jako rasta dealer. To mne opravdu pobavilo. ()

Hippi

Super film s výborným Denzelem. Jeho výkon je na Oscara. Scéna v "soudní místnosti" a Denzelovo přiznání je dechberoucí! ()

bajkal

Výborně zpracovaný film.Pan Skála by se zaradoval nad dokonale ztvárněnou postavou charismatického chlapa,bojujícího s alkoholem.Krásného a úspěšného muže,který je alkoholikem a do určité doby mu chlast nedělal výrazně velké problémy a tak si svůj problém částečně neuvědomoval a částečně popíral.Dobrá podívaná na herecký one man show Denzela Washingtona a na dobrou psychologickou sondu do duše alkoholiků... ()

andydufrsn

moc pěkná podívaná . Washington jako tradičně skvělej i když občas mám pocit, že do postavy dal něco málo z Training day, ale rozhodně to neškodí. Ten pád z hrdiny v téměř vyvrhela, perfekntě ztvárněnje boj s démonem alkoholu - prostě super! ()

danny79

Jelikoz mam docela silnou alergii na americky patriotismus, bal jsem se, aby film nebyl o dokonalem AMERICKEM pilotovy, ktery pro svou dokonalou vlast dokaze zazraky ... Ale film nastesti zacal velmi dobre - D. Washington si pred letem prepudroval nos a proplachl zaludek whiskou. Po tak milem zacatku jsem se uvelebil v kresle s ocekavanim velmi zajimavych nasledujicich 120 minut. Bohuzel to je "flight"(velmi zdarily) jen v prvnich 20 minutach, na dalsi dve hodiny se film stava vcelku nudnym, protahovanym a pouze prumernym drama o alkohlismu s predvidatelnym zaverem. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

Kdo si zalétá s Denzelem?

Kdo si zalétá s Denzelem?

29.09.2011

Robert Zemeckis konečně učinil rozhodnutí. Věděli jsme, že se po rozpačitých reakcích na své animované pokusy nakonec vrátí k „živé akci“. Byl spojován se spoustou projektů, ale nakonec definitivně… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011