Vesmírem se řítí obří asteroid, který už za tři týdny zničí život na Zemi. Lidé se snaží dohnat vše, co během dosavadního života zameškali. Pojišťovák Dodge hodlá využít zbývající čas k tomu, aby našel svou středoškolskou lásku. Osud mu však přivede do cesty mladou ženu ze sousedního bytu. Lidstvo se ocitá v bezvýchodné situaci, vesmírem se řítí obří asteroid, který se už za tři týdny střetne se Zemí. Přesné místo dopadu asteroidu vědci z bezpečnostních důvodů tají, jisté však je, že za pár týdnů zbude z naší planety pouze spáleniště. Lidé se chaoticky přesouvají z kontinentu na kontinent, snaží se dohnat to, co během svého dosavadního života nestihli, a dělají věci, které roky odkládali. Pouze pojišťovák Dodge se nikam nežene a dál žije svůj pochmurný život. Je osamělý, po zprávě o blížící se apokalypse ho jeho žena Linda opustila s milencem, jeho matka už nežije, děti nemá a svého otce viděl naposledy před pětadvaceti lety. Přátelé se mu snaží dohodit některou ze svých známých, jemu však připadá zbytečné budovat si tři týdny před koncem světa vztah. Ve vzpomínkách se vrací ke své dávné lásce Olivii. Přestože se po rozchodu s ní oženil s Lindou, Olivia navždy zůstala v jeho srdci. Jednoho večera, dvanáct dní před očekávaným koncem světa, se na Dodgeově terase objeví plačící žena ze sousedního bytu, Penny. Je nešťastná, protože nestihla poslední letadlo a už nikdy se neuvidí se svou rodinou, a navíc se právě rozešla s přítelem. Penny usne na Dodgeově gauči, a když se probudí, doprovodí ji Dodge do jejího bytu. Mezi dveřmi předává Penny Dodgeovi hromádku dopisů, které pošťák během uplynulých let omylem vhodil do její schránky. Penny se stále chystala, že donese Dodgovi jeho poštu, nikdy to ale neudělala. Mezi hromádkou dopisů najde Dodge psaní od Olivie. Píše, že je rozvedená, má malého synka, a že nikdy nepřestane litovat toho, že se s ním rozešla. Vzápětí Dodge zjistí, že se k jejich domu blíží rabující a demolující rozlícený dav. Spěchá do sousedního bytu varovat Penny, v jejím bytě však narazí na jejího bývalého přítele Owena. Musejí rychle zmizet, město se stalo životu nebezpečným místem. Penny má poblíž domu auto a pokud dostane Dodge z města, ten zařídí, aby se ještě před koncem světa setkala se svými rodiči a bratry. Penny nechá Owena napospas rozlícenému davu a ujíždí pryč, na předměstí jí ale dojde benzin. Dodge a Penny pokračují pěšky, cestou Dodge Penny vyčte, že mu zničila život tím, že mu zadržovala dopis do Olivie. Penny se cítí provinile a navrhne Dodgeovi, aby se společně vydali Olivii hledat... (TV Prima)

hujerita

Ja som uronil takú malú slzu na konci filmu, ale inak celý film som sa smial "jak blázen" a neviem prečo, asi som divný. ()

Montmorency

Ze všech filmů o konci světa (ať už megalománské aktion nebo lyrická Melancholia) se mi tento líbil asi nejvíc - docela příjemná story, koukatelný S.Carell (příjemná změna oproti jeho dementním komickým rolím), K.Knightley zde sice trochu přehrává a působí afektovaně, ale budiž....S romantikou se to tu naštěstí moc nepřehání a ani konec není uplakanej, takže velmi příjemný, místy i vtipný, film.... ()

emptyhand

Námet s veľkým potenciálom ale slabo využitým. škoda. Konečne však po dlhej dobe prišiel film ktorý nemá klasický happyend. Takmer do poslednej chvíle som čakal typickú hollywoodsku sračku s tým, že ten asteroid nejako zničia - naštastie nezničili a teraz sa cítim previnilo, že kladne hodnotím zničenie Zeme :D ()

Valentino4

Zvláštní film. Neni zjevne zda jde o drama nebo zda chce film spadat do kategorie komedii. Zcela jistě se nejedna o komediální drama. Proste nezaraditelny film. Carell jako vážný herec moc nevynika a ma oblibenkyne Knightley take film moc nezachrání. Dlouho jsem se chystal film shlédnout a už vím, proč jsem tak dlouho váhal. ()

kkafi

Moc pěkný kousek.. Chtěl co mít nemohl a to co potřeboval měl vedle sebe.. Občas je třeba taková romantika až mě trošku mrzí nízké hodnocení film by zasloužil víc.. ()

karolans

Vtipný jednoduchý námět a nápaditý začátek, bohužel druhá půlka už dost zkratkovitá a nezajímavá. I ty neustálé záběry na usmívajícího se Carella byly ke konci spíš otravné a rozuzlení velké zklamání, něco mezi happy endem a katastrofou, na které člověk rychle zapomene. ()

DavidAAAA

Tak tohle je taková kravina, že jsem vydržel koukat necelou hodinu a pak to vypnul. Nehodlám ztrácet čas něčím takovým. Naprosto nudnej Carell, děj úplně k ničemu, náboj žádnej, vleče se to jako hodně hustej hlen. Spousta zbytečnejch a nesmyslnejch keců. Bleble, takovýhle kraviny nebrat. ()

LSI

Mně se to líbilo....Čekal jsem trochu jiný konec, ale příjemný herecký obsazení a prostě na pohodu film... ()

Aresko123 odpad!

uplny odpad, Steve Carell sa po cely cas tvaril uplne rovnako. Rovnaky tupy dementny vyraz bez stipku talentu na mna pozeral celych 100 minut.... to bola ozajstna hroza.... Jeho jerecky talent atakuje uz len neohrozeny Brendan Frazer :_)))))) ()

JerryPilsen

Depresivní počin,těžko ho zařadit žánrově.Chování lidí v jistotě smrti je dobře vykresleno,ikdyž se děje jakoby mimo příběh.Oba herci zvolení výborně,až mě překvapili jak jim to spolu klapalo. Konec takový nemastný neslaný. ()

DobraVila

Že som tento prazvláštny film našla až po ôsmych rokoch od premiéry určite zavážilo pri jeho konečnom hodnotení. Pred šiestimi rokmi by sa mi rozhodne nepáčil, no dnes som zostala príjemne prekvapená. Film, ktorý názvom odkazuje na jednu z mojich najobľúbenejších piesní predsa nemôže byť až tak zlý. A koľko pravdy sa v tých slovách skrýva! Každopádne musím uznať, že myšlienka ma donútila tak trochu sa zamyslieť, nad svojim vlastným životom - veľké plus. Jednu hviezdu odoberám za Steva, nemám ho rada a Keire sa podľa mňa vôbec nehodí, nebola tam žiadna chémia, skrátka vôbec nič. Ale do role "nezáchrancu sveta" sa v podstate hodil, nakoniec, ak by bol obsadený Bruce Willis žiadny koniec sveta by určite nenastal. Ja som spokojná, v poslednej dobe som videla kopec oveľa horších filmov s vyšším hodnotením na tomto portály. ()

PanIncognito

Ta představa katastrofy při které je celý život, který existuje na této planetě zničený je hrozná... ovšem to je jedna věc. Pro mě je horší představa toho zemřít sám. Film toto téma přibližuje depresivně i parodicky s dávkou něžné romantiky. Žádný šťastný konec tu není a scény samy o sobě jsou dost dobré. Nabízejí nejen rozpačité emoce a skličující pocity, ale i inspiraci. :) (viděno s dabingem) ()

Sejkorka

Po delší době dávám víc než je průměr filmu (63%) Níže vidím, že recenzentům moc nelíbí, včetně rádobyvtipného hulváta Verbála. Tenhle film se mi líbí hlavně proto, že v něm hraje výborná herečka Keira Knightley. (Verbále, jak vypadá tvůj ksicht, nejspíš visí někde v salónu krásy). Film nenabízí klasický americký hepyš, asteroid nakonec vyplní předpověď. Člověk přemýšlí, co by udělal, kdyby se to ve skutečnosti stalo. Námětů tenhle film dává dost. Včetně naděje, že vždycky může být nablízku někdo, kdo pomůže překonat ty nejtěžší chvíle. ()