Komedie o lidech, kteří i přes nepřízeň osudu touží po pravém a láskou naplněném životě. Osmnáctiletá nevidomá Maruška (A. Krejčíková), která žije se svým dědečkem Vlastimilem (P. Nárožný), touží potkat svého prince a prožít romantickou lásku. To, že pravá láska kvete v každém věku, poznává i Maruščin dědeček, který potkává svoji dávnou lásku Libušku (E. Balzerová). Jsou jako dva mladí zamilovaní blázni. I Maruščin kamarád Honza (P. Vančura) si už někoho našel – zamiloval se do svého mladého kantora. To ale není po chuti jeho dominantní matce a úspěšné manažerce Zdeně (S. Stašová), která si usmyslí, že to tak nenechá… Aspoň, že Honzův táta Karel (O. Vetchý), bývalý ligový fotbalista, dnes údržbář na stadionu, má pro syna pochopení. Nečekaným propletením osudů všech hlavních hrdinů vznikne spousta humorných, absurdních, zapeklitých i dojemných situací, okořeněných jemnou nadsázkou a ironií. Přesně tak, jak se to stává i v životě. (Česká televize)

pekas

Nechtěl jsem se na to dívat, ale nakonec jsem to viděl a byl příjemně překvapen. Jako žánr bych asi možná přidal i pohádka, ale jinak dobrý. Klidně se podívám příště znova. Po druhém a dalších shlédnutích zvyšuju procenta, protože je to vlastně moc hezkej a výraznej film, kterej z hlavy jen tak nevyprchá. A pěkných momentů, hlavně s protřelými herci je tam nespočet. 80% ()

subic

Na takový páteční večer s Českou televizí slušné, vsadili na jistotu, to je Ondra Vetchý, Petr Nárožný, Eliška Balzerová a Simona Stašová. Dějově nic dramatického, jako komedie to vybudí úsměv, ale momentů k zasmání je minimum. Každopádně shlédnutelné v TV to je, v kině bych asi trpěl , 51%. ()

jirin_cz

Tak tohle bylo velmi příjemné překvapení. Zapl jsem to s nulovým očekáváním a ejhle. Už herecká sestava dává tušit, že to špatné nebude. Určitě nejlepší pro mě je Vetchý, těsně následovaný Balzarovou. To vyvrcholení linky u Nárožného si mohli tvůrci odpustit, ale chápu, že to vedlo k tomu happy-endu. Zkrátka má to emoce, má to vtip, děj nijak nedrhne, paráda. ()

Jana8458

Musím říct, že film mě opravdu mile překvapil. Nečekala jsem, že se mi to bude tak líbit. Bylo to takové skutečné, jen mě opravdu naštval konec... ()

nmarca

Velmi sentimentální příběh o všemožných podobách lásky, s tradičně výbornými hereckými výkony, bohužel s pozitivně diskriminační romskou tematikou. Proč Romové ve filmu nikdy nevypadají jako Romové, neoblékají se jako Romové a nechovají se jako Romové? Tot´záhada ... ()

nula87

Pro mě příjemné překvapení. Překonalo to moje očekávání, je to slušně natočeno, je to místy vkusně vtipné, a celá skládanka kupodivu dobře funguje. 60% ()

hackstolle

Po delsi dobe cesky film, u ktereho jsem se hodne dobre pobavil. S velmi silnym pribehem a navic s vicero mymi oblibenych hercu. 85% bez vahani. ()

MirkaP

Ten film by se měl rozhodnout, jestli je komedie nebo drama. Ale ono to tak kolikrát v životě bývá, smích a pláč v jednom pytlíčku. 70% ()

VlastaFlaksa

Milý, úsměvný a nekomplikovaný příběh. Pro mě příjemné překvapení. Raději zhlédnu 50 takovýchto jednoduchých nevtíravě vtipných filmečků, než všechny ty Bestiáře, Pohádkáře, Romány pro ženy,pro muže ... a kdoví koho ještě. ()

DjsVorel

Proti tomuhle filmu opravdu nic nemám. Není to určitě film, který má ambice aspirovat na Oscara a pokud to tak bereme, tak proč ne?! Dávám tři hvězdy především za duo Stašová - Vetchý, protože při jejich scénách jsem se válela smíchy. Je vidět, že jejich herecký um nemá hranic. Humorná stránka rozhodně převažuje nad tou dramatickou. Na víc než 65% to asi nevidím. ()

Daertelon

Další film, klasicky český film, který je velice sporný. Vypráví o lásce, ale nikoliv jako všechny ostatní, tenhle vypráví o tom, že láska je všude kolem nás. Ať už je to nevidomá s cikánem, důchodce s drogovou dealerkou, pes s fenou nebo chlapec s... jiným chlapcem. Zároveň nám jasně podsouvá známou pravdu, že ne vždy je láska věčná a někdy končí s penisem v ruce a vibrátorem v... vy-víte-kde. Celý příběh se, jako strom života popsaný již Béďou Mlíkem, nese symbolicky na řece Vltavě, jako kdyby nám někdo chtěl jinotajem ukázat podobnost oněch absurdně vyhrocených situací, jež jsou v životě tak běžné a pro český film nezbytné (nutno si uvědomit), se symfonickou skladbou, která popisuje ty nejzasmušilejší i nejradostnější okamžiky života. Radostné opojení láskou střídá tragicky náhlý sled událostí, čemuž je samozřejmě vystaven každý z nás a všichni to moc dobře známe. Humorné směšno vystřídá citlivá úzkost. Stejně jako v opravdovém životě, stejně jako všude kolem nás. Existuje mnoho důvodů, proč film hodnotit kladně, avšak i mnoho jiných důvodů, proč hodnotit záporně. Podle mě záleží hlavně na vašem úhlu pohledu a zkušenostem s životem, jež má každý z nás docela jiné, ale je hloupost tvrdit, že jinak veliké. 85% ()

Pitryx

Tak z toho jsem drobet rozpačitý. Některé věci se povedly, jiné zase ne. Já bych řekl, že film se motá kolem průměru, ale není podprůměrný, ovšem že by něčím vynikl nad jiné, to také ne. Čekal jsem od toho více, snad více srandy, snad více erotiky, nevím přesně. Snad se někdy podívám znova a přehodnotím, Zatím ten dojem, jak jsem psal výše, je takový rozpačitý. Ani tak ani tak. ()

Berry0153

Komediální část moc fajn, romantická vcelku příjemná, ale ta dramatická hodně špatná a vyústění celého příběhu divné. To, co zaujme v traileru, se odehraje během prvních 30 minut a potom je to už taková méně zdařilá drama story na způsob Ulice apod., do které se snažili nacpat snad všechny možné problematiky dnešního světa. Být to filmováno v roce 2015/2016, nacpou tam i přistěhovalce. 45% ()

ostravak30

Láska je láska je docela milý film, u kterého se pravděpodobně nebudete chechtat, ale místy se zasmějete a určitě zamyslíte. S láskou to totiž není jednoduché. Některá nezrezaví, jiná vyprchá a o další je nutné bojovat. Spojení Petra Nárožného s Eliškou Balzerovou je velmi neobvyklé stejně jako Simona Stašová a Ondřej Vetchý. Právě díky kvalitním hercům a velmi decentnímu humoru je to film citlivý, ale příjemný. ()

Tominni

Ano, láska je láska. Ve filmu Milana Cieslara je hodně zajímavých dvojic, ale Vetchý se Stašovou na to sami nestačí. Hlavní hrdinka - nevidomá dívka - mě bohužel příliš za srdce nevzala, včetně její road movie. Navíc ani toho humoru moc není, takže to stačí pouze na dvě hvězdičky. ()