A Walk in the Woods

Dobrodružný / Komedie / Drama

USA, 2015, 98 min

Zombík a vychlastanej bezdomovec jdou na pěkně dlouhou tůru po emerice a zažívaj přitom.... no vlastně toho ani tak moc neni.Prostě jdou pěknou přírodou a kecaj důchodcovský pindy,občas potkaj nějakou šílenou postavičku nebo medvěda.Žádnej zázrak ale průměrná komédie o dvou dědcích co si chtěj před tim než si pro ně přijde zubatá,dokázat že ještě nepatří do šrotu.Jenom teda Redford vypadá jako odporná slizká mrtvola a Nolte zas jak kdyby před každym záběrem vyžahnul flašku metanolu.(5.3.2016)

Zpočátku sem měl problém s mutujícím Noltem,navíc ten chlap asi dost chlastá,přišel mi takovej nafouklej,něco jako Rourke.Postupně sem si zvyknul,a hlavně v první hodině sem se několikrát vod srdce zasmál.fakt vtipný,možná pro ty,co i v tomhle vyprávění hledali hlubší pointu,třeba co by se mohlo stát s tim hovnem,co tam Boby zakopal,ale pro mě jako pro jedince hledajícím bohapustou zábavu pohybujících se obrázků to bylo fakt dobře natočeno i zahráno,a nebejt trochu nedomrlýho konce,a snad kdyby tu cestu dorazili až do cíle,dám pětku jak vyšitou.na svý možnosti pecka.80%.(2.7.2016)

Konečně film, kde Redford mluví. A mluví docela dost a občas je jeho jemnohumor i vtipný. K obsahu. Dobře situovaný kmet/spisovatel dostane ztřeštěný nápad. Tentokrát se však nepouští na širý oceán, ale do hlubokých apalačských lesů. Jako přirozenou zátěž bere s sebou zevlounského kamaráda. Klidně s sebou mohl tahat menhir nebo vábničku na medvědy, jeho přítel je jednoduše nekontrolovatelnou pohromou snad v každé situaci. Přesto snímek není apriori komedií, natož akční. Zcela nenásilně smýká divákem od jedné štace k druhé a ukazuje apalačskou stezku in natura jak se tak říká. Vlastně balancuje mezi tím vším. Není to ani akční, ani se nedočkáme úchvatných záběrů dechberoucí americké přírody, ani nějakých dramatických zvratů, vlastně ničeho. Je to odpočinkový film, který těsně neznudí, ale sotva i výrazně pobaví. Přesto ale potom budete mít pocit, že to byla v podstatě docela prdel a uvědomíte si, že jednou taky budete staří a v kloubech vám bude dovádět kdoví co, kůže na tváři bude připomínat vojenskou mapu Brd a do huby se trefíte až třetím panákem pofidérního rumu z Vietnamské tržnice. Pakliže jste takhle soudní, tahle sonda do stáří vás bude bavit.(15.9.2016)

Líbí se mi premisa, že si dva páprdové snaží něco dokázat a vydají se na túru svého života. Osobně by mě podobná túra také lákala, protože si zde opravdu člověk může dokázat, čeho je schopen. Je to místy trochu hluché, ale obě herecké legendy jsou natolik dobré, že to s nimi přežijete až do lehce nijakého konce.(28.6.2017)

Jen by mě zajímalo, jestli ten nápad udělat tenhle film měl nějakou souvislost s nedávným Wild. Tak jako tak to na jedno zkouknutí nebylo špatné, musíte si z toho ale odebrat tu drobnost, že tihle dva by ani tak daleko nedošli, na nich se nic neměnilo a to několikrát ke konci špatně doplňované pozadí bylo až příliš do očí, než aby se to dalo přehlédnout. Poznámka: Nolte ještě furt žije, překvapení.(20.8.2016)

• - Robert Redford v roce 2007 v rozhovoru řekl, že chtěl, aby si s ním naposledy zahrál Paul Newman. Jenže Newmanovi byla diagnostikována rakovina a už nebyl schopen se role ujmout. (Cheeker)

• - Appalačská stezka vede ze státu Georgia do státu Maine a prochází celkem 14 státy. Měří zhruba 3 500 kilometrů a je nejoblíbenější dálkovou turistickou trasou v USA. (Cheeker)

• - Režie se původně měl ujmout Richard Linklater anebo Larry Charles. (Cheeker)