A Walk in the Woods

Dobrodružný / Komedie / Drama

USA, 2015, 98 min

Ďalšia pozitívna dôchodcovská záležitosť, v ktorej sa zišiel hotový herecký výkvet - R. Redford, N. Nolte a E. Thompson. Samotný príbeh síce nebol žiaden extra lumen, ale spomenuté herecké trio by dokázalo zatraktívniť aj podstatne slabšiu dejovú linku, nenudil som sa a to je to hlavné. Dokonca mi Bill a Katz často vyčarili úsmev na tvári, niektoré ich hlášky (hlavne od Katza) vážne stáli za to. Jednoducho optimistická záležitosť a pohodička. 70/100(23.10.2016)

Na poli takychto filmov vedie suverenne utek do Divociny, a tento film je len jeden z tych slabsich. Nic sa tam dohromady nedeje, len 2 ludia si idu na prechadzku po akejsi turistickej trase kdesi v prdeli v USA. Robert Cervenyford /Brubaker/ ani tuna poriadne nehra, to iste plati aj pre Nolteho /Hotel Rwanda/. Reziser Kwapis mne osobne nehovori nic a dialogy obcas sklzavajua az do podpriemeru : 52 %(17.5.2016)

Staří chlápci se hecnou a vyrazí na poměrně náročný trek. Pro oba je to možná poslední procházka, čas bilancovat, vyrovnat se s minulostí, se společnými vzpomínkami. Téma nijak originální, tahákem jsou v tomto případě Redford a Nolte v hlavních rolích. Bohužel ti chlapi už jsou oba v reálu natolik vyřízení, že film měl vzniknout tak o deset let dříve. Oba jsou rádi, že se drží na nohou, hrát už moc nezvládají. Pár momentů má sílu, ale čekal jsem hlubší nebo alespoň zajímavější poselství. 60%(9.12.2016)

Variace na Wild (také se putovalo z osobních důvodů po Apalačské stezce, pro změnu s Reese) s Redfordem a Noltem, která tak nějak funguje lépe, než by se mohlo zdát. Jejich putování je takové... konejšivé, hezké a svým způsobem uklidňující. Mám rád přírodu a "pochody", takže tohle ve mě rezonovalo. Pocitově je však film spíše takové to béčko, neaspiruje na trhák a tudíž ani nemá moc velké ambice v sobě cokoli vytěžovat do maxima. Je očividné, že z budgetu byl nejdražší Redford (ač to spíš už byla second handová cena...) a outdoorové vybavení. Dávám čtyři hvězdičky, které jsou svým způsobem zasloužené, ale ta čtvrtá je více o tématu a prostředí, které se mi líbí. Takže jsou to vlastně nezkreslené, zasloužené tři hvězdičky.(21.2.2016)

Čekal jsem mnohem horší film. Když jsem viděl ukázky, tak se mi asi dvakrát udělalo šoufl a musel jsem si zvýšit dávku medikamentů, naštěstí mé obavy se ukázaly být ne zcela oprávněné. Stává se mi to vyjímečně, ale jednou do roka, tohle potrefí i nejvíc erudovaného kririka na světě, našeho svalovce Dwejna! Když pominu otylého a asi nejen věkem sešlého Nicka, dá se těch 98 minut přežít celkem v klidu. Je tam sice pár trapných a hluchých míst, ale člověk se tam i prákrát od srdce zasměje a když k tomu připočtu opravdu nádherné, přírodní scenérie, tak je ta moje trojka absolutně zasloužená.(14.1.2016)

• - Robert Redford v roce 2007 v rozhovoru řekl, že chtěl, aby si s ním naposledy zahrál Paul Newman. Jenže Newmanovi byla diagnostikována rakovina a už nebyl schopen se role ujmout. (Cheeker)

• - Appalačská stezka vede ze státu Georgia do státu Maine a prochází celkem 14 státy. Měří zhruba 3 500 kilometrů a je nejoblíbenější dálkovou turistickou trasou v USA. (Cheeker)

• - Spoiler: V knize se uvádí, že jedné noci slyšeli Bryson a Katz venku před stany hluk, ale nikdy nepotvrdili, že to byli medvědi, jak ukazuje film. (Cheeker)