Raubíř Ralf je padouch z retro videohry "opravář Felix Junior". Každý den rozbíjí dům s nešťastnými nájemníky, za ním chodí opravář Felix a díky kouzelnému kladívku vše opravuje. Pro fungování hry je Ralf nezbytný, ale všichni ho přehlížejí, a když se oslavuje 30. výročí vzniku hry, nikdo ho nepozve. Ralf touží být milován a obdivován jako Felix. Podnikne proto nebezpečnou cestu do ostatních her, aby získal zlatou medaili, která by mu přinesla vytoužený obdiv. (TV Nova)

TheBrain odpad!

Neviem si predstavit z akeho hladiska to hodnotite, ci uz z nostalgie alebo neviem ako, ale ja si subjektivne myslim, ze supermario nesupermario, toto je uplna kravina. Nebol som ani v polovici a bol som nuteny to vypnut kvoli tomu ze som pri tom zacal zaspavat... ()

Dacsus

Geniálne :D, ale asi len pre bláznov ako ja, ktorí dokážu identifikovať aj také prkotiny ako napr. výkričník vytiahnutý Ralphom z krabice v stratoch a nálezoch ( séria Metal Gear Solid). ()

chinano

Nádhera! Narážky na spousty klasických her (a to ani netvrdím, že jsem pochytil všechno), hafo slovních hříček a krásný příběh. Pro mně nejlepší animák. S přehledem. ()

cobislav

Jak moc se mi po shlédnutí toho retro plakátu do toho nechtělo, tak moc jsem byl potěšen tou originalitou a nápaditostí. Malinko mi to připomínalo LEGO story, které se ovšem po vizuální stránce ani nápaditostí nechytá. 84% ()

Stuart6

Kdyby se celý film odehrával v duchu první cca třetiny filmu (než odkráčel do Cukrkárie), dám 5. Takhle to není ani super retro film o starých gamesách pro dospělé, ani hezký film pro děti o dobru a zlu. Škoda. Vy, co jste na 8bitových hrách vyrostli (jako já), vypněte jakmile jste v Cukrkárii. ()

LencaN

Těžký je úděl záporáků, kteří jsou nuceni ničit, zabíjet a škodit i když by kolem sebe raději měli nějaké kamarády. Ralf nepředčí Lego příběh nebo Toy Story, které zařazuju do celkem podobné kategorie, ale přesto to byla velice slušná podívaná. Zdaleka nejsem schopna ocenit narážky na postavičky z her, na herní historii apod., ale nějak jsem tomu věřila a celkem mi i bylo líto, že jsem nevěděla, která příšerka je z jaké hry. Bylo to ostře nápadité. Líbilo se mi propojení několika videoher (myslím to technické, kde se postavičky setkávaly, nebudu nic prozrazovat) a taky jaká byla pro herní centrum a jeho obyvatele nastavena pravidla života. Takový malý svět v jedné větší místnosti. Příběh byl přátelský, místy dojemný a povzbuzující. Konečná zápletka s naší černovláskou byla nečekaná a dodalo to tomu dobrodružnější a závažnější příchuť. Animace taky super - 1) jak jednotlivé hry, kde vidíme, jak se lišilo grafické zpracování dnes už retro her, her kdesi z Asie, kde mají všichni velké hlavy, ozdoby ve vlasech a extra cool barevné oblečení a her střílecích, kde i ženská-vojanda má svaly na nohách, že by jí je mohl kdekterý cyklista závidět, 2) tak animace samotné "současnosti a bezprostřednosti" postaviček. ()

Tambry1231

Najprv som tento film nechcela veľmi pozerať kedže sa mi nezdal zaujímavý. Veľká chyba, teraz je to jeden z mojich najoblúbenejších filmov. Ten nápad že záporáci z video hier sú v skutočnosti len herci a vlastne sú dobrí sa mi páčil ( Asi pretože som si to myslela aj ja, keď som bola malá a nevedela som, ako video hry fungujú. Ale to nieje dôležíté... ). Príbeh vlastne začína až vtedy, keď sa Ralph dostane do závodnej hry pre dievčatá menom "Sugar Rush" a stretne malú Vanellope, ktorá je nazývaná "chybou", kedže stále bliká a to jej zakazuje jazdiť. Ako môžete predvídať, stanú sa kamarátmi, kvôli tomu, že ludia z ich hier ich berú podobne ( Ralpha nemajú radi pretože je záporák a Vanellope pretože je chyba ) a teda si rozumejú. Podľa mňa majú veľmi roztomilý a dojímavý vzťah. Mimo toho je tam veľa kreativity ( Páčilo sa mi, ako využili fakt, že postavy sú zo starých video hier. Okrem Calghounovej, ale to je jedno ) a vtipov. Ak chcete nejakú animovanú oddychovku, skúste tento film. ()

Matrix007

Někdo tu měl skvělý nápad natočit film pro děti ve 21. století. Děcka místo toho, aby chodili ven, hrály pogi, lezli po stromech, hrály zvonkohry, dělaly tunu píčovin, které jsme v tomto věku dělali my - sedí u tabletu, počítače či mobilu a bušej v nich "pařby." Proč tvořit animáky s příběhy ze světa, když dnešní děcka neví, jak se leze na strom a vůbec, co svět je. Vytvořit animák s příběhem, kde herní postavička střídá automaty na hry jak na běžícím páse se u RAUBÍŘE RALPHA teda povedlo. Má to hlavu, patu, vtip, doják, napětí a možná i poučení. Mohu doporučit. ()

kolly13

Zábavné. Poutavě natočený animák, který přes svůj nemoderní outfit, navozující staré doby her na klíček, překvapuje i příjemným sdělením, že klasický přístup pro dobré a špatné stále funguje a já osobně chci, aby Good Guy nakonec vyhrál. ()

Nemooo

Nejlepší animák, co jsem snad viděl. Mnoho známých hrdinů z videoher, krásný vývoj postav včetně celé zápletky. Opravdu skvěle jsem se bavil a hltal každou scénu. 100% ()

Fjera

Zasloužená nominace na Oscara za nejlepší animák. Výborná práce, která vyvolala spoustu vzpomínek na retro počítačové hry. ()

Franki69

Ralph, hlavní záporák v arkádové gamese chce po třiceti letech svoji medaili a dort. A tak se vydá na výpravu, na kterou je radost koukat. A je celkem jedno, jestli jste přišli na svět za Gottwalda nebo za Klause. Raubíř Ralph je vymazlený animák pro několik generací, srovnatelný se Shrekem, V Hlavě nebo se Zootropolis. Na rozdíl od posledních dvou jmenovaných dokonce nemá tak explicitně výchovný konec, a o to je ještě lepší. V každý minutě filmu najdete nějaký vtípek. Čím jste starší, tím jich uvidíte víc. Ale ani děcka nepřijdou zkrátka, příběh nedrhne, film je výtvarně více než zdařilý. Z filmotéky ho nevyhodím, mám tyhle pitominky rád. Vlastně ani nevím, proč jsem nedal plnej počet hvězd, ale jen 80%…Jo, za hlavní holčičí hrdinku, místy mi přišla otravná. ()

Desmi

Fantastický nápad, který nešlo o moc víc zničit, to je Raubíř Ralf. Námět s opravdovým potenciálem tvůrci dokonale zazdili. Přitom diváka nadchne už jen ta myšlenka - příběh o herních postavičkách a jejich přesun do her, kde nemají do dělat. Mohlo by to být skvělé, jenže není. Je to nuda. Zřejmě to akorát chtělo lepší scénáristy.. ()

meda2016

Doplnil jsem si vzdělání. Nádherná a vtipná připomínka herního světa od Pac-Mana po 3D světy, nápaditá a předvídatelná jen tak, jak příběh potřebuje. Proti RPO fakt pecka, Spielberg je jen rutinérský patlal šálivých šablon. Do bombové seržanta Calhounové bych se zamiloval, být také já organizovaným shlukem bitů a bajtů. ()

PenelopaW

Chlapečka zaujaly v kině trailery na "Raubíře Ralfa a internet", takže padlo rozhodnutí, že se na něj vypravíme. Chtěla jsem mrknout na hodnocení a s údivem zjistila svoji neznalost, a totiž že existuje první díl. Takže jsme ho právě skoukli a musím říct, že to bylo velmi příjemné překvapení! Malé dítě se asi bude soustředit na postavy a samotný příběh, kdežto dospělý si vychutná samotné fungování světa videoher poté, co hráči odejdou, a nejrůznější vtípky a narážky (jakože třeba na oslavu k Felixovi pozval Pacmana). Hlavní záporák se ukázal jako správně odporný, hlavní hrdina jako sympaťák, meziherní romantický románek pobavil. Za mne nadšení a těším se na dvojku. ()

Astonko

Vzhľadom k tomu, že v súčasnosti (a ani v dobe vzniku filmu) sa príliš filmov s originálnym námetom netvorí by som práve námet označil najväčším kladom filmu. Originalitou to však nezostáva len pri námete, scenár vytvára mnoho zaujímavých momentov a odkazov (aj keď mám pocit, že druhá časť je v tomto smere ešte lepšia). Vyzdvihol by som tiež originálny dabing, najmä Alana Tudyka v roli šušľavého kráľa. Máme tu teda originálnu rozprávku, ktorá na prvé zhliadnutie zaujme a na ďaľšie stále baví, no zároveň sa však nezaobíde bez logistických chýb či nezmyslov. 8/10 ()

Raubíř Ralf dostane pokračování

Raubíř Ralf dostane pokračování

02.07.2016

Disneyovské animáky jsou momentálně na vrcholu sil. Ledové království i Zootropolis se líbily divákům i kritikům a došly si pro miliardové tržby, což je u originálních projektů nevídaný triumf. U… (více)

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (více)

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky