Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

PaulCZE

Mírně nad vodou to drží jen hudba. Hlavní představitel co má přes ramena asi 30 cm a nenapodobil snad jedinej Freddieho pohyb, je tragickej a finále? Trapná CGI srajda. Živák z Wembley je úplně nadpozemskej. Freddie je největší frontman všech dob, tohle nikdy nemělo vzniknout. ()

donnovann

Pro mnohé film roku 2018 a já se těm lidem vlastně ani moc nedivím. Hvězdu dolu ubírám za nepřesnosti, které mi během sledování opravdu vadily. Odchod Mercuryho od kapely s větou "Právě si zabil Queen", zjištění nemoci AIDS před koncertem Live Aid nebo například návrat skupiny právě před tímto charitativním koncertem, všechny tyto události jsou zcela zcestné a mě jenom mrzí, že Bohemian Rhapsody nebyl ještě víc autentičtější, pak bych umístění v žebříčku pochopil, respektive já ho chápu, každý není takový hovado aby sledoval historické přesnosti místo toho aby si užíval nejlepší hudební období, která tato planeta měla a tím jsou 80. léta. Rami Malek uctil Mercuryho ve velkém stylu a divil bych se kdyby to neskončilo soškou. ovšem jedno ještě musím podotknout, Freddie, i přes tvé 4 oktávy, složené písně a energická vystoupení, král bude pořád jenom jeden, "MJ forever" ()

Berry0153

První polovina filmu je obyčejná vyprávěčská nuda. Tvůrci se tam snažili nacpat všechno, ale strašně útržkově a bez hloubky. Tady se seznámil s tou, tady se seznámil s tím, tady dělali desku, tady jeli turné. Výčet jak v hodině dějepisu. Druhá polovina již lepší, zajímavější, ale pořád na takto velký film málo příběhová a procítěná. Jediná scéna v dešti měla sílu. Všechny ostatní byly jakési karikaturní vzpomínky všech okolo na Fredyho a vlastně i všichni ostatní jsou zobrazeni jen v jediném idealizovaném světle. Zajímal mě jejich život - hlavně Fredyho. Dostala jsem vykleštěnou vyumělkovanoi verzi. A koncert Live Aid bych viděla raději v originálu, protože předělávat něco (byť perfetně), co je samo o sobě dokonalé, mi přijde nesmyslné a zbytečné. ()

makakus

Problém nastává, když hodnocení filmu určují mnohem více fanoušci skupiny, než fanoušci opravdu kvalitních filmů. Freddie Mercury byl snad nejméně konvenční osobností rocku vůbec, nespoutaně divoký a ohromně kreativní. Proto je paradoxní, když je film o něm tak tuctově konvenční, bojácně krotký a ohromně nekreativní. Ve snaze zalíbit se všem, nikoho nepobouřit, být mládeži přistupný a zajistit si tím plný měšec, byl osobní život FM zcenzurován na pár letmých polibků s muži a několik cudně náznakových záběrů "před akcí a "po akci", přičemž naopak vykreslení jeho vztahu s Mary občas úspěšně atakuje hranice červené knihovny.. Jeden ze skalních obdivovatelů Queen to komentoval slovy "každý přece ví, že Freddie byl ve skutečnosti hrozný prase, tak proč to ukazovat.". Pokud ale chybí vůle a odvaha "ukázat pravdu", tak mohou vznikat jen pohádkové líbivé pseudobiografie, což je přesně tento případ (o překrucování základních faktů ani nemluvě). Nejhorší scény? Je jich víc, ale namátkou - dryáčnicky kýčovité sekvence s blikáním lampiček zamilovaných a hrdinovo prozření v hustém dešti po rozhovoru s jedinou životní láskou. To už i fiktivní A Star is Born je víc o životě, a to nejen kvůli pochcaným kalhotám a sledování hrdiny až do trpkého konce. Jedině Malek a kratičká scéna odchodu z ordinace po diagnostice AIDS zaslouží 100 %, jinak se shoduji s kritiky, kteří mají na rozdíl od fanoušků kapely aspoň trochu soudnosti a film hodnotí jako naprostý průměr - 50 %. ()

AgnesDee

Původně bych tomu dala jen čtyři hvězdy, ale konec mě totálně srazil na kolena, že jsem měla slzy v očích ještě dvacet minut po něm. ()

Renie42

Přiznávám, že ze začátku mi ten film nějak nepřinášel ten požadovaný wow efekt, abych z toho byla celá vzrušená. Ani nevím, v které části se to zlomilo a hltala jsem každou minutu. Písničky od Quenn mají tu schopnost být nesmrtelné i po tolika letech a jen málo skupin či hudebníků to dokáže vyprodukovat. A co si myslím o samotným Frediem? Že se nechal strhnout a dostal se mezi ty špatný lidi, který mu nebyly oporou a jen z něho chtěli vytřískat co nejvíc peněz a slávy. Možná by se zas tak neprojevila homosexualita a je možné, že by to třeba tajil hodně dlouhou dobu a nepořádal teplé večírky, kde si hledal milence. Zbytek skupiny ho měli rádi i přes tu jeho sólovou dráhu a že někdy se choval praštěně. Uvědomil si pozdě, že je něco špatně už kvůli svému zdraví. Kdyby ho nepostihla nemoc AIDS, určitě by tu byl dodnes. A když slyším Bohemia Rhapsody, neudržím slzy, protože s ní mám spojenou jednu smutnou věc, ale nádherně se ta písnička poslouchá, jako i ty ostatní písničky. Tento film se zapíše do hudební kinematografie a je to vlastně film i pro budoucí generace, které bude zajímat jeho život i celé skupiny. P.S. Ten Brian May se mi zdál dokonale podobný originálu. ()

jprmusic

No těšil jsem se -né že ne. A byl jsem trošku zklamanej, protože slibovaný supertrhák se nekonal. Paradoxně mě nejvíc rušil Malek -to prostě při vší úctě Freddie nebyl ani vzdáleně - megaknír a umělý předkus působili spíš rušivě než věrohodně. Naopak Lee byl jako Brian May naprosto dokonalej. Live Aid to nezachránil, navíc si kdykoli můžu pustit originál. Jo a nějak mi to nesedělo chronologicky -tedy co se týká písniček - ale to je fakt jen detail. ()

ostravak30

Já se pokusím být stručný, protože jak celkové zdejší hodnocení, tak celá řada ocenění, které film získal a ještě možná získá, tak i komentáře pode mnou jistě dávno vyjádřili to, co bych vyjádřil já, jen jinými slovy a tak bych to vše zbytečně opakoval. Po shlédnutí filmu jsem si jen řekl: "Wau, to je něco neuvěřitelného." Je to jízda na horské dráze se svými pomalejšími i rychlejšími pasážemi, momenty, kdy je vám do pláče, ale také do smíchu a někdy vám může být i špatně. Je to jízda emocemi nahoru a dolů. Zobrazí to Freddieho Mercuryho především jako člověka. Jako rockovou ikonu a hvězdu hvězd jej znají mnozí, ale nahlédnout mu do duše umožní až tento film. Je to nádherný film, který by si zasloužil mnohem více Oskarů. Divím se, že jich dostali tak málo, neviděl jsem ostatní filmy, ale překvapilo mě i to, že nejlepším filmem se Bohemian Rhapsody nestal. Pro milovníky hudby kapely Queen bude tenhle film nejspíš modlou i nejoblíbenějším filmem. Pro mě je tenhle film ještě něčím. Pokud se někdo chystá točit životopisný film, tohle by klidně mohla být učebnice toho, jak by to mělo vypadat. Hodně JEJICH hudby je jen bonus pro nás milovníky toho, co po léta vytvořili a co nás provází třeba i na hokeji, či při každém větším sportovním finále. Queen se stali, stejně jako Freddie Mercury, nesmrtelní a zcela po právu. A tohle je geniálně natočený film, který bych si mohl dát ještě stokrát a co jsem slyšel od lidí okolo sebe, šli někteří do kina i několikrát. Chápu proč. Závěrečný koncert z Wembley je pak filmový dárek pro všechny fanoušky jejich písní a hudby a běhá z něj minimálně mráz po zádech, pokud vám rovnou nevyhrknou slzy. Rami Malek předvedl vynikající výkon a je vidět, že si F. M. parádně načetl. Chválit nebudu hudbu, to je samozřejmé, stejně jako zvuk, ale povedla se kamera, která si dává práci s detaily. Lehce slabší byl scénář, ale naopak střih si také Oskara zasloužil. Prostě parádní, nádherný, úžasný, dokonalý film. Kdybych mohl dát deset hvězd, tak bych je nedal, protože jsem se v zajímavostech dočetl, že ne všechno natočené bylo tak úplně podle pravdy, což nemám rád, ale devět hvězd bych dal s klidným srdcem. Škoda jen, že ač v české historii máme také mnoho legend a nejen na poli hudebním, životopisných filmů se zde točí pomálu. Přitom je to je to jeden ze žánrů, který vzhledem ke skomírajícím nápadům české i světové kinematografie, jde rapidně vzhůru. Tak...stručný jsem nakonec nebyl, ale co, film, který má téměř dvě a půl hodiny a je takhle dobrý si to zaslouží. ()

yntelygent

Rozpacity dojem z filmu.Tvorcovia vsadili na dobru taktiku...treba urobit pred premierou velky rozruch o zivotopisnom filme o osobe kontroverznej,nevyspytatelnej a bulvarom prepieranej zo vsetkych stran...podarilo sa ...film videlo miliony ludi,ale nevideli vlastne nic koli comu tam do toho kina isli...Ked budem chciet vidiet koncert Queen-pustim si ho cez youtube,ked budem chciet vidiet cukrikovo-sladku romantiku pustim si nejaku komercnu televiziu...toto je z kazdeho nieco a nic poriadne...slabe dve**...a to ma este cuka jednu ubrat. ()

Blenny

Queen mám rád. Bylo období kdy jsem měl velmi rád. A díky tomuhle filmu jsem dostal chuť se je znovu pustit. Za to jedna hvězda. Druhá za posledních, alespoň trochu emotivních minut (a nemyslím tím závěrečný koncert, ale to co se dělo předtím, koncert samotný se mi zdál natočený celkem přiblble). Jinak jsem se tomuhle dílu vyhýbal a věděl jsem proč. To že obsahuje spoustu nepřesností, to se od filmařů dá čekat (co se nehodí, to se prostě vypustí, přesune, podá jinak, budiž). Průser byl ovšem výběr herců pro legendární hudební čveřici. Všichni, opravdu všichni velcí nesympaťáci v čele s nesnesitelným Malekem. Je mi jedno, jestli je to herecký výkon roku, když se na něj prostě čumět nedá. V Motýlkovy mi nevadil, tady strašně. Víc než dvě a půl tomu dát nemůžu. Až si od toho odpočinu, možná dám druhou šanci. Tu chválu mi hlava moc nebere, ale budiž tomu přáno. ()

knihovna

Není to vůbec špatný, ale zase to není taková pecka. K slzám mě to nedojalo, ale moc se mi to líbilo. Dva dny na to jsem viděl The Dirt a to je (alespoň pro mě) pecka. ()

Peter Bračík

Queen je moja srdcovka, no herec v hlavnej úlohe mi vôbec nesadol. Myslím, že stvárnenie bolo až príliš zženštilé, preafektované, predkus bol väčší ako v skutočnosti, a to všetko ma vyrušovalo od vychutnávania si hudby, ktorú mám tak rád. ()

AlexUnited

Mám iba štyri výčitky: 1.Aj keď sa nepokladám za nejakého extra fanúšika skupiny Queen (od každého interpreta totiž zvyknem posudzovať len konkrétne skladby), pri tom množstve hitov musím samozrejme uznať, že niekoľko ich pesničiek sa mi vcelku páči a preto ma zamrzelo, že niektoré z nich sa vo filme vôbec neobjavili i keď sú to pomerne známe hity. Toto je tým pádom čisto len moja subjektívna výhrada vyplývajúca z otázky osobného vkusu. 2.Nevyužitý potenciál v súvislosti s témou Freddieho orientácie, jeho coming out bol pomerne zvláštne a podivne vyobrazený asi v takejto povrchnej postupnosti: Freddie pri telefónnej búdke zamyslene sleduje nejakého chlapa jak ide na verejné záchody. Strih. Scéna, v ktorej mu partnerka povie „ty si gay“ (bez toho aby divák poznal súvislosti na základe čoho je o tom presvedčená). Strih. Následne zmena imidžu a decentný náznak pravdepodobného prevádzkovania homo-orgií. 3.Podobným spôsobom nedostatočné mi prišlo takisto aj spracovanie prechodu skupiny na hudobné výslnie. Z pomerne neznámeho hudobného spolku sa vzápätí (až príliš hladkým priebehom bez dostatočného vyobrazenia tohto postupu na vrchol) stáva fenomén, ktorý ako keby z ničoho nič absolvuje masívne turné po Spojených štátoch. Jednoducho mi chýbal podrobnejší popis (hoci nech aj strmej a okamžitej) cesty ku sláve. 4.Myslím si, že bolo chybou, že film končí koncertom Live Aid (aj keď rozumiem, že to bol vhodný námet na veľkolepé vyvrcholenie) a ďalšie roky už žiaľ nedostali priestor. Pretože nasledujúce obdobie do roku 1991 ponúkalo solídny podklad pre mnoho silných momentov, medzi ktorými malo byť nepochybne zakomponovanie podľa mňa jednoznačne najlepšej skladby od kapely Queen – The Show Must Go On. Objavenie sa tejto piesne až na konci záverečných titulkov pokladám za extrémne premrhaný potenciál. Odhliadnuc od spomenutých výčitiek bolo však celkové spracovanie kvalitné, profesionálne, na vysokej úrovni a dej plynulo odsýpal. P.S.: Súcitil som s tým chudákom z hudobného vydavateľstva :) Ak by som ja bol programový riaditeľ alebo hudobný dramaturg nejakého rádia, takisto by sa mi skladba Bohemian Rhapsody (keďže ju osobne teda moc nemusím) zdala zvláštna, bez šance na komerčný úspech a často by som ju do playlistu nezaraďoval a taktiež by som si kvôli zlému odhadu mohol neskôr trieskať hlavu o stenu. ()

tatopulos

Musím se přiznat, že jsem fanoušek této skupiny, jediné, co se mi na filmu líbilo byla úvodní kytarová sekvence a hudba Queen. Film vůbec neměl atmosféru 70. a 80. let. Celou dobu se odehrával v jakémsi podivném skleníku mimo čas a prostor, kde hráli pouze Queen, Mercuryho "přítelkyně" a hloupý producent, který jim nechtěl schválit vydání singlu. Dokonce jsem zaslechl, že dodávka, kterou ve filmu jezdili Queen v 70. letech měla být symbolem atmosféry doby. Člověk by si řekl, že před Queen zřejmě neexistovaly dějiny hudby, neexistovali Beatles, Rolling stones, Hendrix, Pink floyd, Stravinskij, jazz ? Malek ještě nebyl tak otřesný, jak jsem si představoval, i když byl nalíčený jako oživlá mrtvola (nebo oživlá ikona ?), velice humorně na mě působily dialogy, když se Queen mezi sebou bavili- "Freddie, jsi legenda." Briane ty jsi taky legenda, všichni jsme legenda " Film působí šíleně sebevzhlíživě až narcistně. Někdy jsem nevěděl jestli se nedívám na film z produkce Bravo. "Já jsem hvězda, kdo je víc ? " Kult osobnosti, posedlost sebou samým. Queen, Freddie Mercury si můžou dovolit o sobě říct- "já jsem hvězda", jsou nadaní muzikanti, nějaká forma odstupu od sebe by neškodila. Přece jen jsme smrtelníci z masa a kostí. A to že byl ve filmu Freddie "zlý" na novináře při tiskovce nebo "zlý" na kapelu, ještě neznamená, že jsme se kultu zbavili. Nabízelo se mi srovnání s filmem Doors od Stonea. Nežil jsem sice v 60. letech v USA, ale film vám dává pocit, že jste v 60-tkách. Na Morrisona se tam nahlíží i z jeho temné stránky- milovník drog, nespoutanosti, destrukce. Kdyby nic jiného, zůstaly po něm alespoň myšlenky, nálada 60. let- básnictví, rebelství, destruktivní hedonismus, pocit vrženosti do světa, kde jsou všichni otroci... Když srovnám Bohemian rhapsody s filmem Doors, co nabízí Bohemian rhapsody ? Prázdný hedonismus- užij každého dne, může být tvůj poslední ? Jedině ta hudba stojí za ty vzpomínky, které se Vám vyvolají, když jste poprvé slyšeli Queen. ()

Pohodex

Tenhle hype mě teda nezasáhl. Queen mám docela rád, Rami Malek byl super, stejně tak závěrečný koncert. Místy jsem se ale nudil a dávkování informací bylo poněkud nepřehledné, občas se dost skákalo v čase... když to srovnám třeba s Rivaly... ()

Joe16210

Tak tohle byl prostě nářez. Poznat život Freddieho Mercuryho a skupiny Queen a různé zákulisní informace, je opravdu zajímavé a v závěru i dojemné. Ta atmosféra se povedla vykreslit opravdu dobře, vše samozřejmě pojí dohromady původní hudba skupiny Queen, což je rozhodně dobrá volba. Myslím si, že trend biografických filmů nakonec není vůbec špatný a že se můžeme i něčemu přiučit. Ať už jsou přesně podle skutečných událostí, nebo něco je přibarveno filmařsky podle potřeb toho či onoho filmu. Bohemian Rhapsody je každopádně film stojící na výkonu Ramiho Maleka a všechna získaná ocenění jsou právem zasloužená. Bravo! ()

JK77

Vždy som Queen mal rád. Škoda že nás Freddie tak skoro opustil. Film je proste povinnosť pre fanúšikov rockovej hudby. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě