Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (CinemArt)

Lewisek

Zdaleko to pro mě není nejlepší film, co jsem kdy viděl, ale 5 hvězd si zaslouží. Nikdy jsem nebyl na koncertu Queen, ale po tomhle filmu, jako bych byl. Má to za mě mouchy. Chvílema jsem u filmu přemýšlel, jaké mu dát hodnocení, ale chvílema vás dostne do sedaček tak, že oedejdete nakonec ze sálu zpoceni. ()

666Carnage

Je to velkolepé hudební dílo a Freddie Mercury byl velkolepý zpěvák. Ten film odsejpá tak rychle, že sem až byl trochu zklamaný, že to skončilo. Film je průřez vlastně vším. Osobním životem, to jak se dostal ke kapele a jak se proslavili a taky jak to v kapele fungovalo i jeho nemoc. Přistihl jsem se několikrát jak se u filmu prostě jen culím a užívám si to a taky jak si notuju s každou písničkou. Rami Malek je fakt výbornej a já cítím Oskara. Dozvěděl jsem se i něco navíc co jsem nevěděl což mě taky potěšilo. Líbilo se mi jak na některý písničky přišli a čím vším si prošli. Queeni jsou a budou rocková legenda a stejně tak i Freddie Mercury. Úžasnej film ale jen si nemyslím, že je to 3. nejlepší film. Životopisný filmy se hodně přeceňují jen díky tomu, že to je o někom kdo něco dokázal a nebo se ztotožníte s jeho činy nebo zrovna zde s jeho tvorbou. Není moc co vytýkat protože muzika výborná, herecké výkony jsou výborné a jako celek je to fakt super. Film plný emocí u kterého vypnete a užijete si rockovou jízdu Legend. 85% ()

kukuuuc10

100% Kino. Top of the top! Ten film ti prostě určuje pocity, které budeš v danou chvíli prožívat a krásně tě vtáhne do děje. Rami Malek si jde pro Oscara a samotný film hodnotím jako film roku 2018! Jdu si pustit Queeny. ()

joshula

Asi není co řešit. Film zbytečně nezachází do podrobností života hlavního hrdiny a nepitvá osobní vztahy v kapele. ()

jakeer

Každý rok tu máme to isté. Nejaký filmový blockbuster, ktorý pritiahne do kín aj ľudí, ktorí tam inak nepáchnu ako je rok dlhý. A títo začnú hovoriť o tom, že to je najlepší film, aký kedy videli. No ako pozerám, Bohemaniam rhapsody sa podarilo opiť rohlíkom aj skúsených divákov. Áno, zaužívaný bol argument, že táto snímka nie je dokumentom a preto nie je potrebné bazírovať na skutočných udalostiach. Len ak sa zamyslíte, že všetky zlomové situácie sú fejkom, tak zistíte, že ide o generický hollywoodsky doják. A vy sa pozeráte na niečo, čo ste už dávno videli niekde inde. Nehovoriac o tom, že ani zo strany režiséra nejde o dobre zvládnutú remeselnú prácu (najmä v narábaní s časom). Taktiež sa čudujem žijúcim členom Queenu, že prikývli na takúto prvoplánovú čiernobielu sračičku, ktorá vykresľuje Freddieho ako tohto grázla a ich ako anjelikov. Neviem, či aj preto herci ktorích ich stvárňovali, vyzerali ako ich verné kópie a Rami Malek ako paródia na Freddieho. Ak mi nejaká scéna ulahodila, bola to akurát tá posledná. ()

Pttak

Když může být životopisný film o kdejaké celebritě, tak proč né zrovna o Freddiem Mercurym ptám se spoustu let, ale až do teď, protože on už je tu a Rami Malek ho neskutečně zahrál. ()

HonzysKISS

No tak zase prrrrrr… Ano, je to sice super film, ale na to, kolik to má šílené chvály, tak jsem čekal něco o chlup lepšího. Nebudu o tom psát něco velkého, píše se toho všude až moc. Takže se budu zaměřovat spíš na mínusy. Ale líbilo se mi na tom, že to začíná hezky od začátku. Postavy vypadaly opravdu hodně podobně a totéž i zpěv, který musel být sakra těžký napodobit. Největším průserem na tomhle filmu je, že si ho fanoušci Queen vůbec neužijí, naopak nejspíš budou zklamaní. Protože docela dost informací není vůbec pravdivých. Jasný, není to žádný dokument, ale na životopisný film, je něco už vážně přehnané. Hlavně celá pointa filmu, která je absolutně vymyšlená. Trochu mi to přijde i urážlivé vůči Freddiemu. Všechny ty blbé ulhané maličkosti jako data, seznámení postav atd. bych přežil, ale to, co bylo nejhlavnější, tak je opravdu už přes čáru. To jsem fakt koukal s otevřenou hubou (bohužel v tom horším smyslu). Tohle bych viděl jako jediný mínus v celém snímku (společně s ostatními menšími povídačky), ale fakt velký mínus. Jinak po filmařské stránce je to celé výborně natočené. Každopádně bych to znovu v kině vidět nemusel. Maximálně kvůli poslednímu velkolepému koncertu, to byl hodně silný zážitek. Pro diváky, kteří o Queen ví houby, tak chápu, že je to mistrovské dílo, ale pro fanoušky bych to bral spíš jako velmi příjemnou podívanou. A jen tak na okraj, ironií docela je, že písnička Bohemian Rhapsody, která je postavená na celém filmu, ani jednou kompletně v celku nezazní. ()

aquiver

Hollywoodsky povrchní, komerční, uhlazeně schématický snímek, kterému nevidím důvod, proč dávat přednost, když existují dokumenty nebo záznamy z reálných koncertů... ve své podstatě jen silně přeceňovaný a zbytečný filmový videoklip... 55 % ()

Litvicek

Upřímně lituji ty z vás, kteří dle vašich komentářů níže byli na tomto snímku v kině víc jak jednou... Jedná se o skvělý film a Rami Malek si globus zasloužil a doufám, že si s přehledem dojde i pro zlatého plešouna. Nicméně zase nebudeme přehánět a mluvit o tomto filmu v takových superlativech. ()

Junglista

Film to je výbornej a rozhodně důstojná pocta Freddiemu. Malek skvělej, místama jsem zapomínal, že je to "jenom" on a Gwilym Lee, to je prostě Brian May s jinou občankou :-) Ale po těch nadšenejch ohlasech jsem čekal ještě trošku něco víc než jen poctivej životopis. Scéna ve Wembley to málem zlomila k maximálnímu hodnocení, ale opravdu jen málem. ()

Hanys_

Kus pocitvé filmařiny. Na to jaké problémy tenhle film provázely, je to vlastně až neuvěřitelné. Ale přesto zůstavá pocit, jaké by to bylo bez těch polopravd a klišovitých, navíc nikdy se nestanoucích scén (fans vědí). Ani se vlastně nedivím, že z toho Cohen nakonec vycouval.. Každopádně Malek Oscara, střih Oscara. A třeba závěrečný Live Aid je fakt jak to nejlepší z Tvoje tvář má známý hlas. Každý pohyb sedí, dokonce věřím, že i ten počet kelímků od Pepsi na tom klavíru bude stejný... ()

MaaaR@

Jejich hudbu mám rád, hudební části filmu jsem si užíval hodně a nezřídka jsem z toho měl husinu. To je ale spíš zásluha samotných Queen. Malek hrál výborně, ale jako celek na mě film tolik nezapůsobil a znovu si to už asi nepustím. ()

SpaceOdyseus

Ze je to kyc vubec nevadi, ale ze je to tak povrchni? Pral bych si jit vic do hloubky, vic do kontroverze. A take bych si pral jineho hlavniho predstavitele. Malek se mi tam tak nehodil. Prehraval jeste vic jak Freddie, furt tam cpal nejake komplexni emoce, ktere tam nemeli, co delat (viz finale versus opravdovy zaznam Live Aid). Queen si film rozhodne zaslouzili, takovyto film si ale nezaslouzili. ()

Frakira

Hodně se mi líbil hlavní představitel Freddieho, skvěle se povedlo vystihnout tu niternou samotu inteligentního a citlivého člověka, snažícího se prostě "žít navěky"...hudba fantazie, ale na to nepotřebuju film...jako věděla jsem že to nebude podle pravdy pravdoucí, takže za mě lehce nad 3hvězdy, čekala jsem víc... ()

Kovaja

Všechno to šílenství kolem tohoto životopisu mně přišlo k smíchu. Posledních 20min. můj názor totálně změnilo a měl jsem husinu. ()

bloodline

Cítiť, vidieť a počuť, že realizáciu Bohemian Rhapsody roky sprevádzalo množstvo autorských problémov, nezhôd a rošád. Desili ma obavy z konečného výsledku a možno aj preto mi návšteva kina moc nevoňala. Zmena postihla aj najpovolanejšiu stoličku - režisérsku. Navyše vo fáze, keď bohémska rapsódia už pomaly smerovala do strižne. Vyúčtovanie znie nasledovne. Musím dlho loviť v pamäti, aby mi zišla na um tak sprasená réžia na vysoko profesionálnej úrovni. Zásahy torza kapely do príbehu sú evidentné a na škodu veci. Freddie a jeho život predstavuje natoľko extravagantne svojskú mašinériu, že aj tento pamätník evokuje moc uhladenú večerníčkovú verziu Queen a v žiadnom prípade sa nedá hovoriť o pocte legende. Malek zahral na hranici svojich možností, no ani to nestačí, aby siahal tej nenahraditeľnej charizme aspoň po členky. Prevláda vo mne veľké rozčarovanie. Po tých ováciách z každej strany som očakával filmovú noc v opere, ale vyšiel z toho popík Justina Biebera nehodný kráľovnej. 3 a 1/2* ()

kolemjdouc

nic úchvatného jsem v příběhu nenašla.Ač jsem pilně hledala.Herec který ztvárnil Fredieho to byla naprostá katastrofa.Jen ta podoba kolidovala s reálem až přespříliš.Fredie byl můj oblíbenec ale nevšimla jsem si,že by si až tak velmi cucal svoje zuby.Herec měl očividně falešné a hlavně z profilu při zpěvu, vypadal jako řehtající kůň.Sic jsem slyšela hity Queenů ale to bylo všechno.Ty to taky táhly ale za mě to bylo velmi laciné! ()

Pat.Ko

Áno, chápem, že život Freddyho v tomto není zhrnutý podrobnejšie... aleee čo bolo tu zhrnuté, bolo zobrazené majstrovsky! Ak má to byť tento film poctou pre kapelu Queen a pre Freddyho, tak rozhodne Queen a hlavne "Bulsara" majú byť pyšní. Skvelá ukážka cesty na vrchol a kráľovskej hudby. Som si prezeral aj skutočný Live Aid, noo musím povedať, že tvorcovia to realistickejšie nemohli napodobniť. Celý film malo svoje správne tempo, kde sa fanúšik kinematografie a klasického rocku nemal nudiť. Herecké výkony sú úctyhodné, no ak by obsadili do hlavnej roly niekoho iného než Ramiho Maleka, tak neviem, či by tento film by bol taký skvelý. Dnes som si tento film pozrel po druhýkrát, potreboval som si to pozrieť znovu, aby som si vysvetlil veci, ktoré mi neboli dosť jasné. Bol som nadšený samozrejme aj po prvýkrát, ale ešte som sa nevedel dostatočne vyjadriť k tomuto filmu. A chcem dodať, aj keď som to dnes videl po druhýkrát, aj keď som vedel, že "čo, kde a kedy"... mal som presne taký istý pocit ako keby to bolo po prvý raz, je to jeden z tých filmov, ktorý vás neprestane nikdy nudiť. 10/10, nie je o čom. ()

bila.tecka

Nemohu jinak, ale musím hodit hodnocení do průměru. Díky producentskému dohledu zbylých členů slavné skupiny je Bohemian Rhapsody příliš pietní a pohříchu nekontroverzní. Samozřejmě, bisexualita Freddieho vybízela k jisté pikantnosti, ale tím jak jsou Queen celosvětově (zaslouženě) populární, nebyla modla božského FM nijak dotčena. Chyběla mi empatie tvůrců s hlavním protagonistou, vývoj jeho osobnosti. Byla to pocta jeho talentu, nic víc a ani nic míň. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě