Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (CinemArt)

Rudinsky

Singer sa po desiatich rokoch mrhania svojím talentom rozhodne vracia vo veľkom štýle, ALE! Subjektívne ma Bohemian Rhapsody nezasiahol. Ako pocta jednému z najväčších (ak nie vôbec najväčšiemu) frontmanov galaxie je to totiž príliš čajíčkové - od herca (ktorý si síce Mercuryho bravúrne naštudoval, ale nesiaha mu osobnosťou ani po päty) až po nemastné/ neslané, lajdácky zrešeršované etudy vytrhnuté z kontextu, ktoré povrchne mapujú fungovanie kapely. Záverečný koncert je vlastne iba poriadne zriedeným dôkazom toho, čím bol Queen vo svojej dobe a čo znamenalo zažiť ich koncert naživo. A práve vďaka tomuto zážitku film splnil do bodky to, prečo vznikol. PS: keď sa teraz v Hollywoode roztrhne vrece s hudobnými životopismi, dajte Fincherovi Cobaina, Chazelleovi Jacksona a Boylovi Tupaca. A uvidíte. ()

HiddenDragon

Jsou filmy nabusene akci vetsinu stopaze, napr. popularni marvelovky. A jsou filmy, ktere jsou proste standardne dobre a pomalu predkladaji divakovi to, co cekal, ale to hlavni vybali az v zaveru. Tohle je ten druhy format. Zivotopisny film o Freddiem Mercurym a Kralovne rocku, QUEEN. I kdyz se autori neubranili fikci a upravam realii, pevne doufam, ze to podstatne zachovali. Hodne tomu pomaha kvalitni casting, ktery asi nemohl byt lepsi - Rami Malek podal zivotni vykon a ma zaslouzene oscara za hl. roli. I kdyz by se dalo pochybovat o tom, zda roli muzskou :) Freddieho sexualni orientace je samosebou dulezitou casti filmu. Ale tim dulezitejsim, co se autorum podle me podarilo ukazat, je Freddieho osamocenost. Ostatne jako u vetsiny umelcu jde ruku v ruce bozsky talent a vnitrni smutek jedinecne duse, ktera se hleda a tezko se srovnava sama se sebou. Presto se vzdy z toho zhyraleho a pro jine zbesileho kolobehu vyloupne legendarni melodie a text. Uz od prvni skladby se neubranite rytmickemu podupavani. Kdyz pak zazni slavna "We Will Rock You", uz jste "v tom". Ale opet se to trochu zklidni a vetsinu stopaze zabira Freddieho osobni drama (asi ta od kritiku zminovana rozharanost deje je dusledkem zmeny reziseru - Singerovi pry nemuzou prijit na jmeno a ani na oscarech ho nikdo nezminoval). Vpodstate normalka na 4*. Kupodivu ani ne tolik dojemna - cekal jsem vetsi utok na city, i kdyz uznavam, ze se hodne dobre trefili pisnickami do deje (nejsou ale titulkovane - celkem logicky - takze pokud nevladnete anglictinou anebo aspon zhruba neznate obsah pisni od Queen, film si uzijete o neco mene). Kazdopadne to, co predvede film v zaverecnych sotva 15 minutach...to se tezko popisuje. Doufam, ze mate doma opravdu kvalitni repro...anebo si proste ohulte na max sva sluchatka s Atmosem. Koncert Live Aid ve Wembley ve formatu, jaky vam YouTube proste nenabidne...brrr, husi kuze :) "Freddie fucking Mercury" :) [4x Oscar 2019: Herec HR, Strih, Strih zvuku, Mix zvuku] ()

joora1

Jelikož jsem dlouho odolával zajít na pro mnohé film roku, měl jsem v celku velká očekávání. Ta se naplnila jen z části. Ve filmu mi chybí větší kontroverznost, drsnost z Freddieho života, který nebyl určitě jednoduchý. Z filmařů cítím touhu se přizpůsobit širokému obecenstvu, což vyšlo velmi dobře, ale chtělo to zajít víc do hloubky. Některé pasáže bych vynechal a jiné určitě přidal. Nicméně jako pocta Freddiemu a kapele Queen si film zaslouží výborné hodnocení. Rami Malek už nemohl být lepší a já jsem si vzpomněl na svá dětská léta a všechny nahrané, neoriginální alba od Queenů, které jsem sjížděl na magneťáků a hrál si na Freddieho. A když jednou na Vánoce byla pod stromečkem originál kazeta Made in Heaven, tak jsem byl nejvíc nadšen. Mám jí dodnes. Noo a závěrečné vygradování filmu na koncertě Live Aid je opravdu parádní. Freddie Mercury je legenda a tento film to jen dokazuje. ()

KoRner

Pekný a idealizovaný film o dokonalom živote Freddyho Mercuryho, ktorý je tak dobrý ako veľmi ste ochotní sledovať to pozlátko okolo. Má to dobrých hercov, silné scény, avšak keď začnú titulky človek má pocit, že niečo zostalo nezodpovedané. ()

Michelle75

Po dlouhé době jsem byla na něco v kině, dlouho jsem to odkládala, protože nerada chodím na filmy, kolem kterých je obrovký boom. Jenomže Freddie byl pro mě vždy sympaťák a skvělý zpěvák a tak jsem nakonec neodolala. Zezačátku jsem si říkala holka nepruď, protože ten předkus v úvodu filmu, kdy Malek hraje Mercuryho mládí se mi zdál přehnaný a rozčilovalo mě to. Časem jsem si zvykla a začala víc vnímat vše kolem. Film jsem si rozdělila na tři části, z nichž ta první a třetí mě bavily opravdu moc, prostředek je takový bohemský a vykresluje běh života o který moc nestojím,ale nezavrhuji, protože je jednoduché poddat se všemu co rychlá sláva přináší a ať v tom člověk neníí šťastný, tak se točí v bludném kruhu, ve kterém potká i pár pořádných blbců. Závěrečný koncert byl prostě božský a bez slz by to prostě nešlo. Freddie I love you. ()

Ondra16

Promarněná šance. Proč vyprávět opravdový příběh, proč se zamýšlet a pojímat věci originálně, když můžeme udělat cukrkandlovou telefonovelu z života jednoho z největších bouřliváků, zahrát všechny povinné písničky a dojmout masy? Z jednoho minutovýho rozhovoru s Mercurym jde víc života než ze 134 minut tohoto nabubřelého ničeho. ()

klukluka

I to neskutečně vysoký hodnocení chápu. Přesto se s ním neztotožňuju. A určitě to není jen pro to, že je mi z těch jejich nejprofláklejších songů lehce šoufl. Nepřeháním, je to tak. Zahraj mi párkrát We are..., nebo Don’t stop me...a máš mě na svědomí. Film byl na můj vkus hodně opatrnej a já to mám raději bez kompromisů. Natočte někdo film o FM bez příkras a berliček, místo zmínky o tom, že každej večer pigloval někoho jinýho, mi to ukažte, a já budu spokojenej. ()

Lukoboss

Film o legendě, o hlasu, kterej pobláznil celej svět... je to hezky natočený, dokonce bych řekl až oscarově líbivě. Bez kontroverzních témat, bez špetky něčeho negativního, celý to vyznívá tak nějak uhlazeně. Oproti tomu The Dirt je pravej opak - ano, je to jiná kapela, jinej žánr, jiný příběhy. Ale tam se toho aspoň nebáli, napálili to se vším všudy, ať si to každej přebere sám. A to se mně líbilo! Zatímco tady to má svoje meze, aby to bylo přístupný všem, aby se nikdo ničeho nezalekl. Téma drog, večírků, úletů, sexualita, všechno je to tady tak nějak na okraji a jen náznakem, ale ono to všechno k té kapele taky patřilo. Nejenom ty skvělý songy, který dodnes mají svou sílu. R. Malek podává dobrej výkon, nastudoval Freddieho výborně, ono hrát někoho takovýho chce odvahu, protože On byl prostě jedinečnej. Samozřejmě, že ten humbuk kolem je způsobenej hlavně tím, že jsou ty skladby dodnes velice oblíbený a celá ta kapela má i v dnešní době obrovskej kredit. A že tam tvůrci něco upravili a změnili oproti reálu ve prospěch dramatičnosti filmu?! No jo no, o tom se ale (radši) moc nemluví. ()

Loki_Six

"When I know they're listening, when I know I really have them, I couldn't sing off-key if I tried. I am exactly the person I was always meant to be. I'm not afraid of anything." ()

Sayko

Tak tohle bylo něco, bez čeho se jak filmovej fanoušek, tak fanda Queenů neobejde. Na přední příčky se vždy dostanou filmy, který v člověku vyvolají nějaké emoce, a to tenhle kulervoucí snímek prostě má. Nezapomenutelný Rami Malek, kterého tahle scéna určitě vyzdvihne vzhůru a může počítat s nějakým oceněním. Samozřejmě není sám, kdo se s postavou, kterou má hrát porval úžasně, také k němu patří ostatní ze skupiny Queen no a všichni Freddieho partneři a partnerky. Kamera v druhé polovině a hlavně na koncertu Live aid, to byl skvost, který doplňovala nezapomenutelná hudba, kterou si bude ještě několik generací pouštět. You are legend, Freddie. We all are legends! ()

Janega

Ide sa podľa klasickej holyvúdskej šablóny - vzostup, pád, znovuzrodenie. Vraj je tam oproti skutočnému životu Freddieho Mercuryho niekoľko faulov, ale keďže ide o film do kinosálu pre široké publikum, je pochopiteľné, že si to filmári po dramatickej stránke upravili. Ak kvôli niečomu sa oplatí zájsť do kina, tak ísť si na plné pecky vypočuť hity od Queen, je to iný zážitok než si ich pustiť doma, kde si musíte dávať pozor, aby vám nebúchali na stenu susedia. ()

HarryBlock

Ako dráma to nie je stopercentné, to uznávam, napríklad medzi Mary a Freddiem sa rozohrá vzťah, ktorý sa iba rozpráva, vidíte, že si ju váži viac ako ostatných, ale nie je tam jediná scená, ktorá by ukázala, že prečo(to, že ho podporuje v obliekaní sa do ženských šiat proste nestačí), navyše štruktúra je veľmi konvečná schéma(vzostup a pád). ALE McCarten má talent napísať vtipné a britké dialógy, vďaka čomu to pôsobí drzo a živo. A Rami Malek? Celý čas som si vravel kde, kurva, zobrali živého Mercuryho :D Má to energiu, aby to strhlo aj nefanúšika Queenu a téma hľadanie sexuálnej identity je na takýto komerčný biják veľká provokácia, tu je vidno aký sú niektorí kritici stále konzervatívni. ()

Milan25

Na konci Live Aid mi tekly slzy a chtěl jsem si v sále stoupnout a začít tleskat. Neskutečný filmový zážitek. ()

Stružák

"Ale jo, docela dobrý to bylo.", byla moje první slova po odchodu z kina. Docela dobrý jo, ale že bych na film koukal s hubou dokořán, dva dny z toho nespal a za 30 let o tom vyprávěl vnoučatům, to teda ani omylem. Asi to tu už zaznělo tisíckrát, tak to napíšu taky: film je postavenej (prakticky výhradně) na skvělým hereckým výkonu (koho asi) a parádní hudbě (ne asi). Ale to je tak nějak všechno. Jinak Bohemian Rhapsody působí dost povrchně. Některé pasáže života Freddieho zbytečně pitvá až do morku kostí (evidentně měli na mnoha místech ve střižně dost tupý nůžky), jiné naopak přehlíží nebo se jim nevěnuje dostatečně. Přijde mi totiž, že se film snažil až moc tlačit na pilu, aby se zalíbil všem, resp. co nejširšímu publiku, a ve výsledku působí převážně komerčně. Jasan, v kině to byl místy silnej zážitek (kina si určitě mnou ruce, ještě nikdy jsem asi neviděl úplně vyprodaný kino) a sem tam mi běhal mráz po zádech. Ale je to skutečně zásluha samotného filmu? 🤔 O tom už přesvědčený nejsem... ()

Gogo333

Queeny poslouchám už od mala a tak jsem se na film těšil už od jeho ohlášení. Trošku jsem se bál díky velkým změnám a problémům při natáčení, ale první TRL mě zaujal a kino bylo jasné. Sacha Baron Cohen byl nahrazen Malekem, který je úžasný v Mr. Robot, takže o hereckou kvalitu jsme se nebál. Film mě zaujal a pohltil a užíval jsem si ho až do konce posledních titulků. Krásně natočeno, velmi jsem se bavil a dojímal. Samozřejmě mi to nedalo a většinu písní jsem si zpíval s filmem. Úžasný film o úžasné kapele. ()

papushka

Mám fakt dost detailně nastudovanou biografii Freddieho a Queenů celkově a kapela je pro mě absolutní a nepopsatelná srdcovka (btw chci tričko "Poslouchala jsem Queen, než to bylo cool"), čili jsem všechny nepřesnosti a úlety od skutečnosti viděla, ale musím říct, že mi to vůbec nevadilo. To ani nebyl záměr, že jo. Na fakta existuje milion dokumentů a knížek. Museli tam dotvořit trochu dramíčko a někde naopak ubrat, ovšem pořád je to hlavně pocta jedné z nejdůležitějších kapel v historii. A to skvělá! Film mě absolutně strhnul tempem, střihem, zvukem a hlavně hereckými výkony. Nedokážu si představit místo Maleka někoho jiného (zlatej plešoun už se pro něj někde leští) a filmový May si je podobný snad víc než v reálu. Občas tam jde sice trochu vidět, kde to Singera ještě bavilo a kde zřejmě chyběl, ale i tak klobouk dolů. Za mě 90 % :) ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě