REVENANT Zmrtvýchvstání

• USA The Revenant (více)

Americký západ, Jižní Dakota, 1823. Místo a čas s hodně relativní hodnotou lidského života. Zkušený lovec a trapper Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) je se svým synem na výpravě s lovci kožešin. Uprostřed hlubokých lesů vzdorují nečekaným útokům indiánů a musí na své pouti překonávat nemilosrdnou, zatím nezmapovanou krajinu plnou nástrah. Glassovi se stává osudným střet s rozzuřenou samicí medvěda grizzlyho. Medvědí útok sice přežije, ale je těžce zraněný a lovecká výprava se musí rozdělit. Zatímco většina lovců pokračuje v cestě, s Glassem a jeho synem zůstanou jen dva muži, John Fitzgerald (Tom Hardy) a Jim Bridger (Will Poulter). Ti více méně jen čekají, až zemře, aby jej pak pohřbili a mohli pokračovat v cestě. Ale zraněný lovec stále neumírá, a tak se Fitzgerald rozhodne čekání na nevyhnutelné zkrátit. Při pokusu o nedobrovolnou eutanázii ho však přistihne Glassův syn, kterého Fitzgerald zabije. Ještě živého Glasse pak zahrabe v hrobě a spolu s Bridgerem zmizí. Jenže Hugh má hodně tuhý kořínek. V naprosto zuboženém stavu vyleze z vlastního hrobu, zoufale se potácí čarokrásnou, ale zcela lhostejnou krajinou. Při životě jej drží především nenávist a touha po odplatě. Musí překonat brutální zimu a hlad, divoké řeky, bojovné indiánské kmeny a dokonat svou pomstu. (Cinemart)

I.ball

Krásně natočená nuda. Scéna s grizzlym dobrá, příroda úchvatná, zima na mě vlezla už po dvaceti minutách. Ale ta stopáž... jako dokument super - film už ne tak super. 80% ()

panbubo

Muž téměř zemře, ale nakonec, po všech útrapách, se pomstí. To celé točené rybím okem. Není to trochu přeceňovaný film? ()

Chlo0opek

Nejlepší na tomto filmu jsou krásně zpracované záběry okolní krajiny. A samozřejmě zdařilá kamera vůbec. Zde kameraman odvedl opravdu více než slušnou práci, i když časem se i toho kvůli celkové délce filmu člověk přejí. Nesmím zapomenout ani na neuvěřitelně reálně udělaný souboj s medvědem. Po technické stránce je film vskutku dost povedený. Samotný Leonardo ho také úplně nepokazil, i když že bych si tady nedovedl představit nikoho jiného, lepšího, to určitě ne. Jistě by se vhodnějších kandidátů našlo vícero. A tím se dostáváme ke slabinám tohoto snímku. Chybí prostě někdo sympatický. Leonardo je prostě typ nesympatický a ostatní postavy také zrovna nevzbuzují vlny náklonosti k dané osobě. A taky ta délka - ta byla vskutku hoooodně nad tou správnou délkou - taková standardní 1,5h max by byla ideální. No, když porovnám s vlastně podobně laděným snímkem o přežití - sice na úplně jiné planetě, ale také i tento je vlastně o boji o život, který jsem nedávno viděl (mluvím teď o Marťanovi), tak Marťan tento snímek předčil a stejně tak i Matt byl herecky lepší než Leonardo. Zkrátka, film dobrý, ale na 5* rozhodně ne. ()

JB001

Remake "Повесть о настоящем чело­веке" byl pro mne připomínkou mládí :-) Natočeno to bylo sice skvěle a DiCaprio svou roli zvládl na výtečnou, ale ta stopáž... V televizi (HBO3) ještě tak OK, ale nedovedu si představit, kdyby to mělo jít na Nově nebo Na Primě ještě s reklamou ()

Capri2016

Revenant je film, ktory by mal vidiet kazdy filmovy fanusik so silnym zaludkom. Dovody su hned 4. 1) Drsna zimna priroda ukazana fantastickou kamerou a dlhymi zabermi musi proste ocarit kazdeho. 2) Tato cast historie americkych dejin bola mne upne neznama a myslim, ze kazdy kto ma rad historiu by si proste mal pozriet tento film z historickeho hladiska. 3) Tradicne vyborny Leonardo Di Caprio zahral tohoto otca indianskeho dietata a zaroven zalesaka s noblesou a grandioznostou a hral v podstate kladneho hrdinu a zasluzene dostal Oskara za hlavnu muzsku ulohu. 4) Ale najvacsiou vyhrou tohoto filmu je Tom Hardy v ulohe zaporaka, ktory je tak zamaskovany, ze ho skoro nepoznate. Nenavidiet ho zacnete skoro hned na zaciatku a tato nenavist bude trvrvat az do konca. Ale jeho herectvo zaporaka je take vynikajuce, ze hoci ho nemate radi - nemozete sa dockat - kto nakoniec vyhra on zaporak (ktoremu potajme drzite palce - liske podkutej), alebo kladak (Di Caprio). Tom Hardy bol zasluzene nominovany na Oskara vo vedlajsej muzskej ulohe. Tuto nominaciu bohuzial nepremenil. A preco treba mat silny zaludok - lebo vo filme tecie nielen krv, ale aj creva, trhaju sa kusy koze a pod. Takze clovek so slabsim zaludkom by si musel casto zakryvat oci (hlavne zeny / damy). Pre mna ale super film a kvalitnych 80% ()

AmunRa

Úžasné scenérie, krásná zasněžená příroda a to je tak všechno. Dva a půl hodiny artových záběrů z podivných úhlů, záběrů na tekoucí vodu a lidi, kteří všichni někoho ztratili, ale "pomsta je v rukou božích". DiCaprio ve filmu místy hraje (a dobře), ale většinu času se plahočí zamrzlou krajinou zabalený do kůží a hadrů, že výraz tváře není ani vidět. Tom Hardy toho na menším prostoru zahraje víc, ale to už je dané scénářem. Už dlouho jsem neviděl film, který by byl tak viditelně dělaný se záměrem "za tohle bude Oscar"! Syrový a krvavý příběh o zradě, pomstě a přežití v divočině je potlačený vším tím uměním a filozofováním kamsi do pozadí. Věčná škoda, že nechtěli natočit "jen" kvalitní film, ale hned oscarovou nominaci. ()

Evee04

Nehovorím,že to Leonardo zahral zle,ale Oscara mal dostat za niečo iné.Určite muselo byt tažké,natáčat neustále pod bodom mrazu a vnárat sa do ladovej vody,čo dodalo filmu väčšiu autentickost,ale bitka s medvedom bola jedno velké klišé.CGI bola síce perfektná ale nemalo to ani hlavu ani pätu.Príbeh bol tak akurát,nič prevratné,ale malo to svoje čaro vdaka čomu si ma ten film nakoniec podmanil.___75% ()

pichta

90%. Silný film, jasny cieľ a tomu podriadiť všetko až na smrť. Takto by som to zhrnul. Posledne roky ani podobny film nebol natočený, vykreslenie toho ako to bolo pred 200 rokmi. Trochu mimo boli tie zlomeniny - hlavne členok, na ktorý sa nepostaví a neprejde na nom ani najväčší bojovník...no DiCaprio to dokázal - nereálne - to bola asi jediná kravina proti logike v tomto filme. ()

Yokto

Oscara měl získat za Vlka z Wall Street, ale tady si během natáčení musel užít svoje. Herecké obsazení mě opět zaujalo, dialogy dobré, ale jako super příběh u mě neobstál. James Bond z roku 1823, ale Leo je pán herec. ()

Kivis

Alejandro, Alejandro a já si po Birdmanovi už začínal myslet, že ses přeci jen poučil. Jenže ty jsi pořád stejný. Jsi špičkový režisér, ale nejspíš sám sebe moc žereš. Další film, který mohl klusat zkušeným tempem náčelníkova vraníka, ale místo toho se táhne a plouží jak voják rozškubaný medvědem. Stejně jako Babel - vystříhat z toho tak patnáct dvacet minut a závěrečná monotónnost by se nejspíš nedostavila. Nicméně za vše ostatní (herci, hudba, výprava, triky,...) klobouk dolů. Nebýt toho natahovaného konce, neváhal bych hodnocení zvýšit, přestože je to spíš taková pohádka, při které jsem si hned vzpomněl na hádanku z 90. let. Běhá to po pláži v rozepnuté košili a je to nesmrtelné. Co je to? Nick Slaughter. Tadydle pan Glass je takový Nick Slaughter z trochu jiného prostředí, jelikož jeho schopnost hojení a zotavování je vskutku nadpozemská. ()

Spike86

Vizuálně hodně pěkné, s fajn hudbou a dobrým DiCapriem. Přišlo mi trošku chaotičtější výprávění příběhových souvislostí formou flashbacků, které přišly příliš pozdě. 79% ()

revere

Jako dvacetiminutový kraťas by to bylo za všech pět pohromadě. Kdo neviděl, nechť si prohlédne trailer, ušetří kousek života. Anebo si může za ještě kratší dobu přečíst mnohem zábavnější komentář-spojler od verbala. ()

Nellie Lovett

Zpočátku má člověk pocit, že viděl opravdu dobrý film. Ale po týdnu dvou v něm zůstane už jen takový mlhavý dojem a jediné, co mu utkví je utrpení, protože o tom je celý film. Leonardo DiCaprio trpí, trpí dlouho a trpí přesvědčivě, proto taky dostal toho Oscara, ale to je tak všechno. Ta čtvrtá hvězdička je za něj. ()

Xmarc

Leonardo hrál sice lovce velice zkušeného, ale lehce mi lezla na nervy ta jeho superodolnost, jinak by to bylo za pět hvězd. Ale i tak super.. ()

Zuzanej

Drsný příběh, velmi dobře zahraný. Nicméně ve mě film zanechal pocit, že mohl být asi tak o polovinu kratší, zkrátka mě nijak nenadchl ani neurazil. Jsou filmy , které mohu vidět podruhé i potřetí, mezi které se Revenant tedy určitě nedostal. ()

Skylwalker42

Ano, Dicaprio si zasloužil toho Oscara. Ve filmu hraje opravdu snad až za hranici nemožného. Ale nejvíc jsem byl ohromen tou nefalšovanou špinavou realitou. Něco podobného jako u "Potomků lidí". Hlavně sugestivní důraz na přírodní exteriéry. A těžkopádná hudba, která skvěle vyjadřuje onu drsnou přírodu. Zážitek. ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Když na jaře roku 1996 dorazil do kin blockbuster režiséra Jana de Bonta s názvem Twister, jeho vír zábavy doslova zbořil kina. Snímek s velmi štědrým rozpočtem 92 milionů dolarů díky svému poutavému… (více)

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (více)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (více)