poster

REVENANT Zmrtvýchvstání

 • USA

  The Revenant

 • Hong Kong

  復仇勇者

 • Tchaj-wan

  神鬼獵人

 • Slovensko

  Revenant Zmŕtvychvstanie

 • Nizozemsko

  The Revenant

 • Velká Británie

  The Revenant

 • Nový Zéland

  The Revenant

 • Austrálie

  The Revenant

Dobrodružný / Drama / Thriller / Western

USA / Hong Kong / Tchaj-wan, 2015, 156 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Douglas
  ****

  Můj největší problém se Zmrtvýchvstáním spočívá v tom, že jakkoli se snaží působit vzdorovitě vůči očekáváním spojeným s vyprávěním amerického velkofilmu, nakonec stejně jeden každý načrtnutý motiv poslušně v závěrečném vyvrcholení zúročí a všechny kousky skládačky zaklapnou do uzavřeného tvaru. Už jen v tomto ohledu shledávám opakovaně zaznívající srovnání s Malickovými modernistickými díly poněkud neadekvátními.(20.1.2016)

 • Slasher
  ****

  Hollywoode div se, tohle je krvavý ambientní revenge survival za $135m. K neuvěření... A nutí vás sice místy rozjímat nad matkou přírodou, ale současně to není příliš art a i pro běžný smrtelníky se děj uspokojivě sune vpřed. Když už je to akční, tak syrově a pořádně, působivě díky delším záběrům. Leo musel zahrát dost fyzicky, s důrazem na nenávist a utrpení, a těžko se to posuzuje v oscarovém kontextu, každopádně potvrdil svoji úroveň i ve vší tý hlíně, mrazu a vnitřnostech. Hardy moc dobrý jako ukecaný všivácký protipól. Byla to zajímavá podívaná, precizní alternativní western od jednoho z nejtroufalejších, nejnadanějších tvůrců dneška.(14.1.2016)

 • Hild
  ****

  Po filmařské stránce se tomu letos vyrovná máloco, kamera bere dech, Iñárritu opět potvrdil, že patří mezi nejosobitější a nejnadanější režiséry současnosti, scéna s medvědicí je jasná scéna roku. DiCaprio a Hardy výborní, to jak moc je DiCapriův výkon výjimečný si divák uvědomuje až postupně, celý film totiž na něm a jeho výrazu stojí, slovy se zde moc neplýtvá, přístup režiséra tak nebude sedět každému. Film roku se nekoná, ale s velkou radostí si to v kině zopakuji.(28.12.2015)

 • T2
  *****

  Rozpočet $135miliónovTržby USA $183,637,894Tržby Celosvetovo $532,950,503Tržby za predaj Blu-ray v USA $14,833,005 Tržby za predaj DVD v USA $10,580,775║ spracovanie ktoré ma dostalo do kolien, sila, bravúrna réžia v spojení s dokonalým vizuálom (kameraman Emmanuel Lubezki len potvrdzuje že je momentálne na piedestáli a v dokonalej forme), veľkým plusom aj minimum strihu, ktoré pridáva na dôveryhodnosti scén, jej dravosti, celkovo spád príbehu je neskutočne pútaví, na to že nie je dejovo vtieraví, prifarbovaný, vypätých scén je tu hneď niekoľko, pri niektorých priam mrazí, no a Leonardo DiCaprio, heh, ten je neskutočný, dych berúci, ide si pre Oscara, ten si to vydrel až na kosť, svoje miesto si zastene aj "zákerný" Tom Hardy, po Mad Maxovi druhý najlepší film roka 2015 (Hardymu v roku 2015 išla karta) /videl v kine: 100%/(29.12.2015)

 • George Stobbart
  ***

  Nič extra. Omnoho lepších dobrodružných survivalov tu už bolo kvantum a nepotrebovali ani takú premrštenú stopáž, ani také „hviezdne“ osadenstvo. Navyše Iňoritník servíruje silene artovo prehnaný audio-vizuál, kde potrebuje ukázať ako krásne vie natočiť nebíčko, stromčeky, kopčeky, ohníček, atd.; čo by bolo ok, keby to bolo iba doplnkom v určitej miere a nie ako primárna a repetitívna časť poloprázdneho celku. Pre nadšencov preceňovaných kúskov z rangu iritujúcej sošky zlatého prdelníka to možno bude žúžo, ale mňa to príliš neoslovilo. Najlepší tu bol medveď, najhorší Will Poulter. Nedocenený Carnahanov "The Grey" je IMFO neporovnateľne lepšou voľbou.(28.12.2015)

 • - Film by natáčen chronologicky asi 80 dní. Dlouhou dobu natáčení nezpůsbilo jen nepříznivé počasí.Také to bylo dáno velkou vzdáleností mezi místy určenými k natáčení. Hlavní důvod je ale ten, že režisér Alejandro González Iñárritu a oceňovaný kameraman Emmanuel Lubezki pro zachování maximálního realismu pracovali pouze s přirozeným světlem, což znamenalo práci jen pár hodin denně. Doba natáčení proto musela být pečlivě plánována dopředu. (Tristan Rafael)

 • - Natáčelo se na několika místech v Kanadě: v Britské Kolumbii to bylo u města Burnaby, také u  Canmore a Calgary, což jsou města v provincii Alberta. V Kanadě se dále točilo ve filmových studiích Mammoth Studios, které se nachází v Britské Kolumbii a také v Kananaskis Country, což je systém přírodních parků západně od města Calgary. Natáčení zahrnovalo i lokace v americkém státě Montana, což je i původní lokace z knižní předlohy, konkrétně se točilo u malého města Libby. Točilo se také v Mexiku a Arizoně (USA).Trvalo pět let, než tvůrci našli ta pravá, lidmi nedotčená místa na natáčení. Natáčení pak probíhalo od 23. září 2014 do 11. dubna 2015. (Tristan Rafael)

 • - Miesto, kde sa natáčala scéna s bizónmi a vlkmi našiel štáb úplne náhodne. Jack Fisk, produkčný dizajnér filmu, povedal: „Jedného dňa sme sa plavili po rieke a na istom mieste sme odstavili člny. Vykročili sme hore kopcom na breh a zrazu sa pred nami otvorila táto úžasne veľká vyhliadka. Slnko pomaly zapadalo za obzor a bol perfektný čas dňa vidieť to svetlo. Vtedy sme si všetci povedali – Ó môj Bože, toto sme hľadali!“. (JOZZZKO)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace