REVENANT Zmrtvýchvstání

• USA The Revenant (více)

Americký západ, Jižní Dakota, 1823. Místo a čas s hodně relativní hodnotou lidského života. Zkušený lovec a trapper Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) je se svým synem na výpravě s lovci kožešin. Uprostřed hlubokých lesů vzdorují nečekaným útokům indiánů a musí na své pouti překonávat nemilosrdnou, zatím nezmapovanou krajinu plnou nástrah. Glassovi se stává osudným střet s rozzuřenou samicí medvěda grizzlyho. Medvědí útok sice přežije, ale je těžce zraněný a lovecká výprava se musí rozdělit. Zatímco většina lovců pokračuje v cestě, s Glassem a jeho synem zůstanou jen dva muži, John Fitzgerald (Tom Hardy) a Jim Bridger (Will Poulter). Ti více méně jen čekají, až zemře, aby jej pak pohřbili a mohli pokračovat v cestě. Ale zraněný lovec stále neumírá, a tak se Fitzgerald rozhodne čekání na nevyhnutelné zkrátit. Při pokusu o nedobrovolnou eutanázii ho však přistihne Glassův syn, kterého Fitzgerald zabije. Ještě živého Glasse pak zahrabe v hrobě a spolu s Bridgerem zmizí. Jenže Hugh má hodně tuhý kořínek. V naprosto zuboženém stavu vyleze z vlastního hrobu, zoufale se potácí čarokrásnou, ale zcela lhostejnou krajinou. Při životě jej drží především nenávist a touha po odplatě. Musí překonat brutální zimu a hlad, divoké řeky, bojovné indiánské kmeny a dokonat svou pomstu. (Cinemart)

smartynaf

Dvě hodiny čistého času, krásná příroda, zubožený Leonardo, krásná příroda, naprosto zdevastovaný Leonardo, špína, chlad, zima z toho stříká na všechny strany,.. indián říká že Leonardovo tělo hnije, krásná příroda, všude kolem samá krev.. už to vypadá že to Leo prostě nemůže dát. No a poslední půlhodinu honička, krev, zima, špína, mokro. Už mne nenapadá jakým způsobem ještě Lea zabít. Krásný film a smekám. ()

Kyrgyzstanec

Čas plyne lineárně. Lidi se chovají jako lidi, brutálně pod brutálními podmínkami a zběsile po tom, co všechno ztratí. Film z masa a kostí. ()

lukyna

Dobro a zlo mezi drsnými muži napříč staletími, mrazu a bolesti. Překrásný vizuál, úsporná , všeříkající hudba. Skvělý film. Umřel Leonardo nakonec? ()

Tomulka

Řekl bych, že hlavním problémem tohoto filmu je v tom, že film je sice o utrpení člověka o jeho přežití o vůli přežít a o pomstě, ale tvůrci si jaksi více všímali sněhu, stromů, řeky. Jak plyne voda, jak padá sníh jak jsou vzrostlé stromy apod. Proč nám jednoduše nenaservírovali DiCapria. Dlouhé přímé záběry na jeho utrápený výraz nebo odhodlaný výraz. Nebo na třesoucího se apod. To tam bylo jen okrajově. To samé se dá říci o ostatních postavách jejich krátké přestavení a jejich důvody a pohnutky pro takovou výpravu byly představeny jen okrajově. Spousta věci ve filmu působí jen jako výplň pro natáhnutí filmu. ()

BaT_M

Jak bych tenhle film jen definoval? Myslím si, že význam pastva pro oči mluví za vše. Vizuálně je to fakt pecka. Ohromují lokace a Oscar za kameru je víc než zaslouženej. No a teď k tomu ostatnímu. DiCaprio je mistr řemesla, to se musí nechat a Oscar jednoznačně zasloužený. Příběh sice není úplnej masterpiece, ale dokáže člověka pohltit do děje. Jooo... V některých scénách se toho sice moc zajímavého neděje, ale podíváte se na tu přírodu a ani vás to nesere. Chvilkama jsem si připadal, jak kdybych sledoval dokument o Britské Kolumbii. Ale to na jednu stranu není nic špatnýho. Verdikt? Skvostná podívaná na skoro tři hodiny, která si těch pět hvězd prostě zaslouží. 90%. ()

90125

S týmto filmom ma Inarritu po prvý krát sklamal. Mne vymakané rybooké zábery krásnych exterierov nestačia (a to ktovie čo z toho bolo pravé a čo fotošopové). Ja potrebujem aj nejaký príbeh, ktorý ma chytí a aspoň trošku viac ako jednorozmerné postavy a to Revenant neponúka. Aj onen pokus o akúsi mysticko-spirituálnu subrovinu vyznel značne jalovo, povrchne. Zvláštne, že väčšinou je vykalkulovanosť vyčítaná Birdmanovi, ja by som ju videl skôr v tomto filme. Mám pocit, že sa Inarritu aj s Lubezkim len predvádzajú akú hrozne krutú drsňárnu, v akých wallpaperových záberoch dokážu natočiť. V skutočnosti sa mi zdá byť jeho Revenant dosť prázdny a plochý. Ani Leo ma nebavil. Samotné fyzické utrpenie, dve a pol hodiny jeden výraz tváre bez ničoho dalšieho, to pre mňa žiadne oscarove herectvo nie je. Mňa, vlastne nepriateľa počítačovych efektov vo filme, paradoxne asi najviac zaujal onen počítačový medveď. 59 % ()

Bogrant

Bravúrne natočená a vďaka kamere a minimum strihov, aj o pekne zblízka pocitovo drsná, špinavá, nebezpečná a krvavá survival dráma, ktorá sa dostane až pod kožu. Dychberúce dielo, ktoré človeka pohltí už len tým famóznym openingom a lá western verzia Spielbergového vylodenia sa, pokračujúc medvedím atakom, cez samotnú cestu pomsty až po vyvrcholenie súboja na život a na smrť. Tento film má všetko, čo som od filmu podobného razenia vždy očakával a niektoré zábery vo mne pretrvajú ešte dlho. Veľkolepý zážitok. ()

hephaestus

nerozumiem tomuto hodnoteniu, to ste vazne videli tento film alebo ho hodnotila jedna "indoor girl" ? reziser je babrak a zo survivalu spravil komediu - ako prezit vo vesmire bez skafandru, a podarilo sa mu to. sudiac podla hodnotenia. mne to presne pripada ako ked deti z mesta idu vyliezt gerlach, lebo šak v pohode. To je cele zle a mal by to natocit niekto s realnejsim pohladom na " pad s konom do priepasti na stron"- OMG. ()

Feacher

Je to určitě kvalitní, hluboký film, o hlavní roli netřeba dlouho mluvit, ale asi to na mě bylo až příliš umělecky zdlouhavé a nemluvné. Proto ta hvězdička dolů... ()

Baroque

no nič. čakal som väčšiu slávu. naturalistické spracovanie, skvelá výprava, krásna príroda a istá dávka presvedčivej mystiky ok. ale to na štyri * nestačí. to z blockbusteru výnimočný film nespraví. precenené. z filmu kus hovna bohužiaľ trčí. režisér, nerežisér. ()

zeleznak

Kdyby Leošek aspon tolik neprehraval. Je to roztahane a ani tady 100x omilana vyborna kamera to proste nezachrani.Kdyby to medvedice dotahla a neodflakla to, byli bychom ji neskutecne vdecni a 3/4 filmu jsme mohli koukat na krasny prirodovedny dokument. ()

Rudolf.Benes

Tohle je přesně ten film u kterých si položím jednoduchou otázku,,Co by se stalo,kdyby tento film nikdo nenatočil ? ...Stalo by se toho moc  !!  Neměl bych v obýváku zimu jak prase ještě dvě hodiny po zhlédnutí, netušil bych kam až může herec v rámci autentičnosti zajít, nečekal bych že se chci naučit indiánsky a nepřesvědčoval bych dva roky mohu drahou polovičku že si musíme domů pořídit medvěda. Fotogenické prostředí fungovalo dokonale, atmosféra rezonuje a kdyby film byl němí, tak to ani nepoznám. Výběr herců a jejich samotné výkony -famózní -a s režisérem bych se chtěl oženit. Hodně jsem na tom ulítl a to doslova, páč když letíte přes oceán nějakých osm hodin (a to s luxusní fóbii z lítání) a palubní filmotéka je přecpaná nejrůznějšími pamlsky a vy si vyberete tohle...a pak zas a zas a na zpáteční cestě zas ...tak to mění situaci a začněte o sobě pohybovat.    :) Moc váš takových diamantů není..sorry za exhibování svého Revenant nitra a musím dát 9,9/10 PS:. (Přál bych Vám zažívat aspoň z půlky ten pocit, co mám při sledování já, [absolutní extáze] a svět je zase o něco snesitelnější) ()

PISTA226

8/10 No skvělý... Scény jsou dlouhé, ale v tomhle filmu je to správně. Celý film je vážný a proto se nedočkáme ani kousku humoru, ale opět si myslím, že to vubec nevadí. Na to jak je to vážný ty postavy nebyly mrtvé, ale z každého něco šlo a každá postava tu más svůj prostor a příběh. Opravdu dobrý survival film. Tom Hardy skvělý herectví. ()

Little_Sawy

Leo se celkom slušně vypracoval z utopeného ulízaného chudáka, ve vraku který šel ké dnu a tady Leo vypustil pedoknír s plnovousem, získal zlatého Boba jménem Oscar kterýho si postavil vedle 20 ďalších a na konte mu pribudlo 10K. Kdyby mě tak přibudlo taky 10K tak si koupím své vysnené zvětšení poprsí, udělám si 20 metrový šatník, a koupím dům na pláži jakej měl Charlie. Jenom že tady zde uvidíme ako Leo zachraňuje indiánku, Kuchá a pak spí se s mŕtvolu koňe, pak se brodí ledovou vodou v -46, film je napřek své dlouhzce zajímavej a diváka nechá napětěho od začiatku až do konce se zatajeným dechem. Todle to, fakt Leovi zatraceně šlo pařádně. ()

MartinNewman

Posrat rating filmu jenom proto že prostě tohle přece nemůže jeden přežít, nebo proto že nemám rád filmy od A.G. Iňaritu je idiocie. Pokud nemáš rád jeho filmy, nečum na ně. Já taky nekoukám na muzikály. A diskusi o tom, jestli tohle může někdo přežít si nech do survival kroužku a nekurvěte hodnocení filmu. Film je v první řadě o tom aby bavil, aby člověk utekl z reality někam, kde to je jiné. Ve filmu je možné všechno a v emerickém dvojnásobně. Revenant je kus parádní filmařiny co nadchne. Syrově udělaný, tak jak by dobrodružný western měl vypadat. Za 5. ()

futislav

Skvěle natočeno, nicméně sáhodlouhá stopáž mě nutí ubrat jednu hvězdu a kdo se aspoň občas pohyboval v zimní přírodě, tomu musí být jasné, že je to celé bullshit. To by prostě nedal ani Kopčem s Veverčákem, i kdyby jim pomáhal kapitán Kloss s Meresejevem. A tak přes výbornou kameru i exteriéry musím ubrat ještě dvě hvězdy. Takhle to v opravdové divočině fakt nefunguje. Na výčet všech fyzikálních a lékařských chyb, kterých se v tomto filmu dopustili nemám tolik času a všechny je vyjmenovat, by bylo na formát hustě popsané A3. ()

NikiVai

Nějak nám ten mladíček z Titanicu zestárl, když už má dospělého syna. A ty vrásky na čele ve finále :)) Klobouk dolů před Leonardem, v této roli musela jeho fyzička dostat zabrat. Miluju takhle syrové filmy, kde se všechno odvíjí tak nějak samo. Netřeba miliony slov. Jediné, co mi trochu kazilo divácký zážitek byly občas až rušivé zvukové efekty, stačila by hudba. ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Když na jaře roku 1996 dorazil do kin blockbuster režiséra Jana de Bonta s názvem Twister, jeho vír zábavy doslova zbořil kina. Snímek s velmi štědrým rozpočtem 92 milionů dolarů díky svému poutavému… (více)

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (více)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (více)