Psychologické drama sleduje několik propletených příběhů, které spojují následky nesprávného použití moderních technologií. Jde o hořkosladké podobenství toho, jak mohou selhání v komunikaci ničit naše vztahy. Tvrdě pracující právník, který neustále visí na telefonu, si nedokáže najít čas na komunikaci s vlastní rodinou. Odcizený pár používá internet jako prostředek k úniku z jejich dávno mrtvého manželství. Ovdovělý bývalý policista se usilovně snaží vychovat nezdárného syna, který trápí svého spolužáka kyberšikanou. Ambiciózní novinářka vidí svou životní příležitost v sepsání příběhu o dospívajícím chlapci, který vystupuje na internetových stránkách pro dospělé. Jsou to cizí lidé, sousedé i kolegové, jejichž příběhy se protínají v tomto strhujícím dramatickém thrilleru o obyčejných jedincích, kteří zoufale touží po lidském kontaktu. Film zkoumá následky používání moderních technologií i to, jak tyto technologie ovlivňují a určují naše každodenní vztahy. (HBO Europe)

Chundys

Ano bez internetu bychom byli v dnešní době už prostě v prdeli! Vynikající drama popisující to, jak i já sám využívám internet, přesto někdy sám nadávám, kolik toho sežere času... Je čas na detox ()

agassi68

Taký novodobý Crash, samozrejme online. V prvej polovici mi to síce trochu pripomínalo výučbové CD o kyberšikane no potom sa dej rozbehol a záver už bol na hrane emočného vydierania diváka. Všetko, čo uvidíte sa skutočne deje a preto uvažujem nad tým, že to bude poučné aj pre mojich pubertiakov v triede :) ()

Wargoo

Jeden z mnohých mozaikových filmov, ktorý vďaka vynikajúcej réžií a scenáru ponúka divákovi drámu dnešných elektronických dní. Myšlienka skvelá, herecké obsadenie od A po Z bravúrne, a záverečné "slowmo" scény plné napätia, ako sa to vlastne skončí. Tlieskam ! Opäť raz film bez megalomanskej kampane, ktorý ale môže schovať do vačku viacej blockbusterov tohto roka ! 5*****, 82,473 % ()

Adm.Nelson

Vynikajúce, po skončení sa mi chcelo tlieskať. Veľmi výstižne to poukazuje na jeden veeeľmi veľký problém súčasnosti. U mňa jeden z favoritov na film roku 2012. 10/10 ()

Rockerman

Nevím, jak to máte nastavené vy, ale když ještě o filmu, který jsem viděl včera přemýšlím ještě dnes a další dny, pak vím, že jsem viděl něco vyjímečného. Tak to bylo i u "Disconnect". Děsivě dobrý film o možném zneužití současné špičkové techniky. Ale nejen o tom je tento film. Je to také o anonymitě, za kterou se lze schovat na internetu, chytrém mobilu nebo i TV. V neposlední řadě je to o tom, jak zoufale málo máme času na své děti a když se pak něco stane, jsme překvapeni, co ten náš potomek dělal a jak přemýšlel. Film je navíc natočen způsobem pro mne nejoblíbenějším. Je to téměř "Iňárrituovský" způsob, kdy je děj rozehrán ve čtyřech rovinách a postupně se dozvídáme, že vše je krásně propojeno. To "téměř" zdůrazňuji, protože mistr "Alejandro" by ten závěr zřejmě vyřešil jinak. Přes tento malý nedostatek hodnotím jednoznačně pěti hvězdami, protože mi film přichystal velký zážitek. ()

Ben Nevis

Dala bych i vyšší hodnocení, ale tomu spletenci příběhů chyběla celistvost. Je tam víc varování než vyprávění, ale pro mládež těžko bude tento film dost kůl, aby se na něj podívali a vzali si ponaučení. Zbývají tedy naivní ženy v domácnosti, které drbají na mimibazarech a vylévají si srdíčko falešným identitám. Pokud si dají víc pozor, jenom dobře. Naštěstí se varování nezmění v moralizování a film nesklouzne k jednoduchému odsudku moderních technologií. Internet tu není líčen jako ďáblův nástroj, v jednom příběhu dokonce pomůže k happyendu. Popravdě řečeno, takový film by šel natočit i bez existence sítě, protože puberťáci procházeli šikanou už dříve, zloději se adaptují na jakoukoliv technologii a pornobyznys je starší než civilizace. ()

root

Příběh o tom, že každá mince má dvě strany. Grázlík, co vám šikanuje vašeho drahouška, měl možná jen trochu horší štěstí s přidělením papánka než váš syn. A i když se sebevíc, ale opravdicky, snažíte někomu pomoct, možná ho ve výsledku necháte ve větším srabu než jste ho našli. Všechny tak nějak americky surové s trochou klišé, které to všechno tak trochu poníží. ()

mala_kea

Těžko hledat hloubku někde, kde není. Stejně tak těžko sjíždět řeku, ve které neteče voda. Rubin krásně vyvrátil všechny negace a podporuje život bez internetu. Inteligentní divák uvidí prolezlý svět blbou technologií. Již dříve Čapek prorokoval, že svět zaplaví stroje. A to je přesně ono. Oni dva mladí parchanti, živící se zevlingem a vymýšlením debilit jsou přesnou ukázkou toho, jak je moderní doba prohnilá. Rubin sice na věc nahlíží trochu sofistikovaně, přidává pár vedlejších rovin, ale celkový výsledek je perfektní. Vygradovaný finiš možná končí trochu zbytečně moc emotivně, každopádně je to perfektní odraz dnešní doby. Pro náročnějšího diváka je tohle prostě povinnost. ()

JirkaLexa

Dechberoucí film nastiňucí problém dnešní doby, doby internetu a přílišné anonymity. Výborná hudba, herecké výkony a v neposlední řadě příběh. Příběh, po jehož zhlédnutí nebudete mít slov. Nic není krutějšího než tohle zlo, tahle realita, a svět ve kterém se odehrává... 100% ()

Warlukyn

Pro mě tak 85% strašně dlouho se to táhne, ale to vyústění v závěru s hudbou od Sigur Ros je prostě na plnej počet! Jinak Frank Grillo hodně slušně zahraná role. ()

owwidius

Zrejme kvoli tomu, ze tento film nesiel u nas do kin, tak som o nom netusil absolutne nic. O to vacsie 'mozaikove' prekvapenie ma cakalo a vlastne to bolo zatial to najlepsie, co som tohto roku videl. Od zaciatku putave, moderne spravene, paradne zahrane a perfektne vygradovane. Skvelo funguje moment, ked sa vsetky pribehy rutia k zaveru. Takto si predstavujem modernu dramu. 5 brmbolcov jak vysitych, fakt odporucam. [#12/2015] ()

Qeo

Mozaika digitálních přešlapů, omylů, možností a šikany. Decentně natočené, ale sílu to má. ()

Ombak▼Penari

Jo, nechytám se u podobných snímků a držím se od nich většinou dál, ale tohle bylo velmi dobré. Nemusel bych to vidět podruhé a pořád mám otravný pocit, že na tenhle film by se daly vyhnat školní třídy jakože "Drogy a AIDS už tu byly, tak teď je třeba poučit o nebezpečí internetu", ale to nic nemění na kvalitním zpracování po všech stránkách. Snad jen ten pomalejší rozjezd, chvíli jsem měl nutkání to zase vypnout a pustit radši něco jiného. Ale stálo to za to nevypnutí. ()

hEROic

Nečekaně přímočaré zobrazení toho, že odvrácené stránky netu existují a nejsou od nás zase tak daleko, jak si většina z nás myslí. Škoda, že je to tak vleklé, ale poslední půl hodina rozhodně stojí za to, aby člověk potrénoval svou trpělivost. Kdyby emoce proudily celým filmem tak jako na konci, pak by to byla dokonalost, to téma je fakt dobrý a příběhy taky... 80% ()

lemonova

Skvelá mozaika, pri ktorej mi dokonca ani nevadilo to záverečné "brnkanie na city". Tento film sa dal natočiť s odstupom, ktorý by ho však robil cynickým a chladným. Takto bolo finále možno príliš "ženské", ale práve ono mu dodalo ľudskosť a pocit nádeje. ()

BOURQUE

Slušne natočený a zahraná vec o temnej stránke „moderného sociálneho života“ a internetu. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

MikeeTheory

Na to, že se film nese po celou dobu v dost depresivním tónu, je až neuvěřitelné, jak moc pozitivního dokáže předat. On totiž neupozorňuje jen na samotné hrozby internetu a moderních technologií, ale i na to, jak vzácná a důležitá je soudržnost a láska v rodině. To vše navíc velmi citlivě, působivě a realisticky! Vrcholem je bezpochyby zpomalená scéna za doprovodu podmanivé hudby Maxe Richtera, která na první pohled může působit samoúčelně, jedná se však přesně o ten moment, kdy vám všechno podstatné dojde. Totální masterpiece! ()

shereen

Bajecny film, urcite stoji za videni. Cloveka trochu mrazi z toho, jak je dej realisticky. Skvely casting i scenar, proste cistych 5 ode me. ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka