Psychologické drama sleduje několik propletených příběhů, které spojují následky nesprávného použití moderních technologií. Jde o hořkosladké podobenství toho, jak mohou selhání v komunikaci ničit naše vztahy. Tvrdě pracující právník, který neustále visí na telefonu, si nedokáže najít čas na komunikaci s vlastní rodinou. Odcizený pár používá internet jako prostředek k úniku z jejich dávno mrtvého manželství. Ovdovělý bývalý policista se usilovně snaží vychovat nezdárného syna, který trápí svého spolužáka kyberšikanou. Ambiciózní novinářka vidí svou životní příležitost v sepsání příběhu o dospívajícím chlapci, který vystupuje na internetových stránkách pro dospělé. Jsou to cizí lidé, sousedé i kolegové, jejichž příběhy se protínají v tomto strhujícím dramatickém thrilleru o obyčejných jedincích, kteří zoufale touží po lidském kontaktu. Film zkoumá následky používání moderních technologií i to, jak tyto technologie ovlivňují a určují naše každodenní vztahy. (HBO Europe)

Likan7

Film s obrovským přesahem a prostorem k zamyšlení. Disconnect vypráví silné (a tím myslím opravdu silné) příběhy několika lidí, kteří jsou chyceni v dnešním světě. Odcizení od partnera, odcizení od světa, život online, kyberšikana, dětská prostituce na internetu, smrt dítěte a vyrovnání se s tím a v jádru je ve všech stejný základ - internet a jeho stinná strana. Samo o sobě by tohle téma bylo na solidní 4, ale film je sám o sobě velmi podařený. Svým způsobem nenucený, jen si tak plyne jako lidský život a problémy v něm. Na konci se osudy všech lidí vzájemně protknou, ale rozhodně ne vyřeší, spíš naopak se všechna naděje, jejíchž střípky jsme ve filmu mohli vidět, rozsype jak sklo a právě i pro TO je zážitek a přesah tak velký. Skvělá hudba, přesvědčivý herci, jemné pod kůži ryjící tempo Vás buď dojme, ohromí, nebo nechá chladným. Mě se Odpojit rozhodně líbil, i když linka s hledáním zloděje byla nejslabší. ()

kukkik

Asi se stávám čím dál tím víc sentimentálním ale i tenhle film musí dostat pět. Prostě musí. Svojí lidskostí, svojí výmluvností, svým varováním a svojí pietou nad naší společností, kterou se nesnaží změnit od základu, jen nabádá, abychom zůstávali lidmi. Vnímavými, v podstatě vše milujícími bytostmi ale ne ve formě hipíků nebo šílených SJW extrémistů, ale obyčejných duší, které jsou ve všech z nás. A ani provozovatele serveru pro dětskou pornografii nebo zloděje identit duše neopustila, i v nich je a neznamená to, že bychom je snad neměli odsuzovat nebo netrestat a nestíhat... jen nesmíme zapomenout, že i takoví lidé zůstávají lidmi a pokud má lidstvo někam pokročit a zůstat přitom lidstvem, musíme se k nim podle toho chovat.. ačkoli často je to ta nejtěžší věc - vcítit se do kůže těch, kteří nám ublížili. "If you hate a person, then you're defeated by them." ()

GTS_PUNK

Internet je zradné miesto. Každý si na ňom môže vytvoriť veľké množstvo nových identít, ale nemôže pritom zabúdať na to, že o tú skutočnú môže kedykoľvek prísť. Internet je miestom zábavy, strachu, radosti, smútku, výhry či hazardu. Na veľmi tenkom internetovom ľade hazardujú aj hlavné postavy tohto filmu. V ňom divák sleduje tri oddelené príbehy, ktoré sú tak odlišné, až sú si nebezpečne podobné. Kyberšikana, sex na webkamere a krádež osobných údajov. Všetko na jednej veľkej sieti, v tom istom priestore. Príbeh, ktorý prv vyzerá ako jednoduchá zlátanina príbehov o tom, aký je internet vlastne zlé miesto, však skrýva hlbšiu podstatu a pohľad do životov jednotlivých postáv. To sa môže javiť ako veľmi slušná dramatická záležitosť, ale treba byť pripravený na možné sklamanie. Zo začiatku totižto film vyzerá veľmi dobre - dej sa slušne rozbieha, menej známe herecké tváre pôsobia na diváka osobnejším dojmom a takisto aj vizuál je svetlou stránkou. Postupne však kvalita klesá, rovnako ako aj celkový dojem z dobrého začiatku. Dej skĺzne do akejsi "bežnej" roviny priemerného snímku bez výraznejšieho prvku, ktorý by ho dokázal osviežiť. Nemožno však povedať, že by priamo nudil, ale v istých chvíľach nemusí dostatočne baviť. Svojej zápletky, čiže celej internetovej story, sa však drží a to je dobre. Priemernými vodami sa filmová loď pomaly, ale isto, plaví až k záveru. V ňom sa celý dej celkom "pekne", zaujímavo, a možno aj neočakávane takmer rozuzlí. Takmer, pretože v každom z troch zobrazených príbehov ponúka otvorený koniec. Či je to v tomto prípade správna voľba, musí posúdiť už každý divák sám. Tak či onak, záver je bezpochyby najlepšou časťou celého filmu. Spomínané herecké obsadenie je toho menej známejšieho kalibru, ale do príbehu pasuje. Disconnect je filmom mnohých osobných príbehov v obrovskom neosobnom priestore nazvanom internet. Práve cez tieto príbehy, nech sú akékoľvek, sa snaží poukazovať na to, že je to práve internet, ktorý nás viac rozdeľuje, než spája. A aj keď je to možno už známa a otrepaná vec na počúvanie, je, a ešte len bude, čoraz aktuálnejšou. Príbehom a postavami z "malého-veľkého" amerického mesta však pôsobí priemerným dojmom, ktorý možno cítiť takmer v celom filme. Výnimkou sú kvalitný úvod a koniec, ktoré si diváka získajú naplno. Film chce poučiť a zakladá si na emóciách, ale je diskutabilné, či sa mu to aj skutočne darí. ()

Khamsin

Velmi dobře zpracované a velmi silné příběhy. A jedno z nejsilnějších vyústění vůbec... minimálně za poslední dobu. Skvělý počin. >׀ ()

Mouchal

Od tohoto filmu jsem nečekal vůbec nic. O to víc mě překvapilo, že stačilo asi tak půlhodinky a byl jsem u toho k židli přikovanej tak, jako k záchodě když nálož vajcový pomajdy zapiju hruškovým džusem. Každý z příběhů má co říct ohledně novodobé internetové doby, která z lidí dělá stále větší a větší prohnilé parchanty a displejové zombíky. Trošku nám tento film nastavuje černé zrcadlo, nicméně narozdíl od Black Mirror, zde se nevrháme do blízké budoucnosti, ale do (o to víc) děsivé přítomnosti. Člověk po shlédnutí Disconnect může nabýt dojmu, že internet je zlo a měli by ho zakázat. Ne. Lidi jsou zlo a lidi by měli zakázat. Když někdo někoho umlátí židlí, je ta židle zlá? Je židle zločinec? Zkoušeli jste někdy dát pouta židli? Tak to někdy zkuste a odveďte ji na policii. O jednoho troubu na světě míň a v Bohnicích víc. Ale zpátky k filmu. Já upřímně nemám moc co vytknout. Obsazení to má skvělé, žádný z příběhů nehraje pomyslné druhé housle a jsou spolu slušně a hlavně nenásilně provázány. 90%. Jo a pane "sexuální otroku"... O takovýhle fotky nikdo, ale opravdu nikdo, nestojí. ()

Nix

Tenhle film donutí člověka přemýšlet. I když mi to na konci přišlo trochu dost podobný jak způsobem vyprávění, tak dokonce i kamerou a provedením jako Crash, dokonce snahu vyvolat i myšlenkové pochody po skončení filmu, tak musím uznat, že téma je aktuální a originálním způsobem zpracované. Inspirace je důležitá a jsem rád, že se z toho nestala pouhá vykrádačka. Přece jen internet, ten dokáže být mocný nástroj i mocný nepřítel, snímek nám to dobře ukázal, proto bych to doporučil už jen kvůli tomuhle tématu. ()

samkko

7,7/10 a mohlo by se to pouštět jako vzdělávací film o bezpečnosti ve školách. Disconnect je solidní drama pojednávající o jednom z hlavních problémů naší doby.. Sociální sítě se sice zprvu mohou jevit jako fajn věc, ale všichni dobře víme, že ne vždy to tak je. Film vypráví současně hned 3 hlavní dějové linie a každá z nich se řadí k jiné věkové kategorii uživatelů sociálních sítí. Herecké výkony jsou dostačující a příjemné, atmosféra sem tam lehce houstne a vizuál taktéž není špatný, ALE co mě teda hodně naštvalo byla hudba, protože ukrást celý hlavní motiv jednomu z nejlepších filmů všech dob PROKLETÝ OSTROV, byla fakt trapárna. Ale jinak je film moc fajn, ke konci dokonce epickým způsobem vygraduje, ale na druhou stranu mi přišlo, že se v něm nic nevyřešilo a film v závěru zůstává tam, kde byl už v polovině. ()

gemi

V centru dění jsou technologie, které jsou buď špatně použité, nebo rovnou zneužité. Celý film tvoří čtyři příběhy, které jsou vzájemně provázané. Nejsilnější na tom je uvěřitelnost. Tohle všechno se nejen může stát, ono se to reálně děje. Běžně. Ve velkém. Silný zážitek. Působivé psychologické drama, které umí vybudit emoce, ale spíše soucitu než nepříjemné. Obsah tentokrát popisuje děj dobře, nespoiluje. (Druhé zhlédnutí, první 27. 1. 2017) ()

junxi91

Ano, přesně to je třeba udělat - odpojit se od toho zrůdného internetu a především od všech těch podivných existencí, které jej zneužívají pro to, aby mohli ničit životy ostatním. Asi o tom je také tento film. Sledujeme v něm tři paralelní příběhy, které se místy prolínají. V prvním z nich je jednou z hlavních postav krásná, mladá a ambiciózní reportérka Nina Dunham, která chce udělat rozhovor s nezletilým hezounem Kylem, jenž se za peníze obnažuje na videochatu. Kyle je uprchlík, který pracuje pro muže jménem Harvey v jednom domě, kde jsou také další striptéři, kteří se připojují co chatovacích místností. Její rozhovor zaujme vyšší kruhy, a tak FBI požaduje, aby Nina prozradila adresu tohoto zvráceného doupěte. A navíc prý porušila zákon, protože musela Kylovi zaplatit, aby se s ní spojil přes webkameru. Na Ninu je vyvíjen nátlak, aby spolupracovala, zatímco ona se snaží dostat Kyla z tohoto špinavého a zvráceného byznysu. Policie se chystá provést v domě razii, ale Harvey je včas upozorněn a celé osazenstvo stihne utéct. Kyle a celá jeho skupina se ubytují v motelu a Nina jej žádá, aby s ní od nich odešel. Kyle chce, aby mu Nina poskytla u ní doma bezpečné útočiště, to mu ona však nezaručí, a tak to odmítne. Ti dva se spolu začnou hádat a objeví se Harvey, který dá Nině facku. Striptéři se vracejí do motelu a ubrečená Nina odjíždí pryč. Další příběh je o dvou chlapcích Jasonovi a Fryovi, kteří se na Facebooku vydávají za dívku jménem "Jessica Rhony" a píší jejím jménem svému podivínskému emo spolužákovi jménem Ben. Ben je syn právníka Riche, který zastupuje televizní stanici, na které pracuje Nina. Po chvíli chatování se jim povede z Bena dostat fotku jeho přirození. Tato fotka následně oběhne celou školu a Ben je touto kyberšikanou brutálně zahanben. A tak se pokusí o sebevraždu oběšením a skončí v kómatu. Jeho otec Rich důkladně prohledává Benův Facebook, snaží se zjistit, co jeho syna trápilo, a začne si psát s "Jessicou". Rich navštíví Bena v nemocnici a náhodou zde potká také Jasona, který se však vydává za Mika. Jasonův otec se jmenuje Mike, je to soukromý detektiv a přísný otec, který svého syna vychovává sám. Zjistí, co Jason a Fry dělali na Facebooku a je na ně pěkně nasraný, nicméně svého syna chrání tím, že vymaže důkazy na Freyově iPadu. Rich později zjistí skutečnou identitu "Jessici" a nasraně nakráčí do Mikova domu, kde dojde k fyzické potyčce mezi oběma otci. Jason se snaží zasáhnout a schytá od Riche ránu hokejkou. Nakonec však Mike udeří Riche do ksichtu a boj končí. Třetí příběh se točí okolo mladého manželského páru Dereka a Cindy, kteří jsou zničeni z tragédie, která se stala před dvěma lety - umřel jim jejich jediný syn na syndrom náhlého úmrtí novorozence. Cindy nemůže přestat truchlit a Derek není schopen mluvit o jejich ztrátě a vyrovnat se se svými pocity. A čeká je další rána - pár zjistí, že jejich identita byla ukradena online a přišli o veškeré peníze na svém účtu. Najmou si proto Mika, aby zloděje našel. Mike zjistí, že Cindy neustále chatuje na webu v jedné podpůrné skupině a zjistí, kdo jim tu identitu ukradl. Cindy a Derek se vydávají za podezřelým Stephenem Schumacherem a vloupají se do jeho domu, aby našli důkazy. Derek se jej chystá konfrontovat u něj doma, ale těsně před tím mu zavolá Mike s tím, že Schumacher není ten pravý a že byl také obětí zloděje identit. Schumacher si jich však stihnul všimnout, a tak přichází k jejich autu s puškou, ale bývalý mariňák Derek jej odzbrojí a společně jdou k němu domů. Zde ho chce oddělat, ale Cindy jej přemluví, aby to nedělal, protože jí Schumacher utěšoval v jedné chatovací místnosti. Nedozvíme se, jak tyto příběhy dopadly, ale jedno je jisté - lidé se začnou odpojovat z internetu a začnou se naopak sbližovat se svými milovanými. A to je ono mravní ponaučení - věnujte se raději skutečným lidem ze skutečného života, než nějakým neznámým a vesměs podivným existencím, které okupují virtuální prostor. I když ten Schumacher byl celkem sympatický člověk a Kyle byl jen oběť tohoto zvrhlého světa, stejně jako chudák Ben. () (méně) (více)

viviak

Film plny skutocnych emocii. Konecna scena zimomriavky a nejaka ta slza. Kiez by sa tocilo viac takychto filmov... ()

Zl0

Súčasné, aktuálne, atraktívne spracované a perfektne vygradované. Videl som v tom kopu ľudí z môjho okolia. Výborný film. ()

john.h

I bez složitých digitálních efektů, jen s partou herců, jde udělat skvělé drama zaobírající se zápornou stránkou internetu, přehnané důvěry lidí na něm a problémy s tím spojenými. Krom fajn výkonů známých tváři bych vyzdvihnul úroveň herectví u všech dětských herců. Čeští filmaři by se měli podívat, jak se to dělá. ()

liberita

Skutočne zaujímavý počin, ktorý sa snaží ľudí presvedčiť, aby si uvedomili, koľko času trávia na internete a sociálnych sieťach, koľko informácií Veľkému Bratovi o sebe poskytujú a aké ľahké je na internete vytvárať neexistujúce identity. Občas je Disconnect až prehnane účelovo dramatický, väčšinu času si ale drží slušné tempo a dejové línie sa pekne a prehľadne dopĺňajú. Herecké výkony sú tiež pozoruhodné a to nielen ostrieľanejšieho Batemana či Skarsgarda, ale aj mladších vekových kategórií. Určite by nebolo na škodu ak by bol film známejší a dostalo by sa k nemu viac ľudí, stojí za to vidieť ho, keď už pre nič iné, ako drobné varovanie. ()

sosi

Pútavý príbeh zo života súčasných ľudí s ich problémami, pri niektorých scénach ma až mrazilo. Inteligentne spracovaný film, pri ktorom je sa určite nad čím zamýšľať. Všetky tri príbehy mali o čom rozprávať a zakončené to bolo dobre, len stále mi tam niečo chýbalo. Niektoré herecké výkony boli pozoruhodné a o režisérovi ešte budeme počuť, ktorý ma príjemne prekvapil. ()

Colchack

Istým spôsobom mi to pripomína oscarovku CRASH. Zaujímavý filmík so zaujímavými príbehmi, ktoré sú navzájom zaujímavo prepojené. Ako "málo" stačí k zničeniu ľudského života pomocou výdobytkov modernej techniky. ()

Kukolar

"A vy kam pôjdete dnes večer pozerať do mobilov?" Tri príbehy, ktoré Vám názorne ukážu o čom dnešná doba je. Pocit anonymity na internete je lákavý, no veľmi zradný. Ľudia sú stále v kontakte a predsa sa sami sebe vzďaľujú..Výborná dráma, ktorá ma pribila k monitoru a donútila si zamyslieť. ()

JimDeNiro

Přímý zásah na mou komoru. Opravdu kvalitní snímek s perfektními herci a skvělým příběhem, bohužel v dnešní době dosti reálným. A jak to tak v životě chodí, slunce se na konci nerozsvítí, a to se cení !! Film připomíná brilantní Magnolii (1999), ale i Crash (2004). Tohle já můžu. Možná budu za exota, ale za mne lepší než Crash. Film je dle mne nadhodnocován.. Ale Disconnect super,bomba ! 100% ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka