Psychologické drama sleduje několik propletených příběhů, které spojují následky nesprávného použití moderních technologií. Jde o hořkosladké podobenství toho, jak mohou selhání v komunikaci ničit naše vztahy. Tvrdě pracující právník, který neustále visí na telefonu, si nedokáže najít čas na komunikaci s vlastní rodinou. Odcizený pár používá internet jako prostředek k úniku z jejich dávno mrtvého manželství. Ovdovělý bývalý policista se usilovně snaží vychovat nezdárného syna, který trápí svého spolužáka kyberšikanou. Ambiciózní novinářka vidí svou životní příležitost v sepsání příběhu o dospívajícím chlapci, který vystupuje na internetových stránkách pro dospělé. Jsou to cizí lidé, sousedé i kolegové, jejichž příběhy se protínají v tomto strhujícím dramatickém thrilleru o obyčejných jedincích, kteří zoufale touží po lidském kontaktu. Film zkoumá následky používání moderních technologií i to, jak tyto technologie ovlivňují a určují naše každodenní vztahy. (HBO Europe)

Kingjiri

Nic se nemá přehánět a nějaký záležitosti je stále lepší řešit osobně. Výběr vážnějších životních situací (nebo spíš problémů), do kterejch se můžou uživatelé internetu díky jeho nesprávnýmu použití dostat. Nejde o nic objevnýho, protože o kyberšikaně nebo krádežích z kreditních karet za pomocí internetu člověk slýchá dost často. Ale tenhle slepenec životních osudů, který jsou navzájem nějaky způsobem propojený byl svojí aktuálností i filmařskou kvalitou provedení prostě zajímavej. Pochvala jde taky za schopný herce, menší mínus za určitou předvídatelnost příběhu ("kauza" Jessica), čtyři slabší hvězdy. ()

AngelG

Opravdu skvělé drama, které vás naprosto emocionálně ždíme po celou dobu, až do zdrcujícího konce, u kterého mi upadla nejedna slza.. ()

bararich8

Tyhle filmy já můžu a Disconnect se opravdu povedl. Hlavně první 3/4 byly klidně za 5*, pak se konec mírně zvrhl do amerického "mlýnku" na divákovy city. Ale ono k tomuto vymyslet nějaký slušný konec není zrovna snadné. Nicméně vše ostatní od hereckých výkonů, atmosféry, vtáhnutí do děje až po kameru nemělo chybu a jsem nadšen, i když film ukazuje velmi smutnou pravdu, která se nějakým způsobem dotýká téměř každého z nás a každý si v tom něco najde. 4* ()

Charlie84

Závěrečná zpomalovačka je famózní, propletení příběhů dostačující (tedy nepřekombinované) a dramatická gradace přiměřená (s úzkostí jsem očekával v pravdě shakespearovské vyvrcholení, jak už to tak někdy chodí). Koktejl tedy namíchán tak akorát, což se nepovede často. Takže šup tam sní:) ()

HappyDeath

Jo jo, zlaté to časy kdy jsem dealoval otcovy porno časáky bratrancovi (s rodinnou slevou samozřejmě). No credit cards, no channels, no chat rooms online.... Bylo to jednodušší a složitější zároveň. Tenhle film mě naprosto dostal. Jako by mě zabalili do bedny a poslaly do reality disconnect. Naprosto úžasné dílko, které mě maximálně vtáhlo a pohltilo. Jeden z nej drama-thirller filmů co jsem viděl. Nenásilný, přímý a podkreslen jednoduchou a přitom tak dokonalou hudbou. Nelze než doporučit všem... PS: Big brother nás vidí všechny. ()

Stíba

Propojení více příhěhů a skládání mozaiek patří k mým oblíbeným motivům a tohle zpracování velice aktuálního tématu se hodně povedlo. Tohle by měl vidět každý, zejména pak dnešní teenageři. ()

Lucas87

Tenhle film mě fakt dostal a ani mi nepřišlo, že má dvě hodiny. To propojení příběhů různých osob a téma důvěra na internetu jsou fakt silnými základy spolu s hereckým obsazením. 5* bez kompromisu... ()

Pekisan odpad!

Dal som tomu 45 minut a stacilo. Mozno keby som to videl v 2012, tak to dopozeram a hodnotim inak ale dnes....Je to ako z internetovej vychovy pre deti a dorast, akurat s niekolko milionovym rozpoctom. Pozrite sa deticky, toto sa vam moze prihodit na nete. A vezmu najbeznejsie pripady, strasne to zaskatulkuju, narvu tam stereotypne charaktery a ucime sa vsetci. Podme, podme. A hlavne su vsetci herci su strasne krasni a budeme strasne tlacit na pilu nech vsetci uronia slzu uprimneho sucitu a porozumenia pri zaverecnych titulkoch. Inak nic proti internetovej vychove na skolach. Urcite by mala byt povinna, nech 13rocne deti neposielaju "sexy" fotecky kadetade po chatroomoch. ()

Katcat

Velmi povedený snímek, který zachytává hned několik pohledů na internet, a to kyberšikanu, zneužití osobních údajů a sexuální služby s nelegální činností. V podstatě film o věcech, o kterých všichni víme, ale podaný pěkně syrově v celé své kráse, otvírající oči těm méně vnímavým. Dramata nemám moc ráda, nikdy nevím, jak to dopadne. Buď to vypínám jako kravinu v první půl hodině, znechucená ztraceným časem a nebo je hltám jak blázen a nemůžu je pak dostat z hlavy, aniž bych o nich pak během dne několikrát nepřemýšlela. Tento typ filmů hezky tvaruje moji osobnost a pohled na tuhle hnusnou generaci, do které jsem se bohužel nedobrovolně narodila. Díky za každý takový film. Plný počet - 5* ()

tranquill

Jistě velice reálné! Působivá režie a vynikající herecké výkony spolu s propracovaným scénářem týkajícím se propletených příběhů několika rodin daly vzniknout vysoce nadstandardnímu dramatickému thrilleru, který mne s každou přibývající minutou dostával víc a víc. Velké překvapení! ()

DAPDO

Mám rád tyhle filmy, kde sledujeme víc příběhů zaráz a kdy se to vzájemně protne na konci filmu. Sice mě trochu zklamal konec, kde bylo zadělaný na slušnou roštovačku, ale i tak je to nadprůměrný drama, který doporučuju. ()

Oonika

Hodně mazec... a takhle to v dnešní světě kompjůtrů fakt je, smutné, smutné. Skandinávská část hereckého ansámblu mi udělala vážně radost :-) ()

vikino1

Počítač - dobrý kamarád, ale zlý pán, aneb co nejhoršího se Vám může stát, když si nedáte pozor a myslíte si, že s pc se Vám nemůže přihodit nic zlého. Na rozdíl od Jagten mě tohle dost chytlo, přiběhy lidí jsou uvěřitelně reálné a dobře zahrané. Nejvíc mě dostala postava policisty, který pouhým zkopírováním Vašeho hárddiku zjistí o Vás úplně všechno. Každý si myslí jak je internet anonymní médium, a světe div se, NENÍ ! Tohle by měl vidět každý, kdo má doma počítač. ()

Mira90

Hutný příběh o tom, jak je internetová anonymita (tedy ,,anonymita") v tomhle ******** zaregistrovaným světě zatraceně dvojsečnou zbraní. ()

Franc1s

Sakra to mi dalo zabrat a znovu ukázalo, jak je tenhle svět zhovadilej, závislej na fb a podobně, jak všichni u stolu čumí do extra velkého mobilu a říkaj si kam jsou pozvaní, atd atd. Tady ukázano na několika případech, které zkončí, jak zkončí... A když si představím, že to vše a ještě horší zažije další generace(synové,dcery). Pokrok nezastavíš... 9/10 Doporučuju!!! ()

haWranka

Silné příběhy, po kterých jsem měla chuť zrušit internet. Šla bych na 5*, kdyby autoři film stopli během zpomalených záběrů. ()

danny_21

Sociální paranoia aneb hrozby dnešního kyber všeobjímajícího světa v plné hanotě a v různých společenských sférách. Je to silné drama, s výbornými hereckými výkony, i když bych byl spokojenější, kdyby zakončení příběhů s bankou a prodejcem těla mělo bylo dokončeno v osudovější formě, jak jsem v posledních minutách toužebně doufal a potom bych neváhal napálit pátou hvězdu !! Jako prvotina ovšem výborné - 85 % ()

markotter

Povedená a zamyšlení hodná sonda do temných zákoutí těch všech internetů. Se nedivím, že to Severní Korea zakázala :-) ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka