Psychologické drama sleduje několik propletených příběhů, které spojují následky nesprávného použití moderních technologií. Jde o hořkosladké podobenství toho, jak mohou selhání v komunikaci ničit naše vztahy. Tvrdě pracující právník, který neustále visí na telefonu, si nedokáže najít čas na komunikaci s vlastní rodinou. Odcizený pár používá internet jako prostředek k úniku z jejich dávno mrtvého manželství. Ovdovělý bývalý policista se usilovně snaží vychovat nezdárného syna, který trápí svého spolužáka kyberšikanou. Ambiciózní novinářka vidí svou životní příležitost v sepsání příběhu o dospívajícím chlapci, který vystupuje na internetových stránkách pro dospělé. Jsou to cizí lidé, sousedé i kolegové, jejichž příběhy se protínají v tomto strhujícím dramatickém thrilleru o obyčejných jedincích, kteří zoufale touží po lidském kontaktu. Film zkoumá následky používání moderních technologií i to, jak tyto technologie ovlivňují a určují naše každodenní vztahy. (HBO Europe)

Shaqual

Podobně jako o něco mladší Men, women and children se i Disconnect zabývá vskutku aktuálním tématem nezdravého používání moderních technologií. Nutno také uznat, že i zdařileji, příběhy jsou vskutku poutavé a ztotožnitelné. Navíc poněkud drsnější a uvěřitelnější konec je velké plus. A natočit tohle jako debut je fakt krásný rozjezd, ()

ForGump

Ukázková moralita o tom, co za věci může způsobit cokoliv, co se točí okolo internetu. Film si bere na paškál hned několik podob virtuálních úskalí. Ukazuje, jak se, díky všem těm svítícím věcem, lidé a celé rodiny odcizují a nechápou se. Snímek nakonec zachází až do těch absolutně extrémních případů, kdy už se všichni dostávají na hranu psychického zhroucení a smrti. Výborný Alexander Skarsgard a Paula Patton k tomu tedy ještě Jason Bateman, který se zase ve vážné roli, pomalu dostává ze škatulky komedianta a pro mě velké překvapení v podobě Andrey Riseborough. Debut jak režijní, tak scénáristický, ale velmi zvládnutý. 80% ()

Zombiepod

Vynikajúci režisérsky debut Henryho A. Rubina o skáze modernej doby, nástrahách internetu, a situáciách, kam až dokáže človeka dohnať negatívna webová aktivita. Disconnect je napínavou psychologickou drámou, ktorá sa nebojí ukázať, že internetu dnes nesmiete zveriť do rúk svoj súkromný život. Takýchto kúskov by bolo treba viac. ()

Duke90

Vynikající a zároveň dokonale odstrašující náhled do problematiky moderního způsobu života o tom, jaký může být internet zrůdný nástroj, když se jej zmocní člověk s cílem využít jej k nekalým činům vůči druhým. Druhá napadená strana pak zase poznává v jak bezvýchodné situaci se může ocitnout a to vlastně jen díky technologickému pokroku, který má lidem "usnadnit" život. Finální vyvrcholení se "slow motion" efektem na mě dolehlo jako obrovský šutr z pod kterého už není úniku. ()

IvonaK

Film vypráví příběhy lidí kteří se zapletli do problémů na internetu. Stejně jako lepší film Muži, ženy a děti. Akorát tento film je drsnější, ale jinak všechny příběhy až na jeden vzaly za dobrý konec. ()

Najt

Zajímavé drama s koncem plným emocí. Co se týče použití internetu, tak mi to vůbec nepřišlo, že hlavním tématem filmu je právě internet. Spíše šlo o drama jako takový. Internetovy bankovnictvi je dnes uplnej základ a používá se všude a to že nekde může kolovat Vaše fotka, protože ji pošlete někomu koho vůbec neznáte a to má pak dopady je spíš o rozumu dotyčného a může se to tat každýmu, kdo proste bude rozesílat svoje nahy fotky po netu, takže asi jediná věc, která má spojitost s názvem filmu a jeho tématem je případ, kdy rodině vyberou účty, to je hodně nemilé a v tomhle případě může internet hodne ublížit, ale ostatní případy si lidé dělají sami svojí blbostí. Protože stejně tak může ublížit i jar na nádobí,  který máme všichni doma, když ho vypiju a je to jen moje blbost stejně jako s tou fotkou. Co se ale týče filmu,, od začátku film odsýpá a po nějakém úvodu různých příběhu se postupně začínají prolínat až k emočnímu konci. Takže jako celek se mi to líbilo. ()

Greya

Základní částečky techniky několika napojených příběhů konstrukce mainstream služeb současnosti ovlivňuje každou zvídavou zornici nervového systému, odstraňuje váhavé bariéry, globalizuje jednodušší formu výdělku s finálním komfortem, zábavy, zotročování, kyberšikanu, ba dokonce maže online hojivou mastičkou temně skličující momenty, které domovina nevynáší. „Jako kdyby sis vybíral holuby v autě a myslel sis, že se nikdo nedívá.prohlubuje tedy neopatrnost postav slušně dramatického konání. ()

Themilhaus

Hodně zajimavý filmek, co mě docela donutil zamyšlení co ten internet vše může!... Ale jinak co se týče filmu určitě hodně dobrý a můžu jen doporučit :) ()

Solverino

Opravdu dobrý film složený z několika příběhů se společným motivem - sociální sítě a naivita jejich uživatelů. A Must See For Facebook Fans! :) ()

Heyyy

Film, který sice prudce útočí na city (jak jinak) a navíc i docela zdařile (jsem žena, nemůžu za to ;), ale uvádí téma, které jsem ještě ve filmu neviděla. Je to aktuální, reálné (kyberšikana, vyluxování bankovního účtu,...) a jednotlivé příběhy jsou zajímavě propojeny. SPOILER Navíc se na konci nedočkáte žádného typického klišé a lá konec dobrý všechno dobré. ()

jafuska

Co se může stát, pokud podlehneme internetu, sdílíme na něm své pocity, trápení, smutek a nevíme kdo je na druhém konci? Není to všechno jen o tomto, ale prolínají se zde velmi zajímavé příběhy, ale jedno mají společné osamocení, hledání sám sebe, i odpuštění u druhých lidí,navíc je to velmi krásně natočeno, a dramatičnosti je zde požehnaně, klobou dolů, takto propracovaný celý příběh jsem už dlouho neviděla, super. ()

miki68cz

Tady je všechno správně, na správném místě, ve správnou dobu, se správnými lidmi. Pro mne překvapení roku, hluboké, promyšlené, dotažené, syrové, surové, pravdivé, jeden příběh přebíjí druhý svou silou a všechny budiž propojeny jemnou nití souvislosti. Nádhera. Konec pomaloběžná kamera, nedalo se to udělat lépe, gigantická muzika včetně nekonečně nejlepších Sigur Rós, snímek nekončí happyendem, avšak snad s příslibem porozumnění a pochopení a návratu k opravdovým hodnotám. Geniální dílo, pro mne bez chyby. Děkuji a vřele vám všem ze srdce DOPORUČUJI ()

Mr.Atsor

Skvělý film na skvělé téma. Odhaluje ty nejtemnější stránky internetu a jejich dopad na lidské životy. Je velmi depresivní, diváka seznamuje s několika sociálními skupinami, které spojují dvě věci - internet a lidské osudy. Až teprve tento relativně negativní film dokáže napovědět, jak by se uživatel měl na internetu chovat a čemu by se měl vyvarovat. Na toto téma je to rozhodně nejlepší ztvárnění, jaké jsem doposud viděl. Doporučuji každému ke zhlédnutí. ()

chesterko odpad!

Silas napísal: ,,Disconnect je současný film o současných lidech se současnými problémy. Ještě před deseti lety bychom mu nerozuměli." A ja reagujem, že mu nerozumiem ani dnes. A prečo aj? Hlúposť tu bola aj pred desiatimi rokmi. Alebo?! Zrejme som sa na INTERNETE nestretol s prekladovým slovníkom, ktorý by obsahoval blabotčtinu. Táto maxihovadina pre mňa osobne prekonala i posledného Riddicka. Nechcem nikdy viac. ()

carbono

Aktuální a ještě chvíli (nebo déle?) aktuální bude. Můžeme to vidět všude kolem sebe. Těžko popsat ten pocit, kdy mlčky sledujete jednotlivé linie příběhů hlavních hrdinů a místy se s nimi dokážete i ztotožnit. Drama s ne úplně předvídatelným koncem/ci. 5* za téma i příběh. Zpracování míst lehce pokulhává, ale je to víc než vynahrazeno dějem samotným. ()

Queendom

Něčím mi Disconnect připomínal Crash, jen mě to až tak nenadchlo, ale to spíš díky některým hercům a postavám (speciálně Paula Patton by si měla koupit hřeben a vykašlat se na herectví). Moc se mi líbil nápad - je fakt, že v e-době žijeme už dlouho, ale podobnej film na téma vlivu a důsledků našeho chování a jednání v ní jsem ještě neviděla. Hodně, hodně, hodně silný čtyři. ()

gicous

Disconnect je moderní film, který používá staré a osvědčené vyprávěcí metody, aby upozornil na soudobé problémy týkající se moderních komunikačních technologií. Po všech stránkách se jedná o povedený kousek, který je příběhově propracovaný, herecky dobře obsazený a emočně dostatečně bohatý. 8/10 ()

MickeyH.

Skvěle zinscenované drama o stavu současné společnosti a o vlivu virtuálního světa na ni. Scénář a režie na jedničku, herecké výkony jakbysmet a kamera skvělá. Občas jsem si říkal, že už se to moc táhne, ale hned záhy jsem pochopil režisérův záměr. Příběh se cca 90 minut držel u země (až na vyjímečné okamžiky) a v závěru mistrovsky vygradoval (vynikající nápad se slowmotion) a následně se opět utlumil. Jednotlivé dějové linie byly perfektně prolnuty a celý film měl hlavu i patu. Nemám nic proti ;-) ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka