Psychologické drama sleduje několik propletených příběhů, které spojují následky nesprávného použití moderních technologií. Jde o hořkosladké podobenství toho, jak mohou selhání v komunikaci ničit naše vztahy. Tvrdě pracující právník, který neustále visí na telefonu, si nedokáže najít čas na komunikaci s vlastní rodinou. Odcizený pár používá internet jako prostředek k úniku z jejich dávno mrtvého manželství. Ovdovělý bývalý policista se usilovně snaží vychovat nezdárného syna, který trápí svého spolužáka kyberšikanou. Ambiciózní novinářka vidí svou životní příležitost v sepsání příběhu o dospívajícím chlapci, který vystupuje na internetových stránkách pro dospělé. Jsou to cizí lidé, sousedé i kolegové, jejichž příběhy se protínají v tomto strhujícím dramatickém thrilleru o obyčejných jedincích, kteří zoufale touží po lidském kontaktu. Film zkoumá následky používání moderních technologií i to, jak tyto technologie ovlivňují a určují naše každodenní vztahy. (HBO Europe)

katuuuska

Po dlouhé době konečně film, co za něco stál. Spousta lidí si bohužel neuvědomuje, co všechno obnáší za rizika být online. ()

Scandium

Velice zajimavě pojatý snímek ktery se snazí vtestnat co nejvice informaci a moznych i nemoznych situaci do co nejkratsi doby. Neco pusobi az moc absurdne a kycovite, presto i uveritelne coz asi zarazi nejvic. Dnesni doba preje technologiim a zrovna u te kybersikany bych to videl na celkem velky rust, mozna u nas to jeste neni tak rozsirene jako v USA ale myslim ze se tam pomalu priblizujeme...pokud bych to mel shrnout tak snimek ma rozhodne co nabidnout, jde jen o to co si z toho pak divak odnese. Da se na vse divat z mnoha uhlů. 80% ()

dzberry

No do prkvančic... Takhle vysoké hodnocení za vztyčený varovný prstík, který nás má každičkou upocenou vteřinu upozorňovat na to, že je sakra dobrý dávat si bacha na netsvět a jeho nástrahy(?!?)....uuuuuuuffff...jako kdyby mi někdo radil, že je fakt lepší vybrat si na veřejných záchodcích tu kabinku, ve které najdu i hajzlpapír...zpomalovačka v závěru mi zrychlila tep, taktéž zvedám prstík – ten prostřední... ()

coarser

No ty kjávo! Roztahanej začátek, pak gradace, pak gradace a pak zpomalená gradace! Po tomhle kousku aby člověk skoro přestal používat google a všechny jeho fičury. Takže si vypněte automatickou synchronizaci a děte na to! ()

RafaKrakal

Jedním slovem dokonalost. Film zabývající se jednou ze základních problematik současné doby, a to nástrahami virtuálního světa, je skvostnou mozaikou tří na sobě nezávislých příběhů, kdy každý příběh poskytuje svůj originální náhled na dané téma. Závěr sice trochu přehrává a sází na efekt, ale nezkazí celkový dojem z filmu, jemuž pro jeho originalitu, spád a brilantní herecké výkony nejde dát méně než 5 hvězd ()

Kortexo

Internet v tomhle filmů fyzicky zabijí, krade, a ničí životy lidí.Tohle by se mělo povinně pouštět na školách... ()

Ukrizku

Dramatická připomínka fatálních důsledků virtuální reality, o kterých všichni víme, ale neumíme jim včas zabránit. Dnes si řeknu, že zítra si s dětmi o internetu promluvím, ale neměly by tohle vlastně vidět? ()

Karda

Téma nosné,ale mnohem lepší a temnější zpracování najdete v Black Mirror nebo Cyberbully . Dobře natočeno ,ale na mně moc po povrchu. Dovolím si poznamenat SPOILERově: Až moc happyendové. ()

Bigfuckman

Povině zavést předmět gramotnosti na internetu! U starší generace hloupost a stupidita, u mladé zas naivnost a drzost. Všichni chcou to samé! Jen aby je někdo miloval a porozuměl jim! Jen se obávám, že internet není na to ten nejlepší prostředník! ()

subic

No tak ti nevím, nějak se mi nevybavuje jiný film o následcích kyneršikany. Já už jsem to kdysi viděl a to je takový ten film, který nenechá prakticky žádnou paměťovou stopu. Ono se v podstatě něco začne dít až tak v posledních 20i minutách, do té doby je to jen takové táhlé blátíčko. Ono to je vážné téma, tak co to chtělo? ()

Hemlock

Nádherná ukázka úpadku dnešní společnosti a především pak mládeže... V dnešní době internetu a kdejakých fuckbuků a instantních gramů chujovin už pro starou dobrou šikanu skoro není místo. Zlaté to časy, když se zařezávaly spoďáry, pochcávalo ve sprše, rvaly hlavy do hajzlů a u těch echt andílků či debílků co vyčnívali z davu nezbylo nic jiného, než nějaký ten výchovný pohlavek nebo kopanec do prdele - mělo to něco do sebe, vždyť většina těchto zamindrákovaných dětiček směřovala své kariéry za katedru nebo do politiky a to pak mohli vracet úder celému nespravedlivému světu pěkně z ostra. A teď zasraná kyberšikana, asociální přátelství a netík kde je takřka vše způsobuje, že děcka místo toho aby létaly po venku, sedí doma u elektroniky, tloustnou a dementní, puboši místo získávání prvních erotických zkušeností doma masturbují u porna všeho druhu a rodiče jen z povzdálí sledují, jak jim doma rostou negramotní asociálové... Toto vše + skvělé herecké výkony naleznete ve filmu Odpojit. Snímek je tak reálný, až zamrazí a ke konci jsem už nejen sledoval, ale i znechuceně přikyvoval - takže 75%. ()

mrclTV

Inštruktážny film pre tých, čo nevedia, čo všetko zlé sa prostedníctvom internetu dokáže: dostať z človeka citlivé informácie alebo ako ho o*rať či pošikanovať. Pre tých čo nevedia o virtuálnom svete abolútne nič, to je možno zarážajúce, pre nás ostatných je to dosť priemerný film. Ďalšia z tých "sociálnych drám o reálnych problémoch", v ktorých rodičia niečo podcenia a potom to idú riešiť na vlastnú päsť. Presne niečo, čo dáva Doma alebo niečo podobné v nedeľu poobede. To, že vo filme hrajú známejšie tváre nič nemení. ()

Tominni

Výborný film, kde internet hraje hlavní roli a není to role zrovna hezká. Pohled na to, kam až to může zajít, jak snadno může dojít k šikaně a ublížení, jak se dají zneužít data. Realita v čisté podobě, která ničí rodiny a vztahy. Tady není nad čím váhat, film si zaslouží plné hodnocení a povinné shlédnutí. Znovu a znovu. ()

DJ Kritik

Je dôležité sa vedieť zastaviť. Človek má tendenciu robiť toľko vecí, aby zabezpečil rodinu, stihol urobiť prácu, dokončil niečo pre priateľov a pod. Ale niekedy je viac vedieť sa zastaviť a porozprávať sa. Tento príbeh poukazuje na dnešnú dobu v troch nezávislých smeroch, ktoré využívajú modernú technológiu, či už na šikanu, reportáže, sex po internete, fishing. Každý príbeh je dotiahnutí do dramatického konca, ktorý mi pripomenul film Crash  ()

PlysovyMacko

Film o negatívnych stránkach internetu. Mozaika postáv, ktorým online komunikácia niečo vzala. Výborne napísaná dráma s realistickými príbehmi aj postavami. Dianie vyeskaluje do násilia a happy endu sa každý nedočká. ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka