Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema (Russell Crowe) ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém (Anthony Hopkins). Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina (Ray Winstone). Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na „nové" Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít. (CinemArt)

eye candy

Jeden z nejstarších příběhů lidstva, který se objevil již v Eposu o Gilgamešovi je díky své apokalyptické tematice ideálním materiálem pro dnešní dobu efektů bez hranic. Aronofsky je rozhodně osobitý režisér a dokazuje to i v tomto případě. Tímhle filmem se totiž nezavděčil nejspíš vůbec nikomu. Křesťanům asi těžko (pro ně to bude zřejmě dosti kontroverzní počin, na druhou stranu, co pro ně není kontroverzní), milovníkům přímočarých katastrofických snímků asi taky ne a ani jako drama Noe nijak zvlášť nefunguje. Líbila se mi atmosféra na začátku filmu, Noeho vize byly udělány pěkně, hezkých time lapse sekvencí není nikdy dost, naopak mi nesedl odklon od komorního dramatu k přihlouplému fantasy blábolu v druhé části snímku. Postava Hopkinse byla zbytečná a docela dost mě srala, podobně jako všichni Noeho haranti. No Aronofsky prostě příliš nepolemizuje a tlačí to hlavně přes vizuál. Asi bych si tento příběh užil víc, kdyby z něj udělal R.Scott dalšího Gladiátora, nebo Malick nějakou tichou vizuální meditaci k zamyšlení. ()

Ogen

Nemám rád náboženské filmy a ani náboženské věci nebo cokoliv kde je slovo náboženství a církev... Ovšem tenhle film měl skvělý střih a dvě hvězdičky jsem dal za scény které nazývám: Od začátku. Kde během několika minut proběhl počátek lidstva až k vraždění kde bylo několik vojáků naší doby, tahle scéna byla z celého filmu nejhezší a nejlépe udělaná. Jednu hvězdičku si zaslouží i herci samotní. ()

filmmovier

Bod číslo jedna: ta Emma je skutečně působivé stvoření, která v tomhle filmu překonává naprosto všechny (možná kromě Russela Crowa, ale i přesto je to to nejlepší, co tenhle film nabízí - a navíc se mi opět potvrdilo, že je film od filmu hezčí). Její výkon je opravdu strhující a emotivní, Ila je jistě náročná role a Emma si ji střihla bravurně. A Russel Crowe byl taky fantastický, jako ostatně vždy, ostatní jsou jen průměrní. Ale už dost řečí o Hermioně a pojďme k filmu. Zatímco po herecké stránce je to chvalitebné a po vizuální vynikající, po příběhové stránce je to horší, průměné, nevyrovnané, obzvlášť v prostředku. zato druhá polovina je strašně působivá. Darren Aronofski je prostě velice zajímavý režisér a Noe velice složitý film. Mix fantasy, dramatu a katastrofického filmu spíše nefunguje, ale nepůsobí to špatně, protože převládá drama a chvílema to docela dost brnká na nervy, takže se na to dá dívat a docela to na mě tím pádem zapůsobilo, vlastně jsem to čekal slabší, takže mě film překvapil. Těsně nad průměrem, docela zajímavý velkofilm pro náročné diváky, na který se určitě ještě podívám. A mimochodem, Emma ať žije, je luxusní. Hermiona budiž (téměř) zapomenuta. 75%. CZ dabing: díky za Anežku Pohorskou a Jiřího Schwarze. ()

Laerry

Kdybych byla věřící a záleželo by mi na Bibli, tak bych se asi tímto filmem urazila... Takhle ho musím brát jako přemrštěnou fantasy, která postrádá jakékoliv logické zákony čehokoliv. Ale je fajn si myslet, že nějaká nadpřirozená bytost vyřeší všechny globální problémy jednou průtrží mračen a Země je pak očištěná od všeho zlého. Jak jsem už napsala: čirá fantasy... ()

Mr.Ripley

Noe je krásným příkladem ztráty režijního rukopisu, který je zaprodán studiu za značnou částku. Smutné, že tento "fenomén" postihl po Burtonovi dalšího mistra svého řemesla. ()

Motinski

Noe nepôsobi dobre ako celok. Začiatok je zaujímavý, no postupne mi prehnaná digitalizácia a vizuálne efekty začali vadiť. Keď sa dej presunie na archu sledujeme psychologickú hru medzi postavami. Až tam som začal citíť Arranofskeho rukopis. Akoby zrazu prišiel iný režisér a zmenil štýl z veľkovýpravného, mierne akčného a dobrodružného blockbusteru na osobnú drámu. Záver ale ničím neohúril a trochu mi aj vyfučal do prázdna. ()

tatanapope

Mělo to hezké zpracování z části se to i drželo té biblické předlohy , no ale byla děsná nuda , kdybych si k tomu nesedla 100% bych u toho usla a chvílema to bylo maličko přehnané a přeplácané , zkrátka dalo se to udělat i líp . ()

Vitow

Líbí se mi myšlenka předpotopní společnosti, která má svářecí technologii. Druhou polovinu filmu jsem dokázal přemýšlet pouze nad incestem. ()

kinghome

Podle tohohle filmu byl Noe největší kokot! Né vážně, na můj vkus až moc plácání blbostí o náboženství, jasně měl jsem to tušit, i jsem s tím počítal, ale bylo tam toho stvořitele až moc. První polovina byla docela nudná, nic pořádnýho se tam nedělo, nechápu, proč jeden z nejlepších režisérů přejde z božích filmů na takovou Hollywoodovou průměrnost, plný efektů a známých herců, který naprosto nevyužívají své herecké schopnosti. Anthony Hopkins a jeho borůvka byla fakt špatná. Ale zase tak nízko to hodnotit nemůžu, protože nějaké scény byli boží a docela nekompromisní, což se mi dost líbilo, taky jsem si oblíbil Logana Normana, jako Hama, kterej jako jedinej myslel a na jeho místě bych udělal naprosto to stejný. No nebudem si nic nalhávat, tohle je jednoznačně Darrenův nejhorší film, snad se co nejdřív vrátí k jeho klasickým úžasným filmům, tohle mu moc nesedí... Nejdřív to byli 3*, ale doteď mě ten film hrozně sere, nechápu jak může bejt nějakej film s tolika hvězdami, kterej se mi tolik hnusil, to tu snad vážně ještě nebylo. ()

arbitr

Můj první celovečerní film ve 4Dx. Nevybral jsem si dobrý film. Ne z hlediska jeho kvalit, ale tenhle se prostě do tak moderního kina nehodí. Všechny ty efekty spíše rušily v myšlenkově bohatém díle pro náročného diváka. Vizuál filmu byl důležitý, ale když si odmyslím ty padlé anděly, digitální zvířata, skutečnou archu a post apokaliptický svět před i během potopy, zůstane lidský příběh o vnitřním boji mezi dobrem a zlem. A vzhledem k jasnému poselství, které z toho vyplývá, děkuji Darrenovi, že tento film natočil, i když podruhé si ho více vychutnám v klidu domova a bude mě k tomu stačit tv projekce v originálním znění. ()

Samuel7

Od Noema jsem mnoho neočekával, avšak byl jsem velmi mile překvapen. Tento biblický příběh si skoro nedokážu představit zpracovaný lépe, líbila se mi celková stylizace, moderní pojetí náboženství (záběry z vesmíru, evoluce) a aktuálnost různých poselství. Mansellova hudba byla místy velmi působivá a některé scény skutečně dramatické. Na tento typ filmu jsem se dočkal překvapivě propracované psychologie postav. Navíc mám rád zvířata, takže obzvlášť na konci u zvířecích rodičů a jejich mláďat jsem se mohl opravdu kochat. A "Hermionina" řeč na konci byla velmi pěkná. Jeden z těch filmů, který se prožívá dost subjektivně, jak je vidět i z různorodých hodnocení. Chápu možná dokonce i 2 hvězdičky, i když jak jsem řekl, opravdu nevím, jak by toto téma mohlo být zpracováno o mnoho lépe. Rozhodně se nenechte odradit spíše průměrným hodnocením a přesvědčte se o kvalitách tohoto filmu sami. ()

Mrkvič

Strašně těžké hodnotit tohoto řezníka z archy. Na jedné straně nádherná a zajímavá stylizace spolu se vztahy všech přeživších, na druhé straně téma a některé kulervoucí momenty. Kulervoucí mi přišla uplakaná Jennifer Connelly, které jsem to nedokázal uvěřit. Přišlo mi to příšerně přehrávané a nejraději bych ji vyhodil z archy. Logan Lerman je také velkým mínusem a měl zůstat u svých Percy Jacksonů (jeho Charlieho tajemství mám ale naopak rád). Proti nim vyžraný (ve filmu vegetarián což je jedna z kulervoucích věcí) Russell Crowe, na kterého ale nedám dopustit a byl opět skvělý. Na Emmu se dobře dívá, ta ani hrát nemusí (ale hraje). Rozpory s Biblí jsou skvělé. Ty zachraňují první polovinu filmu. Takže pro náboženské fanatyky film asi moc nebude. Možná ale právě není ani pro masožrouta a zarytého ateistu, jako jsem já. Nabízí se otázka: pro koho ten film teda je? Pro střední proud, kterému stačí ta jasná metafora. ()

A.L.E.S.

Už dávno jsem pochopil, že film, kde hraje 150 tisíc lidí, je snímán z velké části shora a je spousta vody, nemusí být zrovna super dokonalý. Přiznám, že v tom hraje roli moje zaujatost - jsem přísně vědecky smýšlející ateista a věřím maximálně ve svůj rozum, nikoliv na povídačky o tom, že jakýsi pán lusknul prstem, během sedmi dní se všechno objevilo a ten samý pán má tu moc zase všechno zlikvidovat. Rovněž povaha postav v Bibli je sporná, ta tedy byla věrně přenesena do filmu. Místy se mi chtělo spát, ba dokonce zvracet z toho, jaká to jsou nechutná jatka. A nezachrání to ani Emma Watsonová ani Sir Hopkins. Nemusel jsem vidět ani obsah ani trailer, film splnil má očekávání. Jen lituju, že jsem se nechal přemluvit a mrhal svým časem. Jednu hvězdičku za to, že to stálo spoustu peněz. ()

Johnny.ARN

Aronofsky nesklamal. Vizuál, charakterovka, myšlienky všetko top. Film veľa vecí vysvetľuje, veľa toho pridáva a je obohatený o neskutočne podmanivú hudbu. Crowe čo by Noe je perfektný. Psychopat, ktorý až do zlomového momentu, tesne pred koncom, si ide svoje, je nekompromisný, vie čo má robiť. Zahral to vážne skvele. Bol to vážne pilier, na ktorom celý snímok stál. Po vizuálne stránke taktiež vysoko nad štandard. Efekty, zvieratá vyzerali fakt dobre. Čo sa týka myšlienok, je jedna ústredná, ktorá sa tiahne celým filmom a potom je niekoľko vedľajších. Preto ako je u Darrena zvykom, jeho filmy nestačí vidieť iba raz, aby ste všetko absorbovali. Dialógy trochu za tým zvyškom zaostávali, ale na druhej strane ponúkali priestor na zamyslenie sa. Čo sa týka obsadenia, trochu hollywoodske, ale o to lepšie zahraté. Náročný na pochopenie, krásny pre oči a uši a určite sa ho oplatí vidieť. 4 z 5 ( Kino Dukla, Svidník ) ()

KanjiVital

Problém tohoto filmu spočívá v tom, že je naprosto žánrově rozkolísaný. Dočkáme se akčního sci-fi s kamennými Transformers, psychologického thrilleru (kde namísto běsnícího Jacka Nicholsona z Shining pobíhá zabiják dětí Russell Crowe) a na závěr rodinného dramatu, jež vyústí do patetického závěru s rádoby morálním poselstvím. Cením si Aronofskyho snahy zpracovat starozákonní látku po svém, ale zároveň doufám, že bude mít pro příště natolik omezený rozpočet, aby dokázal udržet svůj hormon na uzdě. Noe je totiž pouze dobře natočený televizní biblický film, což je k velikosti jeho tvůrce (myšleno Aronofskyho) zatraceně málo. ()

viperDavid

Mírně despotický hlavní hrdina se docela povedl. Docela mě překvapila i Emma Watshon o její kráse nepochybuju, ale když brečí tak to vypadá jak kdyby polykala hovna. Příběh je typický a bůh za sedm dnů vyprdnul zemi, mi ji zkurvili a tak se začne odznovu. Ale jinak to nebylo tak špatný. Archa se povedla, herci taky. Docela zábavné ()

ivan_drago

Pěkně stylizovaná fraška na základě nejsmyšlenějšího sci-fi románu na světě jejíž věrnost nemohu posoudit neb jako zapřisáhlý ateista jsem onu vychvalovanou předlohu nečetl… V první polovině vcelku nudný průvodce stavbou nákladní lodi se postupem času mění v rodinné drama o zachování lidského druhu… No, POZOR SPOJLER DÁL NEČTĚTE, Russell nakonec vyměkne a dá lidstvu šanci… Ještě je to říznuto jakýmisi prapředky Transformerů… ()

Avathar

Tak pre mňa len efektné pozlátko, bohužiaľ. Rozhodne to ale nie je zlý film. Ak by sa celý niesol v znamení druhej, pochmúrnej, stiesnenej polovice (dianie na arche), mohla to byť pecka. Takto je to... no proste zvláštne. Prvá polovička postapo fantasy a druhá psychologická dráma. Obe sú síce zvládnuté okej (hoci v light blockbusterovom háve), ale vzájomne sa bijú. Akoby Aronofsky chcel natočiť hĺbavý film po vzore FONTÁNY, ale niekto mu do toho furt rýpal a tak sa museli pridať zbytočné popcorn prvky (fight padlých anjelov s ľuďmi, zbytočné vysvetľovačky...). Výsledkom je nevyrovnaná jazda, miestami fascinujúca, miestami až povážlivo nedotiahnutá (vzťahy medzi postavami, konkrétne Chám a Na’el, Matuzalem a jeho uzdravenie Ily...). Herci sú však výborní, spomínaná druhá polovica graduje slušne (ale nalejme si čistého vína: Darren vie zatlačiť OMNOHO viac) a záver len podčiarkuje celkovú ambivalentnosť toho celého. Celé to mohlo byť omnoho temnejšie, psychologickejšie, komornejšie, provokatívnejšie... Noe mohol skutočne psychicky trpieť tým, že to čo sa vlastne deje je genocída, mohol viac pochybovať o tom či je to skutočne správne, skrátka potenciál tam podľa mňa bol obrovský. Neviem, snáď som od projektu, ktorý Aronofskeho (podľa jeho slov) lákal svojou témou už od detstva, čakal väčšie žrádlo. Alebo si to takto predstavoval od začiatku a film presne zodpovedá jeho vízii? Neviem, nesedí mi to naňho. P. S.: Čítal som aj komiks, ktorý podľa scenára Aronofskeho a Handela nakreslil Niko Henrichon a v určitých momentoch mi príde lepší ako film (možno hlavne vďaka úžasnej kresbe), ale po obsahovej stránke stále tak nejak... prázdny. Rozhodne ANI ZĎALEKA nevyužívajúci potenciál látky a fantázie autorov naplno. Asi tak nejak by som ohodnotil aj film. ()

FaceMan

Noe nie je až taký veľkolepý, ako sa snaží byť. Chodiaca horda šutrov,kt. dáva dole ľudí. "No čo si viac priať?" Takto som si to teda určite nepredstavoval. Prekusnem tie šutre a mám z toho zaujímavú prvú hodinu. Druhá hodina som si myslel že už ani neprejde. Horko ťažko sa Noe doplazil do cieľa a ja si zajtra nespomeniem ani že som niečo takéto vide. Slabé dve hviezdy. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Aronofsky si vybral svůj další film

Aronofsky si vybral svůj další film

16.04.2016

Darren Aronofsky (Fontána, Wrestler) nám naposledy představil biblické drama Noe a příští rok konečně uvidíme jeho další film. Jak se bude jmenovat? To zatím nevíme. V příběhu o mladém páru, jehož… (více)

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Emma Watson nepřítelem státu