Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema (Russell Crowe) ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém (Anthony Hopkins). Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina (Ray Winstone). Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na „nové" Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít. (Cinemart)

frbulka

Od pátku, kdy jsem film viděla, se ve mně perou dva protichůdné pocity. Jeden je rozpačitý, jestli tak zmodernizované, fantaskní a akční provedení biblického příběhu není už příliš - osobně jsem nemohla "vydýchat" Posly, zvláštní počítačově upravená zvířata a až fanaticky bláznivá byla Noemova "posedlost" ke konci plavby na arše. Přes to vše však ve mně převládá pocit nadšení - zhýralost doby ze snímku přímo srší, vydrancovaná a šedá krajina odráží prázdné a zkažené duše lidí tehdejšího světa. Paralela se světem dnešním mi přišla více než výrazná, stačí si přečíst denní zprávy...Ač film není rozhodně ukázkou tradičního zpracování tak vzácné předlohy a bude pravděpodobně kriticky nahlížen zvlášť čsfďáky z řad katolíků, mně jako jednomu z nich filmové buňky uspokojil.. ()

guri

S Aronofskym to mam tazke - jeho filmy mi bud velmi sadnu, alebo skoro vobec. Noe spada jednoznacne do druhej kategorie. Nie je to nic ine ako dve a stvrt hodiny trvajuca uzivana nuda, ktora neobsahuje absolutne nic, co by moju pozornost ako divaka strhlo co i len na chvilu. Aku-taku sancu som daval aspon samotnej potope, no tych 5 minut ubehlo dost rychlo (mimochodom, na filme vobec nie je badatelny ten rozpocet) a kvalitou takisto velmi neoplyvala. Nadej vzbudzovalo este herecke obsadenie, avsak to vyzera ovela lepsie na papieri ako vo filme - najviac priestoru dostal, logicky, Crowe, ten sa vsak tvari po celu stopaz este viac znudene ako ja pri sledovani filmu. Darren, tentokrat sme si velmi nesadli. ()

bararich8

Nuda, opruz, neskutečně únavné. Herci byli v pohodě, ale onen příběh a jeho provedení to je jiná, První půlka neboli ono cestování bylo takové podivné, kamenní obři toporní (ty podivné animace v celém filmu byly asi záměr, doufám tedy). Noe vlastně nakonec nic nestavěl, jenom si vydržoval obry jako otroky a pak nechal všechny nevinné lidi zemřít :). No prostě zvláštní. Korunu tomu nasadil konec, kdy je Noe nejdřív šílený a na lodi málem začne vyvražďovačka a nasledně se z něho stane opilec. A to přímo jeho si vybral bůh osobně? To už je na mě prostě moc. (Bibli jsem nečetl). 1,5*. ()

AxelWers

Neviem či moje hodnotenie 3* nie je aj veľa, ale 2* by bolo málo. Na prvý pohľad hrozná zlátanina, chaotický dej, pri ktorom som mal problém nezaspať (čo sa nakoniec aj stalo). Vo filme ma zaujali najmä dve pasáže: pád anjelov na zem (vizuálne veľmi pekne spracované) a boj o archu. Budem si to musieť pozrieť ešte raz. ()

dakarin

Darren točí temné filmy a možná rád posouvá význam a souvislosti historických jevů. Nic horšího s Russellem Crowem jsem věru neviděl. Padlí andělé zachraňují lidstvo, přijmou odpuštění a jsou vytrženi do nebe - tak tento guláš chutná předivně divně. ()

KafuR

Nějak mně chybí pod atributy filmu slovo "fantasy", protože dojem, že toto veledílo má s legendou společného více než jenom jméno, ospravedlňuje tak akorát pětka z dějepisu (nebo náboženství) na základní škole. Noe je možná až nechtěně zábavné vyprávění o tom, jak se jeden chlápek rozhodl postavit kocábku na základě jednoho bububusnu na zemi bez jediného stromu, a proto si musel na pomoc přizvat transformery a geneticky upravená semena a přitom doufat, že se vodní hladina nezvýší dřív, než stihne nahnat všechnu tu žužuverbež na palubu a dostatečně ji vykouřit, aby nám snad během plavby nevznikli nějací noví hybridi.. Jak říkám, srandy je tu víc než kopec, ovšem je také třeba upozornit na to, že Noe si občas myslí, že je Neo, tedy vyvolený rozhodovat o záchraně světa, takže se nedivte tomu, když mu občas budete mít chuť zakroutit krkem. ()

Hpatrik

Velmi rozporuplný film, míchající několik žánrů (fantasy, psychologický thriller, katastrofické drama, historický epos), obsazení mě upřímně příliš nenadchlo (snad kromě Russela Crowe), nejde o to že by to bylo špatně zahrané, spíš je to otázka sympatií a důvěry k jednotlivým hercům. No a to zpracování? Není to špatné, ale tahle Aranofskyho vize, na mě prostě příliš nezapůsobila, a to včetně té vizuální stránky. ()

J.M.Novak odpad!

Brutalni, ale vazne brutalni hovadina, ktera jeste k tomu trva pres 2 hodiny! Debilni namet, vsechno debilni. Bezmyslenkovity kycovity a trapny patos. Pozitivni je pouze zjisteni, ze jsme vsichni uz od prvnich lidi ochlastove se zalibou ve vine ;-) Bohuzel ani to na hvezdu nestaci... Skoda hercu, kteri se tomu zaprodali a hraji tam.. nekterych jsem si totiz i vazil! ()

Cryptkeeper

Poměrně dost chaotický historický "velkofilm". D. Aronofsky se měl podle mého ubírat čistě fantasy cestou a neklást důraz na Noa a příběh jak ho již známe,nebo naopak vycházet z předlohy a udělat vyloženě historický kousek bez veškerých kamenných bojovníků atp. Pak by to stálo nejspíš za více jak 2 hvězdy. ()

1Legend1

Neznám jak je to psané v Bibli a je mi to jedno, protože se mi to líbilo. Sice film nemá jasný směr, nemá skoro žádný posun, ale záběry a akce jsou skvělé, napínavé. Russel Crowe jako jediný podává výkon hodný za zmínku, kdy se jednu chvíli neví, jestli je vlastně kladná nebo záporná postava. Nějaké scény mi ale přišly jakoby dolepené a k filmu moc neseděly. Jak jsem řekl, kdyby se lépe skoordinoval jasný cíl, nějaká kostra, které se dalo držet během filmu, neměl bych problém s 5*. 80% ()

redwik

Dlho som sa k tomuto filmu odhodlával a pravdu povediac, pustil som sa doňho s troškou odporu. Z filmov od Darrena Aronofskeho, ktoré som videl (Black Swan, Fountain, Requiem for a Dream) sa mi však páčil najviac - i keď tomu finálne hodnotenie asi nenasvedčuje. Prvá polhodinka filmu bola vskutku fajn, potom to šlo dolu vodou. Herecké výkony boli super, no ani to nezachránilo napríklad Jennifer Connelly od toho, aby som ju ďalej nemal rád tak moc, ako ju nemám rád už teraz. Na tejto "historickej" dráme je najviac smutný fakt, že do archy sa zmestili len po dve zvieratá z každého druhu, a nanešťastie pre jednorožcov, prišiel tam práve jeden homosexuálny pár - a to je dôvod, prečo neexistujú. Smutné. Veľmi smutné. Russell Crowe - Noah /:/ Jennifer Connelly - Naameh /:/ Ray Winstone - Tubal-cain /:/ Anthony Hopkins - Methuselah /:/ Emma Watson - Ila /:/ Logan Lerman - Ham /:/ Douglas Booth - Shem /:/ Nick Nolte - Samyaza /:/ Leo McHugh Carroll - Japheth /:/ Marton Csokas - Lamech /:/ Madison Davenport - Na'el ()

Jakubik

Darren začal brát drogy, o kterých nám skvěle povykládal v requiemu. Tady dostal trochu více penízků a vniknul z toho tuctový rádoby velkofilm. Co bych filmu připsal k dobru je ta depka která z toho sálá na míle daleko. To je ale slabý. Zbytek je průměr, který nenadchnul. Sečteno podrženo. Příště méně drog v režisérově hlavě pač mu moc nesvědčí a méně peněž aby nám opět ukázal, že i za málo peněz lze natočit lepší film než milionama na efekty který beztak tady vypadají jako v béčkách. Díky depce dávám tři jinak bez depky za 2… ()

rukay

Ó Bože za co nás trestáš?! Odhlédnu-li od příběhu - který ač daný, doznal taky nějakých moderních úpraviček koukám - stejně si nedovedu představit, že bych film chtěl vidět podruhé. Na rozdíl třeba od, podle mne skvělého, Exodu, s podobným námětem, je totiž Noe naprosto zoufale průměrný. Nebudu řešit jeho filosofický, či náboženský přesah, ale mně to celé přišlo absolutně nevýrazné, bez emocí a hrozně lineární. Jsou tu sice momenty protkané morálními dilematy charakterů, jenže i ty vyšly podle mého hrozně naprázdno. Hodně to bude tím, že v celém příběhu mi zcela chybí postava, s kterou bych se mohl ztotožnit a jejíž vnitřní motivace bych chápal. 2** dávám jen pro námahu herců, kvůli které to nechci zcela seřezat... ... PS.: Znovu se mi potvrzuje, že Aronofsky je dost přeceňovaný. ()

Porp

Čože Aronofsky? Ten čo natočil Fontánu a Requiem za sen? No dobre, odpúšťam mu. Je to celkom stráviteľné na lenivé nedeľné popoludnie pred televízorom, keď človek prepína medzi F 1, futbalom a občas kukne aj niečo z Noeho. ()

Biopler

Film je na ploche cez dve hodiny pozerateľný len vďaka Croweovi, ku ktorému opäť skvele zapadla jemná Connelly. Režisér zmiešal dokopy biblický príbeh s násilím, pridal čudesných kamenných obrov podopretých príbehom o ich smiešnom osude, digitálnu zverinu, hmyz a kolosálny koráb, ktorý je z toho gulášu graficky najlepšie zvládnutým. Nepáči sa mi ak sa symbolické príbehy, v tomto prípade hriech skrz vzťah hada a ženy, zobrazujú polopatisticky a celé to vyzerá smiešne, navyše ak sa to viackrát opakuje. Samotný Noe je vykreslený rozporuplne a zahraný dobre hlavne skrz činy, no jalový scenár ho viac nedovolí predstaviť. ()

kluzo

Za mě je ten film příliš fantasy a celkem nudně udělaný. No, co už ale v Bibli fantasy není, že. Chyběla mi tam nějaká ta zpětná vazba, nějaké to ospravedlnění např. zbytečné smrti dívky, kterou si našel syn Noeho. Myslím, že když už tam byly chodící stromy, nějaký ten Bůh (aspoň v nesporných a jasných náznacích) by se v tom taky ztratil. Vždyť je to proboha příběh z Bible, tedy skutečnost. ()

helraiser

No jako sorry, ale čekal jsem tedy mnohem větší katastrofickou pecku. Bohužel samotné potopě světa je věnováno jen pramálo času a většinu času se v podstatě jen prokecá a to dost nezáživně. Vizuálně to je samozřejmě zajímavé a v určitých chvílých naprosto úchvatné, ale zbytek je docela slabota. Zklamán bude jak ten kdo čekal katastrofický film, tak ten kdo kvalitní náboženský film. Na půl cesty, ale dá se. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Aronofsky si vybral svůj další film

Aronofsky si vybral svůj další film

16.04.2016

Darren Aronofsky (Fontána, Wrestler) nám naposledy představil biblické drama Noe a příští rok konečně uvidíme jeho další film. Jak se bude jmenovat? To zatím nevíme. V příběhu o mladém páru, jehož… (více)

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Emma Watson nepřítelem státu