Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema (Russell Crowe) ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém (Anthony Hopkins). Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina (Ray Winstone). Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na „nové" Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít. (CinemArt)

inhotep

Darren podlehl sebeklamu o své genialitě, snad až Božství. Přehypovavaná a přechválená Černá labuť byla ještě poměrně výborná, protože měla Natálku, Milu Kunis, skvělou hudbu a balet. Dal jsem tomu 4 hvězdy. Noe je ale srágora, nic proti netradičním výkladům písma svatého, ale kamení enti by se hodily spíš do nějaké teen-adult ságy o vlkodlacích kouzlech a sexy upírce hledající sebe samu v šatnách na střední. Ostatně tamtéž by zapadl Hopkins (v tom filmu fakt nemá co hrát) a týpek z Precyho co krade blesky, ten už má s žánrem i zkušenosti. Crowe se snaží, ale v té digitální báchorce vypadá jako by permanentně trpěl zácpou. Moje zlatíčko Emička Watsonů vypadá sice jako z růže květ, ale co má dělat s postavou, která je plošší, než Hermiona (bez dvojsmyslu). k uzoufání nudná a prázdná báchorka s digitálními zvířátky a vodou, která bude zapomenuta do dvou hodin po zhlédnutí. ()

feszani.cz

Výtvarně a vizuálně skvělý film. Čekal bych spíš holywoodskou pompézní slátaninu, ale tohle mě fakt mile překvapilo. To, že se opět najde horda Verbal-Idiotů, kteří si tady budou vylejvat svoje bláboly a hodnotit dvěma hvězdičkama jsem věděl předem. Komu se nelíbil tenhle film je skutečně tupec... ()

macherano odpad!

To je teda dobrá kravina horšie spracovanie som už asi ani nevidel to malo byť scifi dobrí herci ale nemali čo hrať lebo to neboli ani polopravdy to je čistý mýtus ()

quido.morava

Když důraz na formu mnohonásobně převýší důraz na obsah, vznikne takto - podivně - nevyvážené, a k tomu ještě zbytečně dlouhé, filmové dílo. Téma je silné a nabízí opravdu nádherný prostor pro dobrý výkon. Zde bylo využito pouze sofistikovaných trikových a animátorských technologií, což biblická témata jistě vyžadují, nicméně zcela samoúčelně. V ostatních ohledech této příležitosti využito nebylo - škoda. ()

IndominusRex

Já jsem velice otevřený divák a dokážu skousnout ledacos, takže Darrenovo vizi bych klidně přijal, ale v dobrém jen z poloviny. Myslím, že Noe měl skončit přibližně v půlce, když se rodinka nalodila a započal chcanec. Pak už následuje jen jakési podivné rodinné drama, na které je asi málokdo zvědavý. Jinak chválím za zobrazení lidí jako těch největších prasat, to vždycky potěší a to myslím vážně. ()

Whiterose

Ne, ne, ne a ještě jednou ne! Opravdu se mi to nelíbilo a říká se to hodně těžko. Je několik důvodů, proč to mohl být skvělý film: a) téma - biblické příběhy jsou pro filmaře námětem par excellence, b) současné filmové technologie - ke zpracování potopy jako dělané, c) herecké obsazení - když máte Russella Crowa a Athony Hopkinse, tak to přece nemůže dopadnout špatně....a nebo může? Může a taky to tak dopadlo. Z biblického námětu nezůstalo skoro nic, snad jen ta archa a hodně vody. Dokonalých triků bylo jako šafránu - možná jen nástup zvířat do archy a turbulentní růst stromů. A ti dokonalí herci sice hráli dokonale, ale totální blbost. Co se asi honilo Russellovi hlavou, když z Noeho musel vytvořit náboženského fanatika s vražednými sklony. A úsměvná byla rovněž skutečnost, že zatímco Russell/Noe v průběhu děje notně zestárl, jeho žena zůstala stále mladá a svěží a bez jediné šediny. Mohlo to být skvělé ale vážně nebylo. ()

Rusttaf

docela by mě zajímalo, jak se na tohle kouká nějaký skalní věřící. Pro ně to asi bylo taky určený, ale podle Bible to moc není. Rvát do některých scén ještě evoluci a předčítat k tomu pasáže z knihy stvoření... no nevím. Podruhé bych to ani vidět nemusel. ()

hajdekr odpad!

Kdysi jsem slyšel, že největší zloděj je špatná kniha. A myslím, že to platí i pro špatný film. Dokáži si představit mnohem užitečněji strávené dvě hodiny života. Co se mi nelíbilo? 1. Děj, který je postaven z 99% na akčních scénách. 2. Kostýmy a rekvizity, které rozhodně nevystihují dobu, ve které se má příběh odehrávat (svářečské helmy, ženy v kalhotách apod.) 3. Herecké výkony - přehnaná až křečovitá mimika (často komická). 4. A především dialogy - věta o více jak dvou slovech je v tom filmu výjimkou. A obsah vět? Fráze a nic než fráze. 5. Nulová psychologie postav. ()

Indypindy

Do okamihu ako sa dostala Archa na vodu to bolo výborné. Melodráma okolo narodenia dieťaťa / detí bola už však zbytočná a dlhá. Vizuálne efekty a hudba Mansela boli bez chyby. Film treba vidieť viackrát. ()

rmar

Po všech předchozcích absolutně skvělých filmech jsem od Aronofského čekal víc. Stylem se Noe asi nejvíce blíží Fontáně, bohužel zde snaha vyjádřit nějakou hlubší myšlenku (ve Fontáně otázku věčnosti života a smrti, zde zkaženosti lidstva, touhy a chtíče) selhává. Russell Crowe, Emma Watsonová i Jennifer Connellyová se sice snaží příběh táhnout herecky, ale žánrová nejednotnost tu troskotá. Kromě zmíněných hereckých výkounů nutno pochválit i vizuál filmu, byť někdy počítačová zvířata působí nevěrohodně, asi by to chtělo méně detailů. Hlavním negativem je ale zmíněný mišmaš žnárů. Buď to mělo být nábožensko-filozofické fantasy, nebo naopak trošku ubrat z fantasy stylu a přidat psychologii (jako ve Fontáně). Když je to všechno dohromady, nefunguje to tak, jak by mohlo. Potenciál byl větší, Noe je ale na Aronofského spíše podprůměr a celkově bych ho zařadil do lepšího průměru. ()

sagana

Na víc jak tři hvězdy to nevidím, ani když se hodně snažím. Nejen že to v podstatě ani nebyl biblický příběh přesně podle originální verze, ale režisérova (a asi i kameramanova) obsese lidskými nozdrami (sem tam i se soplíkem) a bradavicemi na tvářích hlavního hrdiny, což oboje bylo předváděno v megadetailu někdy i víckrát během minuty, se opravdu dala vydržet jen s vypětím všech sil. Kdybych se víc soustředila, mohla jsem během filmu několikrát přesně spočítat kolik chlupů roste Russellovi ze které nosní dírky. Ale možná jsem už příliš odrostlá dorostenka, než abych podobné inovace jaksepatří dobře chápala a ocenila. :)) Kamenožroutští transformeři mi taky do biblického příběhu nesedí. Takže: tohle opravdu never more!!! ()

Lalaith22

Film u kterého si fandové speciálních efektů přijdou na své. Jeden z prvních filmů, který se zaměřoval především na detaily obličejů, proto je potřeba si na něj nejprve zvyknout. Střih, obří hlava Russela Croweho, střih obří hlava Hopkinse, střih shainy spešl efekt. A tak pořád dokola. Od začátku filmu si ale člověk musí klást jednu důležitou otázku. Jak můžeme být Russell Crowe tak vyžraný, když je prakticky vegan a jí jen kořínky? ()

APLSMLS

Těžký koukání, moc těžký. Ale pokud tu tíhu spolknete, hodně to přinese. Po letech jsem to zkusil podruhý a tu jsou dojmy: Začnu zlehka a to krásným vizuálem, kterýsi dává záležet s klasickými panoramaty, přírodou i zvířaty, tak i těmi netradičními, jako Noeho flashbacky s hadem a jablkem nebo vize o vzniku světa doprovázející jeho vyprávění z úvodu Bible. Herectví super, Hopkins, škoda že jen vedlejší, v krásný roli mudrce, co se moc těší na svou jahodu, Crowe jako železně neoblomnej alfa patriarcha a Hermiona jako silná a přitom citlivá snacha tomu vévodí. A teď ta děsuplná, nestravitelná message... Pokud byste biblický příběhy chápali placatě a povrchně, v podstatě by bylo vyznění většinu stopáže že člověk je hnusnej virus (což řada scén Kainových potomků dotvrzuje) a vlastně zvěstuje sebenenávist k vlastnímu druhu za jeho disrespekt k přírodě, tudíž se může jevit, že tu Aronofsky tlačí nějakej bohabojnej-enviromental friendly-vegan-self hate koktejl. Jenže to taky můžete intepretovat trochu šablonovitěji, že nesledujete nějaký skutečný historický předchozí lidi, nýbrž je to metafora toho, že starý a parazitující vždycky musí uhnout novému a blahodárnému, protože první rovná se smrt a druhý rovná se život. Právě polemika o tom, zda si tu pro svou temnotu zasloužíme pokračovat, je velice on point a nutná si položit, a film i přes svůj hnus a děs nakonec dochází k závěru, že ano, zasloužíme, pokud to bude čistej záměr a vedle lidskýho ega tam necháš trochu prostor pro to nevyzpytatelný hybatelno navíc, ať už ho chceš chápat hardcore nábožensky nebo jakkoliv jina -, jednoduše pro vědomí toho, že víme hodně, ale nevíme dost a určitě nevíme všechno. To je težká existenciální psychospirituální krize, a fakt, že jí relativně mainstreamovej film (kolikrát snímek připomíná LOTRa?) dokázal poměrně srozumitelně a dostatečně nejen vyložit, ale i rozřešit, je obrovskej výkon. Oproti Starýmu Zákonu se tu hodně přidalo, něco změnilo, ale vcelku to tomu neublížilo, protože to nikdo neodflákl a udělal si domácí úkol. Snad jediná výtka, kterou mi nejde zkousnout - pokud sledujeme 10 generaci od Edenu, jaktože už lidstvo stihlo průmyslově vyplenit a zamnožit celej svět, když nám se to tu nedaří ani 2 tisíce let poté? ;) ()

Konev odpad!

Větší slátaninu aby pohledal. Když už si autor vzal za cíl natočit něco o Noemovi, tak si předtím mohl aspoň přečíst Bbli. ()

Muffin

Já asi chápu, že film mnoho lidí neoslovil, protože ta cílovka se těžko hledá. Já cílovka jsem z několika důvodů. Jsem věřící, ale nejsem háklivý, když někdo příběh z Bible zpracuje volně, pokud zachová dobrou myšlenku. Zároveň mám rád fantasy, takže mě ty fantasy prvky spíš bavily. Ale co hodnotím velice kladně, je poselství. Člověk ve snaze rozumět Bohu, se stává krutým. Viz všechny historické náboženské excesy. Nicméně film ukazuje, že skutečná láska je silnější než lidská dogmata o Bohu, která si lidé vymysleli a která ani nejsou biblická a Bůh je nikdy nezamýšlel. Jinak film původní verzi nijak nesnižuje, spíš na pozadí tohoto známého příběhu, přináší příběh další. Jinak herecké výkony a hudba patří ke špičce. ()

Booxtronic

Noe je pro mě hodně rozporuplný film. Na jednu stranu se mi velmi líbily efekty, epické scény a nápad s kamennými obry, na stranu druhou příběhové odskoky od předlohy mne občas vyváděly z rovnováhy. Nejsem věřící a nevadí mi, když se film nedrží předlohy zuby-nehty, ale tady už mi to v některých momentech přišlo jako zbytečná honba za zpestřením už tak dost epického příběhu. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Aronofsky si vybral svůj další film

Aronofsky si vybral svůj další film

16.04.2016

Darren Aronofsky (Fontána, Wrestler) nám naposledy představil biblické drama Noe a příští rok konečně uvidíme jeho další film. Jak se bude jmenovat? To zatím nevíme. V příběhu o mladém páru, jehož… (více)

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Emma Watson nepřítelem státu