Bývalý zločinec Jacob Sternwood je donucen opustit svůj islandský úkryt a vrátit se do Londýna, kde se jeho syn zapletl do zpackaného loupežného přepadení. Detektiv Max Lewinsky ihned ucítí šanci, jak muže, kterého dlouhá léta neúspěšně pronásledoval, konečně dopadnout. Když se ale ocitnou tváří v tvář, začnou odhalovat mohutné spiknutí, které může stát oba protivníky život. (Bontonfilm)

Terva

Zelené podsvětlení příběhu a hodební doprovod navozuje celkem deprimující atmosféru. CITÁT - Drž se dál od toho svinstva............ Je to zamotané, ponuré a smutné. CITÁT - Proč jsi mě tentokrát nezabil??!!! Konec je ovšem dobrý. Nějak jsem nepochopil ten čupr český překlad názvu, za to bych dal někomu pěstí. ()

Marsik

I přes přiměřenou stopáž 90-ti minut si film nedokáže diváka moc získat. Navíc McAvoy je takový zvláštní herec, který mě osobně sympatický není. Mark Strong je ovšem jiný kafe. Charismatický herec, který jako jediný upoutává ve filmu divákovu pozornost. Silné chvíle střídají ty slabé, ovšem těch slabých je bohužel víc. Na britské poměry sice celkem slušná záležitost se zajímavě pojatou akcí, ale zkrátka ten pověstný americký tah na branku to prostě postrádá. Zároveň ale nevylučuji v budoucnu opáčko. Jinak český překlad je tragický (Chceš pěstí?), to se fakt směju. 66% ()

FFilipCZ

Zvláštní děj, který mě vůbec nezaujal, místy až nudil. Akční film, kde si akčních scén zrovna dvakrát moc neužijete. Nuda, ruce pryč. ()

Kryton

Milý český distributore dej si sám pěstí. Kdo sakra vymyslel ten překlad? Nemá to ani nic společného s filmem a evokuje to céčkové blbosti, které dávají na TV Barrandov. Punch lokace, která právě hodně souvisí s filmem a jeho závěrem. Film mě hodně překvapil. Žánrový akční thriller s pěkným vizuálem (zelený filtr), který si libuje ve velkých scénách. Pokud tu někdo předhazuje Nelítostný souboj, pak by se měl vzpamatovat. Tohle nemá dvojici Niro-Pacino a samotný příběh je také jiný. McAvoy-Strong si sedí dobře a jejich nesourodá dvojice tvrdý polda-starý kriminálník také šlape dobře. Nejprve si jdou po krku, aby pak nakonec museli spolupracovat. To je rozhodně jiné než Heat od Manna. Velkým plus filmu je jeho délka. Já se bavil a celou dobu vydržel až do konce. Hodnocení OST: Vkusný a tvořící náladu. 7/10 ()

maddy

Keď sa veľmi chce, a pritom to nejde ....režisér Creevy síce vie, čo chce točiť, bohužiaľ jeho produkt je len béčková britská variácia na hollywoodske akčňáky/thrillery. Namodravých kamerových filtrov je až príliš, ich používanie je prehnané až tak, že aj návšteva babičky pôsobí „ultra cool“, keď si k tomu pripočítame zbytočne prekombinovaný príbeh, do ktorého sa mieša politika a nezáživné až otravné vedľajšie postavy, tak ku konci už je naozaj úplne jedno kto, čo, kedy, ako a prečo. Navyše dopracovať sa s otvorenými očami až k záveru môže byť dosť komplikované vďaka nevyváženú tempu, ktoré strieda bohužiaľ len pár (aj keď celkom solídnych) akčných scén s nekonečnými nudnými rozhovormi, pri ktorých je úplne jedno, že postava A naštvala postavu B. Pozitívom tak ostáva jedine slušné herecké duo – hlavne čoraz obľúbenejší McAvoy (u mňa hlavne po X-Men: First Class), ktorý hrá doslovne o sto šesť, a pár slušných akčných scén ako napríklad úvodná naháňačka v nočných uliciach Londýna alebo tá v chate. Vtedy je badať dynamiku, spád, napätie a zábavnosť stúpa ... tri slušnejšie akčné scény sú ale na 100 minútových film dosť málo. Creevy nie je žiaden babrák a rozhodne má v sebe potenciál a vie ako na to. Nabudúce by si však zaslúžil lepší scenár a vyšší rozpočet, a verím, že by dokázal natočiť solídny akčňý film, potenciál na to má. Vo Welcome to the Punch mu však nohy zrážalo príliš mnoho iných faktorov. CELKOVO: 2* ()

Alqarin

Tak trochu Nelítostný souboj, tak trochu L. A. - Přísně tajné. Welcome to the Punch je sice o dost prostší než oba zmíněné devadesátkové majstrštyky, ale se skvělou moderní stylizací a McAvoyem na hranici herectví a šílenství mu odpustíte i tu ne úplně přesvědčivou konspirační linku. Akce je tu poctivá a stylová, atmosféra temná a hutná a na zelenomodré obrázky Londýna bych vydržel čučet celý den. ()

MartinezZ

Syrové britské thrillery s akcí, v nichž hrají prim silné postavy a bezbarvost chladného prostředí, a zbraň je jen prostředkem, nikoliv hrubým základem, na kterém vše stojí, ty můžu. A tady se to povedlo a mě neskutečně sedlo. ~~~ Chtěl jsem si jen něco k večeru pustit, něco nenáročného, žádná životní dramata, něco k odpočinku, a nakonec u toho zůstal civět až do samého konce titulků. ~~~ Příběh to má poměrně předvídatelný, ale s pár zajímavými nápady. Snad všichni zahráli skvěle a nebyla tam snad jediná zbytečná postava v příběhu, ačkoliv je jasné, že xichty Stronga a McAvoye byly hlavním tahákem. Mělo to spád i nápad a i to skvěle vypadalo. Fakt, poplácat kameramana po ramenou. Hrozně se mí líbilo nasnímámí akce a i jednotlivých záběrů a některá by stálo za to si dát jako wallpaper. Včetně ono syrového bezbarvého filtru, který k dění naprosto skvěle sedl. A hodně mě přikvapila i hudba, která dění prostě dávala... drajv. To nedokážu popsat jinak. Jsem překvapen a spokojen a zároveň překvapen, udiven a lehce... zhnusen. ~ Film je to podle mě prostě více než dobrý, skvělý. Proto nechápu, jak to u nás může jít JEN na DVD. Vědět, že tohle půjde do kin třeba i až za měsíc, počkal bych si, protože z trailerů i hlavních představitelů jsem měl už předem pocit, že "tohle by vyjít mohlo". A ono to vyšlo, ale v sále a na velkém plátně tohle prostě mělo být. To je v kině samá česká pitomost ála noční program ČT2, americká fekální komedie apod., a tohle jde jen na DVD - za měsíc! Někdy distributora po zhlédnutí jím opomíjeného snímku pochopím, taky žasnu. Obrovská škoda. ()

SaNcHeZ_cz

Chceš pěstí? Ne, děkuji, asi se bez toho obejdu. Eran Creevy a jeho poměrně nečekané zklamání. Dva charismatičtí britové, parádní vizuální stránka a přitom scénář hodný tak maximálně na vyhození z okna. Hloupá, naivní a příliš sebestředná kriminálka, to je tenhle export z Velké Británie. Už když si člověk říkal, že to britové jednoduše umí, vždycky podrazí nohy někdo, od koho byste to jednoduše nečekali. Pokud tedy hledáte akční videobéčko, které se celou dobu tváří jako něco víc, směle do toho. Pokud však čekáte něco víc, hledejte jinde. Větší a uvěřitelnější nápaditost totiž najdete i na obalu od vánočního punče. [55%] ()

kareen

Pokud bych měla hodnotit herecké výkony, přesně vybranou hudbu a především skvělý, hodně moderní vizuál, bylo by mé známkování velmi příznivé. Problém je, že na mně film působí značně odtažitým dojmem, takže i když je tu znát snaha tvůrců o nějaký ten dramatický přesah, v konečném důsledku to zkrátka nefunguje. Osobně nejsem fanda přílišného sentimentu, ale když je mi po většinu stopáže jedno, jak která postava dopadne, je něco špatně. Vlastně jsem se přistihla, že více než sledování děje po celou dobu s neosobním odstupem obdivuji jednotlivé stylové scény ( tedy kromě té zpomalené matrixovské přestřelky u babičky v bytě, to působilo spíš směšně ) a záběry. Toho zmařeného potenciálu je mi líto, ale přinejmenším za tu úchvatnou scenérii polární záře si to alespoň slabší tři hvězdičky zaslouží. ()

Tony.cs

Když pominu neskutečně pitomý český název a neskutečně pitomou pseudointelektuální elitu národa československého, chodícího na tento server, tak dostanu vynikající thriller se skvělým obsazením a stylovou akcí. Vrtkavá je inteligence a proto je tenhle opravdu dobrý film podhodnocený jako děravé holinky. Ale co, srát na ty kecy. Fakt dobrej filmek, kterej jsem si užil. ()

kaylin

Smrt syna se může stát tím důvodem, proč se Mark Strong, alias známý gangster, zase vrátí na scénu. Tohle se líbí jeho pronásledovateli, detektivovi s tváří Jamese Mcavoye, který se zvednul ze svého kolečkového křesla profesora Xaviera, aby opět dokázal, že thrillery mu jdou. Nebo se o to minimálně pokusil. Pomalé tempo, nudný příběh, střílení, kterého je všude plno, tohle prostě nejsou atributy, díky kterým bude snímek "Chceš pěstí?" vynikat. Někdo tady měl dostat pěstí pořádně, ne jen tak jako by. Občasný twist pro zmatení diváka je zbytečný. ()

FilmFan24

Podmanivě natočená britská kriminálka s politickým podtextem, která ale ve výsledku nakonec není tím čím mohla být...Chybí totiž hlubší ponor do postav, který je nezbytný pro to, aby divák víc s děním na plátně cítil. Takhle bohužel zbyly jen figurky v nočním modře nasvíceném Londýně, které se honí a střílí po sobě... ()

Derek

Reziser Eran Creevy sa evidentne inspiroval Michael Mannom (vizualne) a HK akcnou skolou (scenaristicky kde policajt a zloduch musia spojit svoje sily aby dali dole hlavneho zaporaka), ale ani v jednom z pripadov sa svojim vzorom nepriblizuje. I napriek skromnemu rozpoctu neonovy Londyn vyzera pekne a dokazal zlanarit slusnych hercov z ktorych hlavne Mark Strong dokazuje ze mu idu dramaticke ako i akcne ulohy. ()

Dont

Snímek vyznačující se ponurou atmosférou a výborným obsazením. Čtvrtou hvězdu přidávám právě za geniální tah obsadit do hlavních rolí Jamese McAvoye a Marka Stronga. Tohle spojení fungovalo bezchybně a hlavně naprosto přirozeně. Ladění do noční modré barvy filmu neuškodilo, otevřený konec byl dobrou volbou. Český název nechápu. Spoiler: obsah uvedený uživatelem topr harley zbytečně prozrazuje příliš mnoho z děje, opravdu si nemyslím, že je dopředu nutné vědět, kdo se s kým proti komu spojí. ()

Foma

Mně to přišlo jako počítačová hra, vlastně úplně nereálná záležitost s uměle vytvořeným světem (je to sice v Londýně, ale nepotkáte v něm nikoho jinýho než účastníky příběhu), což samozřejmě nemusí vadit, ale tady je trochu samoúčelný, mělký jako právě ta počítačová hra. Trochu silnější je to díky Strongovi a postavě policistky, tohle jí snad dělat nemuseli! :-) ()

Skip

To máte v jednu chvíli pocit, že sledujete dobrý film a začnete se těšit, co dál, ale vzápětí zásek jako takové to trapné ticho ve společnosti. Pak se to zase rozjede, ale už jste ve střehu, jestli nepřijde to...no a ono fakt přijde. Je to jako na houpačce a ty já už od dětství nemám rád. No a ty v přeneseném slova smyslu taky nemám rád. Nechápu, kde se to vždycky podělalo, když to vypadalo tak nadějně. Ne že bych někomu řekl, aby na to vůbec nekoukal, to ne, protože jsou tam dobré momenty a za ty jsem rád, ale...no prostě ALE! ()

stuntmanMIKE

ajajaaaj... a tak mam rad anglicke krimi thrillery a tak mam rad Marka Stronga a bohuzial... neda sa svietit... co clovek zmoze ked scenar a rezia v jednej osobe stoji za hovno ? Strasna nuda.... je to zdlhave a vlecie sa to ako semeno po koberci. Kym sa clovek ako tak dostane cez kopec dristov ubehne hodina. Dalsim problemom je, ze podstatne casti deja nie su nejak vyrazne a potom, ked pride (nie zla) pointa, tak to clovek nejde pospajat. Do toho sa primiesa par dementnych kravin, ktore racionalnemu cloveku nicia IQ a nezachrani to ani dost dobre obsadenie. Dvomi slovami - nevyrazna nuda. 50% Neda mi este nespomenut bravurny preklad distributorov, ktory ma tak daleko od originalu ako maloco. Punch totiz je uder po anglicky, ale konkretne v tomto pripade ide o nazov jedneho doku. ()