John Malkovich v roli muže, který miloval lehkovážné hrátky s láskou. Americký snímek režiséra Stephena Frearse z roku 1988 je v pořadí třetí adaptací známého francouzského románu Choderlose de Laclose z konce 18. století (počítáme-li i málo známou japonskou verzi z roku 1978). Příběh vikomta Valmonta a jeho lehkovážných hrátek s láskou inspiroval na konci 80. let i režiséra Miloše Formana a ještě dříve v roce 1959 francouzského režiséra Rogera Vadima, který natočil stejnojmenný snímek s Gérardem Philipem v hlavní roli. John Malkovich v roli Valmonta se pustí do hry plné exaltované vášně s nevinnou paní de Tourvel. Píše jí dopisy a nevynechá jedinou příležitost k vyznání lásky. Nechce však skutečný cit, ale pouze svést kouzelnou ženu. Do krutého plánu navíc vstupuje i protřelá markýza de Merteuil. Nikdo z trojice netuší, pro koho se nakonec stane pohrávání se sexem a láskou osudné. V dalších rolích zazáří Glenn Closeová a Michelle Pfeifferová. Snímek byl oceněn třemi Oscary za scénář, výpravu a kostýmy. (oficiální text distributora)

tomkat

Unylý děj zachraňují výborní herci a dobrá kamera. Některé knížky zřejmě na plátně prostě nefungují... Předlohu jsem nečetl, ale má hypotéza zní: na film až po přečtení - jinak vás salónní konverzační drama v celuloidu zdaleka tak nechytne. ()

Mermaidee

Je třeba říct, že režisér Frears buď neoplývá charakterem, nebo mu naopak přebývá odvaha. Protože toto je zrovna jeden z příkladů, kdy zjistil, že někdo chystá film s určitým námětem a protože mu to zřejmě přišlo jako dobrý nápad, rozhodl se natočit vlastní verzi. Pro srovnání, že jo.... Asi naposled se mu to podařilo s Božskou Florence, kterou vypustil jen rok po francouzské Marguerite. No a tady je to jasné. Valmonta natočil Forman a na toho nám nesahejte! Jenže to není tak jednoduché. Obě verze se totiž mimořádně povedly a i když se sem Pfeiffer se svým vyraznym vzhledem a plochým herectvím hodí jak pěst na oko (nominace na Oskara? WTF?) , celkový dojem zkazit nestihne. Malkovich a Close jsou výborní a ráda se na to podívám zas a znova ()

Vardara

Po dočtení knihy a filmovém maratonu, kdy jsem zhlédla téměř všechny za zmínku stojící varianty Nebezpečných známosti, je tahle nejlepší. Nádherná výprava a kostýmy (Oscar), ale také démoničnost obou hlavních postav. Stejně jako v knize zde byly výborně vyobrazeny všechny odstíny povah hlavních rivalů, markýzy a vikomta. Možná mi ze začátku vadila volba herců (lépe řečeno jejich vzhled), ale během ubíhajícího děje jsem zjistila, že svým výkonem strčili všechny ostatní s přehledem do kapsy. ()

vecnaAmbra

Toto som videla prvý krát asi ako 16- ročná, nevedela som že je to nejako známy film no viem, že vtedy ma veľmi zaujal. Lenže- vtedy som bola vášnivou čitateľkou brakových románov ako je napr. Gričská čarodejnica, Angelika či Večná Ambra. Preto nerozumiem čo môže na rovnako brakovom filme založenom na pletkách a intrigách vtedajšej vyššej spoločnosti zavážiť na nejaké čestné ocenenie. Malkovich ako vikomt bol možno pri nejakých tých bojoch celkom pôsobivý, ale inak vlastne odporný, raz sa tam tak zalizol, že sa mi antisexuálne zhnusil, pritom za všetkým je ako tomu väčšinou býva v pozadí sex a sex, až je to už jedna veľká obohratá nuda. Na Glenn na chvíľku bez toho make upu a oblečenia proste psycho pohľad. Známi herci a prosto ma nezaujali ani Uma nie. No nič moc. ()

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky