John Malkovich v roli muže, který miloval lehkovážné hrátky s láskou. Americký snímek režiséra Stephena Frearse z roku 1988 je v pořadí třetí adaptací známého francouzského románu Choderlose de Laclose z konce 18. století (počítáme-li i málo známou japonskou verzi z roku 1978). Příběh vikomta Valmonta a jeho lehkovážných hrátek s láskou inspiroval na konci 80. let i režiséra Miloše Formana a ještě dříve v roce 1959 francouzského režiséra Rogera Vadima, který natočil stejnojmenný snímek s Gérardem Philipem v hlavní roli. John Malkovich v roli Valmonta se pustí do hry plné exaltované vášně s nevinnou paní de Tourvel. Píše jí dopisy a nevynechá jedinou příležitost k vyznání lásky. Nechce však skutečný cit, ale pouze svést kouzelnou ženu. Do krutého plánu navíc vstupuje i protřelá markýza de Merteuil. Nikdo z trojice netuší, pro koho se nakonec stane pohrávání se sexem a láskou osudné. V dalších rolích zazáří Glenn Closeová a Michelle Pfeifferová. Snímek byl oceněn třemi Oscary za scénář, výpravu a kostýmy. (oficiální text distributora)

Tiiso

Režisérovi se podařilo udržet tento obrovský kolotoč dialogů ve stejné rychlosti a na dobré úrovni. Ano měl dobrou předlohu jak knižní tak divadelní a scénář vyrobil skvělý umělec, a měl k dispozici výborné herce, ale kolik lidí už dokázalo při stejných podmínkách opak? Děj je plný lidských vášní, emocí a tužeb. Je hrozné když člověk sedne na lep chytřejšímu a hrozné když se cítí podveden. A pokud jde o lásku je zrada o to bolestivější. Velmi kvalitní filmové drama. ()

_aandyy_

I když si příliš nelibuju ve filmech, jejichž děj se odehrával v ať už dávné nebo krátké historii, umím ocenit výpravu, kostýmy, líčení... Po této stránce je vše dokonalé. Jenže ono je tady také dějová linie, která je tady velice chytrá. Řekla bych dost promyšlený film, chytrý snímek o tom, jak kdo dokáže manipulovat s lidmi prostřednictvím své moci a - nebezpečných známostí. Ve druhém plánu ale hodnotím tento druh filmu podle toho, jak mě tak nějak ovlivní nebo chytne za srdce a musím říct, že takto se mě to až tak nedotklo. Existují lepší filmy, každopádně je to ale velice napínavé, pouze ta stopáž je trošku "protivná" :) ()

Izz

Nebavil mě Valmont a vlastně mě vůbec nebralo ani tohle.Přes veškerou hvězdnost tvůrčího týmu a jejich evidentní snahu to na mě působilo až příliš vyumělkovaně a vychtěně.Což je chyba. ()

Godhaj

,,You want your revenge, I want my revenge.“ No jo, rokoko. Ta krásná doba plná ohavných paruk a ještě ohavnějších intrik. Zde jsem byl svědkem dvouhodinového eposu o tom, jestli někdo někoho dostane do postele, nebo mu zlomí srdce. Upřímně řečeno, mi to bylo úplně fuk, jak celý příběh dopadne, protože jsem se nedokázal sžít ani s jednou z postav. Celý film a jeho pojetí mi prostě připadalo jako nějaký dramatičtější bratříček ženských románů nevalné kvality. Sáhodlouhé dialogy plné kudrlinek mě omrzely po pár minutách a zbyla mi jen nuda. Ani kvalitní kostýmy a dekorace to nedokázaly zachránit. ()

TaNya_

Tak to byla pecka! Malkovich tu naprosto změnil celý můj pohled na jeho role a já navíc nemůžu uvěřit že to bylo natočeno dlouho předtím než jsem vůbec věděla, co je to televize. Všechny tři dámy mu výborně sekundují a nejenom, že se na ně v těch kostýmech krásně kouká, ale já hltala i každé slovo v bezchybně napsaných dialozích. Budu si muset jednou pustit pro srovnání Valmonta, ale už teď pochybuju, že bych byla tolik nadšená. A samozřejmě mě celý zážitek nalákal i na knižní předlohu. ()

amyth

Film výborný s jednou obrovskou slabinou. Glenn Close. Chápu, že každý nemůže být krásný, ale nechápu proč všechny sexuálně agresivní ženy musí hrát zrovna ona. Ačkoliv je výborná herečka tak tohle zahrát prostě nedokáže a její svedení Keanu Reevese je méně pravděpodobné a uvěřitelné než mírumilovnost Islámu ()

Caliboss

Geniální Malkovich, úchvatná Michelle Pfeiffer, roztomilá Uma .-) kostýmy a výprava precizní. Rozjetý kolotoč intrik se zastaví velmi tvrdě. Luxusní film. ()

petite fille

nemožno poprieť, že je niečo neuveriteľne príťažlivé na klasických príbehoch žien uväznených v tesných korzetoch a pazúroch nemilosrdných zvodcov. kedysi boli takéto príbehy výstrahou pre cnostné dámy, dnes sú už iba námetmi pre filmy, ktoré sú ohromne strhujúce ak ich nakrútia šikovní ľudia. ...those who are most worthy of love are never made happy by it. stalo sa. ()

Blalle

Nezdálo se mi dost pravděpodobné, že by takový slizký Malkovich mohl u některé zabodovat. Navíc, když jsem byl ve Francii, jeden profesor literatury řekl, že pro Francouze postrádá tento film naprosto způsoby tehdejší courtoisie, a že když Malkovich nakráčel do místnosti jako kovboj do saloonu, francouzská kina se lámala smíchy. To věru ubírá na kvalitě. ()

maoc

Studené a kruté a zrůdné, ale to je dáno předlohou. Komu to nevoní, ať se nekouká. Mně se to docela líbilo, ale já jsem uchyl, já se nepočítám. ()

Asdas

Skvele obsadená kostýmová dráma s intrigami prepleteným dejom a hlavnou dvojicou medzi ,ktorou to pekne iskrí. ()

Olafsson

4 hvězdy především za V Y N I K A J Í C Í H O Malkoviche.. Ještě podotknu že Uma Thurman je tady naprosto rozkošná.. ()

Tominni

Nebezpečné známosti vs Valmont, tomuto srovnání nejde uniknout....a lépe z toho vychází film Stephena Frearse. Vynikající John Malkovich, který za své hrátky s láskou nakonec zaplatí, ve filmu plném vášně a krutosti. Zkrátka film, kterému plné hodnocení sluší, nemohu jinak - je to zcela mimo mou kontrolu.... ()

subic

Opravdu chcete mou radu? (markýza Isabelle de Merteuil - Glenn Close)... Říkáte mi, že TO budu muset dělat s třemi různými muži? (Cécile Valanges - 18iletá Uma Thurman) Říkám vy hloupá holčičko, že za předpokladu, že se budete držet několika základních pravidel, můžete to dělat nebo nemusíte, s tolika muži, s kolika chcete, tak často jak chcete, tolika různými způsoby, jak chcete. Naše pohlaví má jen málo výhod, tak využijte ty, co máte. ()

Hawaj

Fenomenální koncert. Malkovich a Glen Closeová jsou naprosto elektrizující. Tedle film mě vždy naprosto pohltí. ()

vitac.

A je to tu, zas po nějaké době mám nutkání ověnčit film pěti hvězdičkami, tak jsem z něj byl nadšen! Koncert intrik a dialogů, strhujících hereckých výkonů... (v pořadí Malkovich, Close, Pfeiffer) a vlastně úplně všeho. Ať se nimrám ve vzpomínkách sebevíc, nenacházím nic, co by mi na Dangerous Liaisons vadilo. Prožil jsem téměř dvě hodiny absolutního vnoření se do amorálního světa francouzské šlechty 18. století, zcela odtrženého od trpké reality tehdejšího prostého lidu. Zasáhly mě údery postupně gradujících emocí, završené finálním záběrem, kterej jen tak z hlavy nedostanu. A nejen ten. (Mimochodem, závěrečné titulky jsou neobvykle krátké.) Milým bonusem k tomu všemu pak pro mě byla dvojice Uma Thurman a Keanu Reeves - tehdy 18 (taková sladká růžička a co z ní vyrostlo:)) a 24 let (ačkoliv vypadá tak na 15:)). No, závěrem musím přiznat, že přestože mám možnost dlouhodobě pozorovat hned několik "Valmontů" přímo při práci, nenaučil jsem se zhola nic:) Kdyby mu někdo pomohl... Nepotřebuje pomoc, potřebuje překážky. A při jejich přeskakování... by mohl omylem skočit i na ni. Myslím, že až do teď neměl velký úspěch. Byl úplná pohroma. Jako většina intelektuálů je hlupák. Čtyři a tři čtvrtě:) ()

Emjecko

I přesto, jak moc jsou hlavní protagonisté zlí, zákeřní, vypočítaví, podlí...a různé další nelichotivé vlastnosti, jsem jim zcela upřímně fandil. A možná právě proto. Snad každý z nás se chtěl někdy podívat na odvrácenou stranu dobra. Aspoň ze zvědavosti. Jenom na chvíli. Pro ten pocit, že vás nic nezastaví, a běda každému, kdo se o to byť jenom pokusí, Nemáte žádné zábrany a uděláte cokoli, cokoli, abyste dosáhli svého cíle. Tady však přichází ke slovu lidová moudrost pravící: "Kdo s čím zachází, s tím také schází.", a já doufám, že strach není ten jediný důvod, proč je většina (doufám že většina) lidí na této planetě slušná, plná vřelosti a laskavé dobroty (uznávám, tady už přeháním). Sečteno, shrnuto a podrženo, opravdu jsem se bavil, když Valmont společně s markýzou de Merteuil spřádali své sítě, a možná ještě víc, když se do nich pomalu ale jistě začali sami zaplétat... ()

strakoliber

Film, který více odpovídá knize. Číší z něj atmosféra, která je v knize a více se zabývá vztahy mezi postavami. Hlavní postavy (Valmont a Mertuil) jsou zde přesně vykresleny a měla jsem z nich od začátku mrazivý pocit, jak si s ostatními pohrávají. Malkovich má přesně to, co má Valmont mít, určité charisma, ačkoli není přímo krasavec. Akorát paní de Mertuil bych si představovala trochu mladší, ale zde ji o to víc musí člověk obdivovat. ()

seba

U mne zvítězil Forman. Tato verze je o něco syrovější a nejspíš i reálnější. Ale i přesto a možná kvůli tomu, že Formanovu verzi jsem viděl několikrát. Tady mi chyběla například postava budoucího Cecillina manžela (knižní předlohu jsem nečetl, možná se tam také o ní pouze mluví?). ()

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky