Nebezpečné známosti

Drama / Romantický

USA / Velká Británie, 1988, 115 min

Stephen Frears

Předloha:

Choderlos de Laclos (kniha)

Christopher Hampton (scénář, divadelní hra)

George Fenton

Mick Audsley

Scénografie:

Stuart Craig

Kostýmy:

James Acheson

18. 11. 2009 - 80%(18.11.2009)

rozpočet : ? tžby americke : $34,670,720(17.12.2006)

Bohuzel jsem jeste nevidel Formanova Vatela, ale pochybuji, ze se mu mohlo podarit natocit vasnivejsi a pritom tak historicky verohodne drama.(27.7.2002)

Rozpočet $14miliónovTržby USA $34,670,720Tržby Celosvetovo $36,000,000║ Toto bolo ako zlý vtip, nie len že to čisto byrokratický nudný dej ale aj otrasné obsadenie v podobe nesympatickej Glenn Close a ešte viac Johnovi Malkovichovi. Nevkusný otras. /25%/(11.2.2009)

Prohra s Valmontem k. o. Glenn Close je pouze zajímavá, John Malkovich je dobrý intrikán, ale není to úplně ono. Keanu a Uma jsou strašní, takže jako velice dobrá mi vychází jen Michelle Pfeiffer, kostýmy a dech beroucí hudba. Někdy poslouchám jen zvukovou složku filmu a je mi blaze.(3.2.2009)

• - Kvůli roli ve filmu odmítla Michelle Pfeiffer účast na natáčení snímku Valmont (1989) od Miloše Formana. (Vlado666)

• - Román Choderlose de Laclose „Nebezpečné známosti“, podle kterého byl film natočen, byl v době vydání tak skandální, že ho Marie Antoinetta musela mít ve své knihovně zakrytý, aby nikdo nepoznal jméno autora nebo název. (Vlado666)

• - Alan Rickman odmítl ztvárnit postavu Valmonta kvůli roli ve snímku Smrtnosná past (1988). (Vlado666)