poster

Nebezpečné známosti

 • USA

  Dangerous Liaisons

 • slovenský

  Nebezpečné známosti

Drama / Romantický

USA / Velká Británie, 1988, 115 min

Režie:

Stephen Frears

Předloha:

Choderlos de Laclos (kniha)

Scénář:

Christopher Hampton (scénář, divadelní hra)

Hudba:

George Fenton

Střih:

Mick Audsley

Scénografie:

Stuart Craig

Kostýmy:

James Acheson
(další profese)
 • SlecnaSmilly
  ****

  Hodíte na sebe ráno župan, promnete si rozespalé oči a prohrábnete si pomačkanej účes, vypadáte hrozně, fakt. Vaše zrcadlo po otázce, kdo je v zemi zdejší nejkrásnější řeklo jen fuj, to jsem se leklo, no comment. Připravíte na kafe a šinete si to v papučích pro noviny a poštu. Jup, dopis, růžová obálka navoněná Chanelem. Máte radost, protože v tomhle balení se vyúčtování za plyn neposílá. Celé rozechvělé pelášíte dom. Elegantně psaníčko otvíráte (čti, snažila jsem se to rozlepit, pak jsem to chtěla zkusit říznout nožem, ale v tom bordelu jsem ho nenašla, tak jsem to roztrhala na cimpr campr). Je to milostné vyznání. Drahá, pokaždé, když Vás vidím, jak v polední pauze baštíte hamburger, jste celá opatlaná a rajče Vám padá na blůzku, tak se mi roztřepou kolena. Jste středobodem mého dne. Cítím Vás v každém okamžiku, v každé molekule, miluji Vás, Váš XY. Přemýšlíte, kdo by to mohl být, roztáčíte svůj mozkový závit na plné pecky, v práci u kopírky se zkoumavě koukáte na svého šéfa, v bufetu na proti na toho hezkého brigádníka. Večer si koupíte láhev vína a sednete si na sofa, zazvoní na vás sousedka, jestli jste do své schránky nedostala její dopis?!(5.9.2014)

 • 6thSun
  ***

  70% nuda. Koukal jsem na to s holkou, která byla na závěr citově vyklepaná a neschopná komunikace, co hůř, neschopná čehokoli, takže jsem musel já, kterého to citově nechalo chladným, jít na jedno točený. Taková Královna od S. Frearse, to už je jiný aristokratický kafe, tady jsem se i přes nesporně skvělý herecký výkony jenom těšil na konec - a na to pivo.(20.2.2008)

 • sidzej
  ***

  keďže som pomerne nedávno zhliadol aj Formanovho Valmonta môžem zrovnávať. Narozdiel od väčšiny zastávam názor že Formanova verzia je lepšia. Predovšetkým vo výbere hercov. Glenn Close mi bola dosť nesympatická, pôsobila priam asexuálne, čili presný opak neodolateľnej Annette Bening. Keanu Reevesovi prezmenu chýbala ona nevinnosť a nemotornosť Henryho Thomasa. John Malkovich je možno vierohodnejší v úlohe zvodníka, avšak Colin Firth mi bol predsa len sympatickejší. K tomu Frearsove známosti majú podstatne rozťahanejší a nudnejší dej (chýbajú homorné vsuvky kt. by filmu dodali odľahčenosť)aj po príbehovej stránke bol Valmont ucelenejší.(13.4.2008)

 • genetique
  ***

  Podlosť, zrada, vášeň, pýcha, slizkosť, nenávisť, pomsta, láska. To sú hlavné oporné body tohoto predchodcu 'Cruel Intensions' zasadeného do historickej doby. Novú verziu prevyšuje hlavne zvodca John Malkovich, ktorý si túto rolu priam vychutnával. Krásne sú kostýmy a aj dialógy s historickou nadsázkou, no tie sú niekedy na počudovanie rozvláčne a nudné. 70%.(13.8.2006)

 • B!shop
  ***

  Tak na tenhle film jsem byl hodne zvedavej, jelikoz jsem videl Formanova Valmonta a podle vsech komentaru melo byt tohle daleko lepsi, ale bohuzel nebylo. Kdybych porovnaval kazdou slozku filmu z Valmontem, tak Valmont jasne vitezi naprosto ve vsem krome jedne veci a to je hlavni herec. John Malkovich je precejen lepsi nez Firth, ale ze by se nejak pretrh to se mi nezdalo. Hlavne ze zacatku pusobil trochu mdle. Protoze jsem znal Valmonta, tak me nemel film prakticky cim prekvapit, takze se po kratke chvily dostavila nuda za coz taky muze fakt, ze film ubiha dost pomalu, nema svih a chybi mu nejake silne sceny. Navic tam, kde Forman dal prvky komedie aby film ozivil se tohle bere porad moc vazne. Navic nejaky skutecne dramaticky sceny se tu moc nenaskytujou, vzdy je tu neco nastinene, ale nedotazene. A Glen Close na Annette Bening nema, Annette byla svine pokazdy, kdyz se objevila na obrazovce, ale Glen (i kdyz hraje slusne a parkrat nakou tu svinarnu udela) pusobi jako takova vtirava starenka. Co se tyce trech mladsich predstavitelu Michelle Pfeiffer, Keanu Reeves a Uma Thurman byli silene nevyrazni a ani mi do role nijak zvlast nesedli. Celkove jsem byl dost zklamanej a i kdyz ani Formanuv Valmont neni zadne veledilo, porad je lepsi nez tohle.(11.9.2005)

 • - Po tomto filmu se Uma Thurman zděsila, když zjistila, že je pokládána za sexysymbol. Načas opustila USA a řadu rolí odmítla jen proto, že předpokládaly půvabný vzhled. (Aknah)

 • - Roli Cécile odmítla Sarah Jessica Parker. Roli mohla získat také Drew Barrymore. (Vlado666)

 • - Román Choderlose de Laclose „Nebezpečné známosti“, podle kterého byl film natočen, byl v době vydání tak skandální, že ho Marie Antoinetta musela mít ve své knihovně zakrytý, aby nikdo nepoznal jméno autora nebo název. (Vlado666)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace