Reklama

Reklama

Ve jménu nebes

(seriál)
  • USA Under the Banner of Heaven (více)
Trailer 2
Drama / Krimi / Mysteriózní
USA, 2022, 8 h 1 min (Minutáž: 63–90 min)

Předloha:

Jon Krakauer (kniha)

Hudba:

Jeff Ament

Hrají:

Andrew Garfield, Daisy Edgar-Jones, Christopher Heyerdahl, Sam Worthington, Wyatt Russell, Taylor St. Pierre, Scott Michael Campbell (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(7)

Seriál sleduje skutečné události, jež vedly v roce 1984 k vraždě Brendy Wright Laffertyové a její dcerky na předměstí v utažském Salt Lake Valley. Zatímco detektiv Jeb Pyre vyšetřuje události, které se odehrály v rodině Laffertyových, odhaluje hluboko pohřbené pravdy o původu Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů a násilných důsledcích neústupné víry. Pyre, oddaný Mormon, odhalí skutečnosti, které ho vedou ke zpochybnění vlastní víry. (Disney+)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (24)

david141474 

všechny recenze uživatele

Tak toto bylo hodně fajne. Andrew Garfield a ostatní podali naprosto perfektní výkony, to se musí uznat. Já se bavil od prvního dílu do samého konce. První díl mě dokázal chytit takovým způsobem, že jsem se od toho nemohl odtrhnout. Sice byly titulky na Disney+ trochu slabší, moc si s tím práci nedali, ale i tak to zase nebylo tak hrozný jako u filmu Fighter. Celým seriálem je cítit naprosto nepříjemná atmosféra a to se cení. Herci byli taky naprosto perfektní, takovejhke hereckej koncert jsem dlouho neviděl. Všichni zúčastnění podávají naprosto perfektní výkony a celej ten fanatismus okolo náboženství je perfektně zahranej a já jen žasl! No a to finále bylo taky neskutečný. I když v některých scénách byl docela bordel, tak to mohu ze srdce doporučit. 10/10 Tak toto byl masterpiece! ()

Lachtaan 

všechny recenze uživatele

Než mi po roce vypršela služba, na níž jsem čerpal především filmové kousky, jsem si chtěl dopřát ještě jednu z mála na první pohled poutavých minisérií, kterými Disney+ disponuje a hned po prvním díle jsem byl přesvědčený, že jsem narazil sakra dobře. Nejen kvůli vždy naprosto přesnému Andrewu Garfieldovi, ani ne tak kvůli krásné Daisy Edgar-Jones, ale hlavně kvůli ožehavému tématu, kolem něhož se točí celý seriál a které bohužel hýbe i současným světem. V průběhu epizod se bohužel ale kupí mnoho hluchých míst, které mi nakonec srazily prvotní velmi nadšený dojem. Stále jde ovšem o povedenou sérii, kterou bych bez pochyb mile rád doporučil. [viděno na Disney+] ()

Reklama

grogodil 

všechny recenze uživatele

Brnkalo to správne na tú moju strunu, ktorá opovrhuje náboženstvom, ako tým najhorším spiatočníckym ľudským výmyslom, najväčšou brzdou a kotvou, čo ťahá civilizáciu dole a že tam, kde končí zdravý rozum, tam začíná slepá viera. A prostredie komunity mormonských fanatikov, to už je extrémna ukážka toho, ako to vyzerá, keď sa nechá niekto unášať len vynaliezavými manipulatívnymi náboženskými drístami a rezignuje na vlastný úsudok v tom, čo je správne a rozumné. Zároveň však je to veľmi neotrelé prostredie pre kriminálku a s veľmi zaujímavou hl. postavou Andrewa Garfielda, v ktorého detektívovi možno krásne čítať ten rastúci vnútorný rozkol a pochyby.  Prítomnosť tej tretej historickej časovej lajny pre širší kontext síce chápem, no pre väčší spád a prehľadnosť by som ju oželel a sústredil sa len na znepokojivú a už tak myšlienkovo bohatú prítomnosť. Už len z orientačného dôvodu, že mormonské ženy rodia jak čerešne, takže tých mien a tvárí, ktoré si musí aj tak človek zapamätať, aby sa v tom vrtsvenom deji udržal, je viac, něž dosť a aspoň zo začiatku som nakúkal sporadicky na imdb, aby som sa pri toľkých menách zorientoval, že kto je kto v tej rodinnej sekte. Napriek rozvláčnejšiemu tempu, výborná true-crime adaptácia. ()

Daiker 

všechny recenze uživatele

No nakonec jsem to vydržel až do konce..... Osobně nemám rád náboženství a tady se jelo už od začátku v mormonském fanatismu...... Ty hovna co mleli, to se nedalo vydržet.... Zase další zničené životy kvůli víře, náboženství atd. Obsazení je na výbornou a zpracování taky, obsazení hlavního fanatika, otce potěšilo..... Historické vsuvky tam nemusely být...... ()

alldo.raine 

všechny recenze uživatele

Z věcí spojených s náboženstvím je mi blbě. Bez výjimky. Tady to není o ničem jiném. Stále nejsem schopnen pochopit, co jsou lidi schopni udělat, když mají v hlavě diskotéku. Nicméně řemeslně to je stále na vysoké úrovni a i když jsem místama raději přetáčel, pořád to stojí za kukačku. Tři poznámky. 1. Skvělý Andrew Garfield. 2. Proč probůh tolik návratů do historie. 3. Zážitek umocněn knižní předlohou podle skutečných událostí. ()

Galerie (63)

Zajímavosti (8)

  • Mormonská feministická blogerka Lindsay Hansen Park a Troy Williams (z neziskovky Equality Utah) pracovali ako kultúrno-historickí konzultanti. Lindsay povedala, že jej úlohou bolo zachovať seriálu úprimnosť. Aj preto vysvetlila, že kritizované nadmerné používanie oslovenia "brat" a "sestra" môže moderným ušiam znieť divne, ale tak to v Utahu v osemdesiatkach bolo. (Arsenal83)
  • Adaptácia Krakauerovej knihy sa chystala už od roku 2011 a pôvodne mal byť natočený film, avšak v júni 2021, keď sa konečne práce rozbehli, sa rozhodlo o tom, že pôjde o minisériu. (Arsenal83)
  • Ačkoliv se děj odehrává v Údolí Solného jezera v americkém státě Utah, tak jako místo pro natáčení byla vybrána kanadská provincie Alberta, jmenovitě města Calgary, Strathmore, Didsbury a Carstairs. (Trajektt)

Reklama

Reklama