Epizody(12)

Je jako roku 1998. Do třídy přijde nový žák Sakakibara Kóiči. Necítí se zde zrovna příjemně, má pocit, že se tu děje něco zvláštního, a tak po tom svým způsobem začne pátrat; co ho nutí mít takový divný pocit? Navíc ho přitahuje tajemná, ale pohledná spolužačka Misaki Mei. A pak je tu ta osudná událost. Co se proboha v téhle třídě děje? (Zíza)

ravalah

Konec vynikajici, do posledni chvile jsem netusil jak to skonci, opet jsem mel nekolik variant..ale zadna nevysla! To znaci dobry dej. Poslednich par epizod jsem doslova zral z koryta. To Ziza....urcite ti hodne lidi podekuje za spoiler jako prase, doporucuji dotycne komentar necist, pripravite se o zabvu. Jesteze ja komentare moc nectu pred projekci. 9+/10 ()

Yoda sama

Luxus. Má to svoje úlety, finálne rozuzlenie spolu s celým tým posledným dvojdielom plným krvi je v podstate len zbierka nezmyselnej smrti a neskutočne nelogického nestarania sa o obete a prehliadanie problémov, deti sú flegmatické a nezaujíma ich čo sa okolo nich deje pokiaľ sa im nerozkáže štvanica na jedného z nich, prečo na deti zaútočila kuchárka sa nezistí. Ale má to skvelú atmosféru, je to príjemne rázne a rýchle, pekne krvavé, smrti sú vynaliezavé, má to skvelú animáciu a príbeh, akokoľvek divný, diváka proste opantá aby zistil čo sa to naozaj deje. Je to v podstate len japonská recyklácia na Nezvratný osud, ale pekne odporná a temná. 7/10 ()

Arkanoid

Formálne vynikajúce, obsahovo pokrivkáva. Príbehovo príliš depresívne teen (aj keď jemná, nenútená romantika je fajn), atmosférou tajomna, strašidelného poriadku a chladu za spolupráce rýchleho odťažitého a občas sick strihu to má ale našliapnuté oveľa vyššie. Hlavný hrdina je spočiatku idiot a musíte sa naňho pozerať celý čas, no aspoň zabezpečuje krv nutnú v tomto žánri. Gore scény na spôsob Nezvratného osudu sú vrcholom seriálu a oplatí sa na ne čakať. Najmä tie v posledných dvoch epizódach spolu s napätím povyšujú seriál minimálne o hviezdu a zabezpečujú Vaše odporúčanie napriek prevažne béčkovému rozprávaniu príbehu. ()

Melios

Po dlhšej dobe som znovu vyskúšal nejaké Glory anime. A bol to dosť ostrý ( a zvláštny) zážitok. Hneď na začiatok musím podotknúť ,že pokiaľ nemáte radi ,keď vás niečo znepokojuje ,alebo sa vám dvíha žalúdok z krvi ,potom toto Anime nie je pre vás. Začiatok Anime bol dosť dezorientujúci ,pretože vám skoro nič nevysvetlia a vy vlastne ani neviete ,čo sa okolo vás deje. V tretej epizóde sa k tomu pridávajú absurdné smrti ( u ktorých vám zaručene poskočí srdce od šoku) ,ktoré akoby vypadli zo série filmov Nezvratný Osud a niekedy až v polovičke Anime sa vám dostane ako tak obstojné vysvetlenie ,čo sa tu deje. Čo nie je nutne zle ,pretože to vykresľuje mysterióznu atmosféru a nútí vás to Anime dopozerať dokonca ,aby ste sa dozvedeli ,čo sa tu sakra deje. A samozrejme ,že sa budete chcieť dozvedieť viacej informácií o tajomnom charaktere Mei. Koniec je možno až moc urýchlený ale dokáže šokovať rovnako dobre ako zbytok seriálu pri nečakaných rozuzleniach a smrtiach. Takže pokiaľ sa radi pozeráte na krv ,odporúčam. Mne sa to osobne celkom páčilo a po dlhej dobe som znovu dostal Anime ,ktoré by ma dokázalo ďalej posunúť v mojej Otaku závislosti :) ,ale stále mám pocit ,že tu niečo chýba. Žeby pokračovanie? 80% ()

biasim1

Chvíli jsem přemýšlel, jak sem napsat komentář, aniž bych musel na Another neustále nadávat. Bohužel to prostě asi jinak nepůjde. Another je často doporučováno jako to nejlepší hororové anime a na anime listu se pohybuje opravdu vysoko v oblíbenosti. Z toho důvodu jsem do toho šel s opravdu velkým očekáváním a upřímně řeknu, že prvních pár dílů jsem byl dost spokojený. Atmosféru to vystihovalo celkem dobře a viděl jsem v tom až neuvěřitelnou inspiraci sérií Silent Hill. Celková atmosféra zrezivělého a ponurého města a budov, hlavně tedy nemocnice, na mě působila velice dobře a už od první epizody mě série neuvěřitelně chytla. Co se týče příběhu, objevilo se veliké množství záhad, u kterých jsem se nemohl dočkat, až se budu hrabat v detailech a postupně příběh odkrývat a očekával jsem, že mi série určitě nepřinese jednoznačné vysvětlení, kde nebude ani potřeba zapojit svou mysl. Tak to postupovalo až do nějakého pátého dílu, kdy jsme sledovali takový mix všeho možného, co tvůrci viděli v ostatních hororech a rozhodli se všechno nakombinovat a tím občas vytvořili až bizarní situace, kde jsem se občas přistihl, že jsem bral Another spíše jako parodii. Pořád mě to ale celkem bavilo, ale u již zmíněného pátého dílu nastal zlom. Během jednoho dílu, přesněji během jednoho dialogu se vysvětlila naprostá většina všech tajemství tím nejlevnějším způsobem, na jaký tvůrci mohli přijít. Potom následoval díl, který se přeci hodí do všech hororových anime. Ano, myslím epizodu na pláži. V ten moment jsem už začal silně pochybovat o tom, jestli se pořád dívám na stejné anim. To jsem ale ještě nevěděl, co přijde později. Poslední čtyři díly byl naprostý výsměch všemu, o co se tvůrci předtím snažili a celý konec série, kde přestalo dávat smysl úplně všechno, se nedá popsat jinak než "příšerný". Tím "příšerný" ale myslím tak špatný a směšný, až mi to neuvěřitelně zkazilo pohled i na tu první polovinu, kterou jsem se do té doby snažil celou sérii obhajovat a postupem času se z Another stalo jediné anime, u kterého jsem postupně snížil ze 4* na 1* a ze druhé poloviny se stal jeden z nejhorších zážitků, které jsem v anime zažil. Velice slabé 3/10. ()

ProgLaney

Skvělá atmosféra, napínavý, konec dechberoucí a drsnej. Všechno, co jsem si od toho sliboval, jsem dostal vrchovatě. Za mě paráda! ()

Dlubal David

Skvělá atmosféra. Hodně mi to připomínalo Ringu a Final Destination. ■ Všichni Seiyû odvedli dobrou práci, ale nějak se nemohu zbavit pocitu, že se stále v anime seriálech opakuje dvacet hlasů a ostatní jako by ani neexistovaly... ■ Animace je sice na dobré úrovni, ale já mám vizuálně raději osmdesátá léta a první polovinu let devadesátých. Nějakých posledních 10 let mi přijde moc nabubřelá, postavy snad ani už nemůžou mít větší oči, jinak by jim vypadly z hlavy a bohužel se mi zdá, že drtivá většina současné produkce je spíše než nějaký umělecký počin, jen položka xyz na běžícím pásu, kam se dolévaj peníze namísto originality. ■ Naštěstí příběh je zde velice silný a určitým způsobem i napínavý. Až na poslední díl, který mi přišel nejslabší, jsem se náramně bavil a čekal, jestli je vrahem zahradník ^_^ ■ Celé jsem to zhltnul jak malinu, už se těšim na přídadek ve formě hrané verze, která mě čeká co nevidět... ■ (R) [89/100] ■ (K) [79/100] ■ (V) [77/100] ■ (♫) [89/100] ■ (E) Ringu (1998) ● Shiki (2010) ● Final Destination (2000) ● Twin Peaks (1990) ■ (Č) 1 ■ (P) [Pondělí, 7-VIII-2017; 00:15] [720p] [ϿϾ] [PZ-cz] [89/100] ■ (CSFD) SokkaSubjektivJacindaCedrAya.chan ■ (C) [89/100] ()

Gucak

!!! SPOILER ALERT !!! Takový jatka jsem nečekal. Toto anime si dokáže udržet napětí až do posledního dílu. Nedá se odhadnout kdo je ten navíc. Po zhlédnutí tohoto anime nejsou deštníky a výtahy zrovna moji nejlepší kamarádi. Rozhodně doporučuji. 5*. ()

Radek.SCH

Do pěti hodin natáhnutý příběh, na který by stačil jeden celovečerní film. A podle toho to taky vypadá. Druhá polovina je doslova utrpení a kdo to tady z místních otaku nevidí, tak je slepě zamilovaný do anime a neřeší kvalitu. Hlavně že je to japonské! Ha. Tak to je pro mě málo. ()

merigieren

zajímavé duchařina, možná toho vyvražďování bylo trochu moc, ale jinak nápad s přebývající osobou která se vytratí z paměti ušel ()

Haide

Hrozně divný pocit mám z tohodle anime. Ne, že bych se bála, ale prostě takový stísněný pocit. Nedefinovatelný nepřítel je prostě podle mě daleko horší než nějaká příšera. Jen škoda, že to autoři nedotáhli. Je to super nápad, ale bohužel celé je to nevyrovnané. Nejdříve nevíme nic. Cítíme neskutečně temnou atmosféru z každého záběru a přemýšlíme, co asi tak může být s tou třídou a emo slečnou divného. A já jsem si pořád říkala "Dobré, ale UŽ?". A pak místo toho, aby se tajemství odkrývalo nějak postupně, jsou to vlastně takové dva, tři velké skoky. Hop víme jednu zásadní informaci, dlouho nic a hop víme druhou a hop víme třetí... Taková škoda. Škoda málo rozvinutých charakterů postav, které jsou jinak vymyšlené moc pěkně, a dalších drobných detailů. Nebýt "magického oka" například, mohl z toho být neuvěřitelně zajímavý příběh na pomezí reality. Nicméně i takhle je to vlastně celkově hodně dobré, jen neuvěřitelně zamrzí nevyužitý potenciál, který tenhle nápad měl. PS: Jinak celou dobu jsem se samozřejmě snažila tipnout, kdo je ten navíc... Neuhodla jsem. :o) ()

Blowler

Seriál měl trochu pomalejší rozjezd, ale nakonec jsem času stráveného u obrazovky nelitoval. Druhou půlku, obzvlášť poslední dva díly si nemůžu vynachválit, a už vůbec se nemůžu ztotožnit s názory některých uživatelů (na vleklost, nebo očividnou předvídatelnost). Fanoušci anime se můžou těšit na nálož napětí, předcházející kuriózním úmrtím. Jako třešničku na dortu bych vypíchl znělku na konci každého dílu, která dokresluje atmosféru "hororu". ()

Kingi

Another se snaží být něčím, na co ne a ne dosáhnout, takže to ve výsledku vyznívá všechno trapně. Rozhodně bych to neoznačil jako mystery a ani horor ne. Je to jen výmluva pro nadměrné využívání krvavých scén. Slabé ** jelikož jsem k sledování víceméně nutil. Odhozeno po 7 epizodách. ()

Aya.chan

Zkouknuto na jeden zátah a musím říct, že pro mě to byla naprostá bomba. Už od začátku jsem byla napnutá, jak pružina a napětí se ještě s každým dílem stupňovalo. Tomu ještě přidávala skvělá hudba, takže některé chvíle byli až infarktové. Na horor opravdu skvělá zápletka a pro mě naprosto nečekaný konec. Another se rozhodně zařadilo mezi moje top 3 anime. ()

Sweat55

Nakonec dám čtyři hvězdičky, zato ale hodně silný čtyři hvězdičky. Prvních šest dílů je brutálně vykreslována atmosféra a nepětí by se dalo krájet. Pak začnou padat hlavy, dost lidí umře a pořád se objevují nějaké zajímavé zvraty. No a poslední dva díly jsou totální jatka, purge jako prase a konec je totální mind-fucking-blow. Abych vám dokázal jaký jatka to byla, dovolím si citovat mého kamaráda Ricka Sancheze....Whoa, they are purging the shit out of each other....Oh, my God!...Oh fuck...That was... okay, yeah...T-that was gross...Wow. Man, I think my eyes were bigger than my stomach on this one, Morty. Ugh...My appetite for purge-spectating got filled pretty quick...Oh, God. Takže tak. ()

JohnyTrava

Už keď som videl promo poster povedal som si toto chcem vidieť. A stalo sa. A dobrá predtucha nesklamala. Keď som bol nadšený z Ghost Hound ešte som netušil, že tu na mňa čaká Another. Vyrvaždovčka, pri ktorej nikdy neviete ako to presne je, a stále si ponecháva nejako to tajomstvo až do samého konca. Je pravdou, že stred je miestami taký slabší ale chata/stredisko to plne vynahradilo. A to sa mi ľúbi. Hudba a kresba je tiež výborná. Takže za 10 a ku mne do TOP. ()

Zombiepod

Výborný, desivý seriál, s ktorým nemám veľa problémov. Profesionálne a detailne nakreslené, príjemné strašidelné (čo sa od animovaného seriálu len ťažko očakáva) a skvelo vymyslené. Je síce pravda, že by sa to dalo stiahnuť takmer na polovicu, pretože seriál má znova typickú vadu takmer každého anime - je dlhší, ako by mal byť a po polovici stráca na tempe a zaujímavosti. Samozrejme s výnimkou posledných dvoch dielov, ktoré ponúkajú parádny napínavý záver s rozuzlením, ktoré je podľa očakávania mierne pritiahnuté za vlasy. Navyše tomu chýba mnoho logických výsledkov, pretože seriál takéhoto žánru by si ich zaslúžil. Chyby sú však chyby a bez nich nejestvuje takmer nič, preto zahŕňam seriál medzi moje obľúbené anime, pretože jeho atmosféra, ikonické postavy a príbeh sú nadmieru originálne a ťažko zabudnuteľné. ()

Koonix

[] Opening-Ending [] Veľká škoda posledných dvoch epizód... Asi toto som mal v hlave po dopozeraní tohto seriálu, ktorý začal neskutočne dobre, bohužiaľ posledné dve epizódy sa zmenili na tak trochu nudnú vyvražďovačku, plnú možných aj nemožných úmrtí (človek by čakal že pri tom množstve môže byť maximálne tak 5 preživších, a na konci sa dozvedá, že nezomrel vlastne skoro nikto). Toto je jediným záporom tohoto inak skvelého anime. Ako som už spomenul, prvé asi 4 epizódy poctivo budujú mrazivú atmosféru, a robia to tak dôkladne že pri tom vyzerajú mnohé hrané horory ako amatérske nepodarky. Či už je to neustálymi zábermi na figuríny v znepokojivých pózach, početnými zvukovými ruchmi ktoré mi chvíľami až pripomenuli tento film, alebo vynikajúcim atmosférickým soundtrackom. V druhej časti seriálu sa prechádza skôr až do takej "detektívej" roviny, kde sa Kouichi dozvedá čoraz viac vecí o takzvanej "prekliatej tretej triede", a dostáva priestor aj zbližovanie sa dvoch hlavných postáv. Čo sa ich týka, tak Kouichi je trochu nevýrazný, nie však úplne nesympatický, ale podstatná je tu Mei, vďaka ktorej si na tento seriál určite ešte nejeden krát spomeniem :) Priznám sa, že spočiatku som sa jej až trochu bál (to však neznamená že by mi bola nepríjemná:), ale časom keď som sa dozvedel prečo sa k nej zvyšok triedy chová tak ako sa chová, záhadnosť okolo nej opadla, a ona dala najavo aj svoju ľudskú stránku (nie síce úplne ľudskú, ale minimálne ľudskejšiu:), sa pre mňa stala zatiaľ najzaujímavejším anime charakterom. Zvyšok postáv je vcelku slušný, nie je medzi nimi síce žiadna hlbšie rozvinutá osobnosť, ale pre potreby seriálu absolútne postačujú. A ešte jedna vec ktorá jednoznačne stojí za pozornosť je fantastický opening. Dlho som uvažoval medzi štyrmi a piatimi hviezdami, nakoniec som sa však rozhodol pre prvú možnosť, z dôvodu že posledné epizódy mi dosť pokazili celkový dojem zo seriálu. Na percentuálnej stupnici to vidím tak na 85%, takže lepšie 4*. ()

FunnyXis

Zajímavé anime, poprvé sem zabrouzdal do vod hororového žánru co se anime sekce týče a byl sem mile překvapen. Místami mě to až nahánělo husí kůži, ale naopak u některých sekcích to bylo nudné. Nicméně i tak musím hodnotit toto anime kladně a to taky kvuli rychlé stopáži, děj událostí prostě vygradoval relativně v rychlé sekvenci, což oceňuji, že sem nemusel na nic čekat a nic se zdlouhavě netáhlo. Pro mne 7,5/10 chilli 4* ()