Klasická Shakespearova komedie v současném duchu. Za použití původního textu sledujeme příběh milenců Beatrice a Benedicka, který nabízí temný, sexy a místy absurdní pohled na hru plnou intrik, kterou představuje láska. Moderně převyprávěná klasická Shakespearova komedie o dvou párech, jejichž pohled na romantiku je naprosto odlišný. Don Pedro navštíví na cestě z vítězného tažení proti rebelujícímu bratrovi Donu Johnovi guvernéra Messiny Leonata. Doprovází ho dva důstojníci – Benedick a Claudio. Zatímco se v Messině Benedick neustále dohaduje s guvernérovou neteří Beatrice, Claudio se zamiluje do Leonatovi dcery Hero. Don Pedro dohodne s Leonatem pro čerstvě zamilovaný pár svatbu. Ještě před ní se všichni čtyři – Don Pedro, Leonato, Claudia i Hero - snaží dát dohromady Benedicka s Beatrice. Mezitím se ale darebný Don John snaží za použití různých fíglů překazit šťastnému páru manželství ještě před tím, než začne. Zdá se, že série jak komických, tak i tragických událostí zabrání oběma párům najít pravé štěstí. Láska snad nakonec ale opět zvítězí. (oficiální text distributora)

jhr

Konečně jsem si dnes našel čas a podíval jsem se na zatím poslední film Josse Whedona, Much Ado About Nothing a musím upřimně říct, že to byl jeden z mých nejkrásnějších filmových zážitků za poslední dobu. Z celého snímku doslova vyzařuje neuvěřitelně silná pozitivní energie a láska k vybrané Shakespearovské klasice a vrcholem toho všeho je bezchybné herecké obsazení sestavené s Whedonových přátel a to hlavně dvojce Amy Acker a Alexis Denisof mezi nimiž to nádherně jiskří a celkové více než podařené zpracování. Je potřeba říct, že tento film je určen převážně pro nadšené fanoušky Josse Whedona ale i ostatní diváci se mají na co těšit a tak ho můžu všem jen doporučit. ()

Aljak

Na tieto moderné filmové adaptácie diel božského Williama som naozaj veľmi citlivý. Napriek kope obdivu a vysokých hodnotení, ja mám z celého tohto spracovania skôr negatívne pocity. Radšej by som videl niečo klasickejšie, alebo keď už to prerábať do modernejších pomerov, tak potom to aspoň aspoň nejako prispôsobiť aj dej a repliky. Toto pôsobilo neuveriteľne fádne, a to Veľa kriku pre nič je naozaj znamenitá hra. Toto naozaj nepôsobilo dobrým dojmom, ja som z toho normálne sklamaný. Aspoň, že Amy Acker ako Beatrice zahrala skvelo a úroveň celého filmu pozdvihla aspoň trošku. No aj tak, za mňa len 1*. ()

hanagi

Přenesení do současnosti, jednoduchá výprava a hodně civilní projev ve mně navodili příjemný pocit, jako bych celého dění byla sama součástí. A pořád je to Shakespeare. Jen jeho text ožil a vtipně na mě pomrkává. Pro nekonečné hašteření Beatrice a Benedicka mám odjakživa slabost, ale nikdy mě nenapadlo, že je můžu potkat u nás v obýváku anebo na sousedově zahradě. ()

hroubek

Kdo by to čekal, že po velmi úspěšných Avengers si Joss Whedon natočí předělávku Shakespeareovi hry? Asi nikdo a to více je pro mně film zajímavější. Knihu jsem nečetl, v divadle jsem na ní také nebyl a Brannaghovu verzi jsem neviděl. Vlastně jsem ani nevěděl o čem film je a z nějaké důvodu jsem neměl potřebu to zjišťovat. Stačilo mi, že jsem viděl pár ukázek, ve kterých se objevilo několik známých tváří. A když, jsem naprosto neznalí tohoto příběhu, tak jsem se naprosto bavil. Líbilo se mi přenesení 16 století do naší doby se vším co k tomu patří. Hostiny vystřídaly párty, strážné security atd. A nad tím vším stojí Whedon a jeho přátele a baví se hraním této hry. Dialogy odsýpají, děj rychle utíká a my všichni neznalí se ztrácíme v moři postav a dialogů. Jakmile se, ale objeví zápletka a s ní i motivace postav je to jiná. Snadněji se dostáváme postavám pod kůži a baví nás svými dialogy. Samozřejmě je to dáno prostorem, který daná postava má. Nejvíce z toho dokážou vytěžit Amy Acker a Alexis Denisof. Jejich dialogové výměny jsou parádně natočené a jsou natolik vtipné, že Vás několikrát upřímně rozesmějí. Totéž platí i Clarku Greggovi nebo Nathanu Fillionu. Trochu zamrzí, že některé postavy nám nejsou představeny lépe, nebo se o nich moc nedozvíme. I tak, ale mohu říci, že tahle Whedonova jednohubka je velmi chutná a nejvíce jí docení skalní fanoušci tohoto tvůrce. ()

Lukyn007

První půlhodinka mě, přiznám se, moc nenadchla, ale pak se to rozjelo, neboť na scénu přišel "vyšetřovací tým" s Nathanem Fillionem v čele, a já se začal náramně bavit. Pak už to mělo spád a bylo na co koukat. Je to sice první adaptace, kterou jsem viděl, ale celkově ji hodnotím kladně. 70% ()

Philoun1

Shaekspearovi hry ani básnický jazyk asi nikdy nebudou můj šálek čaje, ale musím uznat, že Joss Whedon se s moderním zpracováním popral velmi dobře. ()

DavidS.

Nejsem velkým fanouškem jakékoliv podoby Whedona, proto mě jeho domácí černobílé video, kde si s kamarády z branže recitují kuchyní i obyvákem Shakespeara, nechalo zcela chladným...Není to nápadité, současné ani moderní...Není každý Branagh nebo Hilský... ()

Ilhan

Ze začátku jsem to příliš neviděl, ale nakonec velice fajn film, který se mi až nečekaně líbil. K tomu plejáda whedonových oblíbenců, to se prostě nedá. Opětí díky pane Whedone :). A mimochodem: Don’t forget to mention, I am an ass! :D ()

Perry-

Zasazení do aktuální doby moc nedává smysl a spolu s dialogy vypadá divně. Postavy jsou hrozně zaměnitelné, takže se v tom po chvíli člověk ztratí. Verze z roku 93 je super, tohle ne. ()

SpaceOdyseus

Joss se urcite vyblbnul a moc ho toto filmove cviceni bavilo. Ja ale moc nechapu, proc bych mel sledovat toto misto navstevy divadla? Dily zdrojovemu materialu je film zabavny po celou stopaz, prece jen je Whedon Shakespearovi hodne verny. Ale chybi mi tu neco, co by ospravedlnilo samotnou existenci teto adaptace. ()

Mikino00

Trvá dlouho a je dosti obtížné se do filmu dostat, proniknout do záměru režiséra, protože velmi netradiční převedení tohoto dramatu, ve své snaze o zachování původního textu v moderním prostředí, divákovi moc naproti nejde. Jakmile jsem si zvykl asi v polovině, tak jsem si toto zahradní představení užíval, stejně jako lehce komickou postavu Filliona. ()

Greg25

Dokáží ve Shakespearovi existovat dvě roviny - jedna klasická a druhá popkulturní? Jde to, když tou popkulturní vlastně vůbec nenarušíte Shakespeara a dáte mu tím novou rovinu jen pro diváky znalé režisérovy předchozí tvorby. Nádherná ukázka toho, že pokud ctíte žánr, autora i předlohu může vzniknout vydařené dílo. Třeba i v současném domě, se současnými kulisami s kamerou ryze čenobílou a narážkami lehce mimo Shakespeara. Pěkná práce s předlohou i současnými reáliemi. 80% ()

toi-toi

Wheadon sa s partiou kamarátov, zväčša béčkových hercov, doma nudil a tak sa rozhodli natočiť film od Shakespearea. Bez kostýmov, výpravy za to artovo (rozumej čiernobielo). Herci odrapkávaju známy text a snažia sa ukázať, že vedia hrať aj mimo seriálu. Pekný nápad, no spracovanie je nudné a nevýrazné. Občasné hádzanie sa hercov o zem, môže pôsobiť smiešne a jemne to vytrhne zo zaspávania. Keď nič iné, pekná pocta Willovi a snaha posunúť klasiku Wheadnovým komiksovým fanúšikom. ()

achaja

Rozhodně lepší čtyřka. Shakespearovská angličtina v 21. století je určitě pořádný oříšek a Jossu Whedonovi se ho podařilo rozlousknout. Filmu nechybí hravost a lehkost, se kterou se přenáší přes záludnosti adaptace s moderním prostředím. Don Pedro, Leonato a samozřejmě Benedick a Beatrice mě přesvědčili že aktuálně a moderně jde mluvit i citováním Shakespeara. ()