V roku 2000 vypukla v severofrancúzskej obci Outreau aféra pohlavného zneužívania detí. Osemnásť osôb bolo obžalovaných a medzi nimi i hlavný hrdina filmu Guilty Alain Marecaux, do ktorého domu polícia vpadla v skorých ranných hodinách. Alain strávil vo väzení tri roky a neustále sa snažil presvedčiť sudcu, že nič nespravil. Postupne prišiel o všetko: manželku, deti, prácu... Niekoľkokrát sa pokúsil o samovraždu. Obrat v jeho živote nastal, keď matka zneužívaných detí priznala, že klamala a za pedofilov označila prakticky každého, kto sa jej znepáčil. Súd veril deťom a spôsobil tak najväčšiu justičnú katastrofu v dejinách Francúzska. (sochoking)

Tosi

Zdrcující studie charakteru falešně obviněného člověka z pedofile, jenž byl spolu s dalšími 15 lidmi neprávem odsouzen v tomto neuvěřitelném francouzském procesu k několika letům vězení. Hodně intenzivní drama, v němž Phillipe Torreton hrál zcela přesvědčivou one-man-show a za svou srdcervoucí touhu po přežití a svobodě, při níž prošel ohromnou fyzickou transformací, by zasloužil velké ocenění. ()

Jizni Tlapa

Zpracování mělo být kvalitnější! Nemůžu si pomoci. Tak silný námět by měl v divakovi vyvolat nejsilnější emoce! Ja se však hodně místy upřímně nudil.. 70 % ()

pnboss

Neskutečné, že takhle může fungovat exekutiva v 21. století a ještě k tomu v Evropě??!!! 🇫🇷 👎👎👎 ()

Helmutek

Nejsem žádnym znalcem hororů, ale zrovna před pár dněma jsem znovu viděl Shining - jeden z nejděsivějších filmů, který znám. A teď můžu říct, že se to vůbec nedá srovnat s čistou hrůzou a absolutnim děsem, kterej jsem prožil za hodinu a půl sledování tohodle případu - a to zoufalství ještě roste právě s uvědoměním, že já jsem to zažil neosobně a jen nějakejch 90 minut, a že někdo jinej tohle štěstí neměl. Na světě se samozřejmě děje spousta zvěrstev a jen o nich nevim, ale tohle je tak blízko... Tohle neni fikce, je to Evropa, demokratickej právní systém, je to pár kilometrů odsud a pár desítek měsíců zpátky. Škody na vztazích, zdraví a životech jsou absolutní, fatální a trvalý, a přesto nikdo ani v 21. století nenese zodpovědnost - je to označený za justiční katastrofu, a stejně to končí jen důtkou (sic!) pro jednoho (sic!) soudce. Je to úplně stejnej systém vyviňování se, zbavování se odpovědnosti, schovávání se za instituce a nadřízený, stejnej princip neochoty a neschopnosti dělat rozhodnutí s vědomím vlastního dílu zodpovědnosti, kterej doved nacismus přesně k tomu, čim byl - a je to přesně to, co je napříč "všeobecnou společností" tak jednohlasně odsuzovaný. A přesto se tohle může stát i v roce 2000+, přesto si to ti mocní dovolej, aniž by je to trápilo, a samozřejmě to vůbec nemusí bejt jen v Německu. Žádnej systém neni dokonalej - nakonec je to o lidech, a jestli se jako lidi i chováme v situacích, kdy máme moc. Hon byl super, ale tohle mě sežehlo ještě úplně jinak - asi právě proto, jakej kousek od nás tohle je a jak moc to je bez jakýkoli nadsázky skutečný. A Torreton byl struhjící. ()

Hillock

Předně je zapotřebí ujasnit si fakta. Nevěřím, že se tohle stalo ve Francii a vy tomu také nevěřte. To se mohlo stát pouze v Česku. Tam u vás v Česku mají zkurvení policajti, zpíčení státní zastupitelé a vyjebaní soudci v popisu práce dostat za katr co nejvíce lidí, bez ohledu na to, jestli jsou vinní či nevinní. Kdo neměl žádnou zkušenost s těmito zasranými orgány, neuvěří. Můj kamarád pracoval několik let u české policie, avšak odešel, jelikož zjistil, že tam pracují samí psychouši. Dokonce i já sám jsem byl přímým svědkem toho, jak česká policie ví, že posílá do lochu nevinného člověka, ale to nesmí nikomu prozradit, protože by nedostali vysoké prémie. Z tohoto zjištění se možná inteligentnímu člověku chce blinkat. Ale pročpak? Vždyť je to standard české justiční mafie. Poslat do vězení nevinného, to se opravdu může stát jen v Česku. Ani v Bangladéši by si něco takového nedovolili. Proto přeji, seriózně a upřímně přeji, všem českým policejním zmrdům a kurvám, všem zasraným státním zástupcům a zpíčeným soudcům a zkurveným soudkyním, aby chcípli všichni jejich zkurvení rodinní příslušníci, blízcí i přátelé a nakonec i oni. Pokaždé, než jdu spát, se modlím, aby se to stalo. Je to moje přání. Žádné přání není nezákonné. Pokud někdo z vás je přesvědčený o tom, že moje přání je přes čáru, tak takovému jedinci přeji, aby si prožil martyrium s těmito pokřivenými rádoby organizacemi, a aby byl potrestán a uvězněn za ten nejhorší trestný čin, který v konečném důsledku ani nespáchal, ale ono je to v Česku vlastně jedno, tam u vás se nehraje na vinu nebo nevinu. No a k filmu? Je zpracovaný mistrovsky. Obdivuji hlavního hrdinu, který měl ve smlouvě, že za určitou dobu musí zhubnout. Vždyť jo. Ten náš hlavní hrdina držel půst. A podle toho musel vypadat. Na začátku vypadal jako dobře živený soudní vykonavatel, ke konci vypadal jako kostra, což mě velmi znepokojilo. Poněvadž vím, že není jednoduché vcítit se do role postavy, aniž by neutrpěl organismus. Jo, chápu, že jsou lidé, kteří chtějí zhubnout a dodržovat správnou životosprávu, ale hlavní hrdina musel podstoupit křest ohněm, neboť si nedokážu představit, že bych tohle dobrovolně podstoupil. V rámci role to dokážu jako herec. Ale v soukromém životě nikoliv. Bohužel. Otázkou je, zda by se jakýkoliv herec dokázal vcítit do téhle problematické role. Věřte mi, že to není prdel. Umíte plakat na povel? Běžný lidumil ne, herec však ano. A může si představovat cokoliv. Smrt blízké osoby, či úmrtí v rodině, dokonce jsem přesvědčený o tom, že když zahyne domácí mazlíček, který je součástí rodiny, může to vyvolat stejnou reakci. Souhlasím s tvrzením, že domácí mazlíček je součástí rodiny. Můžete si říkat, co chcete, ale je to tak. Chci se ještě dostat k jádru pudla. Film je dokonalý. Nemohu mu nic vytknout. Pouze vyjádřím svůj náhled. Hlavní hrdina se pokusil několikrát o sebevraždu. Co je vlastně sebevražda? Dle slovníku současné češtiny jde o dobrovolné usmrcení sebe sama. Opravdu je tento výklad košer? No, samozřejmě, že ne. Který normál by chtěl spáchat sebevraždu? Možná, že nikdo z nás není normální. Každý máme hluboko v sobě abnormálnost, otázkou však je, kdy vypluje na povrch. () (méně) (více)

hanagi

Vlastně to může potkat kohokoliv z nás! Viděno v rámci Challenge tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií.! ()

nevermore

Nechutně odpornej film o tom, jak někdy stačí, když vás někdo obviní z něčeho velmi závažného a presumpce neviny už pak jde dopr*ele. Na to se nedalo skoro ani dívat, a nemám sebemenší potřebu tohle vidět znova. Ke zničení až 13 životů stačí prolhaný fracek, jeho matka s velmi nízkým inteligenčním kvocientem a mladý francouzský úřednický soudce bez emocí. ()

s.e.p.p

Plné kafkovské absurdity a beznaděje. A ve výsledku zdrcující o to víc, že je film založený na skutečných událostech. ()

JohnSmith

Upřímně se mi po skončení filmu chtělo zvracet. Nebylo to z toho, že se znásilňujou v rodinách děti, ale z toho, že si vyšetřující soudce s policajtama dělaj co chtějí, i když maj případ na vodě, věřej drbanům a nic se jim za to nestane. Torreton podal vynikající výkon a to nejen herecký, ale i fyzický. Když jsem ho viděl jak drží hladovku, tak mi bylo úzko. A bohužel se to všechno stalo. ()

U.Tarare

Silné téma, špatně uchopené, respektive blbě natočené. Film, který vás má emočně přicucnout k hlavnímu hrdinovi, abyste ke konci zatlačovali slzu je pojat dost suše. Finální soud to poslal definitivně ke dnu. Místo nějaké profesionality, když už se celý film tváří důležitě a každým coulem z něj čouhá "podle skutečné události", dostaneme frašku alá soudkyně Barbara. ()

netahlo

Bych blil! Nechapu, ze tyhle procesy nerozhoduje porota. Toho mladyho priteplenyho soudce bych poslal do cely s poradne nadrzenyma negrama na ozdravny pobyt! A ty zgerby, co svedcily, jakbysmet! Nicmene po filmarske strance perfektni drama s vynikajicim Torretonem v hlavni roli. ()

Maynard.

Ty vogo, tak tohle je hodně krutopřísnej film. Až na konci sem se dozvěděl, že je to podle pravdy, o to víc mě to sejmulo. Obviněno z pedofílie cca 20 lidí na základě jedný francouzský cigošky a jejího ulhanýho synáčka... Tak to je víc než mazec. O to větší mazec je, že se těch obviněných nikdo ani pořádně neptal jak to bylo a rovnou do vazby a pak do basy. Hlavní hrdina se 3x pokusil o sebevraždu plus jedna téměř smrtící hladovka. To je fakt svinstvo. A ještě větší humáč je to, že jeden mladej prokurátor to udělal úmyslně a zničil tím životy tolika lidem. No, nechce se ani věřit, že se něco takovýho může v dnešní době stát v týhle vyspělý zemi. No, sice vyspělá, ale nechali si ji zničit přistěhovalcema, ale to už je zase jinej film. Jen si představ, že si pro tebe přijdou benga a strčej tě do lochu bez jakejkoli otázek... Brr, něco jako za pojebanejch komančů :( ()

klukluka

Ohromný (nejen) filmový zážitek. Film vynikající, výkon představitele hlavního hrdiny na hranici sebezničení. Ale ta předloha!!! Šílený. Fakt šílený, co se taky lidem může stát. V jedné z těch zemí, kde se všichni bijí v prsa, jak jsou vyspělí, spravedliví, svobodní, demokratičtí...blá blá blá... Tohle by měli povinně pouštět studentům právnických fakult. A opět - nejen jim. Tohle by měli vidět všichni. A zvlášť u nás. Nevím, jak ve Francii, ale tady by měl chlapík doživotní cejch. Nikdy už by se nezbavil nálepky "pedofil". Nemyslím si, že by to měl být jen specificky českej bonus. Ale ono ve výčtu všech těch sraček, co se Marecauxovi staly, už to asi nehraje až takovou roli. Hrůza. Jímá mě hrůza! ()

radecacek

Miluji vězeňské filmy a filmy ze soudní síně. Tady máme oboje. Je až neskutečné, že se opravdu něco takového stalo. Torreton zahrál muže obviněného ze sexuálního obtěžování skvěle. Zbytek filmu už mi přišel malinko televizní, nicméně stále nad průměrem. ()

aquiver

Jedno z vrcholných dramat na téma justičního omylu a vězení. Scénářem podle skutečné události a významem snímek snad i předčí vévodící Darabontův vězeňský opus Vykoupení z věznice Shawshank. Z filmového pohledu bych sice Présumé coupable přednost nedal, na to je na mě až příliš procedurální a civilní, avšak zhlédnout lze jednoznačně doporučit každému, protože i tak předá silný a působivý zážitek. 95 % ()

jakeer

Pomerne sugestívny film, ale takmer všetko tam bolo uverieteľné. Po remeslnej stránke bezchybné, takéto echt európske filmy sú balzamom na dušu po tých netflixáckych hollywoodskych bijákoch, na ktoré sme počas corony odkázaní. ()