Učitel Tomáš Majer si zavolá ve škole tři chlapce do tělocvičny, kde jim oznámí, že se je chystá mučit a vytahuje z tašky různé mačety a tyče. Poté všechny nějak napadne. Jednoho střelí, další zmlátí. Poté se probudí ve své posteli. Byl to sen. Z televize se dozvídáme, že Tomáš Majer je skutečně podezřelý z vraždy tří studentů. Sledujeme Majera, který vzpomíná na své působení ve škole. Děti zde byly sprosté a bez jakékoliv autority k učitelům. Novináři sledují paní Majerovou a chtějí jí položit nějaké otázky. Ona zajde do domu, kde naopak čekají sousedé a stěžují si, co vyfasovali za sousedy. Ve škole se okleštěnému učitelskému sboru představuje nový ředitel Halbich. Majer opět vzpomíná na to, jak byl ve škole. Jeden z rodičů romského chlapce si k němu přišel stěžovat, že mu prý mlátí syna. On tedy řekne, že ho mlátit nebude a že mu bude psát poznámky, které pak pošle na město a to rodině sebere přídavky. Otce to samozřejmě zneklidní a náhle otočí a pustí se do svého syna. Do školy přijde inspekce, která řediteli oznamuje, že ministerstvo bude chtít školy tohoto typu zrušit. Tomáš Majer opět vzpomíná. V rádiu hlásí, že na zvláštní škole byla zavražděna jedna učitelka a to pravděpodobně samotnými žáky. Také vzpomíná, jak při vaření děti nasypaly do polévky marihuanu a tu pak snědla i jedna učitelka. Jistý pan Dostál chce, aby se Majer co nejrychleji našel. Posílá jednoho svého muže na radnici, ale tam se dozvídá, že se Dostála už nikdo nebojí a že už nemá takový vliv. Do školy přichází novinářka, která chce psát o zdejších vraždách. Baví se s jednou zdejší učitelkou a říká, že nemůže uvěřit tomu, že by učitel zabil tři žáky, stal se ředitelem a poté na škole ještě rok učil.  Ministerstvo vnitra řeší, zda v případu nedošlo k velkému pochybení policie. Do školy nastupuje nový zaměstnanec, zjišťujeme, že je to muž, který pracuje pro Dostála. Do ředitelny vtrhnou rozzuření rodiče, kteří nejsou rádi, že jejich děti chodí do školy, kde se zabíjejí děti. Kapitán Ševčík jde do nemocnice za mužem, který tady leží ve špatném stavu a chce se zeptat na Majera. Bývalý školník však nechce s policií o ničem mluvit. Ve škole skupinka romských dětí napadne a šikanuje chlapce. Majer si v novinách přečte, že zemřel jeho dědeček. Vzpomíná, jak mu babička říkala, že by se měl policii vzdát. Když je nevinný, tak ho soud osvobodí, ale děda naopak namítal, že v této republice ne. Policie chystá zásahovou jednotku, jelikož si myslí, že Majer navštíví pohřem svého dědy. On se na hřbitově skutečně ukáže a policie si ho všimne. Jemu se však podaří nastoupit do auta a ujet.  Zásahovka ho dojede, zablokují mu cestu a zatknou ho. Zpráva okamžitě proletí všemi médii. Šéf chce po jednom ze svých právníků, Václavu Mádrovi, aby se ujal případu. Jde o velmi mediálně sledovanou událost. Mádr s tím souhlasí a případu se chopí. Do školy nastupuje nová učitelka a okamžitě zjišťuje, jací jsou zdejší žáci. Vulgární a bez jakékoliv autority. Jeden z žáků na ní má sexuální narážky. Manžel jí po práci vyzvedává u školy a mladík má opět nevhodné řeči. Manžel se k němu vydává ale on ho udeří a povalí na zem. Majera ve vězení navštěvuje předseda jedné nacionalistické strany a vyjadřuje mu plnou podporu. Věnuje mu knihu s názvem Pravda o cikánech. Majer knihu vezme a udeří ho s ní. Nastává den procesu. Před soudní budovou jsou velké protesty romů. U procesů vypovídá velké množství svědků. Školník, který byl až do této chvíle v nemocnici také předstupuje. Vypovídá, že všechny ty děti měly zemřít. Nikdo z nich prý netuší co dokážou. Starostce poté vyhrožují muži od Dostála, který je nyní v domově důchodců. Má si prý uvědomit, díky komu je starostka. Starostka vzpomíná na to, jak jí šikanovala skupinka mladých romek, když ona sama byla malá. Poté je také jako svědek u soudu a i ona je na straně Majera… (TV Prima)

Kosmik 1

Tak mi to nedalo a shlédnul jsem i poslední díl této trilogie. Co by si měli všichni odnést, přes to všechno, co se dá v Bastardech vidět, je poslední věta Majera: "Všechno záleží pouze na tom, zda všichni budeme jen přihlížet, když se bude někomu ubližovat..." ()

Autogram odpad!

Že je film otvorene rasistický, by mi pri tejto téme ani nevadilo, keby to celé malo nejaký zmysel. Amatérske spracovanie, nevhodná hudba, zmätok v scenári, umelé naťahovanie scén, ťažko nájsť niečo pozitívne. Celý film tak robí medvediu službu myšlienke, ktorú chce (asi) vyslať. ()

blechy odpad!

Tenhle film by se měl stáhnout z kin a Magnuska by měli zavřít.... thle byl nehorázný rasistický SHIT!!, který se snad ani SHITEM nazvat nedá.. to je totiž slabě slovo!!! Sám se sobě divím, že jsem to přežil až do konce! ()

Wbcko

Celou dobu mi připadalo, že film včetně hudby dělala banda studentů střední školy. Prostě amatéřina nejhrubšího zrna. ()

netahlo odpad!

Tak tohle prekonalo i vsechny Kamenaky! Definitivne nejhorsi film, co jsem kdy videl. Dokoukal jsem to jen z ucty k panum Hrusinskemu a Triskovi, kteri herecky vycnivaji o nekolik galaxii. Bohuzel samotny film je natolik dementni, ze to nestaci. Magnuska by mel nekdo zastavit nebo bude brzo zle, ten pan neni normalni!!! ()

insurgentes

Je pravda, že k samotnému zpracování trojky mám jisté výhrady. Film se stává sentimentální slepeninou různých pseudoobrazů, markantně ztrácí na napětí i tempu, přitom řada možností ve scénáři nebyla využita nebo jen ledabyle odbyta. Například motiv novinářky a jejího hyenního šéfa šlo rozpracovat jen při povrchním nahlédnutí do žumpy, kterou nás denně krmí hovinky nebo lžidnes, daleko realističtěji. Stejně tak jsem postrádal solidní zpracování výslechů a dokazování, tam bylo látky ke kritice systému taky necháno ladem haldy. Co mě ale zaujalo na této trilogii daleko, daleko víc, je způsob přijetí diváky. Asi si budu muset najít nový okruh oblíbených uživatelů, protože v tomto jsme se minuli, a přitom se jedná o věc vcelku zásadní. Někdo napsal, že to je nejrasističtější film v dějinách českého filmu. Můj pohled je zcela opačný: Je to první film, který otevřeně poukazuje na tzv. reverzní (zpětný) rasismus, který jsme si vypěstovali nezaslouženým a neopodstatněným zvýhodňováním jedné minority, přehlížením malých zel jsme vytvořili jedno monstrzlo, podporované v současnosti jednak strachem z obvinění z rasismu a jednak štědrými dotacemi z uhnije. Chápu, že taková malformace ve společnosti vznikne, ostatně žádná společnost není zcela zdravý organismus. Co ale nechápu, je, že taková úděsná majorita lidí nechce vidět věci tak, jak jsou, a dál strkají hlavu do písku, a pokud jim někdo nastaví zrcadlo, jako třeba Magnusek nebo Vorel, svorně na něj nahází špínu a odpady. Lidi, nechápete, že váš ODPOR je jenom a jedině před vámi samými převlečený vlastní STRACH z toho, co byste v tom zrcadle viděli. ()

Zemi11 odpad!

Magnusek zkrátka válí. Třísettunovej týpek jde na hřbitov při pohřbu dědečka a aby ho Policie nepoznala, vezme si kšiltovku a černé brýle :D :D :D :D :D :D :D To ne :D .D :D :D :D :D :D :D :D ()

kenkaku odpad!

Trvalo mi to rok a nakonec jsem se odhodlal. Obětuji se pro ostatní, protože tím zachráním mnoho lidských životů. Nebudou muset vidět Bastardi 3. Podívám se tedy na to a všem řeknu o čem to je. Takže opravdu Vy všichni ostatní už trpět nemusíte..... Je to ten nejzbytečnější film co jsem viděl. Hodinu (to je víc než polovina) se opakuje to co už jsme viděli (no fakt... opáčko pro ty co náhodou zapomněli). Zhola nic nového. A zbytek je o tom jak Majera kterého drapli dřepí u soudu a dostává doživotí. No jo a to je vše. Tedy až začnou titulky je ještě vzkaz národu "nebuďte k násilí slepí". A to je fakt všechno. ()

FIBO

"Všechno záleží jenom na tom, jestli tomu budeme všichni přihlížet, jestli se budeme dívat, když se někomu ubližuje". O filmu a scénáři bylo se dalo napsat hodně, ale asi tak - kdo nezažil něco podobného ve svém životě, nepochopí. ()

Pyth

Obsahove snad jeste o neco slabsi jako druhy dil, ale aspon nam to Bastardovskou serii uzavre. Magnusek je strasnej neherec, v tomhle dile byl nastesti minimalne... Spousta hlasek je uz ohranych z prvniho a druhyho dilu, tak ani moc nepobavi.. Kazdopadne v televizi uz jsem videl i vetsi p*coviny :) ()

Pavlík

06. 03. 2013 (62.); někteří žáci ze speciálních škol jsou jistě problémoví, ale zase takhle, kde ten pan Tomáš vzal na tento film peníze? ()

klukluka

V průběhu jediného dne jsem si dal všechny tři díly Bastardů. Je pravda, že měly z hlediska kvality sestupnou tendenci. Třetí díl byl jednoznačně nejslabší. Zejména režijně už to bylo hrozně chaotické. Fakt, že dva "skutečné" režiséry nakonec vystřídal scénárista, producent a hlavní hrdina trilogie přičítám (snad) nedostatku financí. Vyjma toho, že se v Bastardech vystřídala opravdu řada známých hereckých tváří, působila tato série tak, jak to s ní nejspíš skutečně bylo, totiž že se muselo hodně, hodně šetřit. A je to možná škoda. Pokud by se Tomáš Magnusek spokojil s rolí scénáristy, a ostatní práci přenechal profesionálům, tak to celé mohlo být úplně někde jinde. Bylo to poměrně angažované a aktuální, rušení zvláštních/speciálních škol po zhlédnutí těchto filmů nevyznívá jako dobrý nápad. Čas strávený u Bastardů nepovažuji za ztracený, nedá se o nich říct, že by byly o ničem. Narozdíl od mnoha jiných (a nejen) tuzemských skvostů typu Hranaři, Westernstory, Experti, Kameňáky a dalších skutečných srágor. Hybným motorem tohoto projektu byl, předpokládám, Tomáš Magnusek. Musím mu alespoň na tomto místě vyseknout poklonu, protože s jeho vizáží dát dohromady něco takového, to už na tom musel jó zamakat. Můžete ho tady trestat ODPADy do aleluja, ale on se zasloužil o vznik stovek minut celovečeráků. Z lenosti, ani z neschopnosti ho tedy podezírat rozhodně nelze. A že si plete Inspekci ministra vnitra s Inspekcí ministerstva vnitra..? A kdo ne? ()

Koři

Celou dobu to bylo na odpad!, ale na závěr už jsem se smíchy neudržel a dávám jednu hvězdu za skok Tomáše Töpfra. ()

BlackTom odpad!

Tak Magnusek je definitívne nielen zlý režisér a mizerný herec. On je nám to dokonca pěknej zmrd... Za tento jednostranný rasistický pohľad si tlustoprd zaslouží, aby jeho prdel poznala středověk. Dobre, keby bol hrozný len námet, dám tomu ešte šancu, ale je to tak hlúpe, naivné a trápne... Magnusek ako neľútostný vrah? To ma skôr presvedčíte, že Blinkybill nie je buzna. A ten odfláknutý proces, otrasné flashbacky a HLAVNE ten titulok v novinách, že špeciálne školy boli zrušené... Nasrať do rúk a týždeň nepustiť k vode, nie som žiaden humanista, ale toto je hnus ako obsahom, tak formou. Tfuj! ()

Corpsegrinder odpad!

Nevim co k tomu říct, je to sračka no. Magnusek neupozorňuje na žádný problémy českýho školství, prostě si léčí svoje komplexy a otevřeně propaguje rasismus. Černý jsou zmrdi a bílý to odnesou když jednaj. To je smysl Bastardů, tak si tady zase nehrajte na filozofy vy experti. ()

Guzmicz odpad!

Tak. Přežil jsem to. V podstatě chci celou "trilogii" rozepsat tady. |--| První díl poměrně ujde. V podstatě nám nabízí pohled do určité problematiky. Líbí se mi jakýsi alternativní pohled učitele na výchovu a vzdělávání (teda když pominu motiv pomsty a vraždění). Kriminální zápletka je nic moc. Jedná se jen o vraždění z pomsty a policie prakticky nic nedělá. Hlavní roli Tomáš Magnusek, který nám ukazuje, jak neumí hrát. Nakonec je vše "uzavřeno" velmi naivně. |--| Druhý díl se snaží o jakousi mafiánskou zápletku. Opět hlavní je zde pomsta. Tentokrát se však mstí "mafiánská" rodina, která celý příběh nic nedělá a vše (samozřejmě) rozjede až na konci. Jinak je to samá omáčka. Více vulgarismu a téměř žádný inteligentní dialog. Trochu to zde zachraňují slavní čeští herci (např. R. Brzobohatý). I když nechápu, jak se k tomuhle nechali přemluvit. Avšak jsou zde i "herci" v čele s Tomášem Magnuskem, kterým bych nevěřil ani nos mezi očima. |--| Ani ve třetím díle se nedočkáme zlepšením kvality. Právě naopak. Zde už to šlo do pořádných ... hlubin. Tomáš Magnusek zde opět předvádí svůj (ne)herecký výkon. A co hůř. Rozhodl se udělat jak scénář, tak vše zrežírovat. Opět nechápu, jak přemluvil některé dobré herce, aby se tohoto humusu účastnili. Tohle je plné omáčky, ještě k tomu vařené z vody a zahuštěné naprosto nelogickou návazností, jak na předchozí díly, tak na vlastní linii. |--| Shrnutí. Nechápu svou motivaci. Takový komentář nemám k žádnému filmu. Ale tohle muselo ven. První díl doporučuji hlavně pedagogům (tedy když překousnout nesprávnou pedagogickou terminologii). Další jsou ztráta času. A ten vám nikdo nevynahradí. Obětoval jsem se za vás. ()