Harry Hole (Michael Fassbender) je enfant terrible týmu, vyšetřujícího zločiny v norské metropoli. Na jedné straně je to výjimečně dobrý detektiv, jehož netradiční metody skoro vždy vedou k úspěchu, na straně druhé se však jedná o nezodpovědného alkoholika s tolika prohřešky, že je už dál nechtějí přehlížet nejen jeho nadřízení, ale ani jeho přítelkyně Rachel (Charlotte Gainsbourg), s níž se právě rozešel. Jediné, co stojí mezi ním a pitím, je případ, který by ho přivedl na jiné myšlenky. Ke smůle jedné ženy, která zmizela uprostřed noci ze svého domu a o pár dní později byla nalezena brutálně zavražděná, se Harry právě dočkal. Postavený sněhulák, který na místě činu zůstal jako jediné vodítko, naznačuje, že tenhle pachatel si chce hrát a že si dost možná už párkrát takhle hrál i v minulosti. A že ho to baví čím dál víc a nehodlá s tím přestat. Přestože Harrymu v pátrání pomáhá brilantní mladá vyšetřovatelka Katherine Bratt (Rebecca Ferguson), nepřestávají policisté tahat za kratší konec. Záplava domnělých i pravých stop a hned několik podezřelých vytvářejí pachateli dokonalou clonu, za níž může nerušeně stavět sněhuláky, vraždit a dělat si legraci z Harryho Holea. Jenže skvělému poldovi stačí i vrahova nepatrná chyba k tomu, aby se chytil stopy a už ji nepustil. (Cinemart)

DJMaroko

Musím tedy konstatovat, že knižní předlohu neznám ani o ní nevím a nikdy jsem nic nečetl. Naštěstí pro mne ! Díky tomu film u mne uspěl na 90% ()

janinka123

Moc roztahaný, občas trochu chaotický film s nádhernými záběry na sněhovou krajinu. Chybělo tomu napětí. Hlavní postavy byly dobré. ()

PepusGi11._

Brodit se ve sněhu dovedu i já,co se týče scénáře,čekal jsem víc a co se týče hudby?....FUJ!.....Přes rok jsem čekal jak idi*t na parádní pecku a nakonec tohle....Ač tenhle film ve slovech pouze kritizuji,dávám mu 3 hvězdy za ten námět o ojedinělej nápad.....Začal jsem se bavit až tak v 75 minutě...45% ()

CZ_Milka

V porovnání s knižní předlohou průměrné až mírně podprůměrné. Kniha je rozsáhlá a pořád se v ní něco děje, do filmu bylo potřeba děj zkrátit a mám pocit, že k tomu došlo vytrháním půlky stránek z knížky... Kdo knihu nečetl, musí se v ději dost ztrácet. Stejně tak nebyl prostor na vykreslení postav, které se i v tom málu, co se o nich dozvíme, od předlohy dost odlišují - patrné je to hlavně na samotném Harrym. Kladně naopak hodnotím kameru, u několika záběrů jsem skoro přestávala dýchat, což asi můj celkový dojem vylepšilo. ()

panki9922

V ten istý deň ako som dočítal knižnú predlohu, som si pustil aj film. Radím Vám, prečítajte si knihu a filmu sa vyhnite oblúkom. Ak by som knihu nečítal, filmu by som asi ani z polovice nepochopil, (dejová linka Vala Kilmera - železného Rafta, plesne v byte Haryho Hola, dejová linka J.K. Simmonsa - Arveho Stopa, dejová linka lekára). Ak to bol režisérov zámer, absolútne mu nechápem, no v knihe mali tieto postavy a ich príbehy významanú úlohu. Samotný snehuliak, jeho konanie a motivácie či príčiny ktoré ho dohnali k vraždám sú vo filme tragicky slabučko popísané. Zážitok z filmu oproti zážitku z knihy je neporovnateľne slabší a pri tom herecké výkony sú dobré, kamera výborná, atmosféra a prostredie taktiež na jednotku, lenže všetko to ide do psej matere ak je scenár zlý, zlý, zlý. Veĺká škoda. PS: prečo musel byť zmenený ešte aj tak banálny a nepodstatný detail ako je to, že Hary Hole pije vodku? Nech žije Jim Beam! ()

bonovox

Veľmi nevyrovnané krimi podľa slávnej predlohy. Celý scenár a réžia sú chaotické a záver je taktiež bez výraznejšieho momentu. Fassbender hrá na zotrvačnik. Plusom jedine autentické zasnežené nórske prostredie. ()

iceworld odpad!

Absolútna katastrofa, nie som ziadny filmovy expert ( gramaticky tiez, ja viem ) ale o tom co bolo v tomto filme zle by sa dala napisat ucebnica a malo by to ostat mementom toho ako sa to nema robit. V prvom rade nechapem tunajsie hodnotenia, pre kazdeho kto tomu dal viac nez 2* to musel byt jeho prvy film v zivote. Nesbo by mal tvorcov zalovat lebo toto nebola zla adaptacia, toto bolo na urovi trestneho cinu. Strih je najvacsi odpad a aj Harambe by to zvladol lepsie. Rezia sa menila, 15% sa zabudlo natocit, ale pochybujem ze by to tejto parodii pomohlo. To je ono, kebyze to nie je myslene vazne ale ako parodia tak by to bol slusny pocin. Ale ako si toto mohol niekto poziet a povedat si ze okej, je to fajn, ide to o kin, to nepochopim. Tvorcovia nam za prvych 40 minut ukazu troch potencionalnych vrahov kedy po dalsich 20 minutach eliminuju dvoch z toho a ostane nam jeden, v polke filmu su moznosti kto je vrah jeden z jedneho. Nakoniec to vrah aj je, wow, surprise. Polka dialogov je ako z ineho filmu a nema ziadny vyznam a zmysel, spravanie postav je nelogicke a nas vrah je cely film stealth superman kedy v zavere otoci o 180° a sprava sa ako postava z filmov s Bud Spencerom a Terrence HIllom. A do toho ta priserna rezia a strih. Ked si predstavim ze ta to dostal niekto zaplatene.... Nic tam nedava zmysel, sceny na seba nijak nenadvazuju, tempo sa buduje, ale iba smerom dole a v zavere mate pocit ze pozerate Scary movie alebo Blaznive strely...a do toho ten Val Kilmer. 0% ()

Kozlowski8

Nevím, jestli skutečnost, že jsem viděl nepřehledné, chaotické, nevěrohodné a nudné představení, připsat na vrub scénáristům, nebo režisérovi (asi všem). Román jsem nečetl, ale to, co podle něj vzniklo ve filmové podobě, je dost velký průšvih. 20 %. ()

Jonypony4CZ

Ten kdo už někdy viděl pár detektivek nebude překvapen, dějová linka totiž působí VELMI předvídatelně a zajetě. Dvě hvězdy dávám za atmosféru, ta mě bavila a držela filmu úroveň. ()

Ironhead

Nevěřil bych, jak špatně se dá natočit severská krimi s hvězdným a kvalitním hereckým obsazením. To bylo něco strašného, nic tu nedávalo smysl a ten konec už vůbec ne. A opravdu nevěřím tomu, že stejný režisér natočil "Tinker Tailor Soldier Spy", to nemá logiku. ()

Franki69

Celkem ta pozitivní hodnocení tady nechápu. Protože jsem knihu četl. Když šel zfilmovaný Snowman do kin, záměrně jsem se mu po prvních informacích o tom, jak bylo s předlohou naloženo, vyhnul. A tak jsem film shlédl nyní, v roce 2023 a vím, že jsem dobře udělal. Od přečtení knihy už je to pár let a leccos jsem pozapomněl. I přesto se mnou ale nakonec film tak nějak otřásl znechucením. Hlavně proto, že filmový Sněhulák má s tím knižním společné jen postavy. Nikoliv už ale děj nebo rozuzlení. Filmový Sněhulák je prostě jen špatná kriminálka, v níž hrají románové figury. Nutno říct, figury nezajímavé, bez minulosti nebo s vysvětlením vzájemných vztahů. Což je to, co knižního Harryho Holea charakterizuje a určuje jeho chování a motivace. Prostě nemůžu mít radost z filmu na motivy knihy Jo Nesbo, kde je Harry Hole brunet, není vysoký, kde je Katrin Brattová zabita!! A kde chybí mobil pohřešované maminky ve sněhulákovi před domem, kde si Harry netrénuje rychlonasazování pout, kde není finální zatčení vraha na Holmenkolenském můstku a pak jeho uvěznění. Tohle je prostě asi vůbec nejhorší adaptace knižní předlohy, na jakou jsem narazil. Protože nedává smysl a z unikátního mrazivého krimi příběhu udělal tuctovou a nepřehlednou televizní detektivku s trapným koncem. Dávám 20%, a to hlavně za exteriéry v Norsku. Aspoň že ta země zůstala v příběhu správně. ()

Nugat

To se vůbec nepovedlo a jedna hvězda je za záběry na krajinu a ten super konzolový most Storseisundbrua. ()

koepster

Absolutní flusnutí do tváře knižní předloze, která vyniká po všech směrech a rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co Nesbø zatím nabídl. Filmové zpracování k tomu ovšem má, kulantně řečeno, dost daleko. Upřímně si nepamatuju, kdy jsem se naposledy musel tak vehementně přemáhat film dokoukat dokonce. Naprosto mizerný, odfláknutě působící scénář. Obecně nemám problém s tím, pokud se film do puntíku neřídí předlohy a jde si v některých ohledech svou vlastní cestou, ale tady některé scény odklonem od předlohy zcela pozbývají smyslu a působí nadbytečně. Nulové vykreslení postav, ke kterým si divák nevypracuje žádný vztah a jejich osud je jim vlastně úplně lhostejný tomu zrovna nepřidává. Každopádně abych nebyl jen negativní - pokud bylo cílem n*srat fanoušky předlohy, to se povedlo výborně. ()

Poza

Film, který se celý odehrává na sněhu, ale nemrazí. Bohužel. Vypadalo to slibně, ale až na Fassbendera jako zhýralého detektiva tam až moc věcí funguje příliš povrchně nebo vůbec. Námět (knihu jsem nečetl) skvělý, ale snímek selhává na základním vcítění se do postav, popřípadě lépe uvěřitelným motivacím a vnitřním pochodům. Hudba a scenérie atmosféru neutáhnou. ()

nydahl

No opravdu škoda - tohle byl můj vrchol roku a proste jsem zklamaný. Jako obrovský fanoušek Nesba jsem cekal tu skvělou atmosféru, kdy proste chcete vedet jak to bude dal a tohle se jednoduše vytratilo. Už asi po 30ti minutách jsem mel úplně neodbytný dojem, ze tohle mel být serial o 8mi dílech do série a potom by to asi bylo se vším co nabízí kniha. Sakra tohle me fakt štve a proste dam jenom dvě hvězdy. Doufám ze práva na Harryho Hola stály takový prachy aby to u tohohle díla nezůstalo a příště to bude lepší. Za me je vyber Fassbendera skvelej a Fassbender JE Harry Hole!!! Překopat knihu do kina není sranda, ale jde to (viz millenium). Příště snad lepe - doufejme. Harryho mame a je suprovej - ted už jen aby to někdo umel natočit - Alfredson to není. ()

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

25.06.2018

Co zazdilo Sněhuláka?

Co zazdilo Sněhuláka?

19.10.2017

Už zítra jde do amerických kin Sněhulák s Michaelem Fassbenderem. Mrazivý thriller, jenž natočil uznávaný Tomas Alfredson (Ať vejde ten pravý, Jeden musí z kola ven), byl jedním z nejočekávanějších… (více)

PF 2017

PF 2017