Zátah 2

• Indonésie Serbuan Maut 2 (více)

H3LLraiser

Akce z jedničky jemně zředěná příběhem o sporu o území dvou zločineckých organizací a infiltrovaný švestky. Předlouhá stopáž, na podobný film, vůbec není na škodu. Správně přidané akce vždy vrátí pozornost kdyby příběh začal nudit. To se ale nestává film tedy velmi slušně a velmi akčně odsýpá a nenudí. ()

kaukola78

Zbytečně dlouhé a složité oproti jedničce.Moc se zde zbytečně také hodně mluví.Uvítal bych přímočarejší děj a o půl hodiny kratší stopáž filmu.Jinak nelze zde nic jiného vytknout.Po technické i hudební stránce opět bravůrní. ()

Dajtin

Takže 4 hviezdičky určíte nemôžem udeliť pri filme, ktorý som viackrát pretáčal dopredu. Dĺžka v tomto prípade viac škodí než pomáha. Myslím, že menší prestrih by tomu veľmi pomohol. Dosť mi aj vadilo, keď pri takýchto filmoch začnem uvažovať, kde preboha moju všetci svoje búchačky. Súboje boli ale úžasné, drsné, živelné, originálne atď. Hlavný hrdina bol na môj vkus, ale docela neľudský vzhľadom na ostatných, dostať párkrát bejzbalkou a kladivom a potom vyhrať súboj s niekým v plnej sile, ktorého mal problém poraziť predtým. To mi kúsok pokazilo atmosféru, keďže sa ho snažili prezentovať, ako normálneho zraniteľného človeka. ()

Carnosaurus

Evans tentokrát narubanou mlátičku narouboval Volavkou. Celé je to jiné než jednička, to je handicap i vítaná změna zároveň. První díl byl něco neopakovatelného a díky bohu, že Evans to pochopil a nesnažil se vykrádat sám sebe. Tohle je spíše gangsterské drama proložené naprosto dokonalými akčními scénami, které vyráží dech. ()

marekspanel

Super extra akční pecka jako jednička, která měla navíc jen tísnivější atmosféru. Po shlédnutí jsem si říkal, že všem akčním amíkovským filmům, oceněným na 5* bych to měl snížit tak na 3, jelikož nic se tomu ani nepřibližuje. Bez sraček, byť je příběh možná ohraný a jednoduchý, ale o to nejde, když je to tak skvěle zarežírované s absolutně luxusní kamerou. Dokonce mi párkrát skoro vyhrkly slzy u některým momentů, jaká to byla jízda, doslova krutě ukojující můj bojový apetit. Tolik rozbitých držek, zlomených kostí, vyhřezlých svalů a tepen, křiku, bolesti, rychlosti, potu, nových nápadů (baseball boy a slepá děva s kladívkama!!!), stylu a zároveň i silných, čistých a "tichých" emocí nikde neuvidíte. 99% (1% za pár nesmyslů v té honičce s autama). 2 a půl hodiny sem se ani nehl, pivo mi zvětralo, spodní čelist se mi válela po koberci a občas sem zapomněl i dýchat. GRANDIÓZNÍ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Scaevola

Očekávání přímočarého žánrového kousku zůstalo nenaplněno, protože tohle bylo více než cokoli jiného indonéskou odpovědí na "Kmotra". To znamená, že když očekáváte nekončící příval akce na - z mého pohledu - hranicích lidských možností, jste rozladěni věčnými přestřihy, lamentováním nad korupčnictvím a mentorováním z úst zasloužených bossů. Ale naštěstí první dvě hodiny zdánlivě rychle uplynou a velké finále dá vzpomenout na předešlou nesmlouvavost, čímž výrazně zachraňuje celkový dojem. Mimochodem - všimli jste si, že kdokoli, kdo by měl v oné východoasijské džungli lhostejno jakou střelnou zbraň, by byl králem celého podsvětí?! ()

cobislav

Toto mi vyrazilo dech jak už dlouho nic. Vůbec nenacházím slova která by pasovala k tomu co jsem zrovna vidět. Po prvním Raidu jsem čekal znova jen kvalitu, ale tohle nechalo jakoukoli konkurenci mezi bojovými mlátičkami na světelné roky daleko. Choreografie fightů se pohybuje někde mezi nemožné až dokonalé. Dlouho jsem si to v hlavně přirovnával k Undisputed III, ale poslední půlhodinka to opět zvedla na úplně jinou úroveň. Po půlhodině filmu jsem si samozřejmě uvědomil, že jakkoli přirovnávat tyto 2 filmy je absolutně mimo mísu, protože Raid je se svojí neotřelostí děje a kvalitou práce s kamerou někde jinde. Husí kůži mívá člověk většinou u nějak emočně silných scén, ale tady jsem se klepal u závěrečné řežby v kuchyni. Skvělá práce s hudbou ten souboj vygradovala na čistě boj o život. Neuvěřitelně syrovej a temnej zážitek, skvělá prostředí, neamerická krajina mě opět jen zahřála u srdíčka. Takové ty hluché scény opět jen umocní čekání na to co příde. Přemýšlíš, že si jdeš skočit s padákem, protože chceš zažít adrenalín, ale nechce se ti z postele? Pust si Raid 2: Berandal. 90% ()

B0mb4st1c

Tak tohle je pořádný akční nářez !!! Je jasné, že prakticky celý film je jen o akčních scénách, ale s velmi propracovanou choreografií. Veškerá akce tohoto filmu je prostě parádní a také nápaditá. Na druhou stranu co se týče děje ten už zase tak dokonalý není, ale to podle mě v těchto filmech netřeba řešit. ()

FIorian

Oproti jedničce má více příběhu, který je i složitější, což vnímám jako plus. Akční scény stále na velmi akční a efektní úrovni. Proč ale takoví mafiáni (a je jich tolik) upředňostňují nestřelné zbraně oproti starým dobrým střelným? Dva poctiví střelci by vyřešili efektivněji ty hloučky velmi postupně na hl.hrdinu nabíhajících záporňáků, aby od něj schytali sprchu úderů anebo obráceně: např. poslední chodba před hl.záporňáckými bossy by se mnohem lépe bránila, kdyby aspoň jeden ze záporňáků, místo aby se jako 20 předchozích jeho kolegů neúspěšně vrhl pěstmi či alespoň mačetou na hl. hrdinu, vytáhl uzi... Ale ano, občas se tu i střílí, ale jedná se hlavně o poctu bojovému umění a opět nevyčerpatelným bojovníkům schopných přijmout opravdu velké množství úderů a sečných ran. Kamera opět tvůrčí a se smyslem pro detail (jednoznačně vyhrál záběr na skrze plot objevivší se zakrvavenou mačetu a na to, jak pomalu mizí zpět skzre plot, kde malou dírou po mačetě sledujeme detail díry tentokrát v zádech oběti a jak i v ní mizí mačeta, tělo se sesouvá a vidíme odcházejícího vraha..). ()

Ace.A.T.L.

Masakr :) Jednička byla skvělá, dvojka jen drobátko pokulhává, ale opět to na začátku nastoupí a akcí, rychlostí a adrenalinem to přetejká. Velice kvalitní počin. Za mě zcela jasných 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

universal

Pokud lze jedním kladívkem zabít cirka 100 lidí, kolik jich zabiji, když mám kladívka dvě? No to záleží také na frekvenci mlácení, která je v tomto snímku značně urychlena. Pokud byste ovšem přehlédli je možnost v opakovačce přesně spočítat. A to je to pravé kouzlo této blbiny 8-) Naprostá blbina 2/10 ()

punco

Tak na tento film som sa po skvelej jednotke tešil ako malý chlapec, a dostal som viac ako som čakal !!! Dokonca som sa dočkal aj solídneho deja ktorý v prvej časti viacmenej nebol. Dokonaláa kamera, dokonalá choreografia, krásne násilné. V žánri akčnákov roku 2014 absolútne v nebesiach a potom dlho dlho nič, v rámci martial akčnákov všeobecne v mojej TOP 5 celkovo. Snáď každá bojová scéna časom naberie nálepku Kult, posledný fight, ju dostal okamžite po jeho skončení a mojom orgazme !! 95% ()

jojto

Iko nám za tie 3 roky zostárol a slušne pribral. Ale nevadí. Rovnako ako v jednotke sa pripravte na brutálnu sekanicu. Je až neuveriteľné čo všetko znesie Iko a poskokovia bossa, krívajúceho repera Ega. Potešia scény v rôznych prostrediach, dokonca automobilová naháňačka. ()

kolodej1

co se týče děje, tak mi to přišlo dost překombinované a chvílema jsem se v tom ztrácel. Další výhradou pak je většina bitek, které trpí známou bolestí. Jeden týpek hladce drtí zástup soupeřů, kteří vždy poslušně čekají, až budou na řadě. Na druhou stranu je film nadprůměrně a vynalézavě brutální, zlatým hřebem pak je finálový souboj, možná nejlepší, jaký jsem viděl. Za to si film ty tři hvězdy zaslouží, jinak jako příběh je to pitomost ()

DjLibnei

Tak tenhle kousek byl vážně něco nevídaného! O proti jedničce velké zlepšení ve všem. Až hororové záběry. Skvělé postavy. A ta kamera? fakt nevídaný film! Kdyby tam nebylo tolik šikmookých, snad bych ještě přidal! 80% ()

BoKo_CzT

Na to, že ide o akčák ma to vcelku vtiahlo do deja. Je však škoda, že tvorcovia takto natiahli stopáž. Keby boli z toho nadbytočného množstva samoúčelných bojových scén trochu ubrali, tak mohol vzniknúť velkom fajn thriller. ()

Marcoman1972

Pro mě výrazně slabší než jednička. Uvěřitelný asi jako otočka s výskokem na Mars. Příště už by všechny ty lidi mohl krájet škrabkou na brambory, pěkně plátek po plátku, aby bylo víc krve, masa, obnažených kostí a tak vůbec. Tohle jsem si vážně mohl ušetřit. ()

halberdier

Jestliže představují poslední tři díly série Rychle a zběsile (5,6 a 7) vrchol současného akčního hollywoodského filmu (spousta lidí s tím nemusí souhlasit), tak oba díly Raidu jsou vrchol tvorby asijské. První díl byla v podstatě jednoduchá akční řezba s neskutečnými akčními scénami a skvělou choreografií soubojů. Druhý díl k tomu přidal příběh (ač na dlouhou stopáž poměrně jednoduchý), výraznější postavy a z akční jednohubky se přehoupl do osudového eposu ve stylu gangsterských filmů. Co zůstalo, jsou opět neskutečné bojové scény a přes celkem přepálenou stopáž i vysoké tempo. Celkově ještě o malý kousek lepší než první díl (9/10) ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou