V jednom malém království mají panovníka, kterého máloco udrží doma. Král Vilém (J. Čenský) s královnou Olivií (T. Kostková) jsou stále na cestách a s velkorysostí sobě vlastní přenechávají vládu nad říší královské radě, ve které mají hlavní slovo rádcové Ferenc (M. Vladyka) a Lorenc (J. Lábus). Jejich hlavním zájmem je vypisovat čím dál častěji nové daně, jejichž prostřednictvím získávají stále větší příjmy do vlastní kapsy. Práva obyčejných lidí chrání jen loupežník Karaba (O. Vetchý), který přepadá výběrčí daní a nespravedlivě vybrané peníze zase vrací původním majitelům. Když se mu narodí dcera Anička (K. Janovičová), uloží své loupežnické „nádobíčko“ včetně staré bambitky hluboko na dno velké truhly a vrátí se ke svému původnímu hrnčířskému řemeslu. Ve stejnou dobu se královským manželům narodí syn Jakub (T. Klus). Obě děti se později, na prahu dospělosti, setkají a ke slovu se znovu dostane loupežníkova bambitka, která napravuje zlodějinu královských rádců… (Česká televize)

FFilipCZ

KUDLA! Ta hrnčířova Anička byla ale kočka! Redheadky, ty já rád! :)) Sice to trvalo 4 dny, ale konečně jsem si spravil náladu po nepovedených vánočních pohádkách (nebo spíše pokusech o pohádky). Předpokládám, že v roce 2011 byla nejspíše pohádkou na Štědrý den, ale já u ní bohužel chyběl nebo jsem zapomněl hodnotit. Ferenc a Lorenc byli také hezkým zpestřením. V podstatě všechny role byly chytře vybrány, pohádka měla spád, bavila a to je hlavní. ()

Krissty

Z českých pohádek, které poslední dobou nestojí za nic, patří rozhodně k těm lepším. Je to vtipné, je to milé a jsou tam super songy + hlas Tomáše Kluse :) Jiří Lábus a Miroslav Vladyka byli jednoznačně to nejlepší na celém filmu, to oni umí.. Občas tam sice byly věci opravdu hodně nelogické, až to bilo do očí.. Ale dalo se to přežít :) (Shlédnout můžete zde.) ()

zdepapepa

Je mi záhadou, proč zrovna taková kvalitní pohádka je TV film. Na druhou stranu kdyby nebyl, neviděl bych ho v TV. Vláda s imunitou, nesmyslné daně, jejich zvedání a zpronevěra vybraných peněz. Nejenže je to velice pěkná pohádka, ale je tam i určitý soudobý podtext, takže i dospělí si přijdou na své. Dobré písničky, to je v naší zemi prakticky pohádková záruka. Vtipu to má na rozdávání za deset pohádek, dokonce i Tomáše Kluse, který není úplně můj favorit, mi to neznechutilo. Nechybí ani klasické pohádkové tropy, nechybí tomu zkrátka skoro nic. Vlastně něco ano. Cítím z toho to Česko tolik, že v zahraničí by se to asi hůř chápalo. Nechybí ani all-star tým herců, někteří z nich pohádkami prověření, někteří dokonce v trochu jiných rolích. Tomáš Klus byl vynikající princ/kuchtík a Kamila Janovičová úžasná hrnčířka/loupežnice a rád je zase v něčem uvidím. Příjemná nostalgie nad časy minulými velikánů jako Karel IV., kdy naše země vzkvétala. A originální finta jak říct a přitom neříct sprosté slovo, které se rýmuje se slovem kudla, která se koneckonců do pohádky hodí o trochu víc. ()

Adasin

Jednou, dvakrát to ještě šlo. Herci (kromě Kluse) hrají jak jen to v takovéhle pohádce jde a příběh spolu s hudbou je ještě jakž takž snesitelný, ale čím častěji to vidím, tím víc mi to vadí. 4/10 ()

MartinezZ

Soudím, dle komentářů, že tady to někdo ne tak úplně pochopil. Nejde o pohádku, tedy rozhodně ne v tom běžném "pohádkovém" slova smyslu, ale o velice povedenou politickou satiru, maskovanou pohádkovým kabátcem. Nápady a narážky skvělé (tedy z jedné strany pohledu, z té druhé bohužel, protože to takhle skutečně je), hudba dobrá, písničky by zasloužily doladit, prostředí i kostýmy v pořádku, a i ti herci se povedli. Tedy hlavně Kamila Janovičová (po dlouhé době princezna, na kterou se dá přinejmenším koukat, ačkoliv tady vlastně žádnou princeznou vůbec není), Ondra Vetchý, kterému to sedlo, a Vladyka s Lábusem. Pravda, Klus není moc herec, ale jeho trdlovitost se sem hodila. Pravda, vošmínkovaní Vladyka a Lábus být nemuseli (možná to mělo nějaký skrytý smysl, který mi unikl), bylo tu i dost herců, kteří byli v podstatě zbyteční, ale ve výsledku je mi to jedno. Já se bavil, tak jako u žádné české pohádky za posledních 5 let, a rozhodně mnohokráte víc, než u unylé "profesionální" nudy, zvané Micimutr (tfuj tajxl ještě jednou). ~~~ Nejprve jsem si říkal, podle ukázek, proč TOHLE nebylo na Štědrý večer, teď je mi to teprve jasné. Přesto je tohle zkarikaturování aktuálního dění větší dárek od ČT, než drtivá většina ostatních z nutnosti natočených "kulturních děl". ()

Wysch

Jejeej... Když vynechám homosexuální páreček Vladyka-Lábus, můžu jen říct, že tahle "pohádka" je ztrátou času, ale dokoukat se to dá. Hvězdička navíc za Lábuse. [TV] ()

Praxis

Občas to vykouzlí milou hlášku a podařený vtípek na současný ekonomický trend, ale jinak je to víceméně o ničem s docela mimozním Klusem. ()

ivishka

Nádherná, poetická, novodobá česká pohádka, která mě pohladila po duši a dokonce mi ukázala,že to s těmi pohádkami v dnešní době není zas až tak k zahození. Rozhodně Tomáš Klus se se svým krásným projevem může klidně dát i na dráhu herce ale zpěv mu jde přece jen lépe. ()

UncleG

Tuhle pohádku nejsem schopen vidět svýma příznačně kritickýma očima. Zamiloval jsem se totiž do té rusovlasé ďáblice... Ale to není jen takové bezvýznamné vzplanutí. To je trvalý citový vztah. Ach! Kamilo....! Kamilóó! ()

fremy

Pěkná pohádka popisující nekalé praktiky dnešní politiky (i když nechtěně) s mnohými písničkami, jenž si broukáte s Tomášem Klusem a Kamilou Janovičovou společně. ()

Pierre

Na Velikonoční pondělí vám radši na odlehčení místo koledy dopřeji koment ke své oblíbené pohádce. Po čase jsem Bambitku zase celou  viděl a je to vážně jedná z nejlepších pohádek posledních let a jedna z mých nejmilejších vůbec. Nevadí viditelný menší rozpočet. Tady se dá říct, že se i z málo prostředky podařilo zahrát pěkný koncert, když se pohádka tváří přirozeně, na nic si nehraje, jsou zde pěkné lokace a funguje pohodová atmosféra.  Vychází i hlavní dvojice v podání sympatické, pohledné i krásné zpívající  žel neepříliš znamé Kamily Janovičové (na YT krásně zpívá i Je půlnoc nádherná) a  Kluse, který mi za mlada určitě sedí  nejvíc (i v hudebním světě - mám moc rad jeho starší písničky. Tady je jeho poloha  mlsného mimoně a snílka super a taky je to taková pěkná památka na toho starého romantického  Kluse, co zpívá emotivní ,,Chybíš mi´´ a veršuje  o Marii, ne o Andrejovi.  Zženštilé zmalované  duo Ferenc+Lorenc (Vladyka+Lábus)  co dokáže vymyslet daně za všechno a sdílí spolu i postel ani nepotřebuje komentář. Ona ostatně každá taková role pro Lábuse je radost. Ale v tomto případě musím pochválit i pěkné písničky. Hlavně ,,Daně´´ povzbudí pokud nemáte na zaplacení a záverečná ,,Láska a pravda´´ musí být hezká pro všechny zamilované a dokáže skutečně navodit dobrou náladu. Pamatuji si premiérové uvedení na Boží hod 2011. To bych samozřejmě hned vrátil, ale musím říct, že po jedenácti letech se mi kruh pěkně uzavírá a já nemůžu teď dostat songy z pohádky z  hlavy, a pokud nejsem nucen slyšet ho často doma jako kulsu, musím uznat, že příběh  o hrnčířce, falešném kuchtíkovi a dvou vychytralých výběrčích pořád  jede bomby a trochu si říkám, že i když by asi nikdo nemohl trvdit, že v roce 2011 byla ještě nějaká zlatá éra českých pohádek (:D) a spíše se od té doby povedlo několik jiných, tak na druhou stranu zase nastala další série kravinek (Žito, matně zděšně lovím v paměti Pravého rytíře) a pak je tady třeba ještě legendární Slíbena princezna.:D Ona ta Bambitka, kde   ostravskému studiu stačila jednoduše řečeno pěkná zrzka, roztomilý platovnický milovník princ,  hezké veršovánky, humor a Lábus bude možná v tomto žánru ještě vyjímečná. ()

Orlau32

Správně Karlosi ! To je pohádka,která kritizuje dnešní odpornou dobu. Nebudu opisovat tvůj komentář, lépe bych to nenapsala. A že to neskončilo v trezoru ? V trezoru mají dneska politici bankovky a akcie a nikoliv nějaké nejapné pohádky pro děti ! Taková je to doba - naruby -všechno je naruby. ()

ABLABLABLA

Tahle pohádka měla být na Štědrý den, ne nějaká strašná a naprosto otřesná Micimutr. Tady byl vtip, satira a ještě jednou humor, ano místy se taky našly trapné pasáže, ale oproti výše zmiňované pohádce to bylo opravdu jen místy a ne celou hodinu a půl. Sice mi trošku vadil Klus, toho opravdu nemusím, ale zbylí herci byli výborní, jak Vetchý, tak Štěpánek, a popravdě Lábus a Vladyka hráli vyčurané a zlodějské blbce velmi povedeně. Zesměšnění politické situace bylo trefné a skvělé - daň ze vzduchu - o tom už se hovoří mezi lidmi dlouho, a tady to máte:) Jednoduše po hodně dlouhé době velmi povedená česká pohádka, která když se člověk trošku zamyslí není jen pohádkou, ale poukázáním na dnešní politickou situaci, troufla bych si to lehce přirovnat k Hrátky s čertem, ale to je samozřejmě jiný kalibr, ovšem záměr to má podobný. ()

slunicko2

Trapná pohádka. 1) Na Hradě se bratří neschopná šlechta se zločinci, zatímco záchrana přichází z lidu. Proletářská idealizace běžná u filmů z 50. let (nejenom) opět řádí napříč českými televizemi._____ 2) V tomto případě by ovšem bylo na místě varování ministerstva duševního zdraví: Tento film může poškodit váš vkus. Rádci jako z odpadové frašky o homosexuálech, mizerné herecké, režijní, dramaturgické, scénáristické i scénografické výkony, nekvalitní čeština._____ 3) Zvláště nechutně působí politické narážky jakoby z pera Zuzany Bubílkové, snad ani ne proto, že by do pohádky vůbec nepatřily, ale pro jejich primitivismus a trapnou vlezlost._____ 4) I když...jako obrázek současného života oslavující neschopnost by film možná uspěl. V této souvislosti uvádím zajímavý postřeh komentátora Stejšna**: Neschopný královský pár, který neumí vládnout, jejich syn, který vidí že poddaní kradou a není schopen s tím cokoliv udělat, neschopní výběrčí daní, co se nechají sami přepadnout a okrást, neschopná garda, kterou zmlátí jeden chlap a nakonec neschopný lupič._____ 4) Tvůrci se pravděpodobně docela dobře při natáčení bavili...škoda, že trochu té zábavy nezbylo i na diváka._____ 5) Příznačný je text distributora, v němž charakterizuje tento nízkorozpočtový snímek s dvěma koňmi, třiceti komparsisty a několika externími záběry zámků jako výpravný. ()

blackrain

Krásná satira na naši politickou situaci. Doufám, že se vláda a všichni ostatní dívali a že se našli. Tomáš Klus hrál perfektního blba, který měl ještě blbější rodiče. Rádcové byli povedení a více než slušně se doplňovali. Jen ten Lábus měl asi jinou orientaci. Ještě malá připomínka, to si tvůrci pohádky nemohli vymyslet lepší slovo než je kudla. Já jsem si nejdříve mylsela, že slyším tu nadávku, co začíná na stejné první písmenko. ()

gogos

Celkem příjemné překvapení. Z očekáváného braku se zjevila solidní podívaná s humoristickým přesahem a slušným obsazením. Kaňkou na kráse je nehezký vzhled a ubohá hudební stránka. Sobota a Štěpánek a především pak Vladyka s Lábusem táhnou celou pohádku. Avšak na víc jak průměr ji neutáhnou. ()

rt12

Tedy, již dlouho jsem se tak nepobavila u současné pohádky. Vetchý, který hraje taťku, bude sexy a k sežrání snad i v pytli od brambor. No a výkon Kalouska s Nečasem, tedy pardon Lábuse -Vladyky se musí ocenit (jenom doufám, že se na to ti dříve jmenovaní nedívali, jinak i my máme daň ze vzduchu).Byla to prostě parádní, vtipná pohádka, která mě neskutečně sedla se vším, herci, námětem i režií. ()

movieband

Pěkná pohádka. Vážně pěkná. Romantická a zároveň i vtipná. Malé caparty to podle mě zabaví. Podle mě je zbytečně film podceňovaný a nechápu to. Vetchý jako loupežník. Proč ne ?? Krásná Kamila jako hodná dcera a zároveň loupežnice ?? Není špatný nápad. No a abysme připoutali pozornost tak tam dáme Tomáše, aby si i holky mohli zapištět u obrazovek jak je ten Tom krásný. Z vlastní zkušenosti to vím, když sme se na to dívali na filmáči ve škole tak všechny holky z něho byly paf. Podle mě podařené dílo i když moc nemusím (některé) pohádky propletené písničkami. Já sem se zas rozplýval nad krásnou zrzavou Kamilou. I Lábus jakožto státní zloděj nebyl špatný. Podle mě nedohodnocená pohádka. 70% ()