Pavouci

Spiders

Horor / Sci-Fi

USA, 2000, 94 min

• Pecival

Všechno špatně. Slabá ženská, nevtipně amatérské zpracování, málo záchytných bodů pro béčkožrouty a navíc se celý film odehrává ve tmě a je tam houbec vidět. Pokud bych měl vypíchnout něco kvůli čemu film vidět, je to závěrečný monstr pavouk, který se při pohybu nedotýká ze mě (to byl nejspíš příliš složitý trik). Sice je tám pár pěkných gore scén, ale ty to nezachrání. Vyhnout se i při chuti vidět nějaký špatný film, tenhle je nudně špatný. Odpad nedávám jenom proto, že ten největši suterén filmových zrůdností jako je např. Bloodrayne II to přecijen neatakuje.(24.7.2011)

• chaturga

Stupidní kravina, stupidní herci, stupidní dialogy, stupidní scénář, stupidní pavouk, kterej má z velikosti člověka za pár vteřin asi tak 10 metrů? Ale musí se nechat, že jsem se u toho i trochu pobavil. Ale to neznamená, že mu dám jedinou hvězdičku. Je to odpad jako každej další podobný kravský film.(12.12.2006)

• SOLOM.

Nu Image si na začátku nového tisíciletí oblíbilo (no vlastně až do teď) natáčení céčkových hororových filmů, ve kterých hrají hlavní roli různá zmutovaná či přerostlá zvířata (monstra) a tak po žralocích přišli na řadu pavouci, krokodýlové, chobotnice a další. Tento film je mnohými označován za úplný odpad, ale s tím já nesouhlasím. Ti co jsou už v podobných kouscích zběhlí, ví, že byly natočeny ještě mnohem větší „hrůzy“. Ani Spiders ovšem nedosahují alespoň průměrné kvality, protože špatných efektů a (ne)logických kopanců je tu až přespříliš. Dokud se však děj nepřesunul ze základny do města, docela jsem si film i užíval. Pokud tedy přeskočím pasáž o „údajných mimozemšťanech“ ve studiu (to bylo dost trapné). Zmutovaný pavouk totiž téměř okamžitě započne eliminaci lidí a já se tak ani moc nenudil. Je sice pravdou, že jeho digitální ztvárnění bylo spíše k smíchu, nežli by se u něj někdo bál a místy jeho řádění spíš připomínalo komedii, ale jsem tu narazil i na několik slibných momentů. Mezi ty však nepočítám ono sražení pěstí ze schodiště či zrození megamonstra v kanceláři. V těchto chvílích jsem zažíval opravdu jen pocit trapnosti. On celkově ten konec je už dost přehnaný a tvůrci se měli raději inspirovat u starých filmů, ve kterých rovněž hráli důležitou úlohu přerostlí pavouci. Přemrštěných situací tu však bylo s přibývajícími minutami stále víc a víc (kupříkladu ono závěrečné zničení pavouka, proměna ustrašené novinářky v drsnou akční hrdinku). Společnost Nu Image však jasně demonstrovala, jakýmiže kroky se bude dále ubírat v budoucnosti a tak buď její díla budete nenávidět, nebo je začnete brát s nadhledem a pak si je možná i alespoň trochu užijete.(19.8.2014)

Tak drsne nehororovej horor az je to uzasna zabava mladezi do 18ti nastesti nepristupno takze masakr je to slusnej a podle mne ten velkej pavouk nevypada tak zle ten konec je pravda kapku prehnanej ale to je mi fuk jo a jestli od toho nekdo cekal serioznost tak se nedivim ze sel domu s brekem ale je to desna prca o dost lepsi nez podobny filmy co se toci v soucasnosti(31.10.2011)

• L_O_U_S

Scénář k tomuhle filmu musel nejspíš napsat nějaký zfetovaný dement z hladu, protože množství debility zde zdaleka překračuje normy i pro C-filmy. Na druhou stranu jsem se ale i královský pobavil, zejména při scénách s obřím pavoukem na kampusu. Na tomhle snímku mě zaujala snad akorát ta tajná základna, jejíž prostředí vám ale brzy začne lézt na nervy. Pak už to jde z kopce - pavouk během pár minut vyroste o dva metry, stihne si vytvořit sítě po celé základně, jezdí výtahem, přítel hlavní hrdinky přijde o život, ale ona už o pět minut později balí dalšího nabíječe, hlavní záporák klidně zaparkuje helikoptéru na školním hřišti a nechá v ní jen tak ležet uranové střely, studenti při úprku zásadně skáčou přes kapoty aut, obří pavouk jde naklást vajíčka do kongresového centra... Pokud k tomu přičtu ještě ty debilní dialogy, jsem v pokušení udělit odpadové hodnocení. Nicméně mi v tom brání fakt, že kolumbijské telenovely jsou co do filmařiny ještě horší sračky a navíc jsem se u PAVOUKŮ skvěle bavil. Doufám, že druhý díl bude stejně srandovní. "Ty umíš řídit vrtulník?" "Já umím řídit všechno." (467.)(14.5.2009)

• - Film se natáčel v Camarillu, v Aqua Dulce a v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)