Trávníkář 2: Odvrácená strana vesmíru

Lawnmower Man 2: Beyond Cyberspace

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA, 1996, 92 min

• TO

Po událostech prvního dílu je Job v budoucnosti oživen a opět chce pomocí virtuální reality ovládnout svět. Proti němu stojí starý známý teenager Peter. Zatímco Petera opět hraje Austin O'Brien, Joba místo Jeffa Faheye hraje nějaký opravdu příšerný plešoun, který mě vadil z celého filmu nejvíce. Jinak je to svižné béčkové scífko pro větší děti. Taková blbůstka nevalné kvality, ale vidět se dá.(18.4.2006)

• kaylin

Popravdě jsem podle hodnocení čekal ještě mnohem horší film. Tohle je prostě jen hodně velká béčková ptákovina, která se snažila navázat na něco, na co nemělo smysl navazovat. Ten příběh je naprosto mimo, což vede k tomu, že to nebude diváka bavit. Dovedu si ale představit mnohem horší filmy. Tohle je holt prostě špatné.(6.11.2015)

• SOLOM.

Tento díl je zcela odlišný než film první, a to ve všem. Hrají zde jiní herci, jejichž výkony jsou místy opravdu hodně trapné. Zcela se vytratilo kouzlo Joba, kdy skvělého Faheyho nahradil podprůměrný Matt Frewer, který byl snad nejhorší z celého filmu. Filmové efekty jsou oproti jedničce strašně přeumělkované, podoba virtuálního světa i pohybování a zobrazování postav je trapné. Zatímco v jedničce šlo o každý detail tady to pěkně odflákli. Jediné co se mi líbilo byl konečný souboj (ale i ten byl spíš pro zasmání).Co by jsme taky mohli čekat od režiséra, který točí vesměs jen televizní seriály typu V.I.P. s Pamelou v hlavní roli.(4.5.2010)

• Han22

Ten film je jedno velký WFT. Absolutně nenavazuje na první díl, hlavní postavy hrají jiní herci, přičemž kluk z jedničky zestárl tak o pět let, ale svět se za těch pět let změnil na nějakou zvláštní futuristickou společnost. Opět stejně jako v prvním díle nechybí podivné efekty (než tohle, tak radši nic) a přibyla šíleně přeplácaná výpravy a pitomoučké akční scény. A vrcholem všeho je Patrick Bergin, pro mě totálně nesympatický herec v hlavní roli. Jedna hvězdička za to, že jsem se u toho aspoň nenudil a přece jen je to lepší než šílené Pyunovské sci-fi béčka.(22.4.2010)

• lennyd

Po výbuchu ve výzkumné laboratoři se zdá být vše ztraceno. Ale Jobovo tělo se podaří zachránit, a pomocí jeho vědomí ukrytého v kyberprostoru jej i oživit. A nyní dostává úkol - vyrobit čip, za pomoci kterého bude moci virtuální realitu rozšířit po celém světě (a čehož chce šéf laboratoře k ovládnutí světa). Proti němu se ale postaví skupina mladých hackerů v čele s doktorem Benjaminem Tracem, původním výrobcem onoho čipu.. Vzhledem k tomu, že mně ani první díl nijak moc nenadchl, tak jsem od druhého dílu žádnou extra zábavu neočekával (ba právě naopak). A moje tušení se taky vyplnilo. Sice samotný příběh (když se na to teď dívám zpětně) úplně špatný nebyl (trochu mi připomínal podobně laděné Hackery), jenže filmové zpracování bylo naprosto ujeté. Proti jakžtakž ucházejícím hercům z prvního dílu se ve dvojce herecké výkony rovnají nule (naprosto otřesný herec v hlavní roli Joba) a stejně tak filmové triky. Takže jedna hvězdička za to, že jsem film přežil a druhá za to, jaký film mohl být, dostat jej do rukou někdo trochu schopnější..(28.10.2012)

• - Název filmu odpovídá pojmenování povídky od Stephena Kinga. Ten se však od filmu distancoval, protože film nemá vyjma názvu s jeho dílem nic společného. (Terva)