Trávníkář 2: Odvrácená strana vesmíru

Lawnmower Man 2: Beyond Cyberspace

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA, 1996, 92 min

• B!shop

Skvely herecky vykony, genialni scenar, dokonaly triky, tak nic z toho tady nenajdete. Tohle je jeste o nekolik trid horsi nez prvni dil a uz ten nebyl nic extra. Zacatek sice jeste vypada slibne, ale za chvily se tvurci uplne vyserou na dej predchoziho dilu a zacnou si odkecavat svoji scifi historku o parte deti a doktorovi, kterej vypada jak hipik. Ale musi se tvurcum nechat, ze se aspon furt neco deje. Netvrdim, ze se deje neco extra, ale diky bohu za to. Triky jsou snad jeste dementnejsi nez v prvnim dile a krome zaverecnyho souboje, kterej nebyl trikove uplne nejhorsi, je to fakt desne odporny. Misto znamejch hercu z prvniho dilu tu mame bejvalyho Robina Hooda Bergina s silenym ucesem a misto Faheyho je tu nejakej plesatej kripl. Ale skouknul jsem to bez ujmy na zdravi, takze ty 2* dam.(6.3.2007)

• kombajn

Hrůzostrašné!!! Z Trávníkáře se stal zcela nekoukatelný film TV kvality pro děti mezi 9-13ti lety. Opravdu šíleně blbé a samozřejmě tu počítače fungují zcela nesmyslně a nereálně (rozklad obrazu na čísla a znaky, aby získali číslo licence programu pro pátrání odkud se někdo připojil)... Navic jsou ve "virtualni realite" herci naklicovani do 3D. HNUS, HUMUS a BÍDA...(26.11.2006)

• tom88

Dlho som nevidel takúto zlátaninu blbostí. Trávnikar 2 nemal vznikať. Je plný nezmyslov, blbých nápadov, slabých efektov a herci sú príšerní. Réžia je hlboko pod priemerom, kamera ja strašná. Akčné scény sú shitné. So scenárom sa veru moc chlapci nepárali. Je to absolútne zbytočné pokračovanie pomerne kvalitnej a originálnej jednotky. Trapas a takmer nestrávitelná nuda. 20%(21.7.2008)

• TO

Po událostech prvního dílu je Job v budoucnosti oživen a opět chce pomocí virtuální reality ovládnout svět. Proti němu stojí starý známý teenager Peter. Zatímco Petera opět hraje Austin O'Brien, Joba místo Jeffa Faheye hraje nějaký opravdu příšerný plešoun, který mě vadil z celého filmu nejvíce. Jinak je to svižné béčkové scífko pro větší děti. Taková blbůstka nevalné kvality, ale vidět se dá.(18.4.2006)

• SOLOM.

Tento díl je zcela odlišný než film první, a to ve všem. Hrají zde jiní herci, jejichž výkony jsou místy opravdu hodně trapné. Zcela se vytratilo kouzlo Joba, kdy skvělého Faheyho nahradil podprůměrný Matt Frewer, který byl snad nejhorší z celého filmu. Filmové efekty jsou oproti jedničce strašně přeumělkované, podoba virtuálního světa i pohybování a zobrazování postav je trapné. Zatímco v jedničce šlo o každý detail tady to pěkně odflákli. Jediné co se mi líbilo byl konečný souboj (ale i ten byl spíš pro zasmání).Co by jsme taky mohli čekat od režiséra, který točí vesměs jen televizní seriály typu V.I.P. s Pamelou v hlavní roli.(4.5.2010)

• - Název filmu odpovídá pojmenování povídky od Stephena Kinga. Ten se však od filmu distancoval, protože film nemá vyjma názvu s jeho dílem nic společného. (Terva)