Marie s Vítkem mají dvě dospívající dcery, Dita s Ondrou dva dospívající chlapce. Rodiny bydlí v domech vedle sebe, nemají mezi sebou ani plot a jsou to dobří přátelé, kteří se navštěvují a společně večeří. Vítek a Ondra jsou kolegové v práci a jejich děti spolu chodí. Na první pohled se zdá, že těmto lidem nic nechybí a lze jim jen závidět. Po mnohaletém soužití však trochu ochabuje jiskření mezi manželskými páry a dalo by se říci, že se spolu nudí... Jednoho dne jsou Vítek s Ondrou vysláni do Karibiku, aby tam opravili elektrické vedení poničené hurikánem. A protože Vítek zrovna vyhrál ve Sportce nějaké peníze, udělají si výlet i jejich manželky. Ondra s Vítkem se navzájem svěří, že manželský sex už není takový jako dřív a že je oba přitahuje manželka toho druhého. Napadne je, že by si postelovou nudu mohli zpestřit ve čtyřech. Dita s tím okamžitě souhlasí, trochu problém je s Marií, která je věřící a nezdá se jí to, ale nakonec si dá říci. To, co se zprvu zdálo jako čirá fantazie, se změní ve skutečnost, která se líbí všem... Dají si však dvě pravidla. Za prvé – vždycky to bude pod dohledem ostatních a za druhé – dvojice se do sebe nesmí zamilovat. Také se dohodnou, že si to rádi zopakují, ale spíše jako sváteční příležitost, než aby se to stalo pravidlem. Ondrovi rodiče v době jejich nepřítomnosti nechali postavit mezi domy ohyzdný plot, protože jim vadilo, že jsou jediní, kteří plot nemají. Nikdo o plot nestál, ale rodiče to mysleli dobře, a tak to nechají být. Po nějakém čase se čtveřice rozhodne si zážitky z Karibiku zopakovat a málem je u toho přistihnou děti. A jejich pravidla se trochu začínají vymykat kontrole... (TV Prima)

eraserhead666

"Já přeci nejsem žádná hedonistka." "To nejseš, náhodou seš krásná." Už jsem dlouho nekoukal na nějaký současný český film a zrovna nedávno m známí vykládali o tomhle. Tak jsem to prubnul. Jenže mi neřekli, že v tom má prsty Hřebejk s Vieweghem, což je trochu odrazující kombinace. Nakonec to ale nebylo tak špatné, jak jsem při úvodních titulkách čekal. Přišlo mi to tak nějak lidské a svým způsobem přirozené, zápletka z nastavených reálií dokonce tak nějak logická, protože když už, tak jak jinak by to mělo proběhnout? Hodně jsem ocenil přirozený přístup k nahotě, žádné schovávání, skrývání ale ani násilné strkání před kameru. Byla tam, kde obyčejně bývá a byla tam tak, jak obyčejně bývá. Hrozně mě bavily obě herečky, docela se jim podařilo zastínit ústřední mužskou dvojici (která nebyla nijak špatná, jen by od nich člověk čekal trochu více). Kladem je i fakt, že to skončilo včas, než se to začalo utápět v nejednou klasickém nimrání v kravinách. Zaujala naprostá klasika, známá i z všedního okolí: čtyři lidi si něco užívají, mají to vychytané a všem okolo, místo aby po tom bylo hovno to hrozně řeší. Jak české. Přesto, přesto tomu filmu něco chybělo, nějaká ostřejší jiskra. Některé dialogy neskutečně smrděly papírem a připadalo mi, že i hercům je proti srsti je pronášet. Nebo je jeho kladem to, že je stejně všední a nejednou, i v těch vypjatějších situacích, prostě nudný a šedivý, jako skutečný život. Pravda, někoho úzkoprsejšího může zápletka filmu popíchnout, třeba stejně jako tu kostelní sboristku, mě ale to, co se ve filmu dělo přijde normální, a jak jsem už napsal, v rámci nastavených reálií dokonce logické. ()

Othello odpad!

Bezprostředně druhý den ráno po projekci jsem byl přesvědčený, že se jednalo pouze o noční můru. České Too Hot to Handle s Asterixem a Petrem Hamplem, kde scénář odevzdal Viewegh ve formě bravíčkovského fotorománu. To, že se tahle jednoklapková vražda dotáhla skutečně do konce dokazuje, že v podhoubí českých čtyřicátníků se skrývá něco netušeně strašného a tyto filmy by měly alespoň sloužit těm mladším jako varování, že mohou dopadnout jako kdokoli, kdo při tvorbě či sledování Svaté čtveřice byl přesvědčený, že zpracovává zajímavé téma. Viewegh by měl každopádně sedět. Tohle neni normání. Idi i smotri. ()

Morholt

Přistupoval jsem k tomu jako k dalšímu českému filmu, který je zde podhodnocován a byl jsem přesvědčený o tom, že v každém případě to hodnocení zvýším. Ale to se prostě nedalo. Já si snad ani nepamatuju, kdy jsem se u českého filmu takhle nudil. Hřebejk tentokrát šlápnul pořádně vedle a koukat se na čtveřici zralých lidí, jak řešej svojí sexuální frustraci výměnou partnerů bylo značně ubíjející. Vtip nikde, děj se taky kamsi vytratil, takže zůstaly jen známé tváře našich herců, přičemž nejvíce zaujala ta Viktorie Čermákové, tedy ta nejméně okoukaná. Ale nebyl to její projev, co upoutalo pozornost. Z úcty k režisérovi 10%. Víc fakt nemůžu. ()

Kimon

Inu, Hřebejk se už asi dočista duševně pomátl a Mišulka Viewegh tím trpí už déle. Je zajímavé, co dokáží někteří lidé dělat pro to, aby se udrželi na vrcholu pomíjivé slávy. Prostě obsahově vymaštěná kravina, jejíž autoři sází na bulvární cítění diváka. Pan Viewegh by se měl zamyslet nad svou budoucností. Nebylo by kulturnímu národu lépe, kdyby se chopil lopaty? No, co na tom, že je to propad, hlavně že jsme si užili natáčení v Karibiku za sponzorovy peníze. ()

Katullka odpad!

Hřebejk je největší zlo české kinematografie. Sere tam absolutně všechno. Děsivé filtry, humusní hudba, příšerný zvuk a perverzních 78 minut. Tady nejde o vytvoření "nové rodiny", tady nejde o žádné rozseknutí stereotypů, tady jde o odpad nejhrubšího zrna. ()

d.beseda

Viděno omylem :-) (změna programu v rámci projekce "Kinobus"). Zase takový průser to nebyl a dokonce to bylo hodně vtipné! Mé hodnocení: 60% (viděno: Kinobus, 30.08.2013) ()

BoPo

Stereotyp, nadpriemerne dobré susedské vzťahy, exotická destinácia a zrazu máte chuť na štvorku? Všetko to prebehlo tak hladko, ako keby spolu kupovali mäso na grilovačku. Výhodou je krátka dĺžka filmu, ktorá znižuje dôsledky absencie pointy. Voyerstvo. Nič viac, nič menej. ()

GeusX

Nápad jak si po desetiletích stereotypního manželsví zpestřit sexuální život. A spokojeně tak souložili až do... dokud je to nepřestalo bavit...50% ()

Hismael

Viewegh se nesnaží o nějaké zásadní dějové zvraty a spíše se vše soustředí na sexuální napětí mezi jednotlivými postavami. Je to sice jen pro někoho, ale vzhledem k tomu co film může svým námětem téměř jen o sexu nabídnout, je natočený a zahraný dobře. Sám sobě se musím divit, že jsem šel s hodnocením tak vysoko. ()

Terva

CITÁT - To je rasistická nadávka, paní učitelko...... Hudba - Eggnoise - Mě to celkem nudilo a neoslovilo. Měl jsem raději jít do kostela. ()

Pink.Panther

• Viewegh se nechal inspirovat nováckou výměnou manželek, aby tu výměnu dotáhl do doslovného důsledku. Hřebejk jakoby to poťouchlé libertinství Viewegha nedokázal úplně vstřebat, natočil film totálně asexuální s přihlouplým trapným obsahem, takže nevzniklo ani to softporno, které mohlo být nejvyšším uměleckým levelem obou autorů._____Prvoplánově lascivní scénář, celý film a vieweghovsko-hřebejkovké povrchní vidění světa se dá shrnout asi takto: 1. Dva manželské páry skončí v jedné posteli, poněvadž to je přece sen každého. 2. dozví se to jejich náctileté děti a meditují o tom rodičovském skupinovém sexu. 3. dozví se to jejich rodiče a babička při té příležitosti prozradí dědečkovi sladké tajemství, že i ona za mlada jako studentka souložila ve skupině. :-)))) :-)))) Typický Viewegh. A Hře-bejk na celý karibský výměnný pobyt nasadil žlutý filtr, snad aby diváka ujistil, že se dívá na velké umění. Tu už chybí jen veselý bonus z natáčení, třeba s prezidentem republiky jak Hřebejkovi ukazuje hůlkou na filmovou kameru a říká: „ale nastav si to, támhle to máš obráceně, at´ je v záběru pěkně vidět její holá prdel.“ 30% Produkce: In Film Praha ()

m.krudenc

Výměna manželek alá Michal Viewegh / Jan Hřebejk. Kdo by si nepřál takhle si užívat. Mě se tento oddychový film líbil. Hřebejkovy filmy mám moc rád a vždy si je užívám. Michal Viewegh píše moc hezké příběhy. Hláška filmu - vždy jsem sáňkování (pozn. souložení) zakázal. ()

Marsik

44% na kontě, to vskutku není moc. Obzvlášť, pokud se jedná o Hřebejkův film. Každopádně já bych to takto kriticky neviděl. Mě to bavilo i pobavilo a 70 minut čistého času jsem bez problémů vydržel. Jiří Langmajer mě navíc znovu přesvědčil, že je vedle pana Vetchého můj nejoblíbenější český herec. Hynek Čermák je ovšem taky kvalitní herec a srandista. Kdyby to mělo více úsměvných momentů a svižnější tempo, pro 4 hvězdičky bych nešel daleko. 68% ()

hous.enka

Komické bylo snad jen o promítání fotek z dovolené. Romantická asi měla být ta vyčpělovest ve vztahu, kterou - sorry za spoiler - už nic nezachrání. Tragédie v podání Viewegha (není překvapení) a Hřebejka (ten mě bohužel nemile překvapil a utvrdil v tom, že už mu to tak netočí). ()

ivishka odpad!

Obsahuje SPOILERy a nebezpečnou dávku skepticismu.Pan Hřebejk byl zatlučen a s ním i celá česká scéna - jde ke dnu.. vše se potápí stejně jako nazí herci v moři. Pochopte mě - nechci kritizovat něčí práci, ale jen připomenout, že by nebylo špatné při režii a psaní scénáře trochu zapojit mozek. Vážím si pana Viewegha a je to pro mě perfektní český spisovatel...ale tímto filmem opravdu přestřelil. Typické dlouhé odmlky mezi rozhodnutími hlavních postav jsou proloženy otázkami typu: "Měli jste už někdy čtverku?" a všichni čtyři odpoví: "Ne neměli jsme ani čtverku ani trojku..". Jak je možné, že se poslední dobou dozvídám o tom, že všichni preferují raději filmy free-cool-in(lidově frikulín) u moře? Hlavně u děje nepřemýšlet, jen občas nakouknout do hercova klína či na hruď herečky(i když to není zrovna to, co každého diváka zajímá). Docela mě mrzí jak tento film skončil, protože měl dobře sestříhaný trailer, a kdybych se měla rozhodnout na základě traileru, uvažovala bych alespoň o průměru. Asi nejvíce mě udivil ryze český konec - dva chlupatí chlapi v trenkách s pivem v pracce ... Jen tak dál čeští hoši..jen tak dál... ()

consuela1

Svatá čtveřice žije v absolutním mikrosvětě, ve kterém je i intimita samozásobitelská. Výměna partnerů v tomto až patologicky propojeném přátelství by nerozhodila ani autistu, protože si všichni nejméně dvacet let vidí doslova až do talíře a tráví spolu neustále veškerý čas. Závěr filmu také naznačuje, že přínos byl krátkodobý a že se po opět přechodném experimentu žen co nevidět vytvoří svatá šestice (se zapojením Munzara a Gýrové) a později svatá desetice, všechny děti inclusive. Nepochopila jsem, co nového a objevného nám chtěl film sdělit a jaký byl vlastně jeho dramatický oblouk. Nebo vlastně pochopila- vůbec nic a žádný. Tak ale proč tedy film vznikl? ()

Siegmund

V mých očích velmi nepovedený film, a to po všech stránkách. Příliš mnoho hluchých míst vyplňovaných kdečím. Herecké výkony nulové, nenápaditá kamera, mizerný scénář. Od mého hodnocení „odpad!“ film zachránily dialogy, které mi přišly jako opravdu ze života. Jsem přesvědčen, že tento film už nikdy dobrovolně nespatřím. ()