Císařův pekař - Pekařův císař

• Československo Cisárov pekár a pekárov cisár (více)

Bloodoom

Velmi povedený. Když si nasadíte holinky, neboť na Vás z obrazovky poteče spousta komunistické propagandy :D Dá se to vidět i vícerokrát :D Nejhorším bodem filmu je píseň "ten umí to...", ale co. Buťto si to stlumte nebo přetočte :D ()

corax8

Opravdu milá komedie. Jediné co mi vadí je její budovatelské nadšení, že když se všichni spojíme uděláme moc. ()

bouchy02

Velmi zajímnavý projekt, krom několika agitačních písniček (avšak musím s nimi souhlasit, z hlediska ekonomie by to tak mělo být...) to ne nadčasové dílo. ()

sanjozko

jeden z lepsich ceskoslovenskych filmov, avsak napriek tomu ma to neoslovilo a ani osobne nie som fanusikom tuzemskych filmov az na par vynimiek ()

axelson

Golem a jeho záhada,v této pohádce ji s usměvěm rozluštil pekař Matěj v podání Jana Wericha,který zahrál s noblesou i Rudolfa II.Jak mnoho badatelu píše blázna na truně.Ale stím nesouhlasím.Na vánoce bych ji dal do top deseti pohádek pro děti. ()

petch

Socialistická dobová propaganda je tu silně znát. Ten dělá to a ten zas tohle a všichni se budeme mít....... ()

johael

Kostýmy. Barevnost. Výprava. Příběh. Vtip. Napětí. Werich. A spol. Tohleto rád vidím, kdykoli je příležitost. ()

pelegryna

Filmařsky bez diskuse špice, herecky taktéž, ale morálně je to tragedie všech tragedií smíšená s národsní ostudou. ()

xEvilDeadx

Ač sem levičák, přijde mi více než smutné, že se (v té době už v podstatě komunisty odepsaný) Werich dokáže snížit ke zpívání tý socialistický mrd*y výměnou za roli ve filmu. Jinak asi jedna z nejlepších pohádek z této doby ()

Ospalek

Jeden z mých nej nej nejoblíbenějších filmů, Werich bravůrně zvládá obě role.Císař si myslí, že může všechno (a taky může :-D). Film si vydržím pouštět neustále dokola. Martin Frič byl ve své době vynikajícím českým režisérem a u tohoto filmu to jen dokazuje. Také nezapomenutelná hudba... Ten umí to a ten zas tohle. :-). Takže jistojistě 100%!!!!! ()

eba

Tato historická komedie je moje velmi oblíbená. Jan Werich byl neskutečně inteligentní a nadaný člověk, takže cokoli na čem se podílel je prostě super. ()

miqaella

Jan Werich je naozaj úžasný. Trošku mi prekážajú socialistické idee. Preto tá jedna hviezdička dole. Ale je to ÚŽO-ŽÚŽO. =D Zábava na plné pecky. ()

Ferguson

Císařův pekař = 100 % zábava (velice vtipná kritika feudalismu); Pekařův císař = 60% zábava (chvílemi trapná oslava socialismu) ()

Věra Chytilová 1929 - 2014

Věra Chytilová 1929 - 2014